(Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
miker
Posty: 694
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 524 times
Been thanked: 417 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: miker »

scraber pisze: 14 sty 2023, 19:06
miker pisze: 14 sty 2023, 18:53 ...Bo po ich wtopach z Toskanią, Brassem B. właśnie jakoś zacząłem omijać ich produkty.
O jakich wtopach z Toskania mówimy, bo dopiero zacząłem kompletować Viti i nie wiem na co uważać
Był druk planszy do Toskanii (chyba 2021), który miał planszę źle wydrukowaną - przesunięcie przy obszarach, na których stawia się gwiazdki. No to zrobili (tymczasową) naklejkę na planszę… serio? Ludzie zaczęli narzekać, więc wydrukowali poprawną planszę, ale jej jakość była do d… Komuś puściły nerwy i napisał do Jamiego Stegmaiera, że tu w PL jeden taki wydawca ma ludzi głęboko i nie ogarnia obejścia. Koniec końców została dosłana poprawiona, dobra plansza, ale co ludzie przeszli to ich.

Jeśli idzie o mnie, to można popełnić błędy, ale trzeba posypać głowę popiołem, przeprosić i naprawić szkodę w 100%. Tu wydawca poszedł na skróty i koniec konców pewnie stracił. Ja skompletowałem Viti (poza najnowszym kooperacyjnym dodatkiem mam wszystko), kupiłem Brassa, choć ze względu na Toskanię bardzo się wahałem i… przestałem patrzeć na ich gry. Mam gdzieś co wydadzą lub nie. Najwyżej kupię gdzie indziej (czyt. za granicą).
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: adrturz »

Cześć,

na stronie możecie znaleźć już polską instrukcję i kartę pomocy do gry Dominant Species: Władcy Ziemi

https://phalanxgames.pl/project/dominan ... a_download
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1006
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 419 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: karmazynowy »

Na OnTable prezentacja Władców Ziemi (od 3:40) i HUANG (35:40)

Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: _leigam_ »

adrturz pisze: 17 sty 2023, 14:02
Dla mnie akurat to mało istotne, bo mam swoje egzemplarze w PL ale wiele osób wciąż dopytuje o instrukcje w języku polskim do Brassów. Skoro już nie będziecie tego dodrukowywać to chyba moglibyście wrzucić pdfy? Wiele osób się ucieszy.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: rastula »

Wiele osób się ucieszy.
szczególnie wiele osób z wydawnictwa, które będzie to wydawać w Polsce :D...
Awatar użytkownika
predki
Posty: 426
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: predki »

Nie wrzucą, bo cytując "włożyli w nie wiele pracy".
Nie wiem, w czym był problem. Ja sobie przetłumaczyłem (na własny użytek, nie podzielę się ze względu na prawa autorskie) instrukcję do Birmingham i zajęło mi to kilka godzin. Przy tym musiałem walczyć z formatowanie PDF'a, bo nie miałem dostępu do źródła dokumentu, a PDF to jest dziwny stwór. Oczywiście moja wersja wymagałaby jeszcze korekty i dopieszczenia, ale nawet, gdyby włożyć w to drugie tyle czasu, to jest to śmieszne. To nie jest księga scenariuszy na kilkadziesiąt stron.

Rozumiem, że nie chcieli udostępnić przed premierą, jak na rynku krążyło wiele kopii importowanych. Dzisiaj import prawie jest zerowy, choć jeżeli nie odezwie się wkrótce nowy wydawca, to pewnie import wzrośnie.

A co do nowego wydawcy? Jeżeli chcieli by "nielegalnie" skorzystać z gotowego tłumaczenia, to kwestia zakupu po 1 egzemplarzu Lancashire i Birmingham nie stanowi chyba dla wydawnictwa problemu. Tyle, że nikt poważny tak nie zrobi - spójrzcie ile jest wersji tłumaczenia instrukcji do podstawowego Dominiona - ja w swoich zasobach mam: na zlecenia Rebela - Tomasz Baron, Bard - Marek Mydeł, GFP - Piotr Maliszewski, GFP druga edycja - Łukasz Małecki, IUVI druga edycja - akurat nie mam. I każda jest inna.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3210
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 417 times
Been thanked: 1007 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: psia.kostka »

rastula pisze: 18 sty 2023, 15:39
Wiele osób się ucieszy.
szczególnie wiele osób z wydawnictwa, które będzie to wydawać w Polsce :D...
Ale to Phalanx ma prawa do tego konkretnego tlumaczenia i moze z nim zrobic co zechce. Wyrzucic, rozdac, sprzedac.
Nowy polski wydawca jest sila rzeczy konkurentem rynkowym, wiec branie pod uwage jego odczuc nie musi miec miejsca :P

