Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: akahoshi »

Niby gra ma proste zasady ale jest klika niedopowiedzeń:
1. Gdy zdrowie całej załogi spadnie do zera usuwamy wszystkie rany i żetony zmęczenia z załogi. A co ze stanami?
2. W wyniku przegranej przenosimy statek do najbliższego portu. Co jeśli ten port znajduje się w obszarze z zagrożeniem?
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Death4ever
Posty: 142
Rejestracja: 20 paź 2019, 13:45
Has thanked: 50 times
Been thanked: 56 times

Re: Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: Death4ever »

  1. Wykonując akcje statku, czy mogę wykonać je w dowolnej kolejności?
    Czyli, czy mogę najpierw "odrzucić kartę umiejętności, żeby odrzucić żeton zmęczenia", potem "dobrać rozkazy", a potem "dobrać kartę umiejętności"
    Nie znalazłem w instrukcji, żeby przeczyła, albo żeby kazała wykonywać po kolei. Jedynie jest przykład, który wykonuje te akcje "po kolei"...
  2. Czy muszę przerywać ruch statkiem, gdy wpływam na obszar z zagrożeniem?
    Bardziej mi chodzi, czy mogę go kontynuować, gdy zdam test, bądź nie zdam (z porażką, bądź z sukcesem)?
    Powiedzmy test rzemiosła na ruch statkiem wykonałem na 9 punktów, czyli mogę poruszyć statkiem do 4 obszarów. Na drugim obszarze znajduje się zagrożenie. Czy mogę kontynuować ruch statkiem po tym, jak zdam test, czy nie mogę. Może mogę kontynuować, jeżeli uda mi się, a jak nie uda się, to nie mogę kontynuować ruchu...
  3. Czy w trakcie walki mogę ignorować kończyny wroga, które już zostały uszkodzone?
    W instrukcji jest napisane, że gdy przydzielasz kropelki uszkodzenia wrogom, to musisz je przedzielać tylko rozprzestrzeniając się, czyli musisz kłaść je tylko na sąsiadujące w linii prostej "pola siatki"
    Powiedzmy idę od lewej do prawej (W - wolne, Z - zajęte) -> W_W_Z_W. Te jedno zajęte pole wymagało przedzielenie dwóch jednostek uszkodzeń, a reszta (wolne) wymagają tylko jednego.
    Co mam zrobić w przypadku, gdy bym chciał przeskoczyć już wcześniej uszkodzone (te zajęte) pole, na którym już leży kropelka? Czy muszę "poświęcić" uszkodzenia, żeby móc kontynuować kłaść kropelki po prawej stronie? Czy mam ignorować tak, jakby nie istniało? Czy nie mogę w żaden sposób przebić się przez te pole i muszę otaczać go naokoło? Jeżeli mogę "poświęcić" wartość ataku ponownie, to muszę poświęcić dwa punkty jeszcze raz, jeżeli te pole wymagało poświęcenia dwóch punktów wcześniej?
  4. Tylko dla pewności... Odwiedzając port i płacąc lekarzowi, żeby uzdrowił członka załogi nie mogę również usunąć jego stanów, tak? Stany muszę usuwać we własnym zakresie... (trochę to jest dziwne w kontekście trucizny, ale niskie morale jeszcze bym zrozumiał)
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 769
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 280 times
Been thanked: 184 times

Re: Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: Seraphic_Seal »

Gra czeka w paczkomacie i tak przeglądam sobie instrukcję. Pojawiła się pewna sprzeczność:

1. Żeton synergii: "Kannan: Po aktywacji członek załogi może jeszcze raz dobrać los podczas ataku (i zastąpić poprzedni)." zrozumiałem to tak, że nieważne jaki będzie drugi wynik, to właśnie ten drugi będzie wiążący. Ale kawałek dalej w instrukcji użyty jest ten sam piktograf co na żetonie Kannana, "Ta karta przygody pozwala ponownie dobrać los i zatrzymać wyższy wynik." To jak to w końcu jest?
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 769
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 280 times
Been thanked: 184 times

Re: Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: Seraphic_Seal »

