(Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: staniach21 »

sopel82 pisze: 09 lut 2023, 01:12 Brzmiało to trochę tak jakby Roxley samo szukało sposobu na wypowiedzenie umowy licencyjnej i go znalazło, więc akurat to co mówisz wcale nie jest nieprawdopodobne.
Tak zrozumiałem właśnie, że tam niebezpośrednio padły słowa, że umowa rozwiązana, bo polski rynek zrobił się na tyle duży, że samo Roxley chciałoby zacząć czerpać z tego korzyści większe. Stąd moje "domysły"
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: czeczot »

To będzie ciekawe które wydawnictwo żuci się na ten tytuł czy raczej zadziała solidarność branżowa.
Portal i ktoś jeszcze zaprzeczyli że będą to wydawać. Portal w tonie Phalanx to nasi koledzy.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: eveni »

staniach21 pisze: 09 lut 2023, 00:54 Ja nie oceniam czy to dobrze czy to źle, więc skąd twoja ocena tego, czy mam rację, czy opowiadam jakieś nieprawdziwe rzeczy :P
Opacznie zrozumiałeś moją wypowiedź. Nie chciałam negować Twojego zdania, a jedynie trochę wyjaśnić czym (moim zdaniem) może kierować się Phalanx podejmując takie, a nie inne decyzje.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 694
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 524 times
Been thanked: 416 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: miker »

japanczyk pisze: 09 lut 2023, 00:05 Red Rising - nie wiem dlaczego podjeli sie wydania tego, a odpuscili Wingspana od Stegmeiera... jakby... popualrnosc ksiazki w Polsce jest zeriowa - po co to bylo :P
Myślę, że to decyzja "Jaro". Patrząc generalnie na gry wydawane przez Phalanx, jestem w szoku, że udało im się dograć tytuły jak Viti, Dominant Species czy Brass. Dużo tam gier dla wąskiej grupy fanów gier wojennych, co chyba potwierdza upodobania Andruszkiewicza? Pytanie tylko, czy gry wydają dla siebie, czy dla innych graczy?
bisk
Posty: 50
Rejestracja: 03 sty 2016, 21:11
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: bisk »

sopel82 pisze: 08 lut 2023, 10:14
bisk pisze: 08 lut 2023, 09:46 Może nie jestem producentem/dystrybutorem gier i czegoś nie rozumiem w tej magicznej branży ale jaki jest sens poprawiania błędów w pierwszym swoim wydaniu gry i zlecanie dodruku po to żeby później rozważać czy warto zrobić dodruk dodatku który się wyprzedał w tydzień? Wiem, że gra nie jest nowością ale po coś dodruk podstawki został zrobiony.
Rozumiem, ze jest grupa ludzi, którzy muszą wchodzić w każdy tytuł w pełni ze wszystkim, ale wydaję mi się jednak, że większość zostaje tylko z podstawką, więc sprzedaż dodatków jest nieporównywalnie mniejsza. Jestem przekonany, że większość też nie sprawdza na początku jakie są dostępne nieprzetłumaczone lub niedostępne dodatki, więc dla wydawnictwa to pewnie niestety żaden argument. Ogólnie jeśli ktoś zna w miarę dobrze ang i chce mieć pewność, że dodatki będzie miał, to lepiej kupować od razu ang (nie mówiąc o potencjalnych błędach w tłumaczeniu), bo inaczej frustracje nieuniknione.

Ja akurat cieszę się z dodruku podstawki, mimo jeśli nie będzie dodatku, bo akurat w Twilight wszedłem późno. Co prawda teraz przyjąłbym dodatek z chęcią i mam nadzieje, że jednak dodruk dodatku (a może nawet dodatków) w końcu wleci, ale początkowo kompletnie go nie rozważałem.
W tym wypadku stwierdzenie "ze wszystkim" w odniesieniu do jednego istniejącego dodatku to trochę na wyrost - to nie jest Scythe... Mało tego, mówimy o dodatku do gry, która powstała 17 lat temu a na polski rynek wydawana jest od lat 11tu (4 wydania Barda). Dodatek powstał 7 lat temu... Tu nikt nie musi sprawdzać na początku czy są jakieś dodatki i czy są przetłumaczone bo ogrom ludzi ma tę grę ograną na wylot. Potencjał do sprzedaży jest ogromny: osoby które dopiero zaczynają z grą (skoro wydawnictwo wchodzi w tytuł po 14 latach od jego powstania i który był już obecny na polskim rynku); osoby, które pozbędą się wersji wersji Barda i kupią nową od P żeby mieć kompatybilną z dodatkiem; osoby, które pozostaną przy wersji Barda ale kupią dodatek + odpowiednie koszulki, żeby nie było widać różnicy w rewersie kart.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 694
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 524 times
Been thanked: 416 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: miker »

