Zoo Tycoon: The Board Game (Marc Dür, Samuel Luterbacher)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Sikoreczka92
Posty: 18
Rejestracja: 08 sty 2023, 16:27
Has thanked: 34 times
Been thanked: 2 times

Zoo Tycoon: The Board Game (Marc Dür, Samuel Luterbacher)

Post autor: Sikoreczka92 »

Opis gry:
Zbuduj zoo, które skupia się na najważniejszych zwierzętach, takich jak lwy, goryle czy słonie, aby przyciągnąć i zachwycić gości. Możesz też nawiązać współpracę z parkami narodowymi w zakresie ochrony przyrody i przywrócić zagrożone gatunki do środowiska naturalnego.
Strategicznie rozmieść stoiska z jedzeniem i sklepy z pamiątkami, aby nasycić gości, jednocześnie generując przychody, które pomogą utrzymać Twoje zoo w rozwoju i rozkwicie. Im więcej pieniędzy wygenerujesz, tym więcej opcji masz do dyspozycji, aby stworzyć zoo swoich marzeń! Z ponad 34 różnymi gatunkami (większość z nich jest reprezentowana przez 230 pięknych meepli zwierząt), masz mnóstwo opcji, z których możesz wybrać swoje ulubione zwierzęta. Ale wybór zwierząt to dopiero początek! Tak jak w prawdziwym życiu, każde niesamowite zwierzę będzie wymagało wyjątkowej opieki, aby zaspokoić ich indywidualne potrzeby.
W grze planszowej Zoo Tycoon 2-4 graczy rywalizuje o zbudowanie najlepszego zoo. W tej strategicznej i tematycznej grze planszowej każdy gracz ma swobodę rozwoju własnego zoo z ponad 34 gatunkami zwierząt, budkami z jedzeniem, sklepami zoologicznymi itp. Każde zwierzę ma swoje własne wymagania dotyczące opieki, skupione na 3 kluczowych obszarach - popularności wśród zwiedzających, wartości edukacyjnej i ochronie przyrody. Podobnie jak w przypadku ogrodów zoologicznych w prawdziwym życiu, gracze muszą znaleźć odpowiednią równowagę między popularnością a ochroną przyrody w trakcie gry. W końcu, niższa wartość pomiędzy tymi dwoma pomiarami będzie liczona jako Twój ostateczny wynik.
Obrazek

Kickstarter: https://www.kickstarter.com/projects/ma ... board-game


Czy słyszał ktoś o planach wydania gry w polskiej wersji językowej?
wajwa
Posty: 2219
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 238 times
Been thanked: 392 times
Kontakt:

Re: Zoo Tycoon: The Board Game (Marc Dür, Samuel Luterbacher)

Post autor: wajwa »

Udało się zagrać "u kolegi" w tę Ark Nova na sterydach :wink:
Taki żarcik oczywiście, bo Zoo Tycoon to zupełnie inna bajka, choć ze względu na tematykę trudno uciec od porównań do AN.
Żeby przyswojenie zasad było jasne i klarowne, to trzeba by zobaczyć nasze miny podczas tłumaczenia :lol:
Miny mieliśmy jakby właśnie lądowało UFO :wink:
Ta gra z pewnością ma wysoki próg wejścia, co do tego nie mam wątpliwości.
Tu nie ma jak w Arku, że klateczka, do klateczki zwierzaczek, ewentualnie jakaś ikonka potrzebna...
Każdy zwierzak ma szereg wymagań.
W wybiegu musi być przestrzeń, dobrze jak w nim jest jakaś budeczka, najlepiej jak już daną gromadę mamy i takie tam różne w ten deseń :wink:
Zwierzaki w Zoo rozwijamy, żeby reputacja czy popularność ogrodu rosła, zwierzaki się parzą, rodzą się młode i z tym to woogóle jest ubaw, niby dziecka to radość, no ale w zoo dziecka to lekki problem... no bo weź Ci się okoci taki nosorożec :wink: co tu z nim począć :wink: najlepiej wywalić do innego zoo :lol:
No właśnie, kontrowersyjna część gry ...
Ruchy zwierząt pomiędzy ogrodami sterowane są prawami podaży i popytu.
Ten swoisty rynek działa nieco losowo, w efekcie nigdy nie wiesz czy jak samiec alfa strusia wystrzeli i walnie 6kę młodych to Ci to inne zoo przygarnie :wink:
Z kolei samiczka lwa w nieskończoność może czekać na partnera w oczekiwaniu na przedłużenie lwiego rodu :wink:
I tak to się mniej więcej kręci ...
Oczywiście w tle dodatkowe budeneczki, kioseczki, co by nasze zoo było najfajniejsze.
Wszystkie te działania skutkują awansami na trzech trackach, nazwijmy je zielonym, niebieskim i żółtym, po to by na koniec porównać dwa kolorki i słabszy wynik to nasze końcowe osiągnięcie.
Uff, troszkę specyficzna giera, lekko czuć tu rękę debiutantów, ale działa i (z tłumaczeniem) to było miło spędzone pięć godzinek :lol:
Wydanie piękne z drewnianym zwierzem każdego gatunku, graficzki ala Kaskadia, czyli miła kreska, no i klimacik w grze jest.
Trochę się pownerwialiśmy, trochę sfrustrowaliśmy, ale ogólnie fun był, tak że zagrać, spróbować na pewno warto, najlepiej jak ja " u kolegi" :wink: bo tanie to nie jest ...
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
Sikoreczka92
Posty: 18
Rejestracja: 08 sty 2023, 16:27
Has thanked: 34 times
Been thanked: 2 times

