Quo Vadis? / Zoo Vadis (Reiner Knizia)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Filip z Lublina
Posty: 1681
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 25 times
Been thanked: 19 times

Quo Vadis? / Zoo Vadis (Reiner Knizia)

Post autor: Filip z Lublina »

grał ktoś może? gra wygląda banalnie, mechanika takaż sama, no i właśnie te negocjacje. mogą być na tyle ciekawe, żeby każda rozgrywka była oryginalna i ciekawa czy gra się z czasem nudzi? staroć, ale dopiero ostatnio skądś ją wydłubałem a na naszych serwisach ani słowa...
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Quo Vadis? Knizii

Post autor: Geko »

Raz przyglądałem się rozgrywce na sobotnim spotkaniu na Politechnice. Wyglądało na niezłą, ale w sumie mocno abstrakcyjną grę o przesuwaniu pionków w górę, za wynegocjowaną zgodę innych graczy. Obserwacja z boku niespecjalnie mnie zachęciła do gry. Ale najlepiej jakby się wypowiedzieli ci, co zagrali.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Quo Vadis? Knizii

Post autor: BloodyBaron »

no wiecie, dobra gra negocjacyjna Knizii? to nie może się chyba udać :)
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Quo Vadis? Knizii

Post autor: Don Simon »

Chyba w to kiedys gralem na Politechnice, ale wrazenia byly bardzo mizerne. Az sprawdzilem na BGG jak bardzo mizerne. Dalem "4", czyli gra dziala, ale nie widze zadnego sensu, zeby w nia grac.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1787
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 158 times

Re: Quo Vadis? Knizii

Post autor: Legun »

Ma być nowa wersja, z przetematowaniem, zmianą liczby graczy i nowymi opcjami:
https://boardgamegeek.com/boardgame/368061/zoo-vadis
W sumie wygląda zachęcająco. Po Karibie i El Dorado "Stary Doktor" ma u nas nowy kredyt zaufania.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Quo Vadis?/Zoo Vadis (Reiner Knizia)

Post autor: Furan »

Moim zdaniem patent ze specjalnymi zdolnościami i botem w postaci pawi może się w tej grze sprawdzić. Czekam na kampanię i mam nadzieję, że nie zabiją ceną. :(
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Quo Vadis?/Zoo Vadis (Reiner Knizia)

Post autor: Furan »

- wystartowała kampania Zoo Vadis. Cena 45 dolców +15 przesyłki do Polski. :roll:
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
khuba
Posty: 980
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Quo Vadis?/Zoo Vadis (Reiner Knizia)

Post autor: khuba »

Furan pisze: 24 sty 2023, 15:16 wystartowała kampania Zoo Vadis. Cena 45 dolców +15 przesyłki do Polski. :roll:
+ VAT niestety, może jakiś sklep będzie wspierał i da radę coś ugrać.
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Quo Vadis? / Zoo Vadis (Reiner Knizia)

Post autor: Furan »

Dotarło do mnie wczoraj Zoo Vadis w wersji podstawowej (jakoś nie czuję potrzeby posiadania plastykowych żetonów punktacji w cenie dodatkowych 100 zł). Wykonanie jest świetne. Figurki z już nalepionymi zwierzakami. Płótnowany materiał instrukcji. Wykrojnik elegancko wyciął żetony. Nie ma się do czego przyczepić. Instrukcja przejrzysta (jedyny drobny mankament, to ewentualne tłumaczenie umiejek różnych gatunków).
I nie mogę się doczekać pierwszej partyjki.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
Bruno555
Posty: 300
Rejestracja: 17 sty 2012, 18:45
Has thanked: 13 times
Been thanked: 48 times

Re: Quo Vadis? / Zoo Vadis (Reiner Knizia)

Post autor: Bruno555 »

Furan pisze: 04 lis 2023, 15:43 Dotarło do mnie wczoraj Zoo Vadis w wersji podstawowej
A gdzie kupowałeś grę?
Ciekawe jak gra wypada w porównaniu do innych gier negocjacyjnych jak Chinatown lub Cosmic Encounter.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Quo Vadis? / Zoo Vadis (Reiner Knizia)

Post autor: Furan »

