Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4655
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1419 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Mr_Fisq »

Otorek pisze: 08 lut 2022, 15:17
Spoiler:
Trudno mi stwierdzić niestety, do czyich słów odnosiłeś się pisząc o excelu, ale jeśli ja jestem adresatem to jak nietrudno dostrzec nie odnosiłem się do kwot o które wzrosły realnie ceny konkretnych gier tylko do wyliczeń AntBehindLeaf postulując, że pominął on dość istotne aspekty przełożenia wzrostu cen kontenerów na podwyżki cen gier.

IMHO warto się odnosić do konkretnych wypowiedzi bo zdecydowanie nie odnajduję swojej osoby w obrazie interlokutora który kreślisz.
A rzucanie takich stwierdzeń w powietrze jest moim zdaniem konfliktogenne i niekonstruktywne.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Lanzerath Ridge.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: brazylianwisnia »

Otorek pisze: 08 lut 2022, 15:17
Mr_Fisq pisze: 08 lut 2022, 14:52
Brzydzenie się matematyką w takim kontekście uważam za co najmniej kontrowersyjne.
Ciekawa interpretacja i ocena, ze brzydze się matematyką, ale nietrafiona. Brzydze się, wyliczaniem kosztów i rozbijaniem przyczyn podwyzki gier bez wglądu do oficjalnych zestawień wydawnictwa. Szczwane jest uzywanie matematyki i szacowanie przy kompletnym braku realnych danych i tworzenie iluzorycznego wrazenia, że ma sie jakiekolwiek pojęcie dlaczego wydawnictwo podwyższa cene o taką, a nie inną wartość. Tego akurat się brzydze bo tak sztuczne i puste argumenty mają przekonać reszte, że podwyzki są w pełni uzasadnione, a wydawca jest tylko biednym narzędziem, który ledwo wiąże koniec z końcem i mamy się cieszyć jako konsument, że łaskawie udostępnia nam gry. Cała ta argumentacja ma tylko nam pokazywać, ze przecież wydawca się o nas troszczy i oferuje nam najniższą możliwą cene co jest zupełnie sprzeczne z dzisiejszym kapitalistycznym rynkiem (od razu powiem, że nie jestem wrogiem ani sceptykiem kapitalizmu, bo zaraz to zostanie wyciągnięte), dla mnie próby liczenia i dopasowywanie pdowyżek pod rosnące koszty, jest formą klakierowania firm i bronienie ich co z ich marketingowego punktu widzenia jest mistrzostwem, bo nie muszą nawet robić tego same. "Fani" (używam cudzysłowu bo dla mnie fanbojstwo względem wydawców/firm to również abstrakcja) będą ich bronić nawet w najbardziej kuriozalnych momentach.
Moim zdaniem poleciałeś teraz po bandzie z nadinterpretacja i to jest dopiero ciekawa interpretacja dyskusji. Kompletnie nie widzę związku między tym co piszesz a tym o czym była rozmowa. Czy ktoś próbuje tutaj bronić wydawcy, rzuca argumenty ze się o nas troszczy czy oferuje nanjnizsza możliwa cenę? Jesli już to jest zupełnie odwrotnie - przedstawione zostało że wydawcy nie podnoszą ceny o realny wzrost kosztów a podnoszą zwiększając także swoje marze proporcjonalnie do wzrostu kosztów bo chcą mieć zachowana stopę zwrotu z zainwestowanych pieniędzy oraz to że inne koszta także są proporcjonalne. Jeśli wydawca zainwestował 20tys i zarabiał po roku 40tys to gdy inwestuje 33tys oczekuje 66tys zysku. Tak rozumują firmy. Nie mi oceniać czy są złe czy dobre. Ja tylko pisałem jak to się przekłada po uwzględnieniu całej branży na podstawie ogolnodestepnych informacji jak działanie systemu podatkowego, sprzedaży czy informacji udzielnych przez wydawców w przeszłości typu "jak ustalac cenę swojej gry planszowej". Nie wiem po co to sprowadzać do jakiegoś konfliktu w czyjejś obronie.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
M_T
Posty: 77
Rejestracja: 24 sie 2019, 21:35
Has thanked: 342 times
Been thanked: 20 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: M_T »

