Przygodowa z figurkami dla 6 latka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Thaiphoon
Posty: 67
Rejestracja: 14 sty 2014, 14:33
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 5 times

Przygodowa z figurkami dla 6 latka

Post autor: Thaiphoon »

Cześć wszystkim

Udało mi się zaszczepić w moim synie chęć gry w planszówki.
Obecnie gramy we "Wsiąść do pociągu Europa oraz Niemcy", "Minecraft Portal Dash" i "Bioms and Builders", Dixit, Carcassonne, "Budowa Miasta".

Syn wyrabia sobie powoli preferencje, są to gry przygodowe z figurkami, codziennie przegląda mojego Mage Knighta.

Szukam gry z figurkami, gdzie mógłbym czytać jemu karty jeśli będzie taka potrzeba i nie musi ich przede mną chować jak np. w Horror w Arkham. Gry z deck buildingiem odpadają.

Najbardziej chciałbym Runebounda 3 lub coś z władcy Pierścieni, ostatecznie bez figurek Kroniki Zamku Avel lub Andor junior. Może macie inne propozycje?

Dziękuję Wam za pomoc.
agt
Posty: 1177
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 625 times
Been thanked: 320 times

Re: Przygodowa z figurkami dla 6 latka

Post autor: agt »

A Karak? Można dokupić figurki, a jest bez kart.

Za jakiś czas ma wyjść Karak 2. Będzie wyższy poziom.

I jeszcze Awanturnicy. Choć tylko z drugiej ręki. Lub którejś kolejnej :)

A z takich, w które nie grałam, to widzę, że może Magia i myszy się nada..
Ostatnio zmieniony 26 sty 2023, 09:17 przez agt, łącznie zmieniany 1 raz.
IRON
Posty: 23
Rejestracja: 05 sie 2009, 11:06
Has thanked: 11 times
Been thanked: 4 times

Re: Przygodowa z figurkami dla 6 latka

Post autor: IRON »

Może Księga cudów to jest to czego szukasz?
Thaiphoon
Posty: 67
Rejestracja: 14 sty 2014, 14:33
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 5 times

Re: Przygodowa z figurkami dla 6 latka

Post autor: Thaiphoon »

Dziękuję Wam, znam z tych tytułów tylko Magię i Myszy, zapoznam się z tymi tytułami.
azazelmo
Posty: 882
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 148 times
Been thanked: 273 times

Re: Przygodowa z figurkami dla 6 latka

Post autor: azazelmo »

To może Pluszowe Opowieści? Mnie osobiście się nie podobają, ale syn (4 lata) niestety poleca. 6 latek na pewno będzie grał bardziej świadomie. Na pewno taniej chodzi niż Magia i Myszy.
agt
Posty: 1177
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 625 times
Been thanked: 320 times

Re: Przygodowa z figurkami dla 6 latka

Post autor: agt »

azazelmo pisze: 26 sty 2023, 09:38 To może Pluszowe Opowieści? Mnie osobiście się nie podobają, ale syn (4 lata) niestety poleca. 6 latek na pewno będzie grał bardziej świadomie. Na pewno taniej chodzi niż Magia i Myszy.
Tam chyba niestety nie ma planszy i figurek
IRON
Posty: 23
Rejestracja: 05 sie 2009, 11:06
Has thanked: 11 times
Been thanked: 4 times

Re: Przygodowa z figurkami dla 6 latka

Post autor: IRON »

agt pisze: 26 sty 2023, 09:44 Tam chyba niestety nie ma planszy i figurek
Są figurki. Za planszę służą kolejne strony "księgi opowieści"
baradnor
Posty: 75
Rejestracja: 04 mar 2022, 11:14
Has thanked: 42 times
Been thanked: 10 times

Re: Przygodowa z figurkami dla 6 latka

Post autor: baradnor »

agt pisze: 26 sty 2023, 09:44
azazelmo pisze: 26 sty 2023, 09:38 To może Pluszowe Opowieści? Mnie osobiście się nie podobają, ale syn (4 lata) niestety poleca. 6 latek na pewno będzie grał bardziej świadomie. Na pewno taniej chodzi niż Magia i Myszy.
Tam chyba niestety nie ma planszy i figurek
Każdy scenariusz ma plansze w księdze opowieści (tak jak w szczękach lwa), a figurek jest ponad 20
agt
Posty: 1177
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 625 times
Been thanked: 320 times

