Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: sirafin »

Niepotrzebnie to komplikujesz. Uderzenie dodaje trafienia do ataku, nie generuje dodatkowych akcji ani dodatkowych ataków (skąd pomysł, że to robi?). Normalnie uderzenie dodaje trafienia do twojego ataku, efekt karty pozwala go użyć do czyjegoś ataku. I tyle. Doszukiwanie się w tym drugiego i trzeciego dna nie jest potrzebne - w większości gier brzytwa Ockhama twoim przyjacielem jest ;)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: YoYo »

A tak przy okazji, jak korzystacie z kart terenu? W zasadzie jakoś sobie uświadomiłem, że nigdy nie miałem żadnej opcji czy informacji w appce by je ciągnąć. Więc jak rozumiem, to są tylko "przypominajki" tego co jest i tak opisane w aplikacji, klikając daną rzecz na mapie po prostu mamy informację o tym jak dany teren wpływa na postać. Tak robiliśmy właśnie, nigdy natomiast kart terenu nie wyjmowaliśmy.
akslagzim
Posty: 10
Rejestracja: 14 paź 2021, 07:53
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: akslagzim »

Cześć, czy mieliście sytuację, że podczas grania we Władcę Pierścieni - Podróże przez Śródziemie - Zarzewie Wojny, po fazie cienia, aplikacja zamiast przejść do fazy akcji, zawiesiła się i utknęła w fazie cienia bez możliwości wykonania żadnej akcji? Byliśmy na końcówce kampanii, gdy pojawił się Czarnoksiężnik z Angmaru (figurka z dodatku „Udręki Pustkowi”), pojawił się tekst w języku angielskim, po czym gra utknęła i nic nie dało się zrobić… podejrzewamy, że uaktywnienie dodatku spowodowało błąd podczas rozgrywki. Trochę to frustrujące, bo graliśmy 2 godziny, byliśmy już na końcówce… Zastanawiamy się czy da się jeszcze odratować tę kampanię (może po aktualizacji aplikacji przez twórcę) czy wszystko na straty.

Pierwsze zdjęcie - moment pojawienia się Czarnoksiężnika podczas fazy cienia.

Drugie zdjęcie - widok po kliknięciu „Kontynuuj” - gra zastygła.
Spoiler:
Spoiler:
Ouro
Posty: 5
Rejestracja: 02 sty 2023, 21:35
Has thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Ouro »

Dzięki serdeczne wszystkim zaangażowanym w dyskusję. Czytając wątek rozwiałem 90% wątpliwości jakie pojawiły się podczas pierwszego podejścia do kampanii.

Chciałbym dorzucić dwa pytania od siebie.

1. Ogłuszenie | Przeczytałem w tym wątku, że ogłuszenie nie jest równoznaczne z wyczerpaniem. Ogłuszony wróg nie kontratakuje pierwszego ataku, ale kolejne, do momentu wyczerpania, o ile nie jest wrogiem elitarnym, już tak. Atak na ogłuszonego przeciwnika nie skutkuje kontratakiem, ale wytrąca go ze stanu ogłuszenia. Czy to się zgadza? Uprzejma prośba o sprostowanie.

2. Usunięcie figurki gracza z gry | Podczas jednej z przygód ratowaliśmy się ucieczką. Warunkiem sukcesu było znalezienie się wszystkich bohaterów na polu z żetonem oddziaływania. Warunek udało się spełnić, ale jedna z trzech postaci nie przeszła testu ostatniej szansy próbując wyeliminować wrogów na tym polu i aplikacja nakazała usunięcie figurki bohatera z planszy. W tej samej rundzie pozostali bohaterowie skutecznie oddziaływali na żeton, prowokując wroga, a przygoda zakończyła się.
Spoiler:
Jak należałoby to rozpatrzyć, gdyby taka sytuacja zaszła, podczas gdy figurka trzeciej postaci została by usunięta z planszy będąc na innym polu z dala od żetonu oddziaływania?
Ostatnio zmieniony 19 sty 2023, 08:21 przez Ouro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 799
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 286 times
Been thanked: 190 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Seraphic_Seal »

Ouro pisze: 17 sty 2023, 14:48 Dzięki serdeczne wszystkim zaangażowanym w dyskusję. Czytając wątek rozwiałem 90% wątpliwości jakie pojawiły się podczas pierwszego podejścia do kampanii.