AntBehindLeaf pisze: 08 lut 2022, 09:51 Kontener 40" ma 67 m3, wymiary gry np. Agricola dla graczy to 31.5 x 22.5 x 7 cm. Dodajmy po 2 cm zapasu na sztuce gry na błąd/opakowanie zbiorcze (to i tak bardzo duży zapas), jedna gra to w bardzo dużym przybliżeniu (na niekorzyść moich obliczeń 0.01m3. Wychodzi 6700 kopii gry na kontener. 2,23 dolara na pudełko. Czyli około 8,85 pln. I to przy założeniu, że wczesniej transport był za darmo.
2cm zapasu na sztuce gry na opakowanie zbiorcze (to i tak przy założeniu że pakujesz próżniowo do kartonu), plus 2cm zapasu na każdy karton, plus po 20cm zapasu pomiędzy paletami, plus po metrze zapasu, przecież paletami nie zapełnisz całego kontenera...
Awatar użytkownika
kazek
Posty: 142
Rejestracja: 22 mar 2020, 22:58
Has thanked: 26 times
Been thanked: 4 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: kazek »

Ciekawe czy Galakta wyda Heroes of Land, Air & Sea? :D
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: japanczyk »

kazek pisze: 04 mar 2022, 12:11 Ciekawe czy Galakta wyda Heroes of Land, Air & Sea? :D
Stara, wcale nie tak popularna gra, ktora ma tyle samo zad co walet
Nie widze sensu, szczegolnie ze Gamelyn dodrukow chyba tez nie robi
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4445
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 843 times
Kontakt:

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Hardkor »

kazek pisze: 04 mar 2022, 12:11 Ciekawe czy Galakta wyda Heroes of Land, Air & Sea? :D
Nawet niech nie próbują, bo kupiłem 2 tyg temu XD
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
kazek
Posty: 142
Rejestracja: 22 mar 2020, 22:58
Has thanked: 26 times
Been thanked: 4 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: kazek »

rozumiem ;)
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 178 times
Been thanked: 144 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: aduko »

Pynio pisze: 06 mar 2022, 18:16 Info z galakty odnośnie reklamacji:

http://galakta.pl/reklamacje/

Nie rozumiem natomiast tego:

W przypadku braku dowodu zakupu, reklamację należy złożyć w normalnym trybie (w miejscu zakupu danego produktu).

Galakta nie uznaje własnych produktów? A co jak dostałem grę na prezent? Jeśli pójdę do sklepu, to czym się to różni od wysłania zgłoszenia do nich?

Przecież nie ma obowiązku zabierania ze sobą paragonu. Dostaję chińskie karty od nich w pudełku i muszę im jeszcze udowadniać, że grę zakupiłem wysyłając fakturę / paragon... jakaś żenada.
Jeżeli kupisz buty np. Adidasy, które rozwalą się na drugi dzień, to wysyłasz je do głównej siedziby Adidas, czy idziesz do sklepu w którym je kupiłeś? Kupując w sklepie galakty to wystarczy numer zamówienia. Kupiłeś w innym sklepie? To z nim zawarłeś umowę i on ci powinien dostarczyć prawidłowy produkt, nie wydawca/producent.

Nasi wydawcy rozpieścili nas tym, że często idą na rękę i dosyłają brakujące, uszkodzone lub umyslnie zepsute elementy gier.
Awatar użytkownika
MarekPlus
Posty: 177
Rejestracja: 01 lis 2020, 11:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 101 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: MarekPlus »

Pynio pisze: 06 mar 2022, 18:16 Przecież nie ma obowiązku zabierania ze sobą paragonu.
Nie ma i nie będzie. Jednak paragon jest tylko jedną z form dowodu zakupu.
Spoiler:
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Rafal75 »

