Lanzerath Ridge (D.Thompson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
mk20336
Posty: 1549
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Lanzerath Ridge (D.Thompson)

Post autor: mk20336 »

Tytuł: Lanzerath Ridge
Wydawnictwo: DVG
Autor: David Thompson
Ilość graczy: 1 lub 2
Tematyka: Czwarta część serii Valiant Defense Davida Thompsona. Tym razem Bitwa w Ardenach 1944 i bohaterska obrona Lanzzerath RIdge.

Linki:
===BGG
===Szczegółowy opis gry

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
Cyel
Posty: 2574
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1219 times
Been thanked: 1428 times

Re: Lanzerath Ridge (D.Thompson)

Post autor: Cyel »

Ciekawi mnie na ile te rozgrywki w jeden tytuł z serii mogą być różnorodne a na ile są zagadką, którą jak się raz rozwiąże to gra jest do sprzedania?

Np w Aeon's End ta sama Nemesis będzie miała różne karty w każdej rozgrywce, ułożone w innej kolejności i tak samo gracze innych magów i inne karty zaklęć itp. więc nawet gry z tą samą Nemesis będą zupełnie inne.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
mk20336
Posty: 1549
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Lanzerath Ridge (D.Thompson)

Post autor: mk20336 »

Cyel pisze: 19 gru 2021, 14:52 Ciekawi mnie na ile te rozgrywki w jeden tytuł z serii mogą być różnorodne a na ile są zagadką, którą jak się raz rozwiąże to gra jest do sprzedania?

Np w Aeon's End ta sama Nemesis będzie miała różne karty w każdej rozgrywce, ułożone w innej kolejności i tak samo gracze innych magów i inne karty zaklęć itp. więc nawet gry z tą samą Nemesis będą zupełnie inne.
Na regrywalność w Lanzerath wpływa:
- losowość ciągniętych kart przeciwnika co tura
- losowość wydarzeń na kartach - często rzucasz kością aby ustalić kto i gdzie ląduje
- warianty Veteran i Elite - z kartami Taktycznymi
- warianty z rozstawieniem i obecnością obrońców - jest chyba 4-5
- no i oczywiście możliwość zagrania w 2 osoby
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
mk20336
Posty: 1549
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Lanzerath Ridge (D.Thompson)

Post autor: mk20336 »

Przykładowa rozgrywka w Lanzerath Ridge – Część 1

Dzisiaj rozpoczynam serię 4 filmów, przybliżających mechanikę Lanzerath Ridge - najnowszej części serii Valiant Defense od Davida Thompsona. Miłego oglądania!

LINK: Lanzerath Ridge preview playthrough – Part 1

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
mk20336
Posty: 1549
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Lanzerath Ridge (D.Thompson)

Post autor: mk20336 »

Przykładowa rozgrywka w Lanzerath Ridge – Część 2

Zapraszam do obejrzenia drugiej części przykładowej rozgrywki w Lanzerath Ridge. Kolejne fale niemieckiej piechoty, wpierane przez karabiny maszynowe i moździerze, atakują!

LINK: Przykładowa rozgrywka w Lanzerath Ridge – Część 2

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
mk20336
Posty: 1549
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Lanzerath Ridge (D.Thompson)

Post autor: mk20336 »

Tym razem trzecia część przedpremierowej, przykładowej rozgrywki w Lanzerath Ridge. Kolejne fale niemieckiej piechoty, próbujące zaatakować flanki obrońców, atakują!

LINK: Lanzerath Ridge preview playthrough – Part 3

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
mk20336
Posty: 1549
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Lanzerath Ridge (D.Thompson)

Post autor: mk20336 »

Lanzerath Ridge - początek kampanii na Kickstarter

Najnowsza gra w serii Valiant Defense - Lanzerath Ridge - dzisiaj rozpoczyna kampanię na KS. Jeżeli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o grze lub jak najszybciej przejść na stronę kampanii, zapraszam do poniższego artykułu!

LINK: Lanzerath Ridge now on Kickstarter!