A z tlumaczeniami roznie bywa, pamietam, ze jakies babole z tlumaczenia Barda, znalazly sie dziwnym trafem w Phalanxowej "Zimnej Wojnie" [ups]

A sam lajw dosc spoko. Pierwszy raz ogladalem, inny moj odbior niz tych telewizyjnych klipow BoardNews.
Szukam/Kupię: Heroes of Normandie, Tide of Iron (chętnie duże zestawy HoN i ToI), Scenariusze 1ed MoM/Posiadłość Szaleństwa (blistry ENG i PL), Unlock: Mystery, Secret, Mythic, Legendary (tylko ENG, mam kilka na wymianę);
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: PytonZCatanu »

psia.kostka pisze: 18 sty 2023, 16:32 A sam lajw dosc spoko. Pierwszy raz ogladalem, inny moj odbior niz tych telewizyjnych klipow BoardNews.
Obejrzałem fragment dotyczący Władców Ziemi. Poziom prowadzącej jest ŻENUJĄCY. I to finałowe "haha, mamuty w oceanie". Tak prezentować grę to mogłaby moja mama. I to jaką grę, jednego z może kilkunastu evergreenów.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3210
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 417 times
Been thanked: 1007 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: psia.kostka »

PytonZCatanu pisze: 18 sty 2023, 16:47
psia.kostka pisze: 18 sty 2023, 16:32 A sam lajw dosc spoko. Pierwszy raz ogladalem, inny moj odbior niz tych telewizyjnych klipow BoardNews.
Obejrzałem fragment dotyczący Władców Ziemi. Poziom prowadzącej jest ŻENUJĄCY. I to finałowe "haha, mamuty w oceanie". Tak prezentować grę to mogłaby moja mama. I to jaką grę, jednego z może kilkunastu evergreenów.
Ja na razie przeklikalem wiekszosc rozmowy. Szukalem smaczkow o Brass. Jakies ciekawostki znalazlem. Prawdopodobnie sluchales nie tej osoby co potrzeba ;) Pana z Phalanx widzialem pierwszy raz w zyciu, moze troche oniesmielony kamera, ale zna sie na tym co robi, mowi o procesach, bez glupich min i pajacowania. Musze wiecej takich rozmow z insiderami wyszukac, bo trzewik juz mi sie opatrzyl :P
Szukam/Kupię: Heroes of Normandie, Tide of Iron (chętnie duże zestawy HoN i ToI), Scenariusze 1ed MoM/Posiadłość Szaleństwa (blistry ENG i PL), Unlock: Mystery, Secret, Mythic, Legendary (tylko ENG, mam kilka na wymianę);
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: PytonZCatanu »

psia.kostka pisze: 18 sty 2023, 16:56
PytonZCatanu pisze: 18 sty 2023, 16:47
psia.kostka pisze: 18 sty 2023, 16:32 A sam lajw dosc spoko. Pierwszy raz ogladalem, inny moj odbior niz tych telewizyjnych klipow BoardNews.
Obejrzałem fragment dotyczący Władców Ziemi. Poziom prowadzącej jest ŻENUJĄCY. I to finałowe "haha, mamuty w oceanie". Tak prezentować grę to mogłaby moja mama. I to jaką grę, jednego z może kilkunastu evergreenów.
Ja na razie przeklikalem wiekszosc rozmowy. Szukalem smaczkow o Brass. Jakies ciekawostki znalazlem. Prawdopodobnie sluchales nie tej osoby co potrzeba ;) Pana z Phalanx widzialem pierwszy raz w zyciu, moze troche oniesmielony kamera, ale zna sie na tym co robi, mowi o procesach, bez glupich min i pajacowania. Musze wiecej takich rozmow z insiderami wyszukac, bo trzewik juz mi sie opatrzyl :P
Tak, pan z Phalanxa nieśmiały, ale próbował ratować sytuację.