Odnośnie reklamacji... Ja otwierając swój egzemplarz zauważyłem że instrukcja jest pognieciona na bokach i przedarła. Napisałem do sklepu, odpisali że skontaktowali się z galakta i że mi doślą nową instrukcje. Za dwa dni kurier przywiózł. Pozdrawiam
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Wosho »

Widzialem dzis na FB pytanie w jakim celu gra zostala odfoliowana przed sprzedaza :D
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Jiloo »

Pynio pisze: 06 mar 2022, 18:16 Info z galakty odnośnie reklamacji:

http://galakta.pl/reklamacje/
Poniżej jest info na temat brakujących/zniszczonych elementów i brak kart w języku polskim pod to bym podciągnął.
Reklamacje to szeroki termin i pewnie ludzie z różnych połowów reklamują.
W celu otrzymania brakujących/uszkodzonych elementów, na adres e-mail reklamacje@galakta.pl należy wysłać wiadomość opisującą problem (w tym dokładne wyszczególnienie brakujących/uszkodzonych elementów).
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Pynio »

aduko pisze: 06 mar 2022, 18:46


Jeżeli kupisz buty np. Adidasy, które rozwalą się na drugi dzień, to wysyłasz je do głównej siedziby Adidas, czy idziesz do sklepu w którym je kupiłeś? Kupując w sklepie galakty to wystarczy numer zamówienia. Kupiłeś w innym sklepie? To z nim zawarłeś umowę i on ci powinien dostarczyć prawidłowy produkt, nie wydawca/producent.

Nasi wydawcy rozpieścili nas tym, że często idą na rękę i dosyłają brakujące, uszkodzone lub umyslnie zepsute elementy gier.
Co to za przykład, ja przepraszam?

Nie chodziłem w tych adidasach jednego dnia, ponieważ po otwarciu pudełka dostałem damskie szpilki w 2x mniejszym rozmiarze.

Chodzi o to, że ja nie podarłem kart, czy w jakikolwiek sposób uszkodziłem. Nie chodzi też o zwrot towaru, bo nagle mi się nie spodobał. Chodzi o to, że w pudełku nie ma tego co zamierzałem kupić. Dostałem karty, które powinny wylądować 2000 km ode mnie w innym sklepie.

To tak gwoli wyjaśnienia, bo z tymi adidasami toś nieźle przestrzelił.
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 178 times
Been thanked: 144 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: aduko »

Pynio pisze: 07 mar 2022, 16:56
Spoiler:

Co to za przykład, ja przepraszam?

Nie chodziłem w tych adidasach jednego dnia, ponieważ po otwarciu pudełka dostałem damskie szpilki w 2x mniejszym rozmiarze.

Chodzi o to, że ja nie podarłem kart, czy w jakikolwiek sposób uszkodziłem. Nie chodzi też o zwrot towaru, bo nagle mi się nie spodobał. Chodzi o to, że w pudełku nie ma tego co zamierzałem kupić. Dostałem karty, które powinny wylądować 2000 km ode mnie w innym sklepie.

To tak gwoli wyjaśnienia, bo z tymi adidasami toś nieźle przestrzelił.
No to zamówiłeś adidasy na drugim końcu kraju, paczka doszła ale jeden but jest innego koloru, ktoś źle spakował. Odsyłasz do adidasa czy piszesz reklamację do sklepu w którym kupiłeś?
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Miszon »

Kupisz u Galakty, to reklamujesz u nich bo masz zamówienie u nich w sklepie.
Kupisz w jakimś sklepie, to reklamujesz tam, proste. Jeśli jednak chcesz ominąć sklep, tylko uderzasz do Galakty, to proszą o dowód zakupu. Nie widzę w tym nic niestosownego.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Tirith
Posty: 115
Rejestracja: 09 sty 2020, 10:48
Has thanked: 22 times
Been thanked: 14 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Tirith »

Czy wiadomo, kiedy będzie dodruk Star wars Rebelia: Imperium u władzy?
Awatar użytkownika
rand
Posty: 485
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 114 times
Been thanked: 85 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: rand »