Re: Zoo Tycoon: The Board Game (Marc Dür, Samuel Luterbacher)

Post autor: Sikoreczka92 »

Oryginalny wydawca pracuje nad dodatkiem :D
Some new key aspects featured in the expansion are three new biome types (dry forest, tundra and water), 24 new animals manly focused on aquatic and semi-aquatic habitats and animal houses that allow to combine several smaller species in one enclosure. We are currently planning on including the following new species:
Co-Species: Greater flamingo, Red-necked wallaby, Common dwarf mongoose, Emu, Giant armadillo, Arctic hare, Nandu, Guanaco
T1: Capybara, Saltwater crocodile, Jaguar, Eastern grey kangaroo, Puma, Magellanic penguin, Arctic fox, Muskox, California sea lion
T2: African manatee, South American tapir, Hippopotamus, Southern cassowary, Chacoan peccary, Komodo dragon, Ring-tailed lemur, Koala, Sea otter, Polar bear
T3: Madagascar pochard, Green sea turtle, Black-footed ferret, Przewalski's horse
Of these we might replace the ring-tailed lemur, the black-footed ferret and the Prezewalski’s horse. Some fan favorites that we consider including in the expansion are Tasmanian devil and sand tiger shark.
Źrodło: FB Treecer
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 769
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 280 times
Been thanked: 184 times

Re: Zoo Tycoon: The Board Game (Marc Dür, Samuel Luterbacher)

Post autor: Seraphic_Seal »

Ogłoszeniem polskiej wersji kupili mnie jak paczkę żelków
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
Sikoreczka92
Posty: 18
Rejestracja: 08 sty 2023, 16:27
Has thanked: 34 times
Been thanked: 2 times

Re: Zoo Tycoon: The Board Game (Marc Dür, Samuel Luterbacher)

Post autor: Sikoreczka92 »

Seraphic_Seal pisze: 22 lut 2024, 08:34 Ogłoszeniem polskiej wersji kupili mnie jak paczkę żelków
Mnie też :D
Galakta była ostatnią deską ratunku, gdyby nie ogłosili to planowałam kupić na Zatu angielską wersję, cieszę się, że się wstrzymałam :D
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 769
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 280 times
Been thanked: 184 times

Re: Zoo Tycoon: The Board Game (Marc Dür, Samuel Luterbacher)

Post autor: Seraphic_Seal »

Szkoda tylko, że najwidoczniej wersja bez nadruków na zwierzątkach, więc pewnie też czegoś jeszcze w niej tam nie będzie, nie pamiętam już jak kampania wyglądała : c
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
Sikoreczka92
Posty: 18
Rejestracja: 08 sty 2023, 16:27
Has thanked: 34 times
Been thanked: 2 times

Re: Zoo Tycoon: The Board Game (Marc Dür, Samuel Luterbacher)

Post autor: Sikoreczka92 »

Z tego co kojarzę, to wersja retail od deluxe różni się tylko zwierzątkami, ale same zwierzątka można zamówić u oryginalnego wydawcy.
A na kampanii chyba była jeszcze żyrafa i panda, ale nie wiem, czy będzie w wersji retail.
K@mil
Posty: 249
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 63 times

Re: Zoo Tycoon: The Board Game (Marc Dür, Samuel Luterbacher)

Post autor: K@mil »

Sikoreczka92 pisze: 22 lut 2024, 08:38
Seraphic_Seal pisze: 22 lut 2024, 08:34 Ogłoszeniem polskiej wersji kupili mnie jak paczkę żelków
Mnie też :D
Galakta była ostatnią deską ratunku, gdyby nie ogłosili to planowałam kupić na Zatu angielską wersję, cieszę się, że się wstrzymałam :D
I mnie :D
Nawiasem mówiąc teraz każde wydawnictwo na rynku ma coś o zwierzakach
Rebel Everdell, Portal Ark Nova, LDG Kaskadia, G3 Zooloretto, Bard New York Zoo,
więc i Galakta musiała czegoś poszukać :wink:
ODPOWIEDZ