Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
miszcz
Posty: 177
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 57 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: miszcz »

Kolejnym urozmaiceniem rozgrywki, szczególnie gdy jest mało graczy, jest Avatar. Nie HR a oficjalne z Rebirth. Avatar jest dodatkowym magiem na planszy, który zbiera punkty dla Czarnej Róży.
Wydawca gry udostępnił elementy avatara z podstawki do samodzielnego wydruku. Instrukcja:
https://drive.google.com/file/d/1zZD_3k ... 98MmZ/view
Karty print&play:
https://drive.google.com/file/d/1MZNNuG ... Medk1/view

Zrobiłem sobie wersję polską (mogę się podzielić, jak ktoś zapraszam na priv)
Obrazek
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1670
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 873 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: XLR8 »

Czy ktoś już może grał z inferno i chciałby podzielić się swoimi wrażeniami?
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 860
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 270 times
Been thanked: 253 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Dako »

Jeśli ktoś byłby jeszcze zainteresowany (była "zbiorówka" na forum) to od dziś w cenie 99 pln można zakupić u Czachy dodatek "Brute Force" do BRW:
https://czachagames.pl/produkt/brute-force/
kiniol1
Posty: 134
Rejestracja: 23 mar 2020, 10:15
Has thanked: 220 times
Been thanked: 28 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: kiniol1 »

Dako_W pisze: 12 gru 2022, 12:55 Jeśli ktoś byłby jeszcze zainteresowany (była "zbiorówka" na forum) to od dziś w cenie 99 pln można zakupić u Czachy dodatek "Brute Force" do BRW:
https://czachagames.pl/produkt/brute-force/
Dobrze kojarzę że te figurki są w sator boxie?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10870
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: japanczyk »

kiniol1 pisze: 12 gru 2022, 13:40
Dako_W pisze: 12 gru 2022, 12:55 Jeśli ktoś byłby jeszcze zainteresowany (była "zbiorówka" na forum) to od dziś w cenie 99 pln można zakupić u Czachy dodatek "Brute Force" do BRW:
https://czachagames.pl/produkt/brute-force/
Dobrze kojarzę że te figurki są w sator boxie?
Tak, są
Ls29
Posty: 22
Rejestracja: 06 lut 2022, 13:55
Has thanked: 8 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Ls29 »

Jak oceniacie po kilku rozgrywkach tą grę na 2 osoby? Myślę właśnie o zakupie pod 2 osoby, czy dodatkowo trzeba kupić jakiś dodatek od razu?
Czy jak wyjdzie Rebirth to można go połączyć z podstawką?
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 860
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 270 times
Been thanked: 253 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Dako »

Ls29 pisze: 17 gru 2022, 15:59 Jak oceniacie po kilku rozgrywkach tą grę na 2 osoby? Myślę właśnie o zakupie pod 2 osoby, czy dodatkowo trzeba kupić jakiś dodatek od razu?
Czy jak wyjdzie Rebirth to można go połączyć z podstawką?
1. Warto "Inferno".
2. Tak
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: RUNner »

Jeszcze nie kupiłem, ale mocno się nakręcam. Od Mage Wars Arena się odbiłem, bo to gra do częstego grania z ogarniętym rywalem i najlepiej mocno wkręconym. BRW chyba daje podobny feeling z rozgrywki, a jednocześnie jest chyba nieco bardziej litościwe dla niedzielnych graczy? Po prostu próg wejścia jest chyba nieco niższy? Chodzi mi o to, żeby gracze mogli czerpać radość z w miarę świadomego grania.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Heimdall
Posty: 15
Rejestracja: 02 paź 2021, 17:01

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Heimdall »

Hej,
Czy zakup core boxa jest opłacalny? Tzn. czy rozgrywka jest zróżnicowana, regrywalnosc spora, czy też po kilku-kilkunastu rozgrywkach będzie konieczne dokupienie dodatku.
Do tego na allegro ma pojawić się rebirth w 1 kwartale 2023, więc warto poczekać czy jednak skusić się na BRW. Nie chciałbym też wydawać tysiąc złotych na grę z dodatkami żeby sobie zagrać kilkanaście razy do roku i zastanawiam się czy to jest pozycja dla mnie pod tym względem.
radoslaw.cielisty
Posty: 13
Rejestracja: 23 gru 2022, 17:34
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: radoslaw.cielisty »