Chciałbym dorzucić dwa pytania od siebie.
Spoiler:
1. "Ogłuszenie. Ten atak wyczerpuje grupę wrogów. Nawet elitarna grupa nie może kontratakować przeciwko temu atakowi." Czyli to jest wyczerpanie z dodatkowym efektem, że nawet elitarna grupa nie będzie kontratakować.

2. https://boardgamegeek.com/thread/249035 ... 7#35655497 . Gdy sam przechodziłem dany scenariusz chyba uznałem, że w takiej sytuacji jednak przegraliśmy. Ale w sumie - gdyby porażka chociaż jednego bohatera miałaby uniemożliwić wygranie takie scenariusza, to aplikacja powinna od razu go w chwili porażki gracza zakończyć.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Ouro
Posty: 5
Rejestracja: 02 sty 2023, 21:35
Has thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Ouro »

1. Czyli należy uznać, że Ogłuszenie nakłada na przeciwnika efekt Wyczerpania. Wyczerpanie w aplikacji reprezentowane jest poprzez przyciemniony obraz danej grupy wrogów. Wyczerpana grupa nie może kontratakować żadnego z ataków w tej rundzie. Pomimo tego, po zakończeniu ataku na wyczerpaną grupę, aplikacja wyświetla zapytanie "Czy przeciwnik może kontratakować?". Rozumiem, że dla wyczerpanej grupy wybieram przycisk "NIE" do końca rundy. Zbiło mnie to z tropu. Nie mogę rozpoznać przypadku, w którym miałbym wybrać przycisk "TAK". Pomijam tutaj oczywiście wrogów elitarnych. W tym przypadku uznaję, że tylko atak z Ogłuszeniem nie jest kontratakowany, ale późniejsze zwykłe ataki już tak.

2. Tutaj poszliśmy dalej tylko dlatego, że bohater niezdolny do walki znajdował się na polu z żetonem oddziaływania. Gdyby padł nie docierając do niego, przygodę uznalibyśmy jako przegraną. Zastanawiam się jednak jak mają się do tego zasady.
Ouro
Posty: 5
Rejestracja: 02 sty 2023, 21:35
Has thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Ouro »

detrytusek pisze: 06 maja 2019, 22:51
Sroczka pisze: 06 maja 2019, 22:16 Czyli dla jasności jeżeli postanawiam w obu akcjach zaatakować dwukrotnie to po pierwszej akcji ataku nie dostaje kontrataku a w aplikacji nie zaznaczam że wróg może wykonać kontratak tylko od razu wykonuje drugi atak i dopiero wtedy gdy przeżyje jakiś wróg mogę zarobić kontratak?
Czekaj, od początku.
Po każdym Twoim ataku apka pyta się czy wróg może zaatakować i jeśli jest na tym samym obszarze co Ty to może. Jeśli jest ogłuszony to apka się nie zapyta ale trzeba pamiętać, że nie wszystkich się da ogłuszyć to po pierwsze, a po drugie to ogłuszenie działa tylko przez jeden atak czyli jeśli ogłuszysz w 1 ataku to wróg nie będzie kontratakował, wykonasz drugi atak już bez ogłuszenia i wróg po nim już będzie mógł kontratakować.
To jest komentarz, o którym napisałem powyżej.
Ouro
Posty: 5
Rejestracja: 02 sty 2023, 21:35
Has thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Ouro »

Dodatek Cieniste ścieżki. Pojmanie.