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Lanzerath Ridge (D.Thompson)

Post autor: tomuch »

Ktoś wspierał? Ja oczywiście przegapiłem kampanię, ale mógłbym do kogoś dołączyć, zawsze to niższa przesyłka. Jeszcze tylko muszę o tym trochę poczytać :lol:
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
mk20336
Posty: 1549
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Lanzerath Ridge (D.Thompson)

Post autor: mk20336 »

tomuch pisze: 06 maja 2022, 21:22 Ktoś wspierał? Ja oczywiście przegapiłem kampanię, ale mógłbym do kogoś dołączyć, zawsze to niższa przesyłka. Jeszcze tylko muszę o tym trochę poczytać :lol:
Sugeruje zobaczyć jeden z moich artykułów lub jeszcze lepiej - filmów, aby się przekonać czy gra jest dla Ciebie. Uwaga: grafika będzie jeszcze zmieniona wobec tej na której ja grałem.
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Lanzerath Ridge (D.Thompson)

Post autor: Mr_Fisq »

Otorek pisze: 26 paź 2022, 21:33 Lanzerath Ridge - kolejna solo gra z serii Valiant Defense, Davida Thompsona. Ciężko niestety o jakieś porównania do poprzednich gier ponieważ to moja pierwsza z tej serii. Plansza jest przepiękna, karty standardowej jakości DVG i niestety można naciąć się na fizyczne uszkodzenia (u mnie na szczęście tylko lekkie naderwanie warstwy z farbą na jednej z kart, więc jeśli będzie pierwszą na stosie to będę wiedział czego się spodziewać), ale zobaczymy czy ich dział wsparcia da radę wysłać zamiennik. Sama mechanika wydaje się na pierwszy rzut oka bardzo prostolinijna, ale da radę poczuć klimat, a sama gra wbrew pozorom stawia przed graczem dość sporo trudnych decyzji. Kilka scenariuszy, modyfikowanie poziomu trudności - no miód i orzeszki. Pierwsza gra zakończyła się remisem (tak gra określa porażkę w ostatniej fazie) w momencie kiedy miałem wątpliwości czy gram poprawnie bo idzie mi zbyt dobrze - wystarczył jeden głupi błąd. Gra dopiero po jednej rozgrywce, ale trudno jej nie polecić.
Koniecznie podziel się wrażeniami po kolejnych rozgrywkach.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
mk20336
Posty: 1549
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Lanzerath Ridge (D.Thompson)

Post autor: mk20336 »

Mr_Fisq pisze: 29 paź 2022, 21:12
Otorek pisze: 26 paź 2022, 21:33 Lanzerath Ridge - kolejna solo gra z serii Valiant Defense, Davida Thompsona. Ciężko niestety o jakieś porównania do poprzednich gier ponieważ to moja pierwsza z tej serii. Plansza jest przepiękna, karty standardowej jakości DVG i niestety można naciąć się na fizyczne uszkodzenia (u mnie na szczęście tylko lekkie naderwanie warstwy z farbą na jednej z kart, więc jeśli będzie pierwszą na stosie to będę wiedział czego się spodziewać), ale zobaczymy czy ich dział wsparcia da radę wysłać zamiennik. Sama mechanika wydaje się na pierwszy rzut oka bardzo prostolinijna, ale da radę poczuć klimat, a sama gra wbrew pozorom stawia przed graczem dość sporo trudnych decyzji. Kilka scenariuszy, modyfikowanie poziomu trudności - no miód i orzeszki. Pierwsza gra zakończyła się remisem (tak gra określa porażkę w ostatniej fazie) w momencie kiedy miałem wątpliwości czy gram poprawnie bo idzie mi zbyt dobrze - wystarczył jeden głupi błąd. Gra dopiero po jednej rozgrywce, ale trudno jej nie polecić.
Koniecznie podziel się wrażeniami po kolejnych rozgrywkach.
Mój egzemplarz doszedł wiec tez potestuję ostateczny produkt.
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
mk20336
Posty: 1549
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Lanzerath Ridge (D.Thompson)

Post autor: mk20336 »

Lanzerath Ridge Unboxing

Dokładnie 78 lat temu rozpoczęła się bitwa w Ardenach. Kontrakt Niemców kompletnie zaskoczył Aliantów, ale indywidualne punkt - jak obrońcy Lanzerath - walczyli mężnie. Dzisiaj przedstawiam grę właśnie o nich, autorstwa Davida Thompsona. Zapraszam!

LINK: Lanzerath Ridge Unboxing

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
mk20336
Posty: 1549
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Lanzerath Ridge (D.Thompson)

Post autor: mk20336 »

Storage Solutions for Valiant Defense Games

Valiant Defense to jedna z moich ulubionych serii lekkich gier solo, opowiadających niesamowite, prawdziwe historie bohaterskiej obrony z czasów II Wojny Światowej. Dzisiaj skupiam się na rozwiązaniach do przechowywania i sortowania komponentów w oparciu o tacki Cube4Me. Zapraszam!

LINK: Storage Solutions for Valiant Defense Games

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Lanzerath Ridge (D.Thompson)

Post autor: Mr_Fisq »

Unboxing i rozgrywka (Dave's Gaming Cave, ENG) :
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
ODPOWIEDZ