Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: japanczyk »

XLR8 pisze: 21 sty 2023, 12:53 My nadal nie rozumiemy dlaczego Trickerion jest uznawany za tak trudną grę. Jedynie teatr ma trochę dziwnych i nieintuicyjnych zasad, które trzeba wykuć. Reszta to po prostu średniej ciężkości euro.
IMHO glownie dlatego, ze rozgrywka jest dluga i jest efekt snieznej kuli - jak popelnisz ze 2 bledy to mozesz byc juz obserwatorem w tym pojedynku
sasquach
Posty: 1820
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 933 times
Been thanked: 581 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: sasquach »

Plus, jak nie ogarniesz sobie jakieś pomocy (apka, tabelki z bgg), to sporo czasu idzie na sprawdzanie jakie sztuczki są dla nas dostępne i planowanie dalszego rozwoju. Zgaduję, że dla wielu osób to też zwiększa wagę gry.
akasha_wl
Posty: 172
Rejestracja: 08 sie 2019, 23:10
Has thanked: 23 times
Been thanked: 19 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: akasha_wl »

sasquach pisze: 22 sty 2023, 15:40
anitroche pisze: 21 sty 2023, 19:35 Powiedzieli, że to TMB jest najdroższą grą z ogłoszeń, a ona w przedsprzedaży na aleplanszowkach jest za coś kolo 680 zl, więc drożej raczej nie będzie ;)
Tylko, że z najdroższą ceną to oni tam się odnieśli do ceny w sklepie portalu - 999,95zł, gdzie masz jeszcze dodatkowego Gearloka, matę i premium health tokens. A taki zestaw dodatków na stronie wydawcy to jakieś 350zł, czego nie ma na aleplanszowkach. Sam Gearlock na aleplanszówkach to cena 130zł.

Do tego Trickerion wyjdzie tylko w big boxie, więc nie będzie można kupić taniej samej podstawki i dokupić sobie potem podstawki. Jak obstawiam 750-800zł.
Teoretycznie na stronie Portalu jest wersja bez dodatków wyceniona na 850 zł, tutaj link: https://sklep.portalgames.pl/pl/p/Too-Many-Bones/4566
gogovsky
Posty: 2204
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: gogovsky »

sasquach pisze: 23 sty 2023, 02:00 Plus, jak nie ogarniesz sobie jakieś pomocy (apka, tabelki z bgg), to sporo czasu idzie na sprawdzanie jakie sztuczki są dla nas dostępne i planowanie dalszego rozwoju. Zgaduję, że dla wielu osób to też zwiększa wagę gry.
Co to w ogóle znaczy ? Jak Wy w to gracie ? Chyba wpierw wybieracie 36 1 lub 2 sztuki i do niej dążycie, a nie odwrotnie :p Bo chyba nie kupujecie na yolo byle czego i jakoś to będzie ?
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
pvdel
Posty: 255
Rejestracja: 11 sty 2014, 22:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 101 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: pvdel »

gogovsky pisze: 23 sty 2023, 10:08 Bo chyba nie kupujecie na yolo byle czego i jakoś to będzie ?
:roll: :mrgreen:
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: japanczyk »

gogovsky pisze: 23 sty 2023, 10:08 Bo chyba nie kupujecie na yolo byle czego i jakoś to będzie ?
Moooze xD
A na serio - wiesz, zawsze ktos ci moze podebrac te jedna sztuczke, wiec musisz miec plan B, C i D - latwije to zrobic z cheat sheetem lub apka
sasquach
Posty: 1820
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 933 times
Been thanked: 581 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: sasquach »

gogovsky pisze: 23 sty 2023, 10:08
sasquach pisze: 23 sty 2023, 02:00 Plus, jak nie ogarniesz sobie jakieś pomocy (apka, tabelki z bgg), to sporo czasu idzie na sprawdzanie jakie sztuczki są dla nas dostępne i planowanie dalszego rozwoju. Zgaduję, że dla wielu osób to też zwiększa wagę gry.
Co to w ogóle znaczy ? Jak Wy w to gracie ? Chyba wpierw wybieracie 36 1 lub 2 sztuki i do niej dążycie, a nie odwrotnie :p Bo chyba nie kupujecie na yolo byle czego i jakoś to będzie ?
Tak jak napisała Japańczyk. Ciężko grać jak zakładasz z góry tylko jedną ścieżkę i składasz się po tym jak Ci coś zabiorą.
gogovsky
Posty: 2204
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: gogovsky »