Spoiler fabularny.
Spoiler:
Z góry dziękuję za komentarz.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4434
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1343 times
Been thanked: 842 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Hardkor »

Hej pytanie o dodatek - Władca Pierścieni Podróże przez Śródziemie Cieniste ścieżki.

Przeszliśmy z kolegą we 2 podstawkę. Podobała nam się, ale w drugiej połowie gry czuliśmy już zmęczenie przez speedrun jaki gra narzuca. Lecisz na złamanie karku do celu, brak czasu na eksplorację i jeśli pójdziesz w złą stronę/nie odgadniesz szybko o co chodzi w scenariuszu to porażka. Bardzo nas to denerwowało. Czy dodatek Cieniste Ścieżki poprawia to w jakiś sposób?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Giermek
Posty: 182
Rejestracja: 18 paź 2014, 13:21
Lokalizacja: Słubice (płocki)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 33 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Giermek »

Ouro, jeśli jeszcze masz wątpliwości co do kontrataku wyczerpanych wrogów, to jeszcze tak postaram się wyjaśnić:

wyczerpani zwykli wrogowie nie kontratakują - aplikacja nie zapyta Cię, czy wróg może kontratakować.
wyczerpani elitarni wrogowie mogą kontratakować - aplikacja zapyta Cię, czy wróg może kontratakować i Ty "decydujesz" biorąc pod uwagę pozycję - czy stoi na jednym polu z bohaterem, czy stoi w pobliżu i czy może atakować z dystansu.

Elitarnego wroga trzeba ogłuszać przy każdym ataku, by uniknąć kontrataku.

Natomiast co do pojmania, to myślę, że nie ma tu co ukrywać, ale może jestem w błędzie, więc umieszczę w spoilerze.
Spoiler:
A zasady pojmania są w instrukcji dodatku chyba dobrze opisane i można tam wszystko znaleźć. Z najważniejszych spraw to (piszę z pamięci): figurka jest umieszczana poza planszą (my kładziemy przed graczem), nie dotyczą jej efekty, które wynikają z gry na planszy (np. wszyscy bohaterownie dostają 1 ranę, itp.), może robić zwiad podczas przegrupowania, jako akcje to głównie może (i powinna) próbować uciekać - do dyskusji może być, czy może wykonywać swoje akcje z planszetki postaci - według mnie tak. A po udanej ucieczce figurkę można ustawić na dowolnym zbadanym obszarze (my z tego korzystamy ku naszej korzyści).
Awatar użytkownika
Giermek
Posty: 182
Rejestracja: 18 paź 2014, 13:21
Lokalizacja: Słubice (płocki)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 33 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Giermek »

Hardkor pisze: 22 lut 2023, 10:09 Hej pytanie o dodatek - Władca Pierścieni Podróże przez Śródziemie Cieniste ścieżki.
Ja nie zauważyłem żeby którykolwiek z dodatków zmieniał coś w tej kwestii. Nie będę zaś wchodził tu w dyskusję z Twoją tezą o narzucaniu przez grę speedrun'u ;)
Ouro
Posty: 5
Rejestracja: 02 sty 2023, 21:35
Has thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Ouro »

Giermek pisze: 22 lut 2023, 11:07 Ouro, jeśli jeszcze masz wątpliwości co do kontrataku wyczerpanych wrogów, to jeszcze tak postaram się wyjaśnić
Dziękuję. Kontratak mamy opanowany.
Giermek pisze: 22 lut 2023, 11:07 Natomiast co do pojmania, to myślę, że nie ma tu co ukrywać, ale może jestem w błędzie, więc umieszczę w spoilerze.
Spoiler:
A zasady pojmania są w instrukcji dodatku chyba dobrze opisane i można tam wszystko znaleźć. Z najważniejszych spraw to (piszę z pamięci): figurka jest umieszczana poza planszą (my kładziemy przed graczem), nie dotyczą jej efekty, które wynikają z gry na planszy (np. wszyscy bohaterownie dostają 1 ranę, itp.), może robić zwiad podczas przegrupowania, jako akcje to głównie może (i powinna) próbować uciekać - do dyskusji może być, czy może wykonywać swoje akcje z planszetki postaci - według mnie tak. A po udanej ucieczce figurkę można ustawić na dowolnym zbadanym obszarze (my z tego korzystamy ku naszej korzyści).
Tutaj raz spotkaliśmy się z informacją na koniec opisu w stylu "Postać została schwytana". Żadnego dodatkowego polecenia w stylu "Usuń figurkę z planszy" lub "Przyjmij kartę Uwięzienia/Pojmania". Po prostu krótkie info w tekście bez instrukcji co z tym zrobić. Graliśmy dalej i zignorowaliśmy, bo po prostu było to dla nas nieczytelne.