Death4ever pisze: 09 lut 2023, 14:17
  1. Wykonując akcje statku, czy mogę wykonać je w dowolnej kolejności?
    Czyli, czy mogę najpierw "odrzucić kartę umiejętności, żeby odrzucić żeton zmęczenia", potem "dobrać rozkazy", a potem "dobrać kartę umiejętności"
    Nie znalazłem w instrukcji, żeby przeczyła, albo żeby kazała wykonywać po kolei. Jedynie jest przykład, który wykonuje te akcje "po kolei"...
  2. Czy muszę przerywać ruch statkiem, gdy wpływam na obszar z zagrożeniem?
    Bardziej mi chodzi, czy mogę go kontynuować, gdy zdam test, bądź nie zdam (z porażką, bądź z sukcesem)?
    Powiedzmy test rzemiosła na ruch statkiem wykonałem na 9 punktów, czyli mogę poruszyć statkiem do 4 obszarów. Na drugim obszarze znajduje się zagrożenie. Czy mogę kontynuować ruch statkiem po tym, jak zdam test, czy nie mogę. Może mogę kontynuować, jeżeli uda mi się, a jak nie uda się, to nie mogę kontynuować ruchu...
  3. Czy w trakcie walki mogę ignorować kończyny wroga, które już zostały uszkodzone?
    W instrukcji jest napisane, że gdy przydzielasz kropelki uszkodzenia wrogom, to musisz je przedzielać tylko rozprzestrzeniając się, czyli musisz kłaść je tylko na sąsiadujące w linii prostej "pola siatki"
    Powiedzmy idę od lewej do prawej (W - wolne, Z - zajęte) -> W_W_Z_W. Te jedno zajęte pole wymagało przedzielenie dwóch jednostek uszkodzeń, a reszta (wolne) wymagają tylko jednego.
    Co mam zrobić w przypadku, gdy bym chciał przeskoczyć już wcześniej uszkodzone (te zajęte) pole, na którym już leży kropelka? Czy muszę "poświęcić" uszkodzenia, żeby móc kontynuować kłaść kropelki po prawej stronie? Czy mam ignorować tak, jakby nie istniało? Czy nie mogę w żaden sposób przebić się przez te pole i muszę otaczać go naokoło? Jeżeli mogę "poświęcić" wartość ataku ponownie, to muszę poświęcić dwa punkty jeszcze raz, jeżeli te pole wymagało poświęcenia dwóch punktów wcześniej?
  4. Tylko dla pewności... Odwiedzając port i płacąc lekarzowi, żeby uzdrowił członka załogi nie mogę również usunąć jego stanów, tak? Stany muszę usuwać we własnym zakresie... (trochę to jest dziwne w kontekście trucizny, ale niskie morale jeszcze bym zrozumiał)
1. "Przesuń pionek akcji do 1 z 5 pomieszczeń i wykonaj przypisaną akcję.
• Do pomieszczeń zaliczają się: mostek, kambuz, pokład, kabiny i szpital okrętowy. (kadłub nie posiada przypisanych akcji).
Efekty akcji statku mogą być rozpatrywane w dowolnej kolejności"
2. Niezależnie od wyniku testu zawsze możesz kontynuować podróż. Oczywiście nie musisz zużyć wszystkich punktów ruchu. Ujemne wyniki losu uznaje się za równe 0. https://boardgamegeek.com/thread/288130 ... challenges
3. "Rozmieszczane obrażenia z jednego ataku muszą ze sobą sąsiadować" - więc pierwszą ranę kładziesz na dowolnym pustym polu, a kolejne muszą przylegać (bokiem) do tych już dołożonych w ramach tego samego ataku. Zakładam, że jak nie ma miejsca na część ran to przepadają.
4. Na to wychodzi, że leczy tylko obrażenia. Może właśnie nie chcieli wprowadzać wyjątku - że tylko truciznę, a resztę stanów nie.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
Kajdi
Posty: 200
Rejestracja: 11 cze 2013, 19:21
Has thanked: 31 times
Been thanked: 63 times

Re: Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: Kajdi »

Seraphic_Seal pisze: 10 lut 2023, 14:38 Gra czeka w paczkomacie i tak przeglądam sobie instrukcję. Pojawiła się pewna sprzeczność:

1. Żeton synergii: "Kannan: Po aktywacji członek załogi może jeszcze raz dobrać los podczas ataku (i zastąpić poprzedni)." zrozumiałem to tak, że nieważne jaki będzie drugi wynik, to właśnie ten drugi będzie wiążący. Ale kawałek dalej w instrukcji użyty jest ten sam piktograf co na żetonie Kannana, "Ta karta przygody pozwala ponownie dobrać los i zatrzymać wyższy wynik." To jak to w końcu jest?
Generalnie, to chyba nie ma znaczenia - przerzucać będziesz przecież tylko wtedy jak spudłujesz, więc jak drugi wynik będzie niższy niż pierwszy, to de facto bedzie tak samo zły (i tak pudłujesz).
Pouzy
Posty: 67
Rejestracja: 19 sty 2020, 19:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 14 times