Re: Przygodowa z figurkami dla 6 latka

Post autor: agt »

O, super.
To chyba coś źle przeczytałam :)
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 265 times
Been thanked: 176 times

Re: Przygodowa z figurkami dla 6 latka

Post autor: shod »

Thaiphoon pisze: 26 sty 2023, 09:01 Cześć wszystkim
[...]
Najbardziej chciałbym Runebounda 3 lub coś z władcy Pierścieni, ostatecznie bez figurek Kroniki Zamku Avel lub Andor junior. Może macie inne propozycje?
Dziękuję Wam za pomoc.
Powiem z własnego doświadczenia. Jak mój syn miał 5-6 lat to właśnie zagraliśmy w Runebound 3. Fakt, umiał już czytać i nie musiałem mu pomagać, ale w zasadzie karty przygód nie musza być tajne. Poza tym my sobie czytaliśmy nawzajem, miało to fajniejszy klimat. Do teraz [a syn ma prawie 12 lat, jest to jego ulubiona gra. dokupiłem wszystkie dodatki i zrobiłem też własne]. Nie widzę problemu, żebyście nie spróbowali. Jedyny problem to brak w sklepach nowych, bo skończył sie nakład i raczej nie będzie dodruku, ale z drugiej ręki można kupić, choć nie w pierwotnej cenie.
Jak lubcie Świat Tolkiena to słusznym wyborem możne być Władca pierścieni: Podróże przez śródziemie. Chyba, że nie chcecie aplikacji, bo ona jest konieczna. Jest to kooperacja, więc brak ukrytych informacji. Ja nie grałem, ale ma wielu zwolenników.
Thaiphoon
Posty: 67
Rejestracja: 14 sty 2014, 14:33
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 5 times

Re: Przygodowa z figurkami dla 6 latka

Post autor: Thaiphoon »

Na Runebounda ostrzę sobie zęby na niego od jakiegoś czasu, ale teraz już patrzę po syna przy wyborze. Używane gry , jestem jak najbardziej za. Przekonałeś mnie. Co do Władcy Pierścieni, gra często jest w promocji, poczytam o niej więcej. Dziękuję
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1469
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 254 times
Been thanked: 713 times

Re: Przygodowa z figurkami dla 6 latka

Post autor: arturmarek »

Moim zdaniem Magia i Myszy to najlepszy wybór, są też dwa dodatki. Mój syn uwielbia. Jakoś Pluszowe Opowieści trochę mniej mu podeszły, ale w sumie gry bardzo podobne mechanicznie. Obie gry też stosunkowo łatwo pomalować (moje pierwsze dwie pomalowane gry).

Mój syn lubi też Wikingowie 878 i Memoir 44 z figureczkami. To jednak nie są gry przygodowe tylko bitewne/wojenne.
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 551
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 239 times
Been thanked: 289 times

Re: Przygodowa z figurkami dla 6 latka

Post autor: andrzejstrzelba »

Thaiphoon pisze: 26 sty 2023, 09:01 Cześć wszystkim

Udało mi się zaszczepić w moim synie chęć gry w planszówki.
Obecnie gramy we "Wsiąść do pociągu Europa oraz Niemcy", "Minecraft Portal Dash" i "Bioms and Builders", Dixit, Carcassonne, "Budowa Miasta".

Syn wyrabia sobie powoli preferencje, są to gry przygodowe z figurkami, codziennie przegląda mojego Mage Knighta.

Szukam gry z figurkami, gdzie mógłbym czytać jemu karty jeśli będzie taka potrzeba i nie musi ich przede mną chować jak np. w Horror w Arkham. Gry z deck buildingiem odpadają.

Najbardziej chciałbym Runebounda 3 lub coś z władcy Pierścieni, ostatecznie bez figurek Kroniki Zamku Avel lub Andor junior. Może macie inne propozycje?

Dziękuję Wam za pomoc.
Sprawdź jeszcze Coraquest. Nie ma figurek tylko kartonowe standy, ale jest na tyle łatwa że sześciolatek będzie mógł samodzielnie decyzje podejmować. Do tego kafelkowa plansza, bardzo ciekawa historia w scenariuszach i możliwości tworzenia własnych historii.
ODPOWIEDZ