Dzięki za wyjaśnienie. Przy kolejnej okazji zastosujemy zasady Pojmania.
Faello
Posty: 201
Rejestracja: 13 sie 2008, 09:53
Has thanked: 24 times
Been thanked: 45 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Faello »

Hardkor pisze: 22 lut 2023, 10:09 Hej pytanie o dodatek - Władca Pierścieni Podróże przez Śródziemie Cieniste ścieżki.

Przeszliśmy z kolegą we 2 podstawkę. Podobała nam się, ale w drugiej połowie gry czuliśmy już zmęczenie przez speedrun jaki gra narzuca. Lecisz na złamanie karku do celu, brak czasu na eksplorację i jeśli pójdziesz w złą stronę/nie odgadniesz szybko o co chodzi w scenariuszu to porażka. Bardzo nas to denerwowało. Czy dodatek Cieniste Ścieżki poprawia to w jakiś sposób?
Gra nie narzuca żadnego 'speedrun' - jeżeli chcesz, możesz grać w trybie przygodowym i wtedy masz czas na odkrycie każdego żetonu na każdej planszy, przeciwników jest mniej - idealnie na casual i grę po rosołku z rodziną i małymi dzieciakami.

Wyższe poziomy trudności ograniczają już czas na wykonanie misji i są po prostu desygnowane dla graczy, którzy chcą mieć jakieś wyzwanie (dla mnie poziom uśredniony trudności jest OK biorąc pod uwagę losowość oraz różny poziom trudności kampanii - te z dodatków są nieco trudniejsze). Na BGG znajdziesz nawet marudy dla których najwyższy dostępny obecnie poziom trudności jest za łatwy, także Twoja opinia raczej nie pokrywa się z ogólnym odbiorem tempa rozgrywki czy jej trudności dla tego tytułu.
Apssik
Posty: 2
Rejestracja: 11 lis 2023, 21:27

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Apssik »

Witam, mam drobny kłopot, podczas ostatnie sesji zaginęła mi jedna karta. Nie mogę na necie na razie nigdzie znaleźć jej parametrów a już najlepiej scanu. Jest możliwość żeby ktoś w wolnej chwili podesłał mi scan lub zdjęcie owej karty. Ta karta to "Sprawdzony kij podróżny" z góry dziękuje za poświęcony czas. Pozdrawiam.
Kurzynsky
Posty: 137
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 50 times
Been thanked: 26 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Kurzynsky »

A jakiego typu to karta ?? Ja przeszukałem wszystkie przedmioty z gry i takiej nie znalazłem:/
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1372
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Emil_1 »

Apssik pisze: 11 lis 2023, 21:30 Witam, mam drobny kłopot, podczas ostatnie sesji zaginęła mi jedna karta. Nie mogę na necie na razie nigdzie znaleźć jej parametrów a już najlepiej scanu. Jest możliwość żeby ktoś w wolnej chwili podesłał mi scan lub zdjęcie owej karty. Ta karta to "Sprawdzony kij podróżny" z góry dziękuje za poświęcony czas. Pozdrawiam.
Może wydawca pomoze?
Miłego dnia! :)
Kurzynsky
Posty: 137
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 50 times
Been thanked: 26 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Kurzynsky »