Re: Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: Pouzy »

Trafiłem dzisiaj na kartę Wydarzenia ,,Wieża widokowa". Górny wybór z tej karty jest dla mnie niejasny, mam wrażenie, że czegoś tam brakuje. Nakazuje ona dobrać 5 żetonów znalezisk, ułożyć je w dowolnej kolejności (po co?), a następnie pociągnąć los i jeżeli będzie bodajże 1 lub 2 to coś stracić (teraz podaję z pamięci). Nie ma tam mowy w jakim celu wykładamy te żetony. Czy ta karta jest nie do końca lub nieprecyzyjnie przetłumaczona? Czy mogliby coś o niej napisać posiadacze wersji angielskiej?
Pouzy
Posty: 67
Rejestracja: 19 sty 2020, 19:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 14 times

Re: Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: Pouzy »

Pouzy pisze: 12 lut 2023, 22:30 Trafiłem dzisiaj na kartę Wydarzenia ,,Wieża widokowa". Górny wybór z tej karty jest dla mnie niejasny, mam wrażenie, że czegoś tam brakuje. Nakazuje ona dobrać 5 żetonów znalezisk, ułożyć je w dowolnej kolejności (po co?), a następnie pociągnąć los i jeżeli będzie bodajże 1 lub 2 to coś stracić (teraz podaję z pamięci). Nie ma tam mowy w jakim celu wykładamy te żetony. Czy ta karta jest nie do końca lub nieprecyzyjnie przetłumaczona? Czy mogliby coś o niej napisać posiadacze wersji angielskiej?
Olśniło mnie. Już wiem o co chodzi w tym wydarzeniu.
mementomoris
Posty: 145
Rejestracja: 21 wrz 2020, 12:09
Has thanked: 66 times
Been thanked: 41 times

Re: Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: mementomoris »

Kajdi pisze: 12 lut 2023, 20:36
Seraphic_Seal pisze: 10 lut 2023, 14:38 Gra czeka w paczkomacie i tak przeglądam sobie instrukcję. Pojawiła się pewna sprzeczność:

1. Żeton synergii: "Kannan: Po aktywacji członek załogi może jeszcze raz dobrać los podczas ataku (i zastąpić poprzedni)." zrozumiałem to tak, że nieważne jaki będzie drugi wynik, to właśnie ten drugi będzie wiążący. Ale kawałek dalej w instrukcji użyty jest ten sam piktograf co na żetonie Kannana, "Ta karta przygody pozwala ponownie dobrać los i zatrzymać wyższy wynik." To jak to w końcu jest?
Generalnie, to chyba nie ma znaczenia - przerzucać będziesz przecież tylko wtedy jak spudłujesz, więc jak drugi wynik będzie niższy niż pierwszy, to de facto bedzie tak samo zły (i tak pudłujesz).
No nie do końca. Wynik można zawsze poprawić kartami przygody już po pociągnięciu losu - tyczy się to zarówno walki jak i testów umiejętności.
Awatar użytkownika
MarekPlus
Posty: 177
Rejestracja: 01 lis 2020, 11:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 101 times

Re: Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: MarekPlus »

Czy jest jakaś różnica w tych ikonach rozkazów? Jakoś inaczej się używa tych przedmiotów?

Spoiler:
Awatar użytkownika
Kajdi
Posty: 200
Rejestracja: 11 cze 2013, 19:21
Has thanked: 31 times
Been thanked: 63 times

Re: Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: Kajdi »

Wątpię. Raczej zmieniali wygląd "ikonki" żetonu rozkazu i przez pomyłkę zostawili na jakiejś karcie stary design.
Ciesiel
Posty: 25
Rejestracja: 27 mar 2021, 23:35
Has thanked: 10 times
Been thanked: 1 time

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: Ciesiel »

Cześć!

Mieliśmy dziwna sytuację w miejscu "x" (nie bede spoilerować) na początku przygody.

Otóż wszyscy z załogi dostali po dwa żetony zmeczenia, a gra wymuszala w dalszyn ciągu testy. Mając 2 żetony teoretycznie w testach brać udziału nie można. Czy w takim przypadku przegrywamy grę, wracamy na statek, czy co? Nie widzimy tego w instrukcji.