czeczot pisze: 09 lut 2023, 08:20 To będzie ciekawe które wydawnictwo żuci się na ten tytuł czy raczej zadziała solidarność branżowa.
Portal i ktoś jeszcze zaprzeczyli że będą to wydawać. Portal w tonie Phalanx to nasi koledzy.
Ja tu czuję macki Asmodee Polska ;) "Biznes jest biznes", a tam są "koledzy" od biznesu. Jeśli się mylę, to posypie głowę popiołem.
Co mnie przekonuje, to jeśli Portal powiedział, że nie oni, bo to ich koledzy, to raczej szpila właśnie w wydawnictwo z Gdańska.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10804
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3328 times
Been thanked: 3189 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: japanczyk »

miker pisze: 09 lut 2023, 09:01 Ja tu czuję macki Asmodee Polska ;) "Biznes jest biznes", a tam są "koledzy" od biznesu. Jeśli się mylę, to posypie głowę popiołem.
Co mnie przekonuje, to jeśli Portal powiedział, że nie oni, bo to ich koledzy, to raczej szpila właśnie w wydawnictwo z Gdańska.
Mam to samo podejrzenie, no bo jesli nie Portal i nie LDG to zostaje tylko Rebel tutaj
mementomoris
Posty: 145
Rejestracja: 21 wrz 2020, 12:09
Has thanked: 66 times
Been thanked: 41 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: mementomoris »

miker pisze: 09 lut 2023, 09:01 Ja tu czuję macki Asmodee Polska ;) "Biznes jest biznes", a tam są "koledzy" od biznesu. Jeśli się mylę, to posypie głowę popiołem.
Co mnie przekonuje, to jeśli Portal powiedział, że nie oni, bo to ich koledzy, to raczej szpila właśnie w wydawnictwo z Gdańska.
Z live'a wywnioskowałem, że ktoś z głębszą kiesą (albo lepszą pozycją negocjacyjną) zainteresował się tytułem, bo jest dochodowy. Przedstawiciel Phalanxa nie powiedział tego w prost o Brassach, ale przy okazji Brassów - takie sytuacje gdy jest się małym dystrybutorem, czegoś co okazało się atrakcyjne dla większego gracza zdarzają się, więc chcą przejść na wydawanie swoich gier, żeby uniknąć problemów z odebranymi licencjami.
Yappen
Posty: 176
Rejestracja: 04 lip 2014, 17:11
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 88 times
Been thanked: 80 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Yappen »

japanczyk pisze: 09 lut 2023, 09:11 Mam to samo podejrzenie, no bo jesli nie Portal i nie LDG to zostaje tylko Rebel tutaj
Na ostatnim live streamie trelebele, twierdzili, że rebel nie wyda Brassa.
Rabaty: Rebel 8%-16%, Planszostrefa 7%, Mepel 2%.
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 855
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 200 times
Been thanked: 302 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: konradstpn »

Yappen pisze: 09 lut 2023, 09:23
japanczyk pisze: 09 lut 2023, 09:11 Mam to samo podejrzenie, no bo jesli nie Portal i nie LDG to zostaje tylko Rebel tutaj
Na ostatnim live streamie trelebele, twierdzili, że rebel nie wyda Brassa.
Czyli pozostaje tylko Moduko
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 694
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 524 times
Been thanked: 416 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: miker »

konradstpn pisze: 09 lut 2023, 09:30
Czyli pozostaje tylko Moduko
Albo Granna ;)
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 465
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 152 times
Been thanked: 154 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: sopel82 »

bisk pisze: 09 lut 2023, 09:00Potencjał do sprzedaży jest ogromny
Myślę, że oni potencjał doskonale znają, bo mają liczby sprzedaży zarówno podstawki jak i dodatku (bo mówimy nie o druku, tylko dodruku). Naprawdę też chciałbym, żeby zrobili ten dodruk, ale rozumiem też, że wydawnictwa mają lepszy ogląd na sytuacje i muszą sobie kalkulować czy im się opłaca czy nie.

