Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: RUNner »

Dopadłem do wersji cyfrowej, gdzie kupiłem za 50zł jakiś megapack z dodatkami, soundtrackiem i artami. Zacząłem grać i jest fajnie, ale obawiam się, że nie będzie mi się chciało zbyt często wracać do tej gry. Podobny problem mogę napotkać w planszowej adaptacji, zwłaszcza, że dojdzie sama obsługa mechaniki gry. Czy w grze na pc, można przesuwać pracowników między budynkami, żeby pracowali 24h na dobę? Przykładowo, od 8-18 zbierają węgiel, a od 18-6 pracują jako myśliwi i nie zauważyłem, żeby ktokolwiek protestował. Czy w planszówce jest podobny motyw?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
kruker
Posty: 436
Rejestracja: 27 gru 2008, 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 53 times

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: kruker »

RUNner pisze: 07 lis 2022, 09:13 Czy w grze na pc, można przesuwać pracowników między budynkami, żeby pracowali 24h na dobę? Przykładowo, od 8-18 zbierają węgiel, a od 18-6 pracują jako myśliwi i nie zauważyłem, żeby ktokolwiek protestował.
Byłbyś idealnym pracodawcą :)
Awatar użytkownika
bexolini
Posty: 218
Rejestracja: 02 kwie 2020, 23:04
Has thanked: 61 times
Been thanked: 137 times

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: bexolini »

Miałem okazję zagrać we Frostpunka w ubiegły weekend na festiwalu ALEgramy.

Do gry usiedliśmy w 4 osoby (żadna z nas nie znała zasad).

Tłumaczenie gry trwało długo przed partią, nic w tym dziwnego bo zasad jest dosyć sporo a samych faz jest aż 9. Całe szczęście mieliśmy skróty poszczególnych faz wydrukowane więc jakoś dało się to ogarnąć. Po wytłumaczeniu zasad zaczeliśmy grać. Na początku byliśmy troche zagubieni ogromem możliwości jakie oferuje gra więc nie wiedzieliśmy zbytnio co mamy robić natomiast pracownik Rebela starał się nas troszke nakierować. Po otrzymaniu wskazówek zaczeliśmy kombinować co tu zrobimy i szybko doslziśmy do wniosku że będzie bardzo ciężko "ogarnąć" każdy aspekt gry na dobrym poziomie (nakarmić ludzi, dostarczyć ciepło, przenocować) co od początku generowało dylematy. Po raz drugi w historii mojej planszówkowej przygody doświadczyłem że gra w jakiś taki naturalny sposób sprawia że są prowadzone rozmowy nad stołem (drugą taką grą jest dla mnie TI4). Sporo dyskutowaliśmy co było mega przyjemne ! Przed partią bałem się że to głownie gra solo i nie sprawdzi się w gronie 4 osób aczkolwiek jestem pozytywnie zaskoczony jak świetnie nam się grało bo każdy z pozostałych graczy podzielał mój "zachwyt" po partii. Dodatkowo fajnie są podzielone role poszczególnych graczy w tej grze :) To są moje takie pierwsze wrażenia bo udało nam się zagrać tylko 2,5 rundy (byliśmy zapisani na wiedzmina) ale muszę przyznać że z dużą niecierpliwością wyczekuje teraz frostpunka. Z minusów to faktycznie generator jest na tyle duży ze potrafi zasłonić budynki/surowce po drugiej stronie, my akurat siedzielismy po przeciwnych stronach więc sobie często przypominalismy o tym co skrywa się za generatorem :D
Mój wątek sprzedażowy: viewtopic.php?f=65&t=66909
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: Yuri »

kruker pisze: 07 lis 2022, 11:03
RUNner pisze: 07 lis 2022, 09:13 Czy w grze na pc, można przesuwać pracowników między budynkami, żeby pracowali 24h na dobę? Przykładowo, od 8-18 zbierają węgiel, a od 18-6 pracują jako myśliwi i nie zauważyłem, żeby ktokolwiek protestował.
Byłbyś idealnym pracodawcą :)
W sumie wyliczył to tak, że mają od 6-8 czas wolny dla siebie :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Prototypowo
Posty: 99
Rejestracja: 13 cze 2022, 08:16
Has thanked: 25 times
Been thanked: 67 times