A Brass....poleciał do góry, a wszystko co leci do góry, w końcu wraca. Pewnie nawet dość szybko :)
Strud
Posty: 308
Rejestracja: 26 lis 2016, 14:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 36 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Strud »

Mam podobne odczucia, poziom piaskownicy "ha ha, dwie trąby".
Obejrzałem sobie drewienka, planszetki graczy i samą planszę i czym prędzej wyłączyłem.

Czy tylko mi te pomoce gracza wydają się za duże i przez to mało poręczne? Ten tekst dało się spokojnie zagęścić, szczególnie nazwy akcji.
Trzeba będzie druknąć jakieś ściągawki z BGG.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: PytonZCatanu »

Strud pisze: 18 sty 2023, 16:59
Czy tylko mi te pomoce gracza wydają się za duże i przez to mało poręczne? Ten tekst dało się spokojnie zagęścić, szczególnie nazwy akcji.
Trzeba będzie druknąć jakieś ściągawki z BGG.
Też mi się wydały za duże. ALE byłem jednym z głównych narzekaczy i nawet pisałem Phalanxowi, żeby zrobił jakieś ikony przy akcjach, o czym pamiętać. Ikon nie ma, ale z pomocy będę korzystał. Podejrzewam, że wystarczy, żeby leżała 1 albo max 2 po dwóch stronach planszy i każdy będzie sobie zerkał.

Phalanx sugerował też (kiedyś tam w przeszłości), że na kaflach będą ukryte jakieś elementy (coś jak w Zamku). Na nagrani nic o tym nie było - zrezygnowali?
antonio3333
Posty: 688
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 41 times
Been thanked: 68 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: antonio3333 »

Pytanie co do Nanty Narking, planujecie może jakiś dodatek czy już postanowiliście, że to jest skończona gra i nic nie potrzebuje więcej?
Awatar użytkownika
miker
Posty: 694
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 524 times
Been thanked: 417 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: miker »

PytonZCatanu pisze: 18 sty 2023, 16:47 Obejrzałem fragment dotyczący Władców Ziemi. Poziom prowadzącej jest ŻENUJĄCY. I to finałowe "haha, mamuty w oceanie". Tak prezentować grę to mogłaby moja mama. I to jaką grę, jednego z może kilkunastu evergreenów.
Dlatego ja Asię przestałem subskrybować już dawno temu. I nie tylko ze względu na udawany śmiech. Prezenterów mam dosyć.
A wracając do gry, to rozważę Marine, bo chodzi na dwie osoby. Bez Marine dla mnie „no go”.
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 490
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 217 times
Been thanked: 343 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: itsthisguyagain »

Odnośnie Asi lepiej nie drążyć bo nie ma po co. OnTable to planszówkowa tvśniadaniowa.

Nieźle władcy wyglądają. Ja mam nadzieję że moja najstalsza grupa podoła i władcy wpadną do stałej rotacji.
bisk
Posty: 50
Rejestracja: 03 sty 2016, 21:11
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: bisk »

adrturz planujecie może dodruk "Godziny zero"? Skoro w 2022 był dodruk "Twilight Struggle"...
... może warto byłoby powtórzyć to:
Spoiler:
:wink:
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: adrturz »

bisk pisze: 24 sty 2023, 14:10 adrturz planujecie może dodruk "Godziny zero"? Skoro w 2022 był dodruk "Twilight Struggle"...
... może warto byłoby powtórzyć to:
Spoiler:
:wink:
Niewykluczone :)
Oficjalne informacje na temat tego pojawią się wkrótce (czy będzie dodruk, czy na ten moment nie jest planowany).
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 342 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: tomb »