Heimdall pisze: 07 sty 2023, 11:04 Hej,
Czy zakup core boxa jest opłacalny? Tzn. czy rozgrywka jest zróżnicowana, regrywalnosc spora, czy też po kilku-kilkunastu rozgrywkach będzie konieczne dokupienie dodatku.
Do tego na allegro ma pojawić się rebirth w 1 kwartale 2023, więc warto poczekać czy jednak skusić się na BRW. Nie chciałbym też wydawać tysiąc złotych na grę z dodatkami żeby sobie zagrać kilkanaście razy do roku i zastanawiam się czy to jest pozycja dla mnie pod tym względem.
to ty grasz w jedna gre wiecej niz kilkanascie razy w rok? szacun :)
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 860
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 270 times
Been thanked: 253 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Dako »

Heimdall pisze: 07 sty 2023, 11:04 Hej,
Czy zakup core boxa jest opłacalny? Tzn. czy rozgrywka jest zróżnicowana, regrywalnosc spora, czy też po kilku-kilkunastu rozgrywkach będzie konieczne dokupienie dodatku.
Do tego na allegro ma pojawić się rebirth w 1 kwartale 2023, więc warto poczekać czy jednak skusić się na BRW. Nie chciałbym też wydawać tysiąc złotych na grę z dodatkami żeby sobie zagrać kilkanaście razy do roku i zastanawiam się czy to jest pozycja dla mnie pod tym względem.
Regrywalność imho spora, a dodatek Inferno przyda się do grania w dwie osoby.
O Rebirth w 1 kwartale 2023 zapomnij bo nie ma na to szans jeśli się nie mylę to Czacha mówi o czerwcu (a to i tak chyba optymistyczne).
Obie gry mają być ze sobą kompatybilne więc będzie można wykorzystać postacie, inwokacje z BRW w Rebirth.
PS
Jeśli masz wątpliwości to poczekaj na Rebirth bo on ma być takim BRW 2.0.
W połowie stycznia ma być ponownie możliwość u Czachy zakupu w przedsprzedaży Rebirth z dodatkami choć i tak taniej już było.
Osobiści mam BRW+dodatki i zakupionego Rebirtha z większością dodatków więc pewnie nie jestem obiektywny ;)
Heimdall
Posty: 15
Rejestracja: 02 paź 2021, 17:01

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Heimdall »

radoslaw.cielisty pisze: 07 sty 2023, 11:16
Heimdall pisze: 07 sty 2023, 11:04
to ty grasz w jedna gre wiecej niz kilkanascie razy w rok? szacun :)
No jak zagrasz raz na miesiąc to już robi się kilkanaście razy do roku, więc to chyba żaden wyczyn xd
Zwłaszcza jak gra ci podejdzie i się wkręcisz. Większość tytułów ląduje na stole 2-5 razy na rok, a mam ich około 20
Heimdall
Posty: 15
Rejestracja: 02 paź 2021, 17:01

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Heimdall »

Dako_W pisze: 07 sty 2023, 11:16
Heimdall pisze: 07 sty 2023, 11:04

Regrywalność imho spora, a dodatek Inferno przyda się do grania w dwie osoby.
O Rebirth w 1 kwartale 2023 zapomnij bo nie ma na to szans jeśli się nie mylę to Czacha mówi o czerwcu (a to i tak chyba optymistyczne).
Obie gry mają być ze sobą kompatybilne więc będzie można wykorzystać postacie, inwokacje z BRW w Rebirth.
PS
Jeśli masz wątpliwości to poczekaj na Rebirth bo on ma być takim BRW 2.0.
W połowie stycznia ma być ponownie możliwość u Czachy zakupu w przedsprzedaży Rebirth z dodatkami choć i tak taniej już było.
Osobiści mam BRW+dodatki i zakupionego Rebirtha z większością dodatków więc pewnie nie jestem obiektywny ;)
Chyba zapoluje na używkę i się przekonam czy mi w ogóle podejdzie. Obawiam się, że tak i znowu kilka stów w kieszeni mniej :o :lol: :evil:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5207
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: BOLLO »

czy jakiś dodatek wprowadza do gry "grywalny" tryb SOLO?
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 860
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 270 times
Been thanked: 253 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Dako »

BOLLO pisze: 09 sty 2023, 14:21 czy jakiś dodatek wprowadza do gry "grywalny" tryb SOLO?
Na stronie wydawcy do pobrania (nie grałem/nie testowałem/nie znam się/zarobiony jestem)
https://ludusmagnusstudio.com/black-ros ... rint-play/
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5207
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: BOLLO »