Przy okazji, Twilight Struggle ma też drugi dodatek, wydany w zeszłym roku (Conflict in the Horn of Africa).
miker pisze:Pytanie tylko, czy gry wydają dla siebie, czy dla innych graczy?
To chyba oczywiste, że pewnie starają się wydawać takie tytuły, które trafiają w ich gusta (i w sumie tutaj szacun, bo profil wydawnictwa jest w miarę klarowny, a niekoniecznie z tego mają dużo kasy), ale też w których widzą potencjał (bo raczej nie drukują kilkuset czy kilku tysięcy sztuk gry tylko dla siebie). Co do wyborów, mówił na tym live i nie raz już to można było usłyszeć, tak naprawdę nie wiesz co się do końca dobrze sprzeda, czasami teoretycznie dobre gry ze sprawdzonym autorem nie siadają, a czasami słabo rokujące rzeczy schodzą szybko. Domyślam się, że magazyn zapchany grami, które nie schodzą to nic miłego (o czym w sumie też mówił... zapchane miejsce na nowe rzeczy, pudełka się niszczą, etc...).
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2266
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 392 times
Been thanked: 1043 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Leviathan »

sopel82 pisze: 09 lut 2023, 09:33
Przy okazji, Twilight Struggle ma też drugi dodatek, wydany w zeszłym roku (Conflict in the Horn of Africa).
To nie jest dodatek do TS. To oddzielna gra, której elementy (karty) faktycznie mogą być użyte także w trakcie rozgrywek w TS.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 694
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 524 times
Been thanked: 416 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: miker »

sopel82 pisze: 09 lut 2023, 09:33 To chyba oczywiste, że pewnie starają się wydawać takie tytuły, które trafiają w ich gusta (i w sumie tutaj szacun, bo profil wydawnictwa jest w miarę klarowny, a niekoniecznie z tego mają dużo kasy), ale też w których widzą potencjał (bo raczej nie drukują kilkuset czy kilku tysięcy sztuk gry tylko dla siebie). Co do wyborów, mówił na tym live i nie raz już to można było usłyszeć, tak naprawdę nie wiesz co się do końca dobrze sprzeda, czasami teoretycznie dobre gry ze sprawdzonym autorem nie siadają, a czasami słabo rokujące rzeczy schodzą szybko. Domyślam się, że magazyn zapchany grami, które nie schodzą to nic miłego (o czym w sumie też mówił... zapchane miejsce na nowe rzeczy, pudełka się niszczą, etc...).
Słuchałem tej wypowiedzi i prawdę mówiąc jak wiedziałem mniej (przed tym livem), to żyło mi się lepiej, bo dalej myślałbym, że Phalanx jakoś daje radę. Teraz musi im wejść Dominant Species, bo jeśli nie wejdzie, to może być różnie z tym wydawnictwem.

Ja nie szanuję za podejście pod wiatr, bo to się nie sprawdzi w Polsce. Mały rynek, ludzie falami podążającymi za tym co ma większość i to się sprzedaje. Przykład pierwszy to Everdell - średnia gierka, która ma psychofanów. Przykład drugi: Na Skrzydłach - lekki tableau builder z szaloną losowością wynikającą z 500 kart ptaków, z chwytliwym motywem zwierząt od Stegmaiera, którego Phalanx miał już w portfolio i odpuścił. Bo ptaszki to nie wojna przecież.