Bruno555 pisze: 04 lis 2023, 18:58
Furan pisze: 04 lis 2023, 15:43 Dotarło do mnie wczoraj Zoo Vadis w wersji podstawowej
A gdzie kupowałeś grę?
Ciekawe jak gra wypada w porównaniu do innych gier negocjacyjnych jak Chinatown lub Cosmic Encounter.
Yyyy... na Kickstsrterze. 😅
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Quo Vadis? / Zoo Vadis (Reiner Knizia)

Post autor: Furan »

Post pod postem, ale trudno.
Gra jest znakomita. Zagrane 2x na 4 graczy. Cudo. Na dobrą sprawę dostajemy zestaw prostych narzędzi do zdobywania punktów zwycięstwa, a reszta, to już ogarnianie umów z innymi graczami. Co prawda nie tylko, bo element ogarniania przestrzeni na planszy, kolejności graczy jest bardzo ważny. Nie bez znaczenia jest świetna jakość wykonania i pięknie prezentująca się gra na stole. Ciekaw jestem partii na 5 i więcej graczy. Na wejściu 8,5 na BGG. I trwa tak max. 45 minut. Serio świetne.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Confidential
Posty: 170
Rejestracja: 26 mar 2018, 20:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Quo Vadis? / Zoo Vadis (Reiner Knizia)

Post autor: Confidential »

Czy są jakieś wieści odnośnie planów wydania "Zoo Vadis" w retailu lub ewentualnej polskiej wersji językowej?
SeekerKuba
Posty: 148
Rejestracja: 12 wrz 2022, 11:36
Has thanked: 31 times
Been thanked: 92 times

Re: Quo Vadis? / Zoo Vadis (Reiner Knizia)

Post autor: SeekerKuba »

Confidential pisze: 12 lut 2024, 18:08 Czy są jakieś wieści odnośnie planów wydania "Zoo Vadis" w retailu lub ewentualnej polskiej wersji językowej?
Mam to zamówione w sklepie zagranicznym. Mieli to dostać końcem 2023 ale przesunela się dostawa na koniec q1 2024.
piwko
Posty: 363
Rejestracja: 05 lut 2019, 12:09
Has thanked: 68 times
Been thanked: 101 times

Re: Quo Vadis? / Zoo Vadis (Reiner Knizia)

Post autor: piwko »

SeekerKuba pisze: 12 lut 2024, 18:48
Confidential pisze: 12 lut 2024, 18:08 Czy są jakieś wieści odnośnie planów wydania "Zoo Vadis" w retailu lub ewentualnej polskiej wersji językowej?
Mam to zamówione w sklepie zagranicznym. Mieli to dostać końcem 2023 ale przesunela się dostawa na koniec q1 2024.
A gdzie zamawiałeś?
SeekerKuba
Posty: 148
Rejestracja: 12 wrz 2022, 11:36
Has thanked: 31 times
Been thanked: 92 times

Re: Quo Vadis? / Zoo Vadis (Reiner Knizia)

Post autor: SeekerKuba »

piwko pisze: 12 lut 2024, 21:15
SeekerKuba pisze: 12 lut 2024, 18:48
Confidential pisze: 12 lut 2024, 18:08 Czy są jakieś wieści odnośnie planów wydania "Zoo Vadis" w retailu lub ewentualnej polskiej wersji językowej?
Mam to zamówione w sklepie zagranicznym. Mieli to dostać końcem 2023 ale przesunela się dostawa na koniec q1 2024.
A gdzie zamawiałeś?
Bukareszt/Rumunia
nakago
Posty: 257
Rejestracja: 16 mar 2012, 16:38
Has thanked: 28 times
Been thanked: 38 times

Re: Quo Vadis? / Zoo Vadis (Reiner Knizia)

Post autor: nakago »

grałem na 5 osób, z ostatnich Kniziów gra wydaje się najbardziej oryginalna, choć nie jest nowa tak naprawdę, do ostatecznej oceny musiałbym zagrać ze 2 razy jeszcze, negocjacje dominują grę absolutnie
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 828
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Quo Vadis? / Zoo Vadis (Reiner Knizia)

Post autor: Seraphic_Seal »

