Kamień Gromu - Gniew Żywiołów -wydruk kart

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
DumnyPuchacz
Posty: 3
Rejestracja: 01 kwie 2020, 18:43

Kamień Gromu - Gniew Żywiołów -wydruk kart

Post autor: DumnyPuchacz »

Dzień dobry wszystkim!
Jeśli temat jest nie tu, gdzie powinien albo był już poruszany proszę o przeniesienie zamiast usunięcia, niestety przy próbie wykorzystania wyszukiwarki pojawia mi się komunikat, że nie działa.

Polska wersja pierwszej edycji karcianki Thunderstone - na nasze Kamień Gromu - skończyła się jedynie na wydaniu podstawki, wydawca zawiesił prace nad dodatkami, ale upublicznił pliki do jednego z nich:

https://www.wydawnictworebel.pl/pages/k ... w-322.html

Jestem zainteresowany wydrukiem kart na własny użytek i wiem, że powinienem szukać drukarni offsetowej, ale o ile mi wiadomo jak kiedyś dowiadywałem się przy innej okazji, wydruk wychodzi taniej im więcej egzemplarzy zestawu się zamawia. Czy byliby chętni na wspólne zamówienie? Czy może ktoś już drukował Gniew Żywiołów i mógłby polecić drukarnię, która ogarnie temat? Może ktoś ma nadmiarowy wydrukowany egzemplarz i chciałby się go pozbyć?

Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam
zajudzony
Posty: 103
Rejestracja: 12 maja 2020, 18:46
Has thanked: 50 times
Been thanked: 3 times

Re: Kamień Gromu - Gniew Żywiołów -wydruk kart

Post autor: zajudzony »

Siema, wchodzę w to. Kamień gromu zawsze będzie w moim sercu. A co do drukarni do MB Print ale przydałoby się więcej ludzi.
DumnyPuchacz
Posty: 3
Rejestracja: 01 kwie 2020, 18:43

Re: Kamień Gromu - Gniew Żywiołów -wydruk kart

Post autor: DumnyPuchacz »

Elegancko, z drukarnią do której kiedyś się odzywałem przy okazji wydruku innej gry podano mi takie warunki:


KARTY

format 63x88 mm

ilość 200 szt. = 1 kpl.

druk 4+4

papier kreda 350g mat

rożkowanie (ręczne – rożki nie są idealne jak z wykrojnika)

ilość 5 kpl. – cena: 300,00 zł netto

ilość 10 kpl. – cena: 515,00 zł netto

ilość 15 kpl. – cena: 680,00 zł netto

ilość 20 kpl. – cena: 800,00 zł netto



Liczą pi razy drzwi wychodzi na to, że 340 kart gniewu żywiołów zajmie dwa różne komplety (jeden to 200 kart), więc koszt na osobę to przy pięciu chętnych (minimum do zamówienia) jakieś 120zł na osobę, przy dziesięciu: 103zł, przy piętnastu 90zł, a przy dwudziestu 80zł. Przy czym są to ceny netto i bez uwzględnienia kosztów wysyłki - ale podaję je raczej jako punkt odniesienia dla zainteresowanych niż jako konkret, nie wiem czy te stawki to norma czy wyjątek.
ArkadS
Posty: 142
Rejestracja: 11 lut 2020, 23:22
Has thanked: 2 times

Re: Kamień Gromu - Gniew Żywiołów -wydruk kart

Post autor: ArkadS »

Ja bym też w to wszedł. Aktualne?

Ale czy da się zrobić karty na takim samym papierze jak podstawka wydana w PL?
DumnyPuchacz
Posty: 3
Rejestracja: 01 kwie 2020, 18:43

Re: Kamień Gromu - Gniew Żywiołów -wydruk kart

Post autor: DumnyPuchacz »

ArkadS temat trochę przycichł, bo na razie chętne są tylko trzy osoby - generalnie wydruk jest tym bardziej opłacalny im więcej zbierze się chętnych, jedyna drukarnia z jaką jak dotąd rozmawiałem miała też minimum 5 sztuk w zamówieniu. Chyba nie jest to produkt, który musi do nas trafić już teraz albo nigdy, więc poczekałbym aż jeszcze ktoś by się zgłosił, żebyśmy uzbierali chociaż pięć osób.

