Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 432
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: ScorpZero »

Nie obraziłbym się za zbiorcze paczki w nowych falach. Łatwiej to wtedy kupować...
khuba
Posty: 980
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: khuba »

Widziałem właśnie że pojawiło się to w sklepie Rebela i nie wiedziałem za bardzo czy to ich inwencja (pakują pojedyncze zestawy) czy jakiś zbiór od FFG, tylko w ich opisie jest 5 bohaterów (brakuje Hulka)
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1533
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 184 times
Been thanked: 564 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Ayaram »

No, akurat ja lubiłem Marvela w tej formie jaki był, chociaż w Arkham i LOTRze bardziej mi się podobają zbiorowe.

No i czuje się trochę jak debil będąc w ogrywaniu na 3 cyklu, a mając kupione wsio do Mutantów, bo wygląda na to, że zbiorowa wersja będzie ciupkę tańsza :lol: Z takich pierdół, to patrząc na screen to wygląda na fajny rozmiar pod kątem przechowywania karcioch ;)

No i jeśli to ma być docelowy format, to pytanie czy przy nowych cyklach będą się jeszcze bawić w pre-cony. No i czy zmiana wpłynie na tempo wydawania dodatków (nie to, żebym się obraził jak by mieli zwolnić... ;) )
khuba pisze:czy jakiś zbiór od FFG, tylko w ich opisie jest 5 bohaterów (brakuje Hulka)
ale w informacjach mówią o 360 kartach, więc idealnie 6 pakietów.
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 432
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: ScorpZero »

Spoiler:
To co ja mam powiedzieć? Mam wszystko do MC co tylko wyszło, oczywiście nie licząc promo, bo to mnie nigdy nie interesowało; nawet sobie drewniane skrzynie porobiłem, żeby mieć gdzie to wszystko chować, a nawet podstawki nie ograłem... :mrgreen:

Ale gra mi się na tyle podobała na tyle co zagrałem, że wiem, że jak kiedyś będę chciał się potrzaskać kartami to z takim wyborem i różnorodnością mogę to robić do emerytury i pewnie dłużej. :wink:
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: szczudel »

Uzupełnianie starych cykli to generalnie pięta achillesowa modelu LCG. W MC jest o tyle inaczej, że teoretycznie mamy evergreen karty i konkretnych bohaterów. Widzę, że jednak FFG się nie nauczyło, że takie zbiorcze wydanie to nie patent na wyciśnięcie ostatniej esencji życia ze swojej dojnej krowy ale przede wszystkim walka z rynkiem wtórnym. Dlatego cena, która jest tylko trochę lepsza to pomyłka.

Nie wiem czy ludzie faktycznie polują na bohaterów 1 fazy, ale tak czy inaczej jak ktoś ma pojedynczych bohaterów to nie kupi całego zestawu a własnie upoluje z drugiej reki. Więc lepiej byłoby wydać po prostu jeszcze raz 1 falę.

Całe LCG, niby wszystkie karty w stałych cenach, ale jak się spóźnimy na poczatek to szkoda kupować nowe karty.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: seki »

Ale wiadomo czy te zbiorcze pudło ma zastąpić dodruk pojedynczych paczek? Czy raczej będzie to jako równoległy sposób dystrybucji?
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1533
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 184 times
Been thanked: 564 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Ayaram »

seki pisze:Ale wiadomo czy te zbiorcze pudło ma zastąpić dodruk pojedynczych paczek? Czy raczej będzie to jako równoległy sposób dystrybucji?
Oficjalnie nie wiadomo, można gdybać. Ale chyba to po raz pierwszy w historii MC gdzie mamy już spoilery całej fali, miesiąc do wydania ostatnich pakietów, a żadnej zapowiedzi dużego boxa? W sumie kurczę cały czas mi się wydaje, że MC taka młoda gra a tu już ma 6 cykli, czyli 2/3 tego co miał LOTR... (nie licząc Sagi), może też będą się starać powoli zwalniać z tempem jak przy AH...

