Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Gizmoo »

Po blisko trzech miesiącach zakupowej abstynencji, niestety w samej końcówce stycznia pękłem... I kolekcję zasiliły dwie nowe podstawki.

ROKOKO – Od dawna planowałem zakup, bo grę zawsze miło wspominałem. Podobała mi się mechanika i oryginalny temat. No i nie mogłem się zdecydować, czy kupić nowe wydanie, czy oryginalne. Zrobiłem prosty rachunek sumienia i stwierdziłem, że uwielbiam wszystko co namalował Michael Menzel, a nie przepadam za stylem O’Toola. W zasadzie nic jego mnie nie zachwyciło i bardzo nie trawię kolorystyki jaką stosuje O’Tool. Porównałem sobie jeszcze ilustracje na kartach i na planszy i zdecydowanie stwierdziłem, że sięgnę po oryginał. Rozpocząłem więc „polowanie” na leciwą już wersję od Hobbitów. Byłem zaskoczony wysokimi cenami. Zacząłem szperać na OLX-e w poszukiwaniu Rokoko i ku swemu zdumieniu – trafiłem na egzemplarz w folii za 200 zł. Już miałem kliknąć, żeby zakupić, ale coś mnie tknęło. Jak to możliwe, że do naszych czasów, przetrwał egzemplarz w folii i właśnie teraz został wystawiony? Pomyślałem, że może gdzieś znaleziono grę w magazynie. Hobbity zresztą miały podobną sytuację ongiś ze Szczęść Boże. Znaleźli w magazynie po inwentaryzacji kilka niesprzedanych egzemplarzy i wrzucili je na sklep. Wszedłem więc na stronę Hobbitów i ku swemu zaskoczeniu odkryłem, że Rokoko w pięknej wersji pędzla Menzla jest jeszcze dostępne! :shock: I zamiast wydawać dwie stówki na OLX, kupiłem egzemplarz w folii bezpośrednio ze sklepu. I do tego zapłaciłem ponad pięć dych mniej! Wprawdzie pudełko przyszło lekko uszkodzone, z odbarwionym wieczkiem (widać, że leżało na słońcu), to cała zawartość była nietknięta. Koszulkując karty cieszyłem się jak dziecko. Gra jest przepiękna i nie mogę się już doczekać partyjki!

DEEP VENTS – Nad grą myślałem od dawna, bo po pierwsze – ukochana tematyka podwodnych stworów, a po drugie – ilustracje Ryana Laukata. Nie kupuję ostatnio gier w ciemno, a tego tytułu nie posiadał absolutnie nikt. Ale Rebel zrobił zimową wyprzedaż i Deep Vents trafił na nią za mniej niż połowę ceny. No żal było nie wziąć! To pięknie wydana gra i nawet dla samych muszelek było warto. :lol: Mam nadzieję, że sama gra też nie będzie jakimś kasztanem. Jak tylko zagram, to coś skrobnę w podsumowaniu miesiąca. :wink:
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2729
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Yuri »

Solomon Kane: Core set
Solomon Kane: Arsenal Box
Solomon Kane: Against the Vampires
Solomon Kane: Castle of the Devil
Solomon Kane: America – The New World
Solomon Kane: Heart of Africa
Solomon Kane: Red Shadows
Solomon Kane: The Right Hand of Doom
Solomon Kane: Neoprene Game Mat

....bo kończą mi się figsy do malowania w domu (serio :) ), bo jednak może spróbuje, bo jakby co to sprzedam, bo cena sumaryczna z 3 źródeł była wprost rewelacyjna wzgl rynkowej...bo po prostu plugastwo mieszczące się w kartonowych pudełkach trzeba wypalać gorącym żelazem i szatkować rapierem :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
rednulk
Posty: 34
Rejestracja: 28 mar 2018, 14:39
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rednulk »

- Osadnicy: Królestwa Północy, bo Kolega z Forum wystawił za cenę, której nie byłem w stanie odpuścić 😜 Mam 51 Stan MS i lubię, ale już dawno zajechałem go solo, a ponoć solo w O:KP lepsze 😉. Żona już za bardzo w 51 nie chce grać, a tu jednak trochę inaczej, więc pomyślałem, że może pogramy (pograliśmy 2 razy i już zapowiedziała, że jak jeszcze raz przegra to mogę sprzedać 😆). Łudziłem się, że syna prędzej zachęcę do gry w O:KP stroną wizualną niż do 51, ale to też jednak jeszcze nie dla niego...

