51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 418
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 190 times
Been thanked: 521 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: qreqorek »

hipcio_stg pisze: 04 kwie 2022, 21:36 ...dwa razy takie kopanie jajców, że odechciewa się grać...
Jak wasze odczucia na temat molocha?
Nie wiem co masz na myśli (przegrywasz czy wygrywasz?). Dla mnie Moloch straszliwie ułatwił grę i pozwolił na robienie niebotycznych punktów (zrobiłem solo 139 pts w 8 rundach i prawie cały deck przewinąłem). Spodziewałem się jakichś fajnych mechanizmów w tym dodatku i jakiegoś wyzwania, a tym czasem jest super ułatwienie do bicia rekordów, które w sumie jest nudne i ma przegięte karty na korzyść gracza (Szerszeń, Sieciarz). W efekcie raczej już nie wrócę do tego rozszerzenia.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: hipcio_stg »

qreqorek pisze: 04 kwie 2022, 22:59
hipcio_stg pisze: 04 kwie 2022, 21:36 ...dwa razy takie kopanie jajców, że odechciewa się grać...
Jak wasze odczucia na temat molocha?
Nie wiem co masz na myśli (przegrywasz czy wygrywasz?). Dla mnie Moloch straszliwie ułatwił grę i pozwolił na robienie niebotycznych punktów (zrobiłem solo 139 pts w 8 rundach i prawie cały deck przewinąłem). Spodziewałem się jakichś fajnych mechanizmów w tym dodatku i jakiegoś wyzwania, a tym czasem jest super ułatwienie do bicia rekordów, które w sumie jest nudne i ma przegięte karty na korzyść gracza (Szerszeń, Sieciarz). W efekcie raczej już nie wrócę do tego rozszerzenia.
Za pierwszym razem zagraliśmy jakoś o 2-3 z nowy i dość zmęczony nei wiedziałem czego się spodziewać. Okazało się, że przez 3 rundy dostawałem roboty, które targetowały tylko we mnie, a przeciwnik sobie skrobał podwóreczko bezstratnie, gdzie ja zostałem dosłownie przejechany buldożerem. Tak mi się odechciało, że na długo odstawiłem. Niedawno powrót i mimo wiedzy co mnie czeka nadal w partii dwuosobowej dwóch było tyranych a trzeci sobie spokojnie dłubał. Bardzo dziwne rozwiązanie.
John_S_PJK

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: John_S_PJK »

.
Ostatnio zmieniony 15 lis 2023, 14:15 przez John_S_PJK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Stary Madry Elf
Posty: 40
Rejestracja: 08 sty 2016, 15:55
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 90 times
Been thanked: 5 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Stary Madry Elf »

hipcio_stg pisze: 04 kwie 2022, 21:36 Jak wasze odczucia na temat molocha?
Znakomity dodatek, wnoszący nową jakość
omas
Posty: 166
Rejestracja: 25 lut 2019, 08:47
Has thanked: 437 times
Been thanked: 30 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: omas »

Stary Madry Elf pisze: 10 kwie 2022, 12:58
hipcio_stg pisze: 04 kwie 2022, 21:36 Jak wasze odczucia na temat molocha?
Znakomity dodatek, wnoszący nową jakość
I aż za bardzo ułatwiający grę.
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Atk »

Orientuję się ktoś, czy będzie jeszcze dodruk dodatków do wersji MS? Zdaje mi się, że gdzieś była mowa, że będzie można dostać 2 brakujące frakcje przy wyjściu UE, ale nie pamiętam jak z dodatkami np zgliszcza
dizzit
Posty: 294
Rejestracja: 09 maja 2011, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 20 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: dizzit »

Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem zestawu Nowa era + Winter + Ruiny. Ostatnio odkurzyłem pudełko i uczyłem młodego grać i sobie uświadomiłem jakie to dobre.