Anyway. Te ponowne wydanie może mnie trochę zmobilizuje do nadrobienia decku z 1wszej fali...

Ulepszony precon Ms. Marvel

Protekcja to trochę dziwny wybór do postaci która mimo wszystko bazuje głównie na atk i thw eventach... W ogóle widać, że mieli problem komu w ogóle wcisnąć tą nieszczęsną protekcje, bo u Stranga to już w ogóle ostatni aspekt jakim, bym u niego grał. No, ale przynajmniej Kamalka ma dostęp do najnudniejszego combo w historii MS, ale całkiem skutecznego w dobie "zanim Stalwarta wynaleźli", czyli :arrow: Tackle z Embiggen, wyczerpanie kamalki, zostawienie sobie Tackle na następną turę i powtarzać do końca gry ;)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4080
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: brazylianwisnia »

Ayaram pisze: 22 sty 2023, 18:41
seki pisze:Ale wiadomo czy te zbiorcze pudło ma zastąpić dodruk pojedynczych paczek? Czy raczej będzie to jako równoległy sposób dystrybucji?
Oficjalnie nie wiadomo, można gdybać. Ale chyba to po raz pierwszy w historii MC gdzie mamy już spoilery całej fali, miesiąc do wydania ostatnich pakietów, a żadnej zapowiedzi dużego boxa? W sumie kurczę cały czas mi się wydaje, że MC taka młoda gra a tu już ma 6 cykli, czyli 2/3 tego co miał LOTR... (nie licząc Sagi), może też będą się starać powoli zwalniać z tempem jak przy AH...

Anyway. Te ponowne wydanie może mnie trochę zmobilizuje do nadrobienia decku z 1wszej fali...

Ulepszony precon Ms. Marvel

Protekcja to trochę dziwny wybór do postaci która mimo wszystko bazuje głównie na atk i thw eventach... W ogóle widać, że mieli problem komu w ogóle wcisnąć tą nieszczęsną protekcje, bo u Stranga to już w ogóle ostatni aspekt jakim, bym u niego grał. No, ale przynajmniej Kamalka ma dostęp do najnudniejszego combo w historii MS, ale całkiem skutecznego w dobie "zanim Stalwarta wynaleźli", czyli :arrow: Tackle z Embiggen, wyczerpanie kamalki, zostawienie sobie Tackle na następną turę i powtarzać do końca gry ;)
Ale AH nie zwolnilo tempa więc nie wiem o co chodzi? Może po prpostu coraz mniej oplaca się sprzedawać małe opakowania bo wiążą się z kosztowna logistyka.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
MsbS
Posty: 883
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 73 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: MsbS »

Wyszukiwarki typu i-szop słabo sprawdzają się z preorderami. Widzieliście gdzieś Rogue? Do tej pory wszystko kupowałem przed premierą w 3trollach (czekam na Gambita od nich), ale Rogue nie mają w ofercie.
khuba
Posty: 980
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: khuba »

MsbS pisze: 24 sty 2023, 09:53 Wyszukiwarki typu i-szop słabo sprawdzają się z preorderami. Widzieliście gdzieś Rogue? Do tej pory wszystko kupowałem przed premierą w 3trollach (czekam na Gambita od nich), ale Rogue nie mają w ofercie.
https://www.rebel.pl/karcianki/marvel-c ... 07812.html
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: c08mk »

Oprócz Rogue są jeszcze dostępne duże playmaty MC, niebieska, pomarańczowa i czarna. Z opisu wynika, że są jakieś 4cm większe niż te z grafiką ale u mnie ten nadmiar jeszcze będzie na styk na stole. Ktoś kiedyś szukał mat do MC także teraz jest okazja coś zamówić.
MsbS
Posty: 883
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 73 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: MsbS »

khuba pisze: 24 sty 2023, 10:06
MsbS pisze: 24 sty 2023, 09:53 Wyszukiwarki typu i-szop słabo sprawdzają się z preorderami. Widzieliście gdzieś Rogue? Do tej pory wszystko kupowałem przed premierą w 3trollach (czekam na Gambita od nich), ale Rogue nie mają w ofercie.
https://www.rebel.pl/karcianki/marvel-c ... 07812.html
Dzięki! Inna sprawa, że jakaś dziwna cisza na stronie FFG - w październiku 7 wpisów, w listopadzie 5, w grudniu 3, styczeń - tylko jeden. Zdycha powoli.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4080
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: brazylianwisnia »