Napisałem wybierasz 1-2 36tek, po to są akcje natychmiastowego kupna plus rynek przyszly żeby usuwać rzeczy potrzebne do Twoich sztuczek. Dla mnie to drzewko zbędne i odziera grę myślenia i planowania, ale jak komuś się przydaje to spoko.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: aspo »

Czy gdzieś w sieci jest dostępne spolszczenie kart (assignments i moce magików)? Na BGG znalazłem tylko instrukcję i poradnik (które i tak pewnie znikną jako nieoficjalne, jak tylko Portal wypuści swoją edycję).
kuba32
Posty: 327
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: kuba32 »

sasquach pisze: 22 sty 2023, 15:40 Do tego Trickerion wyjdzie tylko w big boxie, więc nie będzie można kupić taniej samej podstawki i dokupić sobie potem podstawki. Jak obstawiam 750-800zł.
Dziś dyrektor Grzegorz w Planszowych Newsach mówił, że big box ma być znacząco tańszy niż Weather Machine - także miejmy nadzieję, że będzie to bliżej 500pln.
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 514 times
Been thanked: 153 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: gregoff »

Stawiam na 500-600 ale jeśli nie przebije 600 to raczej kupie.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
kuchar
Posty: 104
Rejestracja: 05 lip 2019, 18:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: kuchar »

Dwa lata temu zamówiłem BigBoxa na stronie producenta i zapłaciłem 560 pln.
Zdziwię się jeżeli takie wydanie pojawi się w cenie poniżej 600 pln :roll: ...ale, trzymam kciuki :wink:
Awatar użytkownika
Mark442
Posty: 82
Rejestracja: 25 wrz 2019, 11:11
Has thanked: 237 times
Been thanked: 63 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: Mark442 »

gregoff pisze: 25 sty 2023, 09:36 Stawiam na 500-600 ale jeśli nie przebije 600 to raczej kupie.
W sklepie Mindclasha tra wersja Tickeriona jest wyceniona na 165 bugsów. Wątpię, aby Portal wycenił grę poniżej tej kwoty. Obstawiam w Q4 cenę dużo powyżej 700 zł...
Mark
___________________________
Patchwork to nie moja bajka !!
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 926
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: sliff »

Za niecałe 175EUR tę wersje można mieć za tydzień w domu, ze strony wydawcy. Preorder ze zniżkami sklepowymi powinien dać zniżki jakieś 15-25%. Nastawiałbym się na ~650zł.
Atk
Posty: 1390
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 491 times
Been thanked: 284 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: Atk »

Pytanie co to znaczy znacząco tańszy, bo dla mnie to min 100 jak nie więcej!
maciek-jagiel
Posty: 29
Rejestracja: 13 mar 2022, 16:30
Has thanked: 8 times
Been thanked: 9 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: maciek-jagiel »

Czy wiadomo dokładnie jaką wersję wyda Portal ?
Na BBG nie ma wersji BIG BOX o której mówi Portal. Jest Collectors Edition..czy to ta edycja czy jeszcze coś innego ?
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: Seykan »

maciek-jagiel pisze: 26 sty 2023, 10:35 Czy wiadomo dokładnie jaką wersję wyda Portal ?
Na BBG nie ma wersji BIG BOX o której mówi Portal. Jest Collectors Edition..czy to ta edycja czy jeszcze coś innego ?
Chyba oficjalnie nie było potwierdzenia (nie jestem pewien), ale wydaje mi się, że to będzie to:

https://eu.mindclashwebshop.com/shop/tr ... ry=2#attr=

KSowej wersji nawet Mindclash nie sprzedaje - tzn. z dwustronną planszą, woreczkami i monetami. Monety można jednak dokupić oddzielnie.