Ma może ktoś skany kart/ spis z działaniem lub coś kolwiek podobnego z MS? Tak z ciekawości chciałem przeglądnąć czy są jakieś ciekawe efekty których nie było wcześniej i czy jest jaki kolwiek rozsądny powód wejścia w nowe wydanie
Moonz
Posty: 282
Rejestracja: 14 sty 2022, 13:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 28 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Moonz »

Atk pisze: 12 cze 2022, 13:59 Orientuję się ktoś, czy będzie jeszcze dodruk dodatków do wersji MS? Zdaje mi się, że gdzieś była mowa, że będzie można dostać 2 brakujące frakcje przy wyjściu UE, ale nie pamiętam jak z dodatkami np zgliszcza
Wydaje mi się, że tak jak mówisz. Ignacy w trakcie kampanii mówił, że będą dostępne te rzeczy na stronie Portalu. Pytanie jak z ceną bo UE ma być produkowane w PL.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2085
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 431 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: tomp »

Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Atk »

Z tego co się orientuję, mieli zacząć wysyłkę w środę (ale mogło się coś opóźnić). Dlatego chciałem zapytać czy już ktoś dostał grę?
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: itsthisguyagain »

Takie szybkie pytanie bo wygląda na to, że ukształtowała się pewna tendencja w związku z tą grą. Czy za kilka lat możemy się spodziewać wersji "Jeszcze bardziej Ultimate Master Set Definitive edition"?
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 357
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 34 times
Been thanked: 100 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Grellenort »

Bardzo możliwe, bo to właściwie wydanie zbiorcze, a nie nowa edycja. Tyle że będzie droższa, bo po pierwsze tak, a po drugie pojawi się do tego czasu nowy content.
Wydania complete są niczym szczególnym w świecie gier wideo, więc nie widać powodów, żeby w planszówkach tak nie było.
Przykład tego szaleje teraz na Kickstarterze, a imię jego Hero Realms: Dungeons. Jak każdy HR ma opcję all in, obecnie w cenie passata w gazie, tak mniej więcej.
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Atk »

itsthisguyagain pisze: 05 lut 2023, 11:19 Takie szybkie pytanie bo wygląda na to, że ukształtowała się pewna tendencja w związku z tą grą. Czy za kilka lat możemy się spodziewać wersji "Jeszcze bardziej Ultimate Master Set Definitive edition"?
Zależy czy rynek w USA będzie nasycony po tej edycji. Prezes kiedyś mówił, że to specyficzny rynek bo nie kupuje dodruków. Chcesz dodruk wydaj od "nowa", inaczej gra leży na polach w sklepach.
samszef
Posty: 57
Rejestracja: 28 lut 2016, 20:55
Has thanked: 101 times
Been thanked: 15 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: samszef »

Czy wiadomo kiedy dodatek "Ziemia niczyja" pojawi się w sklepach? Szukałem w zapowiedziach, ale poza Ultimate Edition niczego nie znalazłem.
kratylos
Posty: 27
Rejestracja: 27 lut 2022, 21:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: kratylos »

dodając pytanie od siebie.. wiecie czy ta wersja ulitamte bedze dostępna w polskich sklepach ?
Moonz
Posty: 282
Rejestracja: 14 sty 2022, 13:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 28 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Moonz »

kratylos pisze: 06 lut 2023, 06:32 dodając pytanie od siebie.. wiecie czy ta wersja ulitamte bedze dostępna w polskich sklepach ?
Tak ma być, ks exclusivy mają być chyba tylko na stronie wydawcy.
Pomnik
Posty: 307
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 149 times
Been thanked: 102 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Pomnik »

Atk pisze: 05 lut 2023, 12:29
itsthisguyagain pisze: 05 lut 2023, 11:19 Takie szybkie pytanie bo wygląda na to, że ukształtowała się pewna tendencja w związku z tą grą. Czy za kilka lat możemy się spodziewać wersji "Jeszcze bardziej Ultimate Master Set Definitive edition"?
Zależy czy rynek w USA będzie nasycony po tej edycji. Prezes kiedyś mówił, że to specyficzny rynek bo nie kupuje dodruków. Chcesz dodruk wydaj od "nowa", inaczej gra leży na polach w sklepach.
Patrząc na to jak Stonemaier ostatnio się chwalił ze wystartowały już 2x dodruki Scythe i Wingspan to nie jestem tego taki pewien xD
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
poxi
Posty: 240
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 106 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: poxi »

Pomnik pisze: 09 lut 2023, 14:22
Atk pisze: 05 lut 2023, 12:29 Zależy czy rynek w USA będzie nasycony po tej edycji. Prezes kiedyś mówił, że to specyficzny rynek bo nie kupuje dodruków. Chcesz dodruk wydaj od "nowa", inaczej gra leży na polach w sklepach.
Patrząc na to jak Stonemaier ostatnio się chwalił ze wystartowały już 2x dodruki Scythe i Wingspan to nie jestem tego taki pewien xD
Sklepy dodruków nawet nie chcą zamawiać, żeby na tych półkach leżały, jeżeli gra nie ma hypu. Trochę inaczej, ale sens ten sam. Oczywiście są evergreeny, na które pomimo upływu lat hype jest zawsze.

