Gra o budowaniu statków

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
GAZDA
Posty: 103
Rejestracja: 11 sty 2015, 13:06
Has thanked: 6 times
Been thanked: 17 times

Gra o budowaniu statków

Post autor: GAZDA »

Cześć, nie wiedziałem do którego działu to dać bo właściwie szukam tytułu gry, w którą grałem kilka lat temu na pionku (coś tak koło 10 lat), ale nie koniecznie chcę ją kupić.
Wtedy dopiero wchodziłem w świat gier planszowych i pamiętam, że dosiadł się do mnie ktoś z taką grą, gdzie budowało się (chyba) z płytek swój statek a właściwie jego maszt tak, że stawał się coraz wyższy i przewoziło się tym statkiem towary. Pamiętam, że była tam jakaś mechanika ujemnych punktów no i że strasznie dostałem w to w ciry :P
Może ten tytuł to jakiś klasyk i ktoś kojarzy, a jeśli nie to może mimo wszystko ktoś kojarzy ?:) Pamiętam, że graliśmy na egzemplarzu zagranicznym bo (chyba) wtedy ta gra nie miała swojej edycji pl, ale była niezależna językowo.
Chętnie bym sobie po latach zobaczył tą grę i o niej poczytał, może ktoś będzie kojarzył i poratuje?
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Gra o budowaniu statków

Post autor: Fojtu »

Dla pewności zapytam - nie chodzi o Shipyard? Sporo się nie zgadza z opisem, ale to chyba najbardziej znana gra o budowie statków.
GAZDA
Posty: 103
Rejestracja: 11 sty 2015, 13:06
Has thanked: 6 times
Been thanked: 17 times

Re: Gra o budowaniu statków

Post autor: GAZDA »

Hmm poczytamno o o niej, bo na pierwszy rzut oka wydaje się, że to nie to, chociaż no wiadomo jak to jest ze wspomnieniami sprzed 10 lat:P
Wtedy każda gra była dla mnie jak objawienie i nawet za bardzo nie skupiałem się, co to za mechanika itp...dlatego zapamiętałem bardzo niewiele.
Widzę że tam też są jakieś płytki statków i masztów hmm... Sam nie wiem.
Po prostu pomyślałem, że może uda mi się odnaleźć ten tytuł, bo siedzi mi to z tyłu głowy, że kolekcja na 200 gier, śledzę nowinki a wciąż nie wiem w co ja takiego grałem kiedyś na pionku :)
Kiedyś tak szukałem tytułu gry na "pegazusa" i dopiero pod 15 latach udało mi się odnaleźć mój zaginiony tytuł i wypełnić tą niechlubną lukę w pamięci :P
ODPOWIEDZ