EDIT: gramatyka
Ostatnio zmieniony 26 sty 2023, 11:00 przez Seykan, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: sin »

Seykan pisze: 26 sty 2023, 10:45
maciek-jagiel pisze: 26 sty 2023, 10:35 Czy wiadomo dokładnie jaką wersję wyda Portal ?
Na BBG nie ma wersji BIG BOX o której mówi Portal. Jest Collectors Edition..czy to ta edycja czy jeszcze coś innego ?
Chyba oficjalnie nie było potwierdzenia (nie jestem pewnie), ale wydaje mi się, że to będzie to:

https://eu.mindclashwebshop.com/shop/tr ... ry=2#attr=
Oficjalnie pewnie dowiemy się bliżej premiery, ale w wątku wydawniczym mowa o edycji kolekcjonerskiej, więc być może będzie to wersja KS. A jeżeli jednak nie kolekcjonerska to pewnie ten zestaw, który wskazał maciek-jagiel.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 767
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 667 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: anitroche »

Z tego co pamiętam w ostatnim wywiadzie w Planszowych Newsach Grzegorz Polewka mówił, że to nie bedzie Collectors Edition. Nie bedzie KS bajerów tylko tak samo duże pudlo (chyba z organizerem game trayz, ale tego pewna nie jestem czy sobie nie dopowiedzialam tego w glowie ;)) i w środku gra podstawowa i wszystkie dodatki w wersji retail. Chociaż tak myślę że pewnie w przedsprzedaży Portal coś tam dorzuci extra od siebie, ale o tym nic nie wiadomo.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
maciek-jagiel
Posty: 29
Rejestracja: 13 mar 2022, 16:30
Has thanked: 8 times
Been thanked: 9 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: maciek-jagiel »

Ale rozumiem że wariantu solo który,z tego co się orientuję,opracował do gry David Turczi można się spodziewać w Portalowym wydaniu ?
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 767
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 667 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: anitroche »

maciek-jagiel pisze: 26 sty 2023, 11:00 Ale rozumiem że wariantu solo który,z tego co się orientuję,opracował do gry David Turczi można się spodziewać w Portalowym wydaniu ?
z tego co wiem, to wariant jest w dodatku Dhalgaards Academy, więc tak - będzie w wersji Portalu :)
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Super
Posty: 397
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 215 times
Been thanked: 120 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: Super »

Grzegorz mówił też w planszowych newsach że będą jeszcze negocjować zawartość i dlatego nie może w tej chwili jeszcze potwierdzić jaką wersję będą wydawać i czy coś z KS bajerów będzie czy nie.
Awatar użytkownika
m0ty1
Posty: 60
Rejestracja: 04 sie 2017, 18:03
Lokalizacja: K-staw
Has thanked: 22 times
Been thanked: 2 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: m0ty1 »

Ale KS exclusive w wersji kolekcjonerskiej to jedynie pudełko ze złoceniami i numerem + 3 materiałowe worki, reszta jest dostępna w sprzedaży
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 395 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: Leviathan »

anitroche pisze: 26 sty 2023, 11:01
maciek-jagiel pisze: 26 sty 2023, 11:00 Ale rozumiem że wariantu solo który,z tego co się orientuję,opracował do gry David Turczi można się spodziewać w Portalowym wydaniu ?
z tego co wiem, to wariant jest w dodatku Dhalgaards Academy, więc tak - będzie w wersji Portalu :)
Dobrze pamiętasz. Tryb solo jest właśnie w Dahlgaard's Academy
sasquach
Posty: 1820
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 933 times
Been thanked: 581 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: sasquach »

m0ty1 pisze: 26 sty 2023, 11:45 Ale KS exclusive w wersji kolekcjonerskiej to jedynie pudełko ze złoceniami i numerem + 3 materiałowe worki, reszta jest dostępna w sprzedaży
Plansza w wersji KS ma z drugiej strony wersję nocą.
ODPOWIEDZ