GambitTV - Wirtualna Rewolucja

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1818 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Gdzie się podziały tamte gry? #5

Post autor: Gambit »

Pierwszy dzień nowego roku, to idealny moment na to, aby spojrzeć wstecz. Dziś zrobię to po raz piąty w tej formie. Zatem zapraszam Was na kolejny już odcinek serii Gdzie się podziały tamte gry?
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1818 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Suburbia

Post autor: Gambit »

Kolejny materiał na początku 2023 roku i znowu spoglądam wstecz. Bo dzisiaj recenzja gry, którą miałem na swoim stole już 10 lat temu. Ale jako, że w zeszłym roku pojawiła się nowa edycja, to złapałem okazję. Oto Suburbia i Suburbia Rozszerzenia.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1818 times
Kontakt:

Re: GambitTV - The King is Dead

Post autor: Gambit »

Okres między śmiercią jednego króla, a początkiem panowania kolejnego może być bardzo burzliwy. Różne siły walczą o władzę, a za ich plecami ktoś pociąga za sznurki. Tak to w skrócie wygląda w grze The King is Dead.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1818 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Lacrimosa

Post autor: Gambit »

W 1791 roku Mozart dostał zlecenie na mszę żałobną. Niestety zmarł zanim ją ukończył. Na prośbę rodziny dokończyli ją inni kompozytorzy. Na bazie tych wydarzeń osadzona jest gra Lacrimosa.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1818 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Escape Plan

Post autor: Gambit »

Zrobiłeś z kumplami bank. Udało się Wam uciec. Część kasy zachomikowaliście, część zainwestowaliście. Ale nagle robi się gorąco. Trzeba zgarnąć kasę i spadać z miasta. Trzeba ogarnąć jakiś plan ucieczki. Oto Escape Plan.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1818 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Gdzie się podziały tamte gry? #6

Post autor: Gambit »

Dotarliśmy na półmetek pierwszego sezonu mojej rewizyjnej serii. Szczerze mówiąc nie byłem pewien, czy uda mi się to dociągnąć. A tu proszę. Jako, że mamy półmetek, to wrzucam w materiale mały przewał. Jaki? Zobaczcie sami. Oto Gdzie się podziały tamte gry? Odcinek 6.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1818 times
Kontakt:

Re: GambitTV - The Gallerist

Post autor: Gambit »

Kolejny tytuł z „Pólki Lacerdy” trafia na mój kanał. Tym razem przeniesiemy się do świata kultury i sztuki, gdzie piękno wystawianych dzieł, może być porównywane tylko z pieniędzmi, jakie na nich zarabiamy. Oto The Gallerist.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: 13thcaesar »

Gambit pisze: 12 lut 2023, 11:36 Kilka słów ode mnie
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Ja czekam najbardziej na twoją recenzję Weather Machine i Kanban EV.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1221
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Shodan »

Gambit pisze: 12 lut 2023, 11:36 Kilka słów ode mnie
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Jest może w planach recenzja Beyond the Sun?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1818 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Shodan pisze: 12 lut 2023, 12:03 Jest może w planach recenzja Beyond the Sun?
Jest :) Ale BtS czeka grzecznie w kolejce. Sporej kolejce.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1818 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Aventuria: Adventure Card Game

Post autor: Gambit »

Gry Role Playing to dla mnie czysta forma gry przygodowej. Niemniej jednak lubię sprawdzić co jakiś czas gry planszowe i karciane, które próbują przenieść doświadczenia sesji RPG w skondensowanej formie na stół. Dziś zerknę na grę Aventuria: Adventure Card Game.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Grzeg0rz
Posty: 84
Rejestracja: 19 lut 2019, 10:36
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: GambitTV - Aventuria: Adventure Card Game

Post autor: Grzeg0rz »

Tomku, wiem, że lubisz Mistfalla. Jednak wyobraź sobie, że walkę i testy działają jak w Aventurii... Uważam, że mogło by być grubo 😁.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1818 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Top 10 dodatków. 7 fajnych, 3 niefajne.