Hej,
Gra przeleżała na półce wstydu u mnie jakiś czas i dopiero wczoraj do niej usiadłem. Mam na początek 2 pytania:
1) setup pierwszej rozgrywki..aplikacja każe mi wziąć dla aragorna kartę startową, która pozwala mi zrobić zwiad 2. I teraz kładę ją przygotowaną (pod karta postaci) i zaraz wykorzystuje podczas gdy aplikacja mi mówi, że mam zrobić pierwszy zwiad ? Czy mogę ją zostawić na przyszłe fazy gry?

2) w wyniku akcji przeszukania (nie wiem czy to dobre słowo) - znacznik oka, na planszy (pole na którym jestem) pojawiają się wrogowie.mam jeszcze jedną akcję do wykorzystania i czy muszę z nimi walczyć czy mogę się przemieścić ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 799
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 286 times
Been thanked: 190 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Seraphic_Seal »

Kurzynsky pisze: 12 lis 2023, 23:13 Hej,
Gra przeleżała na półce wstydu u mnie jakiś czas i dopiero wczoraj do niej usiadłem. Mam na początek 2 pytania:
1) setup pierwszej rozgrywki..aplikacja każe mi wziąć dla aragorna kartę startową, która pozwala mi zrobić zwiad 2. I teraz kładę ją przygotowaną (pod karta postaci) i zaraz wykorzystuje podczas gdy aplikacja mi mówi, że mam zrobić pierwszy zwiad ? Czy mogę ją zostawić na przyszłe fazy gry?

2) w wyniku akcji przeszukania (nie wiem czy to dobre słowo) - znacznik oka, na planszy (pole na którym jestem) pojawiają się wrogowie.mam jeszcze jedną akcję do wykorzystania i czy muszę z nimi walczyć czy mogę się przemieścić ?

Pozdrawiam
(jeśli dobrze pamiętam)
1) Aplikacja nie każe Ci wykorzystać tej karty. Na początku rundy każda postać zawsze robi zwiad 1, a specjalna zdolność Aragorna zmienia to w zwiad 2. Karta startowa pozostaje nieruszona, która chyba swoją drogą robi coś innego, niż zwiad 2.

2) Nie do końca rozumiem pytanie - normalnie masz jeszcze jedną akcję. Na co ją zużyjesz to już Twój wybór.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Kurzynsky
Posty: 137
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 50 times
Been thanked: 26 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Kurzynsky »

Seraphic_Seal pisze: 13 lis 2023, 07:29
Kurzynsky pisze: 12 lis 2023, 23:13 Hej,
Gra przeleżała na półce wstydu u mnie jakiś czas i dopiero wczoraj do niej usiadłem. Mam na początek 2 pytania:
1) setup pierwszej rozgrywki..aplikacja każe mi wziąć dla aragorna kartę startową, która pozwala mi zrobić zwiad 2. I teraz kładę ją przygotowaną (pod karta postaci) i zaraz wykorzystuje podczas gdy aplikacja mi mówi, że mam zrobić pierwszy zwiad ? Czy mogę ją zostawić na przyszłe fazy gry?

2) w wyniku akcji przeszukania (nie wiem czy to dobre słowo) - znacznik oka, na planszy (pole na którym jestem) pojawiają się wrogowie.mam jeszcze jedną akcję do wykorzystania i czy muszę z nimi walczyć czy mogę się przemieścić ?

Pozdrawiam
(jeśli dobrze pamiętam)
1) Aplikacja nie każe Ci wykorzystać tej karty. Na początku rundy każda postać zawsze robi zwiad 1, a specjalna zdolność Aragorna zmienia to w zwiad 2. Karta startowa pozostaje nieruszona, która chyba swoją drogą robi coś innego, niż zwiad 2.