Za podejście w gry wojenne o tematyce wyszukanej (Hannibal, Freedom - greckie powstanie - serio?), to mogę tylko życzyć powodzenia i żeby te gry nazbierały dużo hype'u, który potem będą musiały dowieźć. Inaczej tego nie widzę.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: PytonZCatanu »

Władcy Ziemi na razie wyglądają dobrze. Dużo się o tym mówi, piszę, opinie są raczej pozytywne.
Sapieha
Posty: 52
Rejestracja: 01 wrz 2021, 11:38
Has thanked: 37 times
Been thanked: 8 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Sapieha »

Wysłuchałem wywiadu czekając na wątek o "Magnatach". Zdziwiło mnie to, że rozważany jest setting w historii alternatywnej("jakby Polska"). Właśnie oprócz niskiego progu wejścia podobało mi się to, że gramy przedstawicielami autentycznych rodów (jak i ich klientami). Jak widać, nadal nie są pewni, jak postąpić z tym fantem. Dlatego też rozumiem wydanie gry opartej mechanicznie na Magnatach, która, jak sądzę, będzie korzystać z zasad z "Wolnej Elekcji", aby sprawdzić, jak taka gra, o bardziej przystępnej epoce, może się przyjąć. Uwaga - potencjalne spojlery!
Spoiler:
pvdel
Posty: 255
Rejestracja: 11 sty 2014, 22:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 101 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: pvdel »

miker pisze: 09 lut 2023, 09:46 Przykład pierwszy to Everdell - średnia gierka, która ma psychofanów. Przykład drugi: Na Skrzydłach - lekki tableau builder z szaloną losowością wynikającą z 500 kart ptaków, z chwytliwym motywem zwierząt od Stegmaiera, którego Phalanx miał już w portfolio i odpuścił. Bo ptaszki to nie wojna przecież.
To nie są średnie gry. To przykłady znakomitego designu. To, ze masz inny gust nie ma znaczenia. Obiektywnie to są świetne gry. Nt. Everdella jest na YouTube cirkawy film na kanale Adam from Wales tłumaczący dlaczego to jest dobra gra i dlaczego tak świetnie się sprzedaje.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 694
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 524 times
Been thanked: 416 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: miker »

pvdel pisze: 09 lut 2023, 13:04 To nie są średnie gry. To przykłady znakomitego designu. To, ze masz inny gust nie ma znaczenia. Obiektywnie to są świetne gry. Nt. Everdella jest na YouTube cirkawy film na kanale Adam from Wales tłumaczący dlaczego to jest dobra gra i dlaczego tak świetnie się sprzedaje.
Może wytłumaczę. Każda opinia jest subiektywna. I dla mnie to średnia gra. Bardzo średnia.

A żeby nie było offtop. Odpuszczony Wingspan, bez znaczenia jak dobry czy zły jest, to moim zdaniem jedna z większych wtop Phalanx.
pvdel
Posty: 255
Rejestracja: 11 sty 2014, 22:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 101 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: pvdel »

Phalanx ma wg mnie ten problem, ze podchodzą do tego emocjonalnie a nie jak bezduszni kapitaliści. Gra ma zarabiać pieniądze, a nie się podobać. U nich mam wrazenie nacisk jest odwrotny - przede wszystkim ma się podobać a potem dobrze by było żeby zarobiła. A to rodzi problemy.
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Kwestor »

miker pisze: 09 lut 2023, 13:07 A żeby nie było offtop. Odpuszczony Wingspan, bez znaczenia jak dobry czy zły jest, to moim zdaniem jedna z większych wtop Phalanx.
Jeżeli oni rzeczywiście zrezygnowali z Wingspana, to IMO pobili Portalu co oddał Dobble Rebelowi albo stwierdził, że Brzdęk się nie przyjmie, więc go nie wydali :D
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2049
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 271 times
Been thanked: 422 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: tomp »

pvdel pisze: 09 lut 2023, 13:09 Phalanx ma wg mnie ten problem, ze podchodzą do tego emocjonalnie a nie jak bezduszni kapitaliści. Gra ma zarabiać pieniądze, a nie się podobać. U nich mam wrazenie nacisk jest odwrotny - przede wszystkim ma się podobać a potem dobrze by było żeby zarobiła. A to rodzi problemy.
Jestem podobnego zdania. Idealnie byłby połączyć obie rzeczy.
Osobiście podoba mi się, że wydawca chce zadbać o to, aby gra dobrze wyglądała i grało się dobrze, ale chyba największy problem jest z marketingiem.
Wydaje mi się, że tuby marketingowe na facebooku oraz youtubie, chętnie przyjęłyby zlecenie na promocje tego czy innego tytułu, trochę spamu na grupach, aby zbudować hype na dany tytuł i wydawnictwo miałoby inną sprzedaż.
Fani wydawnictwa są wierni, ale z czasem odchodzą. Trzeba mieć pomysł na budowanie relacji z konsumentami. Lub wręcz mieć chęć budować relacje klienckie.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 465
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 152 times
Been thanked: 154 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: sopel82 »