Post autor: Gambit »

Dawno nie było topki. Takiej prawdziwej, z tematem wymyślonym przez Patronów. Czas zatem naprawić tę nieprawidłowość na moim kanale. Ankieta do Patronów poszła, pogłówkowali, pogłosowali i oto wynik. Top 10 dodatków całkowicie zmieniających gry. 5 na plus i 5 na minus (oczywiście z moją drobną zmianą jak widać).
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1818 times
Kontakt:

Re: GambitTV - HUANG

Post autor: Gambit »

Zaczęło się w Mezopotamii. Potem przeniosło do Chin. Teraz, no cóż, nadal zostaje w Chinach. O czym mowa? O pierwszej grze z kafelkowej trylogii Knizi, która właśnie doczekała się swojej trzeciej odsłony. Oto HUANG.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1818 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Gdzie się podziały tamte gry? #7

Post autor: Gambit »

Zaczął się kolejny miesiąc zatem czas na kolejne spojrzenie w przeszłość. Co recenzowałem w marcu w ostatnich latach i co teraz myślę o tych grach? Tego dowiecie się z siódmego odcinka cyklu "Gdzie się podziały tamte gry?".
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1818 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Vinhos

Post autor: Gambit »

Czas położyć na recenzenckim stole kolejne spore pudło z nazwiskiem Lacerda na wierzchu. Tym razem zobaczę jak wygląda sytuacja na rynku najstarszego eliksiru prawdy. Oto Vinhos.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: GambitTV - Vinhos

Post autor: detrytusek »

Gambit pisze: 12 mar 2023, 11:31 Czas położyć na recenzenckim stole kolejne spore pudło z nazwiskiem Lacerda na wierzchu. Tym razem zobaczę jak wygląda sytuacja na rynku najstarszego eliksiru prawdy. Oto Vinhos.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Może mechanika starzenia się wina? :)

Co do edycji 2016 to nie zgodzę się, że skoro ją zrobił tzn, że jest lepsza...zrobił by była przystępniejsza ale omg na pewno nie jest lepsza ale to ocenisz dopiero jak odkryjesz bank :).

Chociaż powiem Ci, że i tak byłem zaskoczony oceną, a to dlatego, że w sumie to nie wymieniłeś ani jednej wady faktycznej gry. Myślałem, że będzie wyżej.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: GambitTV - Vinhos

Post autor: rastula »

Gambit pisze: 12 mar 2023, 11:31 Czas położyć na recenzenckim stole kolejne spore pudło z nazwiskiem Lacerda na wierzchu. Tym razem zobaczę jak wygląda sytuacja na rynku najstarszego eliksiru prawdy. Oto Vinhos.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
dzięki...po raz kolejny przekonałem się, że zupełnie nie rozumiem fenomenu tego autora, jego gier i cen jakie się za to płaci...
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 499 times
Been thanked: 240 times

Re: GambitTV - Vinhos

Post autor: j_g »

rastula pisze: 12 mar 2023, 22:55 dzięki...po raz kolejny przekonałem się, że zupełnie nie rozumiem fenomenu tego autora, jego gier i cen jakie się za to płaci...
Zagranie może pomóc zrozumieć.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: GambitTV - Vinhos

Post autor: detrytusek »

Gambit pisze: 12 mar 2023, 11:31
A umiałbyś napisać co Ci jednak przeszkodziło by dać wyższą ocenę?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1114
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 855 times
Been thanked: 631 times

Re: GambitTV - Vinhos

Post autor: bajbaj »

j_g pisze: 13 mar 2023, 09:13
rastula pisze: 12 mar 2023, 22:55 dzięki...po raz kolejny przekonałem się, że zupełnie nie rozumiem fenomenu tego autora, jego gier i cen jakie się za to płaci...
Zagranie może pomóc zrozumieć.
Z gier Lacerdy grałem tylko w Gallerist i Vinhos i napiszę tyle - obie te gry niezmiernie lubię za (a) rodzaje interakcji między graczami na różnych płaszczyznach (w szczególności za połączenie niebezpośredniej interakcji negatywnej i pozytywnej) oraz (b) tematyczność tych gier. Dla mnie to najbardziej tematyczne i klimatyczne euracze, grając w Vinhos na prawdę mam wrażenie, że prowadzę sieć winnic (a przynajmniej staram się), a inni gracze to moi rywale z branży, a w Gallerista, że rywalizujemy z sobą o sukces naszych galerii. Ani razu nie miałem wrażenia, że to excel w przebraniu. Za to wielokrotnie, że najpierw był temat i obserwacja rzeczywistości, następnie jej modelowe uproszczenie i poszukanie mechanik odwzorujących te modelowe relacje.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: GambitTV - Vinhos

Post autor: rastula »

j_g pisze: 13 mar 2023, 09:13
rastula pisze: 12 mar 2023, 22:55 dzięki...po raz kolejny przekonałem się, że zupełnie nie rozumiem fenomenu tego autora, jego gier i cen jakie się za to płaci...
Zagranie może pomóc zrozumieć.
dzięki za radę

przyślij mi grę, to sobie zagram ... aż tak Cię nie znam , żeby zaryzykować własną kasą li tylko na podstawie Twojej błyskotliwej odpowiedzi...:D
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: GambitTV - Vinhos