Zobaczymy co ogłoszą w styczniu odnośnie kolejnego cyklu. Nie spodziewam się żeby były jakieś źle informacje albo żeby częstotliwość towaru się zmniejszyła. Pytanie ile jeszcze będzie żyło Champions bo to jednak gra na licencji i w pewnym momencie mogą stwierdzić że już starczy, lepiej wspierać Star Wars Deckbuilding i nowa karcianke która tworzy MJ Newman.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
KajmanxD
Posty: 45
Rejestracja: 21 mar 2021, 19:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: KajmanxD »

c08mk pisze: 24 sty 2023, 10:55 Oprócz Rogue są jeszcze dostępne duże playmaty MC, niebieska, pomarańczowa i czarna. Z opisu wynika, że są jakieś 4cm większe niż te z grafiką ale u mnie ten nadmiar jeszcze będzie na styk na stole. Ktoś kiedyś szukał mat do MC także teraz jest okazja coś zamówić.
Ktoś już korzystał z tych mat ?

Obecnie korzystam z małych mat (star realms + Aeons end). Taka mata 70x70 cm wydaje się spoko. Chyba im wieksza tym lepiej :) Co o tym sądzicie ? :D
MsbS
Posty: 883
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 73 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: MsbS »

Co do tego 6-paku, to na hiszpańskim FFG pojawiło się info. Wygląda, że to jedna fala (6 bohaterów) w zbiorczym pudle:

https://boardgamegeek.com/thread/301208 ... oo-excited
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 432
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: ScorpZero »

Spoiler:
Mata przyszła, jest bardzo spoko i myślę, że będzie się dobrze na niej grało.

Natomiast jestem standardowo rozczarowany, że mata jest po prostu zawinięta i wsadzona w karton... Do którego potem nie bardzo idzie ją włożyć z powrotem.

Ja wiem, koszty, ale naprawdę wolałbym dopłacić więcej i żeby była sprzedawana chociaż w kartonowej tubie albo dopłacić jeszcze więcej i żeby była w plastikowej. :?
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: szczudel »

ScorpZero pisze: 26 sty 2023, 11:04
Spoiler:
Mata przyszła, jest bardzo spoko i myślę, że będzie się dobrze na niej grało.

Natomiast jestem standardowo rozczarowany, że mata jest po prostu zawinięta i wsadzona w karton... Do którego potem nie bardzo idzie ją włożyć z powrotem.

Ja wiem, koszty, ale naprawdę wolałbym dopłacić więcej i żeby była sprzedawana chociaż w kartonowej tubie albo dopłacić jeszcze więcej i żeby była w plastikowej. :?
Ja mam matę co prawda do Matki Smoków (Gra o Tron) ale zakładam, że tak samo jest pakowana. Co zrobiłem to DuckTapem objechałem każdą krawędź jak i spód oraz górę na jakiś 15 cm do okoła (plus dno). Teraz jest naprawdę pancerna i co ciekawe lepiej mi się do niej wkłada niż do innej tuby kartonowej którą mam po jakiejś fototapecie :) Dodatkowo prostopadłościenne opakowanie lepiej magazynować mi niż walec.
Awatar użytkownika
Vallarr
Posty: 92
Rejestracja: 13 sty 2020, 07:46
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Vallarr »