Co do jakości kart: w tak zwanym międzyczasie biorę udział w innym zamówieniu do innej gry z tej samej drukarni, więc okaże się jak wychodzi produkt końcowy, generalnie spotkałem się jak dotąd tylko z pozytywnymi opiniami innych osób, które drukowały tam karty. Musisz jednak wziąć na poprawkę, że plik z dodatkiem udostępniony przez rebela nie zawiera rewersów i druk będzie jednostronny, stąd karty i tak wymagałyby koszulkowania (nawet jeśli ktoś miałby umiejętności, żeby zrobić odpowiedniej jakości skan rewersu i przygotować go w formacie odpowiednim dla drukarni, nie ma pewności, że finalny rezultat będzie taki, że karty z dodatku widziane z tyłu byłyby nie do odróżnienia od kart z podstawki).
ArkadS
Posty: 142
Rejestracja: 11 lut 2020, 23:22
Has thanked: 2 times

Re: Kamień Gromu - Gniew Żywiołów -wydruk kart

Post autor: ArkadS »

DumnyPuchacz pisze: 18 maja 2021, 07:21 ArkadS temat trochę przycichł, bo na razie chętne są tylko trzy osoby - generalnie wydruk jest tym bardziej opłacalny im więcej zbierze się chętnych, jedyna drukarnia z jaką jak dotąd rozmawiałem miała też minimum 5 sztuk w zamówieniu. Chyba nie jest to produkt, który musi do nas trafić już teraz albo nigdy, więc poczekałbym aż jeszcze ktoś by się zgłosił, żebyśmy uzbierali chociaż pięć osób.

Co do jakości kart: w tak zwanym międzyczasie biorę udział w innym zamówieniu do innej gry z tej samej drukarni, więc okaże się jak wychodzi produkt końcowy, generalnie spotkałem się jak dotąd tylko z pozytywnymi opiniami innych osób, które drukowały tam karty. Musisz jednak wziąć na poprawkę, że plik z dodatkiem udostępniony przez rebela nie zawiera rewersów i druk będzie jednostronny, stąd karty i tak wymagałyby koszulkowania (nawet jeśli ktoś miałby umiejętności, żeby zrobić odpowiedniej jakości skan rewersu i przygotować go w formacie odpowiednim dla drukarni, nie ma pewności, że finalny rezultat będzie taki, że karty z dodatku widziane z tyłu byłyby nie do odróżnienia od kart z podstawki).
No ok, nadal jestem za. Nie miałem włączenj obserwacji wątku i nie widziałem żadnych nowych postów :)
wisniax
Posty: 142
Rejestracja: 02 gru 2019, 18:21
Has thanked: 24 times
Been thanked: 15 times

Re: Kamień Gromu - Gniew Żywiołów -wydruk kart

Post autor: wisniax »

W sumie też bym się skusił na komplet bo niedawno udało mi się zdobyć podstawkę. Także jeśli dalej aktualne to wchodzę w to.
Mangus81
Posty: 6
Rejestracja: 13 sty 2022, 19:29
Been thanked: 1 time

Re: Kamień Gromu - Gniew Żywiołów -wydruk kart

Post autor: Mangus81 »

To i ja się zgłoszę. Tak btw mam jedną dodatkową kopię kamienia gromu w wersji pl jakby ktoś się obudził.
Snakechild
Posty: 1
Rejestracja: 08 lut 2023, 20:03

Re: Kamień Gromu - Gniew Żywiołów -wydruk kart

Post autor: Snakechild »

Hej. Czy pomysł nadal jest aktualny? Ja wchodzę.
ODPOWIEDZ