Ktoś ma pomysł skąd można by to w jak najkorzystniejszej cenie zamówić do Polski?
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
khuba
Posty: 980
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Quo Vadis? / Zoo Vadis (Reiner Knizia)

Post autor: khuba »

Seraphic_Seal pisze: 14 lut 2024, 14:31 Ktoś ma pomysł skąd można by to w jak najkorzystniejszej cenie zamówić do Polski?
AllPlay(który jest dystrybutorem) wysyła z DE i ma dość tanią wysyłkę - ale możesz spróbować odezwać się do jakiegoś sklepu żeby sprowadzili.
Może się uda z Planszostrefą - Through the Desert od nich ściągają i to w dobrej cenie.
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Confidential
Posty: 170
Rejestracja: 26 mar 2018, 20:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Quo Vadis? / Zoo Vadis (Reiner Knizia)

Post autor: Confidential »

SeekerKuba pisze: 12 lut 2024, 18:48
Confidential pisze: 12 lut 2024, 18:08 Czy są jakieś wieści odnośnie planów wydania "Zoo Vadis" w retailu lub ewentualnej polskiej wersji językowej?
Mam to zamówione w sklepie zagranicznym. Mieli to dostać końcem 2023 ale przesunela się dostawa na koniec q1 2024.
Dzięki za informację. Teraz przynajmniej wiem kiedy mniej-więcej spodziewać się premiery jeśli któryś polski sklep to chwyci.
Zastanawiam się tylko jakie są szanse na ewentualną polską edycję, bo może warto poczekać...
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 828
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Quo Vadis? / Zoo Vadis (Reiner Knizia)

Post autor: Seraphic_Seal »

khuba pisze: 14 lut 2024, 15:12
Seraphic_Seal pisze: 14 lut 2024, 14:31 Ktoś ma pomysł skąd można by to w jak najkorzystniejszej cenie zamówić do Polski?
AllPlay(który jest dystrybutorem) wysyła z DE i ma dość tanią wysyłkę - ale możesz spróbować odezwać się do jakiegoś sklepu żeby sprowadzili.
Może się uda z Planszostrefą - Through the Desert od nich ściągają i to w dobrej cenie.
Jakby komuś nie chciało się sprawdzać - przy zakładanym przez sklep VAT wychodzi za całość z przesyłką 77,5 euro. Plus w sumie nie wiedziałem, że to dopiero przedsprzedaż xD
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
rodan77
Posty: 762
Rejestracja: 26 lut 2021, 11:00
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 17 times
Been thanked: 18 times

Re: Quo Vadis? / Zoo Vadis (Reiner Knizia)

Post autor: rodan77 »

Spoiler:
Retail czy deluxe za tyle?
Ostatnio zmieniony 15 lut 2024, 08:30 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 828
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Quo Vadis? / Zoo Vadis (Reiner Knizia)

Post autor: Seraphic_Seal »

Retail
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
rodan77
Posty: 762
Rejestracja: 26 lut 2021, 11:00
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 17 times
Been thanked: 18 times

Re: Quo Vadis? / Zoo Vadis (Reiner Knizia)

Post autor: rodan77 »

Seraphic_Seal pisze: 15 lut 2024, 08:33 Retail
To drogo, tu wychodzi 60 eur z dostawą https://regatuljocurilor.ro/en/home/-zo ... sh-edition

Dodatkowo nidhog ma tam chyba 20% zniżki, tylko nie wiem czy działa na przedsprzedaże.
SeekerKuba
Posty: 148
Rejestracja: 12 wrz 2022, 11:36
Has thanked: 31 times
Been thanked: 92 times

Re: Quo Vadis? / Zoo Vadis (Reiner Knizia)

Post autor: SeekerKuba »

rodan77 pisze: 15 lut 2024, 08:57
Seraphic_Seal pisze: 15 lut 2024, 08:33 Retail
To drogo, tu wychodzi 60 eur z dostawą https://regatuljocurilor.ro/en/home/-zo ... sh-edition

Dodatkowo nidhog ma tam chyba 20% zniżki, tylko nie wiem czy działa na przedsprzedaże.
Z tego co pamiętam to działa, bo właśnie tam mam zamówienie ;)
ODPOWIEDZ