Będę wdzięczny za pomoc.
Adam
medzix
Posty: 31
Rejestracja: 16 sty 2017, 21:26
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: medzix »

Ciesiel pisze: 26 lut 2023, 16:59 Cześć!

Mieliśmy dziwna sytuację w miejscu "x" (nie bede spoilerować) na początku przygody.

Otóż wszyscy z załogi dostali po dwa żetony zmeczenia, a gra wymuszala w dalszyn ciągu testy. Mając 2 żetony teoretycznie w testach brać udziału nie można. Czy w takim przypadku przegrywamy grę, wracamy na statek, czy co? Nie widzimy tego w instrukcji.

Będę wdzięczny za pomoc.
Adam
W takiej sytuacji ciągle możesz wykonać test dociągając tylko kartę losu - dołączanie członków załogi do testu nie jest obowiązkowe.
Ciesiel
Posty: 25
Rejestracja: 27 mar 2021, 23:35
Has thanked: 10 times
Been thanked: 1 time

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: Ciesiel »

medzix pisze: 26 lut 2023, 18:06
W takiej sytuacji ciągle możesz wykonać test dociągając tylko kartę losu - dołączanie członków załogi do testu nie jest obowiązkowe.
Dzięki za odpowiedź! Faktycznie w tym przypadku tak jest! Jednak!

Graliśmy wczoraj sporo i poznawaliśmy lokacje, natrafiliśmy na jedno miejsce, z którego nie można było wrócić na statek, wyboru akcji bylo chyba 12 albo 15, każdy w wyniku przygód mial już full znaczników zmęczenia, ostatnia osoba wybierała odpowiedź (nie było testu) w wyniku przygody otrzymywała żeton zmęczenia. Następnie gra znowu wymuszala wybór akcji i tu jest ok, ale w wyniku znów należało dobrać zmeczenie, a wszyscy (cała 9tka) miała już po 2. Ani nie wrócisz na statek, ani nie możesz wziąć żetonu. Co wtedy? Ignoruje się żetony zmeczenia i trzaska do upadłego?

Nie chcę spoilerować, które to miejsce.

Pozdr
Adam
medzix
Posty: 31
Rejestracja: 16 sty 2017, 21:26
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: medzix »

Ciesiel pisze: 27 lut 2023, 07:05
medzix pisze: 26 lut 2023, 18:06
W takiej sytuacji ciągle możesz wykonać test dociągając tylko kartę losu - dołączanie członków załogi do testu nie jest obowiązkowe.
Dzięki za odpowiedź! Faktycznie w tym przypadku tak jest! Jednak!

Graliśmy wczoraj sporo i poznawaliśmy lokacje, natrafiliśmy na jedno miejsce, z którego nie można było wrócić na statek, wyboru akcji bylo chyba 12 albo 15, każdy w wyniku przygód mial już full znaczników zmęczenia, ostatnia osoba wybierała odpowiedź (nie było testu) w wyniku przygody otrzymywała żeton zmęczenia. Następnie gra znowu wymuszala wybór akcji i tu jest ok, ale w wyniku znów należało dobrać zmeczenie, a wszyscy (cała 9tka) miała już po 2. Ani nie wrócisz na statek, ani nie możesz wziąć żetonu. Co wtedy? Ignoruje się żetony zmeczenia i trzaska do upadłego?

Nie chcę spoilerować, które to miejsce.

Pozdr
Adam
Nie znalazłem tego nigdzie w instrukcji, ale strzelałbym, że w sytuacji gdzie wszyscy członkowie załogi mają już podwójne zmęczenie, a narracja przygody nakazuje dołożyć żeton zmęczenia, po prostu nic się nie dzieje.
Btw. następnym razem, jak masz takie pytania, to lepiej założyć temat w dedykowanym osobnym subforum z zasadami gier :)
Istvan
Posty: 34
Rejestracja: 11 mar 2018, 01:50
Has thanked: 12 times

Re: Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: Istvan »

Hej,

pytanie odnośnie kart umiejętności (tych wyposażonych):
część z nich nie posiada tekst mówiącego, na kogo oddziałuje efekt karty - zob. np. Modlitwa, Sekretny Przepis, Leczenie:
Obrazek

Czy oddziałuje on tylko na członka załogi, która posiada tę kartę, czy można ją zastosować także do innych członków załogi?

Drugie pytanie: w jaki sposób zdobywa się PD? Instrukcja mówi tylko o ich wydawaniu. Nie zacząłem jeszcze gry, na razie czytam zasady.