Kiedy zapowiedzi Galakty na ten rok? Jak dobrze kojarzę to ostatnie dwa lata zapowiedzi były podawane w planszowych newsach przez cały tydzien, czy w tym roku odbędzie się to podobnie?
Awatar użytkownika
sydonia
Posty: 353
Rejestracja: 28 maja 2017, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 11 times
Been thanked: 389 times
Kontakt:

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: sydonia »

rand pisze: 02 lut 2023, 12:10 Kiedy zapowiedzi Galakty na ten rok? Jak dobrze kojarzę to ostatnie dwa lata zapowiedzi były podawane w planszowych newsach przez cały tydzien, czy w tym roku odbędzie się to podobnie?
Dokładnie tak będzie ;) Nowe zapowiedzi pojawią się zarówno na fanpagu Galakty, jak i na PN w okresie 6-10.02 :)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4445
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 843 times
Kontakt:

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Hardkor »

Jest premiera Bestii i Bohaterów : 15.02
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
rand
Posty: 485
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 114 times
Been thanked: 85 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: rand »

sydonia pisze: 02 lut 2023, 13:27
rand pisze: 02 lut 2023, 12:10 Kiedy zapowiedzi Galakty na ten rok? Jak dobrze kojarzę to ostatnie dwa lata zapowiedzi były podawane w planszowych newsach przez cały tydzien, czy w tym roku odbędzie się to podobnie?
Dokładnie tak będzie ;) Nowe zapowiedzi pojawią się zarówno na fanpagu Galakty, jak i na PN w okresie 6-10.02 :)
Super!! Wiadomo w jakich godzinach będziecie wrzucać zapowiedzi? W zeszłym roku było 3 razy dziennie, pewnie 9-12-15 ale już dobrze nie pamiętam.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4655
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1419 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Mr_Fisq »

Galakta zapowiedziała dodatek do Obcego (RPG): Kolonialni Marines

Źródło: FB Galakty
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Lanzerath Ridge.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
shuji
Posty: 1276
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: shuji »

Czy w ramach tych zapowiedzi oni zapowiadają też dodatki do Arkham lcg ?
Awatar użytkownika
sydonia
Posty: 353
Rejestracja: 28 maja 2017, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 11 times
Been thanked: 389 times
Kontakt:

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: sydonia »

rand pisze: 02 lut 2023, 13:42
sydonia pisze: 02 lut 2023, 13:27
rand pisze: 02 lut 2023, 12:10 Kiedy zapowiedzi Galakty na ten rok? Jak dobrze kojarzę to ostatnie dwa lata zapowiedzi były podawane w planszowych newsach przez cały tydzien, czy w tym roku odbędzie się to podobnie?
Dokładnie tak będzie ;) Nowe zapowiedzi pojawią się zarówno na fanpagu Galakty, jak i na PN w okresie 6-10.02 :)
Super!! Wiadomo w jakich godzinach będziecie wrzucać zapowiedzi? W zeszłym roku było 3 razy dziennie, pewnie 9-12-15 ale już dobrze nie pamiętam.
Godzinowo jeszcze nie wiem, ale pewnie znów kilka razy dziennie, bo będzie tego sporo :) Oczywiście każdego dnia będę również aktualizować wątek z zapowiedziami na forum.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4655
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1419 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Mr_Fisq »

shuji pisze: 02 lut 2023, 17:32 Czy w ramach tych zapowiedzi oni zapowiadają też dodatki do Arkham lcg ?
Wydaje mi się, że AH zapowiadają na bieżąco.

Przy okazji - Galakta zapowiedziała scenariusz do Arkhama: Szczęście i Szaleństwo, jak dobrze pójdzie to będzie w lutym.

Źródło: FB Galakty (data padła w komentarzu)
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Lanzerath Ridge.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4655
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1419 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Mr_Fisq »

Kolejna zapowiedź Galakty tym razem RPG'owa - wydany zostanie Martwy Błękit - dodatek do Mutant Rok Zerowy.

Źródło: FB Galakty

Edit:
Wydany zostanie też dodatek do Obcego (RPG): Jądro Ciemności:
Źródło: FB Galakty
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Lanzerath Ridge.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
ODPOWIEDZ