Dodatkowi Red Sea nadal mówicie twarde "na razie nie mamy w planach"?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
mikolajl
Posty: 411
Rejestracja: 17 sie 2011, 17:18
Lokalizacja: Piasseczno
Has thanked: 149 times
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: mikolajl »

tomb pisze: 27 sty 2023, 07:53 Dodatkowi Red Sea nadal mówicie twarde "na razie nie mamy w planach"?
Red Sea to raczej nowa gra a nie dodatek
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: DarkSide »

psia.kostka pisze: 18 sty 2023, 16:32 A z tlumaczeniami roznie bywa, pamietam, ze jakies babole z tlumaczenia Barda, znalazly sie dziwnym trafem w Phalanxowej "Zimnej Wojnie" [ups]
Raczej to niemożliwe, bo Phalanx tłumaczył instrukcję od zera. O to się też rozkręciła onegdaj dyskusja, bo tytuły kart były pozmieniane. Dlatego wszelkie błędy w Phalanxowej "Zimnej Wojnie" są ich autorskie. :wink:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3210
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 417 times
Been thanked: 1007 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: psia.kostka »

DarkSide pisze: 27 sty 2023, 09:11
psia.kostka pisze: 18 sty 2023, 16:32 A z tlumaczeniami roznie bywa, pamietam, ze jakies babole z tlumaczenia Barda, znalazly sie dziwnym trafem w Phalanxowej "Zimnej Wojnie" [ups]
Raczej to niemożliwe, bo Phalanx tłumaczył instrukcję od zera. O to się też rozkręciła onegdaj dyskusja, bo tytuły kart były pozmieniane. Dlatego wszelkie błędy w Phalanxowej "Zimnej Wojnie" są ich autorskie. :wink:
Mowie o tym:
viewtopic.php?p=1245596#p1245596
sam dales kciuka pod tym kopiuj-wklej swego czasu ;)
Szukam/Kupię: Heroes of Normandie, Tide of Iron (chętnie duże zestawy HoN i ToI), Scenariusze 1ed MoM/Posiadłość Szaleństwa (blistry ENG i PL), Unlock: Mystery, Secret, Mythic, Legendary (tylko ENG, mam kilka na wymianę);
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: DarkSide »

psia.kostka pisze: 27 sty 2023, 09:56
DarkSide pisze: 27 sty 2023, 09:11
psia.kostka pisze: 18 sty 2023, 16:32 A z tlumaczeniami roznie bywa, pamietam, ze jakies babole z tlumaczenia Barda, znalazly sie dziwnym trafem w Phalanxowej "Zimnej Wojnie" [ups]
Raczej to niemożliwe, bo Phalanx tłumaczył instrukcję od zera. O to się też rozkręciła onegdaj dyskusja, bo tytuły kart były pozmieniane. Dlatego wszelkie błędy w Phalanxowej "Zimnej Wojnie" są ich autorskie. :wink:
Mowie o tym:
viewtopic.php?p=1245596#p1245596
sam dales kciuka pod tym kopiuj-wklej swego czasu ;)
Myślałem, że dyskusja zogniskowana jest na części dotyczącej reguł gry. O tej sprawie z fluffem zupełnie zapomniałem.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
klpt12
Posty: 102
Rejestracja: 19 wrz 2013, 02:44
Has thanked: 5 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: klpt12 »

Nie mogę znaleźć nigdzie odpowiedzi na pytanie odnośnie zimnej wojny. Czy obecne na rynku wydanie jest już dodrukiem, wolnym od wad, które koryguje się w postaci naklejki na planszę?
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6428
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 924 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Odi »

klpt12 pisze: 28 sty 2023, 23:42 Nie mogę znaleźć nigdzie odpowiedzi na pytanie odnośnie zimnej wojny. Czy obecne na rynku wydanie jest już dodrukiem, wolnym od wad, które koryguje się w postaci naklejki na planszę?
"Nie mogę nigdzie znaleźć"... A w wątku gry szukałeś? ;)
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: adrturz »

klpt12 pisze: 28 sty 2023, 23:42 Nie mogę znaleźć nigdzie odpowiedzi na pytanie odnośnie zimnej wojny. Czy obecne na rynku wydanie jest już dodrukiem, wolnym od wad, które koryguje się w postaci naklejki na planszę?
Tak. Nowe wydanie zawiera korekty.
ODPOWIEDZ