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: Prototypowo »

bexolini pisze: 21 lis 2022, 12:52 MZ minusów to faktycznie generator jest na tyle duży ze potrafi zasłonić budynki/surowce po drugiej stronie, my akurat siedzielismy po przeciwnych stronach więc sobie często przypominalismy o tym co skrywa się za generatorem :D
To dlatego jest to pewnie gra kooperacyjna :D A tak na serio - ktoś grał w wersję elektroniczną i potrafi powiedzieć jak wypada planszówka jako adaptacja?
WYDAWNICTWO COCONUTSALAD: https://coconutsalad.com/
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4458
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1350 times
Been thanked: 845 times
Kontakt:

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: Hardkor »

Prototypowo pisze: 21 lis 2022, 14:36
bexolini pisze: 21 lis 2022, 12:52 MZ minusów to faktycznie generator jest na tyle duży ze potrafi zasłonić budynki/surowce po drugiej stronie, my akurat siedzielismy po przeciwnych stronach więc sobie często przypominalismy o tym co skrywa się za generatorem :D
To dlatego jest to pewnie gra kooperacyjna :D A tak na serio - ktoś grał w wersję elektroniczną i potrafi powiedzieć jak wypada planszówka jako adaptacja?
Grałem dużo w wersję elektroniczną. Wersję planszową tylko oglądałem. Moim zdaniem wiernie odwzorowano grę.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Darkstorm
Posty: 852
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 132 times
Been thanked: 211 times

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: Darkstorm »

Prototypowo pisze: 21 lis 2022, 14:36
bexolini pisze: 21 lis 2022, 12:52 MZ minusów to faktycznie generator jest na tyle duży ze potrafi zasłonić budynki/surowce po drugiej stronie, my akurat siedzielismy po przeciwnych stronach więc sobie często przypominalismy o tym co skrywa się za generatorem :D
To dlatego jest to pewnie gra kooperacyjna :D A tak na serio - ktoś grał w wersję elektroniczną i potrafi powiedzieć jak wypada planszówka jako adaptacja?
W mojej ocenie wypada dobrze. Oczywiście nie jest to przeniesienie 1do1 ale wiele rzeczy jest znajomych i czuć mroźny klimat wersji elektronicznej.
mich81
Posty: 36
Rejestracja: 18 gru 2020, 20:59
Has thanked: 11 times
Been thanked: 4 times

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: mich81 »

Czy grając z aplikacją czas gry ulegnie skróceniu? Podejrzewam, że gra może być bardziej uporządkowana (brak konieczności zaglądania do instrukcji) i w
związku z tym szybsza. W chwili obecnej nie jestem w stanie wygospodarować ok. 4h. Zastanawiam się też, czy używając aplikacji zyskamy wiecej miejsca na stole poprzez np. brak konieczności wykładania wszystkich planszetek.
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 158 times

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: Mortinista »

Cześć,
Czy gra wyjdzie w tym roku?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4458
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1350 times
Been thanked: 845 times
Kontakt:

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: Hardkor »

Mortinista pisze: 24 lis 2022, 10:18 Cześć,
Czy gra wyjdzie w tym roku?
ANG już wyszła. PL w styczniu ma mieć premiere.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
vektor
Posty: 92
Rejestracja: 06 maja 2020, 18:36
Has thanked: 13 times
Been thanked: 40 times

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: vektor »

https://fb.me/e/24TDQTJi8

Byłem zapisany dzisiaj (12 grudnia 18:00 Awaria Prądu Wrocław) na rozgrywkę z tłumaczeniem zasad we Frosta.
Niestety nie dam rady się pojawić, a miałem zabukowane 2 miejsca. Jak ktoś jest chętny, to można się zapisać w poście pod wydarzeniem.