Grę dostałem dwa dni temu. Paczka była rzetelnie zapakowana, zero wgnieceń i ubić w transporcie. Pudełko solidne, ładnie się prezentuje na półce. 10cm wysokości. Insert jest dość losowy, trzeba samemu dojść do preferowanego ustawienia. Widać, że optymalizowali ilość miejsca, ale nie jest to dziwne, skoro jest 420 kart, które zależnie od koszulek mogą zajmować istotnie mniej lub więcej przestrzeni.
Warto zauważyć, że wstępnie podany termin dostawy na Q1 2023 został dotrzymany, co się rzadko zdarza w przypadku wspieraczek.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: eveni »

Ciekawe czy będzie w sprzedaży samo pudełko z insertem.
Moonz
Posty: 282
Rejestracja: 14 sty 2022, 13:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 28 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Moonz »

poxi pisze: 10 lut 2023, 07:59 Warto zauważyć, że wstępnie podany termin dostawy na Q1 2023 został dotrzymany, co się rzadko zdarza w przypadku wspieraczek.
Si z tego co Prezes mówił gra była produkowana na miejscu co znacznie ułatwiło sprawę.

Edit: Co jest na opakowaniu. Wyprodukowano w ...?
Grzess0
Posty: 146
Rejestracja: 20 sty 2020, 15:25
Has thanked: 52 times
Been thanked: 46 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Grzess0 »

eveni pisze: 10 lut 2023, 08:31 Ciekawe czy będzie w sprzedaży samo pudełko z insertem.
Było na gamefoundzie, więc raczej będzie
(https://gamefound.com/projects/portalga ... duct/25264)
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: ko2a »

Jak ma się ultimate do master seta ze wszystkimi dodatkami?
Nowe planszetki graczy? Jakiś nowy dodatek?
Czy wyżej wymienione będą dostępne w sklepiku np?
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 233 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Moonday »

ko2a pisze: 11 lut 2023, 15:27 Jak ma się ultimate do master seta ze wszystkimi dodatkami?
Nowe planszetki graczy? Jakiś nowy dodatek?
Czy wyżej wymienione będą dostępne w sklepiku np?
Kilka nowy kart, nowy tryb solo, jedna instrukcja do całości, nowe pudło z dedykowaną wypraską, nowy dodatek. Czy będzie w sklepiku PG? Obstawiam, że tak.
olo_marcin
Posty: 52
Rejestracja: 03 lut 2019, 14:39
Lokalizacja: Nowe Warpno / Szczecin
Has thanked: 18 times
Been thanked: 8 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: olo_marcin »

Uprzedzając fakty, osoby które zamówiły sam dodatek Ziemia niczyja, plecy kart mają inny odcień od pozostałych kart czy to tych z podstawki czy też od pozostałych dodatków wydanych wcześniej ( nawet od przedostatniego dodatku moloch plecy kart różnią sie nieznacznie, który też różni się od podstawki i pozostałych wcześniejszych dodatków :? ). Tak więc ludzie wspierający 51 stan i kupujący wszystko co wychodziło od początku znów mogą poczuć lekki niesmak. A mnie kolejny raz naszła myśl, że nie ma co być wiernym fanem danej serii , tylko lepiej kupić wersję ostateczną czy jak tam zwał lub zainwestować w 400 nieprzezroczystych koszulek . Tak więc Portal brawo znów się wam udało.
toblakai
Posty: 1270
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 222 times
Been thanked: 227 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: toblakai »

U mnie zawsze te dodatki do 51. Stanu różniły się między sobą odcieniami. Podczas gry po prostu nie zwracamy na to uwagi i nie ma problemu. Aczkolwiek bardziej spostrzegawczy gracze mogą czuć dyskomfort.
ODPOWIEDZ