2) Nie do końca rozumiem pytanie - normalnie masz jeszcze jedną akcję. Na co ją zużyjesz to już Twój wybór.
Ad.ad1 ;) dokładnie to każdy ma zwiad 2 (wybiera jedną, a druga odkłada na wierzch lub spod talii) natomiast zdolność aragorna pozwala na +1 ;)

Ad.ad2 chodzi mi o to, że wydaje mi się naturalnym, że jak jestem na polu z wrogami to po za atakiem lub jakimś „unikiem czy ucieczką” nic innego wykonać nie mogę bo mnie stwór blokuje. Być może to moje przyzwyczajenie z posiadłości szaleństwa ;) i w podróży mogę się ruszyć bez konsekwencji..
Dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 799
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 286 times
Been thanked: 190 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Seraphic_Seal »

Kurzynsky pisze: 13 lis 2023, 12:23
Seraphic_Seal pisze: 13 lis 2023, 07:29
Spoiler:
(jeśli dobrze pamiętam)
1) Aplikacja nie każe Ci wykorzystać tej karty. Na początku rundy każda postać zawsze robi zwiad 1, a specjalna zdolność Aragorna zmienia to w zwiad 2. Karta startowa pozostaje nieruszona, która chyba swoją drogą robi coś innego, niż zwiad 2.

2) Nie do końca rozumiem pytanie - normalnie masz jeszcze jedną akcję. Na co ją zużyjesz to już Twój wybór.
Ad.ad1 ;) dokładnie to każdy ma zwiad 2 (wybiera jedną, a druga odkłada na wierzch lub spod talii) natomiast zdolność aragorna pozwala na +1 ;)

Ad.ad2 chodzi mi o to, że wydaje mi się naturalnym, że jak jestem na polu z wrogami to po za atakiem lub jakimś „unikiem czy ucieczką” nic innego wykonać nie mogę bo mnie stwór blokuje. Być może to moje przyzwyczajenie z posiadłości szaleństwa ;) i w podróży mogę się ruszyć bez konsekwencji..
Dzięki za odpowiedź
1) No to nie wiem skąd to pytanie? W takiej sytuacji karty startowej Aragorna nawet nie możesz wykorzystać, bo ma inny warunek aktywacji.

2) Instrukcja przeczytana? xd
prowokowanie wrogów
Gdy bohater znajduje się na tym samym obszarze co przygotowana
grupa wrogów, niektóre akcje mogą ją sprowokować do ataku. Bohater
sprowokuje wrogów w każdej z poniższych sytuacji:
- Zanim bohater ruszy się z obszaru, na którym znajduje się przy-
gotowany wróg.
- Zanim bohater zacznie oddziaływać na żeton na obszarze, na któ-
rym znajduje się przygotowany wróg.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Kurzynsky
Posty: 137
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 50 times
Been thanked: 26 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Kurzynsky »

Seraphic_Seal pisze: 13 lis 2023, 12:29
Kurzynsky pisze: 13 lis 2023, 12:23
Seraphic_Seal pisze: 13 lis 2023, 07:29
Spoiler:
(jeśli dobrze pamiętam)
1) Aplikacja nie każe Ci wykorzystać tej karty. Na początku rundy każda postać zawsze robi zwiad 1, a specjalna zdolność Aragorna zmienia to w zwiad 2. Karta startowa pozostaje nieruszona, która chyba swoją drogą robi coś innego, niż zwiad 2.

2) Nie do końca rozumiem pytanie - normalnie masz jeszcze jedną akcję. Na co ją zużyjesz to już Twój wybór.
Ad.ad1 ;) dokładnie to każdy ma zwiad 2 (wybiera jedną, a druga odkłada na wierzch lub spod talii) natomiast zdolność aragorna pozwala na +1 ;)

Ad.ad2 chodzi mi o to, że wydaje mi się naturalnym, że jak jestem na polu z wrogami to po za atakiem lub jakimś „unikiem czy ucieczką” nic innego wykonać nie mogę bo mnie stwór blokuje. Być może to moje przyzwyczajenie z posiadłości szaleństwa ;) i w podróży mogę się ruszyć bez konsekwencji..
Dzięki za odpowiedź
1) No to nie wiem skąd to pytanie? W takiej sytuacji karty startowej Aragorna nawet nie możesz wykorzystać, bo ma inny warunek aktywacji.