(post z zapisami) https://www.facebook.com/events/1291732 ... 684935818/
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: RUNner »

Zastanawiam się nad tą grą, ale mam trochę obawy dotyczące regrywalności. Pograłem w wersję cyfrową i na razie mam dosyć, ale to nie jest tak, że planszówka stoi na straconej pozycji. Po prostu dla planszowych rozwiązań mam więcej tolerancji ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
vektor
Posty: 92
Rejestracja: 06 maja 2020, 18:36
Has thanked: 13 times
Been thanked: 40 times

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: vektor »

Cicho. Zapakowałem się w All-in. To musi być dobre :D

A tak serio, to powiedz coś więcej. Skąd takie odczucia?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: RUNner »

Obawiam się schematów startowych i generalnie liniowego grania, czyli po prostu reagowania na to co zrobi gra. Wiem, że to jest normalne w grach kooperacyjnych, ale nie chciałbym spędzić kilku godzin na "gaszeniu pożarów" bez używania własnej inwencji. Boję się ciasnoty decyzyjnej :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
maciej.kr
Posty: 206
Rejestracja: 01 lip 2019, 22:03
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: maciej.kr »

Czy ktoś ma jakieś newsy kiedy można się spodziewać gry?
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 470
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: sopel82 »

maciej.kr pisze: 13 sty 2023, 10:37 Czy ktoś ma jakieś newsy kiedy można się spodziewać gry?
Na kickstarterze w komentarzach piszą, że w styczniu zaczną wysyłać. Wczoraj pisali, że listy wysyłkowe mają już gotowe. Myślę, że w przyszłym tygodniu mogą zacząć.

EDIT. Napisali dzisiaj, że w przyszłym tygodniu zaczynają wysyłkę pozostałych wersji językowych.

EDIT2. Ponoć do końca stycznia ma być wszystko wysłane. PL jeszcze nie jest wysyłane, bo niestety zaczęli od innych wersji językowych.
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
Awatar użytkownika
Ad-M
Posty: 17
Rejestracja: 21 sie 2017, 08:04
Been thanked: 8 times

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: Ad-M »

W piątek dostałem trochę niespodziewanie paczkę, inpost więc myślałem że jakieś zamówienieno którym zapomniałem. :D
Podstawka, dodatek, budynki i model ciuchci.
Rozgerłałem jedną niepełną partię i trochę martwi mnie ilość znaczników na różnych torach i potrzeba szukania i dodawania kart co fazę. Pudełko mogłoby też lepiej mieścić komponenty.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: buhaj »

Ciekawe kiedy znane sklepy zaczną wysyłać
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 179 times
Been thanked: 144 times

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: aduko »

buhaj pisze: 30 sty 2023, 16:18 Ciekawe kiedy znane sklepy zaczną wysyłać
Pewnie w dniu premiery.
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: buhaj »

aduko pisze: 30 sty 2023, 16:32
buhaj pisze: 30 sty 2023, 16:18 Ciekawe kiedy znane sklepy zaczną wysyłać
Pewnie w dniu premiery.
A kiedy jest premiera?
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 179 times
Been thanked: 144 times

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: aduko »

buhaj pisze: 30 sty 2023, 17:48
aduko pisze: 30 sty 2023, 16:32
buhaj pisze: 30 sty 2023, 16:18 Ciekawe kiedy znane sklepy zaczną wysyłać
Pewnie w dniu premiery.
A kiedy jest premiera?

Około 20 lutego.
Darkstorm
Posty: 852
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 132 times
Been thanked: 211 times

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: Darkstorm »

Insert do tego to jakiś koszmar.
cCAMILOOo
Posty: 55
Rejestracja: 18 sty 2016, 14:12
Has thanked: 8 times
Been thanked: 9 times

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: cCAMILOOo »

Pisał ktoś już jakąś reklamację? Mi niestety brakuje we frostlanderze znacznikow😪 napisałem do GCU przez ich stronę wczoraj wiadomość ale nikt jeszcze nie odpisał...
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 179 times
Been thanked: 144 times

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: aduko »

cCAMILOOo pisze: 31 sty 2023, 18:12 Pisał ktoś już jakąś reklamację? Mi niestety brakuje we frostlanderze znacznikow😪 napisałem do GCU przez ich stronę wczoraj wiadomość ale nikt jeszcze nie odpisał...
Pisali w którymś z ostatnich updatow, żeby wysyłać im wszystko, ale proszą o cierpliwość bo chcą najpierw wszystko wysłać.
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 470
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: sopel82 »

Darkstorm pisze: 31 sty 2023, 08:28 Insert do tego to jakiś koszmar.
Tutaj masz sugerowane ułożenie rzeczy w pudełku: https://boardgamegeek.com/thread/296502 ... torage-box
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
ODPOWIEDZ