- Fields of Normandy: Solitaire Wargame, bo Kolega na Grupie solo na fb miał w inną grę Mike'a Lambo 390 partii w 2022 co skutecznie mnie skierowało do zgłębienia twórczości wspominanego, a ostatecznie wybrałem wymienioną.

- Terraformacja Marsa: Wenus +
Terraformacja Marsa: Kolonie +
Terraformacja Marsa: zestaw kart promo, bo pojawił się MarsBot, więc w końcu pogram w TM solo na zasadach multi (bo o współgraczy w TM u mnie niestety trudno)
Atk
Posty: 1385
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 490 times
Been thanked: 282 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Atk »

W paczkomacie czeka na mnie już

Bot Factory wszedłem w Lacerde On Mars i....chyba każdy wie czym to się kończy. Ciekawi mnie jego lekka gra

51stam GF all in wymieniłem MS na nową wersję

Pierwsi Marsjanie +Brazil (jak się uda dopiąć transakcje z koleją z forum) dla ziomka z ekipy na urodziny
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 551
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 239 times
Been thanked: 289 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: andrzejstrzelba »

Yuri pisze: 03 lut 2023, 18:07 Solomon Kane: Core set
Solomon Kane: Arsenal Box
Solomon Kane: Against the Vampires
Solomon Kane: Castle of the Devil
Solomon Kane: America – The New World
Solomon Kane: Heart of Africa
Solomon Kane: Red Shadows
Solomon Kane: The Right Hand of Doom
Solomon Kane: Neoprene Game Mat

....bo kończą mi się figsy do malowania w domu (serio :) ), bo jednak może spróbuje, bo jakby co to sprzedam, bo cena sumaryczna z 3 źródeł była wprost rewelacyjna wzgl rynkowej...bo po prostu plugastwo mieszczące się w kartonowych pudełkach trzeba wypalać gorącym żelazem i szatkować rapierem :)
Nie czekasz jednak na polską wersję ?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2729
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Yuri »

andrzejstrzelba pisze: 03 lut 2023, 21:24
Spoiler:
Nie czekasz jednak na polską wersję ?
[/quote]

Przyznam szczerze, że w związku z obecnym stanem Mythic i faktem, że w tę pozycję planowałem grę stricte solo to "poszedłem" zdecydowanie w dostępną na rynku wersję ANG.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5157
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1061 times
Been thanked: 1654 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

Wpadłem w jakąś fazę kupowania starych dobrych klasyków aby mieć gry na kolejne lata kiedy wszem ogarniająca drożyzna galopuje ku przepaści. Nowości jakoś mało mnie interesują (ze względu na to co gra oferuje w stosunku do ceny) i być może kupię jakieś z tego roku za 10lat....a i tak będą dla mnie "nowościami" :mrgreen:

Tak czy siak jadą do mnie kolejne 3 gry:

La Granja -Plantacja i uprawy to coś co zawsze lubiłem w każdych grach. A ta gra z TOP 300 kupiona za 60pln to jak wygrana w totka.

Zamki Toscani- bo nie grałem a podobno to lżejsza wersja Zamków Burgundi. Więc do pogrania z rodzinką.

Troll Footbal- bo odbudowuję powoli starą kolekcje.
selektor
Posty: 36
Rejestracja: 29 sty 2021, 16:36
Has thanked: 19 times
Been thanked: 46 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: selektor »

Klasyk od GMT, czyli Flying Colors o historii bitew morskich z wieku żagli. Kupiłem bo:

- zabierałem się do kupna tej gry wiele lat, gdyż miałem opory w czytaniu zasad dotyczących żeglugi, ruchów poszczególnych okrętów itp., gdy tymczasem okazało się że na polskim youtube jest całkiem pokaźna liczba filmów opisująca zasady tej gry oraz rozgrywkę,
- potrzebowałem większego stołu do tej gry, co dziś nie stanowi już tak dużego problemu,
- da się grać w nią solo co szczególnie mnie cieszy,
- zaraz znowu ta gra się wyprzeda i na kolejną edycję trzeba będzie poczekać kolejnych kilka lat,
-niedługo po wielu latach wyjdzie Under the Southern Cross: Flying Colors prezentująca bitwy w Ameryce Południowej, w tym działania na rzekach, więc wypadałoby wcześniej poznać podstawy,
- ogólnie klimat gry, czyli bitwa morska, abordaże mogą dać mi znacznie więcej frajdy niż euro gry o piratach.
sferoida
Posty: 77
Rejestracja: 11 sty 2021, 13:13
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 29 times
Been thanked: 50 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: sferoida »

Ark Nova bo jest w TOPce, a nie miałem jeszcze przyjemności poznać. No i mamy czwartek, wiec ktoś rozdaje kody promocyjne.
pozdrawiam Radek
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: seki »

Zakupy na pohybel tym wszystkim gorącym nowościom...