2) Instrukcja przeczytana? xd
prowokowanie wrogów
Gdy bohater znajduje się na tym samym obszarze co przygotowana
grupa wrogów, niektóre akcje mogą ją sprowokować do ataku. Bohater
sprowokuje wrogów w każdej z poniższych sytuacji:
- Zanim bohater ruszy się z obszaru, na którym znajduje się przy-
gotowany wróg.
- Zanim bohater zacznie oddziaływać na żeton na obszarze, na któ-
rym znajduje się przygotowany wróg.
No to jeszcze raz ten drugi punkt.. tak instrukcje przeczytałem ;)
miałem 2 akcje..wykonałem jedną (akcje przeszukiwania) i podczas tej akcji na moim polu pojawili się wrogowie..
W instrukcji jest napisane,”gdy bohater wykonuje akcję przeszukiwania musi wykonać akcje podaną przez aplikację. Następnie kontynuuje swoją turę.” Skoro na moim polu pojawili się wrogowie to ich prowokuje ? Czy mogę wykonać tę drugą akcję dowolną?
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 799
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 286 times
Been thanked: 190 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Seraphic_Seal »

Kurzynsky pisze: 13 lis 2023, 12:50
Spoiler:
No to jeszcze raz ten drugi punkt.. tak instrukcje przeczytałem ;)
miałem 2 akcje..wykonałem jedną (akcje przeszukiwania) i podczas tej akcji na moim polu pojawili się wrogowie..
W instrukcji jest napisane,”gdy bohater wykonuje akcję przeszukiwania musi wykonać akcje podaną przez aplikację. Następnie kontynuuje swoją turę.” Skoro na moim polu pojawili się wrogowie to ich prowokuje ? Czy mogę wykonać tę drugą akcję dowolną?
Zanim bohater zacznie oddziaływać na żeton na obszarze, na którym znajduje się przygotowany wróg. W wyniku pierwszej akcji nie są prowokowani, druga może ich sprowokować.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Kurzynsky
Posty: 137
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 50 times
Been thanked: 26 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Kurzynsky »

Dobra zamykamy temat.. ostatnia strona na karcie pomocy „zapomniane zasady” mi wyjaśniła sprawę ;)

Obrazek
Apssik
Posty: 2
Rejestracja: 11 lis 2023, 21:27

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Apssik »

Kurzynsky pisze: 12 lis 2023, 23:07 A jakiego typu to karta ?? Ja przeszukałem wszystkie przedmioty z gry i takiej nie znalazłem:/
Jest to przedmiot/bron drugi poziom Kijka
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 799
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 286 times
Been thanked: 190 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Post autor: Seraphic_Seal »

Apssik pisze: 11 lis 2023, 21:30 Witam, mam drobny kłopot, podczas ostatnie sesji zaginęła mi jedna karta. Nie mogę na necie na razie nigdzie znaleźć jej parametrów a już najlepiej scanu. Jest możliwość żeby ktoś w wolnej chwili podesłał mi scan lub zdjęcie owej karty. Ta karta to "Sprawdzony kij podróżny" z góry dziękuje za poświęcony czas. Pozdrawiam.
Jak nic innego nie pomoże i język angielski nie przeskadza, to tu:
https://boardgamegeek.com/filepage/2085 ... kdown-list
Jest pełna lista kart w formie tekstowej

Weapon Walking Stick Trusted Walking Stick II Wisdom 55 1 HAND
"1 Success: 2 hits, cleave
2 Success: 3 hits, stun
You may ignore difficult ground."
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
ODPOWIEDZ