Dako_W pisze: 09 sty 2023, 14:28
BOLLO pisze: 09 sty 2023, 14:21 czy jakiś dodatek wprowadza do gry "grywalny" tryb SOLO?
Na stronie wydawcy do pobrania (nie grałem/nie testowałem/nie znam się/zarobiony jestem)
https://ludusmagnusstudio.com/black-ros ... rint-play/
Zerkne ale obawiam się że z moim angielskim polegnę....po drodze
miszcz
Posty: 177
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 57 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: miszcz »

BOLLO pisze: 09 sty 2023, 14:21 czy jakiś dodatek wprowadza do gry "grywalny" tryb SOLO?
Kilka postów wyżej wrzuciłem informacje o avatarach z Rebirth do samodzielnego wydruku. Avatar to taki wirtualny gracz. Można wykorzystać do gry solo, jak i przy większej ilości graczy.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5207
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: BOLLO »

miszcz pisze: 09 sty 2023, 20:07
BOLLO pisze: 09 sty 2023, 14:21 czy jakiś dodatek wprowadza do gry "grywalny" tryb SOLO?
Kilka postów wyżej wrzuciłem informacje o avatarach z Rebirth do samodzielnego wydruku. Avatar to taki wirtualny gracz. Można wykorzystać do gry solo, jak i przy większej ilości graczy.
Tak widziałem to ale myślałem że nie mogę tego wykorzystać z moją podstawką bo ja mam zwykły core a nie wersję Rebirth. Ale jak masz spolszczone to chętnie się temu przyjrzę jak to działa. Sceptycznie podchodzę ale ciekawość sprawdzenia jest większa.
miszcz
Posty: 177
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 57 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: miszcz »

Tak widziałem to ale myślałem że nie mogę tego wykorzystać z moją podstawką bo ja mam zwykły core a nie wersję Rebirth. Ale jak masz spolszczone to chętnie się temu przyjrzę jak to działa. Sceptycznie podchodzę ale ciekawość sprawdzenia jest większa.
[/quote]
Nikt nie ma jeszcze podstawki Rebirth. To są zasady we wczesnym dostępie, pewnie finalnie się jeszcze zmienią.
A obie podstawki i wszelkie dodatki można dowolnie łączyć. Bez żadnych problemów można wykorzystywać rzeczy z Rebirth w pierwszym BRW.
Torquemada666
Posty: 780
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Torquemada666 »

Przedsprzedaż Black Rose Wars Rebirth uruchomiona

https://czachagames.pl/black-rose-wars-odrodzenie/
Torquemada666
Posty: 780
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Torquemada666 »

Czy do tej gry warto zamówić matę? Pomoże, ułatwi, czy raczej zbędny wydatek w takiej grze, jak Black Rose Wars?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5207
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: BOLLO »

Torquemada666 pisze: 01 lut 2023, 18:40 Czy do tej gry warto zamówić matę? Pomoże, ułatwi, czy raczej zbędny wydatek w takiej grze, jak Black Rose Wars?
Zbedny wydatek.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1610
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 358 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: nidhog »

Torquemada666 pisze: 01 lut 2023, 18:40 Czy do tej gry warto zamówić matę? Pomoże, ułatwi, czy raczej zbędny wydatek w takiej grze, jak Black Rose Wars?
To gra, któa jest w moim top5 od bardzo dawna. Miałem w ramach zbiórek matę w rękach i jest naprawdę łądna i dobrze wykonana.
Jeśli jesteś kolekcjonerem i lubisz grać na matach - mozna kupić.
Czy pomoże w grze? w Żaden sposób. Mata nie zastępuję planszy, bo takiej w BRW nie ma. Narysowane są miejsca do ułożenia komnat, planszetek, kart itd. Natomiast sa to w trakcie gry elementy nieruchome, więc w praktyce położysz je raz i większość maty na stałe zasłonisz.
Podnoszenie kart i tak nie ułatwia, bo większośc jest w ręce lub na planszetkach.
Mata daje wrażenia estetyczne/klimatyczne tylko i wyłącznie.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: CrossSleet »

Pytanie bo nie do końca wiem jak to działa- do 20 lutego mogę normalnie dodać do koszyka i opłacić late pledge, nawet jak nie wspierałem oryginalnej kampanii?
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1610
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 358 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: nidhog »

CrossSleet pisze: 01 lut 2023, 21:32 Pytanie bo nie do końca wiem jak to działa- do 20 lutego mogę normalnie dodać do koszyka i opłacić late pledge, nawet jak nie wspierałem oryginalnej kampanii?
Dokładnie. To po prostu kolejna opcja wzięcia udziału w kampanii.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
ODPOWIEDZ