Post autor: rastula »

bajbaj pisze: 13 mar 2023, 10:54
j_g pisze: 13 mar 2023, 09:13
rastula pisze: 12 mar 2023, 22:55 dzięki...po raz kolejny przekonałem się, że zupełnie nie rozumiem fenomenu tego autora, jego gier i cen jakie się za to płaci...
Zagranie może pomóc zrozumieć.
Z gier Lacerdy grałem tylko w Gallerist i Vinhos i napiszę tyle - obie te gry niezmiernie lubię za (a) rodzaje interakcji między graczami na różnych płaszczyznach (w szczególności za połączenie niebezpośredniej interakcji negatywnej i pozytywnej) oraz (b) tematyczność tych gier. Dla mnie to najbardziej tematyczne i klimatyczne euracze, grając w Vinhos na prawdę mam wrażenie, że prowadzę sieć winnic (a przynajmniej staram się), a inni gracze to moi rywale z branży, a w Gallerista, że rywalizujemy z sobą o sukces naszych galerii. Ani razu nie miałem wrażenia, że to excel w przebraniu. Za to wielokrotnie, że najpierw był temat i obserwacja rzeczywistości, następnie jej modelowe uproszczenie i poszukanie mechanik odwzorujących te modelowe relacje.
To ciekawa obserwacja - może problem wynika z tego, że nigdy nie marzyłem o prowadzeniu winnicy ani tym bardziej galerii więc ich symulacja średnio mnie podnieca , jakby realistyczna nie była.

Panowie - nie widzę sensu ewangelizacji i nawracania mnie na Lacerdę - jak widziecie (można kliknąć w stopkę) gier mam aż nadto i doświadaczenia w graniu na tyle, żeby mieć zdanie co lubię, a co nie... nie napisałem, że to złe gry, tylko że do mnie ten koncept growy i biznesowy nie przemawia ... każdemu wg. jego upodobań i potrzeb.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: GambitTV - Vinhos

Post autor: detrytusek »

rastula pisze: 12 mar 2023, 22:55 dzięki...po raz kolejny przekonałem się, że zupełnie nie rozumiem fenomenu tego autora, jego gier i cen jakie się za to płaci...
Tak się tylko wtrącę, że cena kompletnie nie przystaje do żadnej gry z tekturą i papierem w środku. Cena byłaby uzasadniona tylko jeśli w środku byłoby niezłe wino. Natomiast samą grę jeśli będziesz miał okazję poznać to warto. Najlepiej upolować wersję 2010 bez Iana included.

Oczywiście wszyscy, którzy już biorą klawiaturę w dłoń i chcą napisać, że:
  • "Ian jest the best"
  • "Skoro kupują tzn, że cena jest właściwa"
  • "Nie liczy się zawartość tylko pomysł"
itp itd
Chciałem dodać jedynie moje skromne "IMHO".
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: GambitTV - Vinhos

Post autor: rastula »

detrytusek pisze: 13 mar 2023, 11:14
rastula pisze: 12 mar 2023, 22:55 dzięki...po raz kolejny przekonałem się, że zupełnie nie rozumiem fenomenu tego autora, jego gier i cen jakie się za to płaci...
Tak się tylko wtrącę, że cena kompletnie nie przystaje do żadnej gry z tekturą i papierem w środku. Cena byłaby uzasadniona tylko jeśli w środku byłoby niezłe wino. Natomiast samą grę jeśli będziesz miał okazję poznać to warto. Najlepiej upolować wersję 2010 bez Iana included.

Oczywiście wszyscy, którzy już biorą klawiaturę w dłoń i chcą napisać, że:
  • "Ian jest the best"
  • "Skoro kupują tzn, że cena jest właściwa"
  • "Nie liczy się zawartość tylko pomysł"
itp itd
Chciałem dodać jedynie moje skromne "IMHO".
oczywiście , że nie będę tej gry traktował jak starozakonny boczku wieprzowego - nie jestem uprzedzony i nikomu tym bardziej do portfela nie zaglądam...od strony marketingowej nawet podziwiam, jak ze sportowymi samochodami ... fajne? no fajne ...warte tyle ? no tak sobie - ale kto bogatemu zabroni ;)

wszytko tu jest IMHO przecież :D
ODPOWIEDZ