Dice Settlers - zagrałem u kolegi i bardzo siadło a ceny tej gry obecnie na rynku wtórnym są śmiesznie niskie.

Ginkgopolis - słynny kafelkowiec, kto zagrał ten chwali. Do tego może być coraz trudniej dostępny.

Zamówione:
Ladies of Troyes - opinie o elementach jakie wprowadza dodatek są zwykle mocno pozytywne a Troyes to dla mnie wybitny kościany euras.

Dice Troyes - grałem kilka razy w te wykreślanke dłuższy czas temu, bardzo mi się podobała i od tego czasu miałem na szerokiej wishliscie. Podoba mi się, że całkiem fajnie oddaje ducha dużego Troyes.
Pluck
Posty: 145
Rejestracja: 01 sty 2017, 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 90 times
Been thanked: 36 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Pluck »

seki pisze: 09 lut 2023, 17:07 Zakupy na pohybel tym wszystkim gorącym nowościom...

Dice Settlers - zagrałem u kolegi i bardzo siadło a ceny tej gry obecnie na rynku wtórnym są śmiesznie niskie.

Ginkgopolis - słynny kafelkowiec, kto zagrał ten chwali. Do tego może być coraz trudniej dostępny.

Zamówione:
Ladies of Troyes - opinie o elementach jakie wprowadza dodatek są zwykle mocno pozytywne a Troyes to dla mnie wybitny kościany euras.

Dice Troyes - grałem kilka razy w te wykreślanke dłuższy czas temu, bardzo mi się podobała i od tego czasu miałem na szerokiej wishliscie. Podoba mi się, że całkiem fajnie oddaje ducha dużego Troyes.
A gdzie znalazłeś ladies of troyes? Sam szukam od jakiegoś czasu…
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 855
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 200 times
Been thanked: 302 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: konradstpn »

Pluck pisze: 09 lut 2023, 17:48
Spoiler:
A gdzie znalazłeś ladies of troyes? Sam szukam od jakiegoś czasu…
Obstawiam, że to było raczej Les Dames de Troyes 😉
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Abizaas »

Abizaas pisze: 02 cze 2022, 14:30 My ostatnio kupiliśmy:

Bonfire - bo zameczki fajne i stwierdziliśmy, że wypróbujemy też co innego Felda (zastanawialiśmy się też nad Trajanem, jednak padło na Bonfire)

GWT 2ed - często widzę opinie że to jedno z lepszych euro jakie można kupić więc chcę przetestować :)

Ark Nova - preorder, nie jestem przekonany bo Terraformacji nie lubię ale sądząc po popularności łatwo zejdzie na olx jak się nie spodoba

Grand Austria Hotel - zazwyczaj euraski chodzą fajnie w 3-4 osoby, a GAH to podobno bardzo fajna dwuosobówka. Do tego podoba mi się tematyka więc zobaczymy co to będzie, też nie przewiduje by były problemy z pozbyciem się jeżeli nie przypasi.

Wcześniej w tym (lub ubiegłym) roku zamówione jeszcze Voidfall i On Mars: Alien Invasion

Z ostatniego posta który wrzucałem w ten temat zostały mi 3/4 gry więc może i teraz moje wybory będą całkiem trafne, zobaczymy.
No i sprzedałem już wszystko co wtedy kupiłem i nadal czekam na Voidfalla.

Od ostatniego posta dużo gier przybyło ale zdążyło wylecieć. Z nowości które mam na półce i raczej nie zamierzam się pozbywać to:

Beer & Bread - fajny lekki fillerek i to w sumie tyle. Lubimy zagrać partyjkę do piwka jak nie mamy siły na nic konkretniejszego.

Dominant Species - długo czekałem na polską edycję i jestem zachwycony, jedna z najlepszych gier w jakie grałem, a przy tym jak pięknie wykonana!

Ultimate Railroads - miałem puścić dalej ale przekonano mnie do przeczytania instrukcji i wydaje mi się bardzo ciekawym euro, jeszcze zobaczymy, ale póki nie zagramy paru partii to zostaje.

Polis - póki co tylko jedna partia ale już wystawiłem dychę - świetna gra!

Pax Renaissance - póki co spędziłem sporo czasu z instrukcją i końca nie widać. Pax Ren jest z pewnością trudniejszy od On Marsa.