Złamałem się i kupiłem podstawkę, oraz kilka hero packów - także miło mi, będziemy w tym razem :P
Obejrzałem i przeczytałem jakieś podstawowe buyers guide i chyba wszystko rozumiem, natomiast - nauczony boleśnie doświadczeniami z LotRa i Netrunnera - muszę spytać czy jest już jakiś content bez dodruków, rzadko dostępny lub niedostępny nawet? Niby nie mam nastawienia "muszę mieć wszystko", a to jest w miarę nowa gra, ale wolę wiedzieć ;)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 783 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: mat_eyo »

Musiałbyś rozejrzeć się po sklepach, czasem jest problem ze znalezieniem starszych dodatków, ale nic nie jest definitywnie oop. Ponadto FFG wymyśliło sobie nowy sposób dystrybucji ostatnio, czyli zbiorcze pudełka z dodatkami z nowymi bohaterami, pogrupowane po cyklach:

https://www.rebel.pl/karcianki/marvel-c ... 12725.html
Awatar użytkownika
Vallarr
Posty: 92
Rejestracja: 13 sty 2020, 07:46
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Vallarr »

Tia... widziałem. Przez co... raczej odłożę zakup bohaterów z danego cyklu xD
Jak nic nie jest definitywnie OOP, to bajka, dzięki :)
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: c08mk »

Vallarr pisze: 07 lut 2023, 13:58 ... muszę spytać czy jest już jakiś content bez dodruków, rzadko dostępny lub niedostępny nawet ...
Ten modular set FFG wypuściło w formie PnP. W jakości zbliżonej do oryginału jest do zdobycia przez zbiórki na grupie facebuka Marvel Champions LCG Polska (chyba zresztą podobne zbiórki były w LotRze).
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4080
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: brazylianwisnia »

c08mk pisze: 07 lut 2023, 17:55
Vallarr pisze: 07 lut 2023, 13:58 ... muszę spytać czy jest już jakiś content bez dodruków, rzadko dostępny lub niedostępny nawet ...
Ten modular set FFG wypuściło w formie PnP. W jakości zbliżonej do oryginału jest do zdobycia przez zbiórki na grupie facebuka Marvel Champions LCG Polska (chyba zresztą podobne zbiórki były w LotRze).
Z tą jakością bym nie przesadzał..zbliżone do oryginały to może zrobić MB Print ale i tak będzie jeszcze brakowało.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: szczudel »

Moje fanowskie dodatki, drukowane z F-booka, są lepszej jakosci niż orginalne. Karty są grube a ilustracje niejednokrotnie lepsze :>
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4080
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: brazylianwisnia »

szczudel pisze: 07 lut 2023, 18:55 Moje fanowskie dodatki, drukowane z F-booka, są lepszej jakosci niż orginalne. Karty są grube a ilustracje niejednokrotnie lepsze :>
No to ja tego powiedziec o kolorach, rozdzielczosci czy wykończeniu kart powiedzieć nie moge. I tak jak wspomniałeś - grubość też nie ta. Najlepiej to widać porównując karty do Arkham LCG -te z książek vs druk z FB.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: c08mk »

brazylianwisnia pisze: 07 lut 2023, 20:18
szczudel pisze: 07 lut 2023, 18:55 Moje fanowskie dodatki, drukowane z F-booka, są lepszej jakosci niż orginalne. Karty są grube a ilustracje niejednokrotnie lepsze :>
No to ja tego powiedziec o kolorach, rozdzielczosci czy wykończeniu kart powiedzieć nie moge. I tak jak wspomniałeś - grubość też nie ta. Najlepiej to widać porównując karty do Arkham LCG -te z książek vs druk z FB.
Jest różnica ułamka milimetra w wielkości, jest też różnica w kolorze rewersów gdy się karty położy obok siebie ale i tak lepiej to wychodzi niż samodzielny druk na domowej drukarce. Karty mam w koszulkach, więc nie czuję tej niewielkiej różnicy wielkości, a przez to że koszulki zawsze odbijają trochę światła to w stosie nie jestem w stanie powiedzieć czy karta na wierzchu jest oryginałem czy PnP. Ogólnie druk od fandomu jest lepszy niż samodzielny wydruk.
ODPOWIEDZ