War of the ring / Wojna o pierścień - malowanie figurek

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 265 times
Been thanked: 176 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień - malowanie figurek

Post autor: shod »

ScorpZero pisze: 24 sty 2023, 01:22 Niestety wikol nie rozwiązuje całkiem problemu. Też to przechodziłem - figurki mi się kleiły, nawet po położeniu lakieru i wikolu. Tzn. mniej, ale wciąż.

Ostatecznie je zmyłem i zacząłem od nowa. Tym razem kładłem podkład Mr Surfacer 1500 z aerografu i dosłownie zero jakiegokolwiek klejenia się. Stąd myślę, że to coś związanego z podkładem. Wcześniej miałem podłożone figurki Bostikiem z puszki i kleiły się mimo solidnego mycia przed malowaniem.
Możliwe, że to jest właśnie recepta - podkład celulozowy... i na kłopoty MrHobby ;).
U mnie to nie przejdzie, bo nie wchodzę w aero, ale to może być droga dla innych.
Lailonn
Posty: 164
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:09
Has thanked: 7 times
Been thanked: 63 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień - malowanie figurek

Post autor: Lailonn »

Ukończyłem malowanie drugą warstwą i ponowne lakierowanie. Teraz się już farba nie odrywa

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
1. Zamki Burgundii 2. Clash of Cultures 3. Barrage 4. Food Chain Magnate 5. Terraformacja Marsa 6. Keyflower 7. Boonlake 8. Wyspa Skye 9. Podwodne Miasta 10. Great Western Trail: Argentyna - kolejność losowa
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień - malowanie figurek

Post autor: _leigam_ »

ScorpZero pisze: 24 sty 2023, 01:22 Niestety wikol nie rozwiązuje całkiem problemu. Też to przechodziłem - figurki mi się kleiły, nawet po położeniu lakieru i wikolu. Tzn. mniej, ale wciąż.

Ostatecznie je zmyłem i zacząłem od nowa. Tym razem kładłem podkład Mr Surfacer 1500 z aerografu i dosłownie zero jakiegokolwiek klejenia się. Stąd myślę, że to coś związanego z podkładem. Wcześniej miałem podłożone figurki Bostikiem z puszki i kleiły się mimo solidnego mycia przed malowaniem.
Czym zmyłeś? A myślisz, że Mr. Surfacer 1500 w spreju też będzie? W sensie czy ten w puszcze jest tak samo celulozowy? ja robiłem w spreju vallejo i chyba AK i wszystkie figurki mi się kleją. Przy próbie zmycia wodą z chyba płynem do naczyń (albo mydłem) pochodziła częściowo farba więc muszę 200+ figurek zrobić od nowa.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 426
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień - malowanie figurek

Post autor: ScorpZero »

Spoiler:
Nie umiem powiedzieć, czy spray zachowuje się tak samo, ale z drugiej strony nie widzę powodu, żeby miał inaczej. Myślę, że warto spróbować. :wink:

Zmywalem zarówno Durostripem jak i Izopropylem + myjka ultradźwiękowa i szczoteczka do zębów.
ODPOWIEDZ