Odpuszczony Wingspan, bez znaczenia jak dobry czy zły jest, to moim zdaniem jedna z większych wtop Phalanx.
Jeżeli oni rzeczywiście zrezygnowali z Wingspana, to IMO pobili Portalu co oddał Dobble Rebelowi albo stwierdził, że Brzdęk się nie przyjmie, więc go nie wydali
No super komentuje się wpadki po fakcie, ale czemu ma to służyć? Taką macie satysfakcję z nietrafionych decyzji polskich wydawnictw? To jakaś dziwna forma schadenfreude. Ma Phalanx politykę jaką ma, wydaję co chce i jak chce, nie będą ludzie kupować, to się zwiną, ale na razie kupują i jeśli po odpadnięciu Brassa, mówią o tym że wolą robić autorskie gry niż duże licencje, to chyba z tymi finansami i polityką wydawniczą nie jest tak źle. Dla mnie obecnie ich główny problem to nie jest co wydają (z wyjątkiem nie podjętych dodatków jak Tapestry, to inna sprawa), ale kiedy (opóźnienia).
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Kwestor »

sopel82 pisze: 09 lut 2023, 13:30 No super komentuje się wpadki po fakcie, ale czemu ma to służyć?
Dyskusji o wydawnictwach :)
sopel82 pisze: 09 lut 2023, 13:30Taką macie satysfakcję z nietrafionych decyzji polskich wydawnictw? To jakaś dziwna forma schadenfreude.
Nie, taka forma ciekawostki. Mi tam ich akurat szkoda, bo Wingspan to jest maszyna do drukowania PLNów i akurat takiego Phalanxowi by się taka przydała, żeby mogli inwestować w bardziej ryzykowne tytuły, czy dewelopować coś własnego. A akurat Rebel to nie potrzebuje kolejnego evergreena żeby sobie poprawić sytuację finansową.

Co do podejścia do klienta, to też mogli by poprawić, patrz teksty z ostatniego wywiadu:
  • Zapytani o poprawione plansze do (nie pamiętam tytułu) powiedzieli, że napisali do oryginalnego wydawcy i ich olał, więc może niech klienci napiszą do tegoż wydawcy żeby się w ich imieniu upomnieć :|
  • Na pytanie o wydanie wersji PL Rolling Realms, o które regularnie widzę pytania na socialkach wszędzie od miesięcy odpowiedź brzmi "Nic o tym nie wiem".
No to jak to ma tak wyglądać (plus Tapestry, plansza do Viti etc), to może lepiej, żeby Phalanx wydawał głównie swoje gry.
Ostatnio zmieniony 09 lut 2023, 13:48 przez Kwestor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1006
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 419 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: karmazynowy »

Mi tam ich akurat szkoda, bo Wingspan to jest maszyna do drukowania PLNów i akurat takiego Phalanxowi by się taka przydała, żeby mogli inwestować w bardziej ryzykowne tytuły, czy dewelopować coś własnego.
Mieli taką maszynkę - Brassy, ale ją stracili. Może oryginalnego wydawcę zaczęła irytować kwestia "ostrożnych dodruków". Nie może chyba tak być, że gorący tytuł, na którego ciągle jest ssanie, wychodzi z magazynów co kilka miesięcy, potem osiąga jakieś horrendalne ceny na rynku wtórnym, by za pół roku znowu wrócić do sprzedaży (i tak w kółko).

Zresztą ze Scythe (druga maszynka) jest podobny schemat.

Dlatego ja strzelam, że Brassy przejął Rebel, który wyłoży konkretny hajs na nakład i ma gdzie to magazynować.
Ostatnio zmieniony 09 lut 2023, 13:50 przez karmazynowy, łącznie zmieniany 3 razy.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 465
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 152 times
Been thanked: 154 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: sopel82 »

Kwestor pisze: 09 lut 2023, 13:44 No to jak to ma tak wyglądać (plus Tapestry), to może lepiej, żeby Phalanx wydawał głównie swoje gry.
Właściwie tutaj pełna zgoda.
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
ODPOWIEDZ