Cywilizacja Poprzez Wieki - a tu już nagrzmotałem mnóstwo partii że aż mi się przejadło, prawie 40 rozgrywek od września 2022.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
DeZet
Posty: 53
Rejestracja: 28 paź 2019, 12:02
Has thanked: 88 times
Been thanked: 9 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: DeZet »

Spoiler:
Instrukcja do Pax Ren to jak dla mnie byla mordega.

Zdecydowanie polecam nauke poprzez filmik na yt + sciaga z bgg - > solo na dwie rece, a potem juz pójdzie.

Wlasciwa nauka gry jest duzo dalej 😉
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: PytonZCatanu »

Pax Renaissance to najbardziej złożona gra w jaka grałem, a grałem w ich już prawie 600.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: seki »

konradstpn pisze: 09 lut 2023, 17:53
Pluck pisze: 09 lut 2023, 17:48
Spoiler:
A gdzie znalazłeś ladies of troyes? Sam szukam od jakiegoś czasu…
Obstawiam, że to było raczej Les Dames de Troyes 😉
Dokładnie tak, wersja francuska.
Awatar użytkownika
MaMiKr
Posty: 183
Rejestracja: 20 paź 2017, 10:10
Has thanked: 8 times
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: MaMiKr »

na szczęście poczekałem za galakta bo miał wpaść Pax viking, można powiedzieć że uratowała 200 zł, które oczywiście poszły na żony krowy czyli GWT Argentyna, także czekam za Brian Boru wstrzymywałem sie z tym, ze względu że startuje od 3-4, ale jest tryb solo na bgg do tego niezależna jezykowo a myśle że portal wyskoczy z cena powyżej 200 zl

na szczęscie luty jest krótki więc nic więcej nie planuje tylko ładuje w świnkę żeby starczył na te zapowiedzi galakty
prowadzę @Cosoplanszowkach i kanał https://www.youtube.com/@cosoplanszowkach/featured
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Hrosskar »

Nowy wspaniały świat z dodatkiem - udało mi się kupić w bardzo dobrej cenie, bodajże za 120zł plus wysyłka OLX. W ten tytuł od dawna chciałem zagrać i po kilku partiach uważam, że był to dobry zakup.

Tapestry plus dodatek - jak wyżej, kupiłem w dobrej cenie na OLX, ale jeszcze czekam na wysyłkę. Też od pewnego czasu miałem grę na oku, ale do zakupu skłoniła mnie w dużej mierze informacja od Phalaxa, że nie będzie wydawał dodatków i podstawki, a co za tym idzie, ceny za chwilę pójdą mocno w górę.
Yiquan
Posty: 10
Rejestracja: 15 lut 2020, 19:19
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Yiquan »

Rococo deluxe ,pudełko fajnie pasuje z Lacerdami na półce :wink: Rattus big box ,w oczekiwaniu na inne gry z szczurkami,
Kohle & Kolonie po obejrzeniu recenzji na Planszówkowy PKS no i z racji wykonywanego kiedyś zawodu :wink:
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 855
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 200 times
Been thanked: 302 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: konradstpn »

seki pisze: 09 lut 2023, 22:14
konradstpn pisze: 09 lut 2023, 17:53
Pluck pisze: 09 lut 2023, 17:48
Spoiler:
A gdzie znalazłeś ladies of troyes? Sam szukam od jakiegoś czasu…
Obstawiam, że to było raczej Les Dames de Troyes 😉
Dokładnie tak, wersja francuska.
Teraz jest w świetnej cenie. Też zamówiłem :-)
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 942
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 305 times
Been thanked: 197 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Losiek »

A gdzie te damulki do wzięcia?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: seki »

Losiek pisze: 10 lut 2023, 15:21 A gdzie te damulki do wzięcia?
viewtopic.php?p=1541131#p1541131
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 942
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 305 times
Been thanked: 197 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Losiek »

Dzięki, stary i ślepy jestem. Patrzyłem w tamtym wątku.
Pluck
Posty: 145
Rejestracja: 01 sty 2017, 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 90 times
Been thanked: 36 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Pluck »

Ale niestety swietnej ceny juz nie ma
rodan77
Posty: 739
Rejestracja: 26 lut 2021, 11:00
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 17 times
Been thanked: 18 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rodan77 »

Pluck pisze: 10 lut 2023, 16:47 Ale niestety swietnej ceny juz nie ma
Nadal dostępne w tej cenie. Cena nie dla wszystkich :wink:
ODPOWIEDZ