Pozdrowienia
Ostatnio zmieniony 10 mar 2023, 17:37 przez Istvan, łącznie zmieniany 1 raz.
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: _leigam_ »

Jest taka karta przygody 74:
Spoiler:
Czy aby na pewno tak ta karta miała być przetłumaczona i nie ma tu żadnego błędu.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: _leigam_ »

Jest taka karta przygody 74:
Spoiler:
Czy aby na pewno tak ta karta miała być przetłumaczona i nie ma tu żadnego błędu, bo wydaje się totalnie przekokszona.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
kci83
Posty: 397
Rejestracja: 24 kwie 2020, 23:45
Has thanked: 75 times
Been thanked: 75 times

Re: Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: kci83 »

O ile dobrze rozumiem, to jest w erracie:
"Adventure Card 74: Change printed ability to: ‘Ignore the effects of the event card you draw this turn.’"

https://static1.squarespace.com/static/ ... r+01.1.pdf

Nawet po tej zmianie karta jest dosyć "mocna", szczególnie przy końcu decku, gdzie wydarzenia mogą mocno namieszać na pokładzie i w samych postaciach.
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: _leigam_ »

kci83 pisze: 09 mar 2023, 10:06 O ile dobrze rozumiem, to jest w erracie:
"Adventure Card 74: Change printed ability to: ‘Ignore the effects of the event card you draw this turn.’"

https://static1.squarespace.com/static/ ... r+01.1.pdf

Nawet po tej zmianie karta jest dosyć "mocna", szczególnie przy końcu decku, gdzie wydarzenia mogą mocno namieszać na pokładzie i w samych postaciach.
To dostaliśmy kilka tur w gratisie, tak to ma więcej sensu.
Straszna wtopa LDG, że erraty nie uwzględnili.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Istvan
Posty: 34
Rejestracja: 11 mar 2018, 01:50
Has thanked: 12 times

Re: Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: Istvan »

Hej,

pytanie odnośnie kart umiejętności (tych wyposażonych):
część z nich nie posiada tekst mówiącego, na kogo oddziałuje efekt karty - zob. np. Modlitwa, Sekretny Przepis, Leczenie:

Obrazek


Czy oddziałuje on tylko na członka załogi, która posiada tę kartę, czy można ją zastosować także do innych członków załogi?

Drugie pytanie: w jaki sposób zdobywa się PD? Instrukcja mówi tylko o ich wydawaniu. Nie zacząłem jeszcze gry, na razie czytam zasady.

Pozdrowienia
Istvan
Posty: 34
Rejestracja: 11 mar 2018, 01:50
Has thanked: 12 times

Re: Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: Istvan »

Jeszcze jeno pytanie odnośnie TESTÓW.

W instrukcji mamy:
"3. Możesz w tej chwili wydać rozkazy, aby użyć
zdolności załogi, kart przygody lub wyposażonych
kart umiejętności i zmienić w ten sposób rezultat
dobrania losu. Dowolny gracz może również
odrzucić z ręki karty umiejętności z odpowiednim
symbolem, by dodać do wyniku 1 za każdą odrzuconą
w ten sposób kartę. Gracze mogą odrzucić dowolną
liczbę kart umiejętności."

Jak rozumiem, postaci, których zdolności chcę użyć (z karty umiejętności lub planszetek), nie muszą być przypisane do testu?
Awatar użytkownika
kci83
Posty: 397
Rejestracja: 24 kwie 2020, 23:45
Has thanked: 75 times
Been thanked: 75 times

Re: Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: kci83 »

Według mnie i tak właśnie gram (chyba, że się mylę) to karty umiejętności działają tylko na członka załogi do którego przypisana jest karta, chyba, ze na samej karcie jest napisane inaczej.
PD dostaje się przeważnie po wykonaniu różnych zadań w księdze przygód (jest napisane np. dostajesz 2 PD).

Wydaje mi się, że umiejętności z planszetek możesz użyć, ale umiejętności z kart już tylko jeżeli dany członek załogi uczestniczy bezpośrednio w teście.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 769
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 280 times
Been thanked: 184 times

Re: Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: Seraphic_Seal »

W czasie testów nie można wykupić karty umiejętności. Czyli do kiedy można? Tak długo jak nie dociągnąłem karty losu mogę dołożyć kartę umiejętności do postaci, czy jak już przeczytałem paragraf na koniec którego mam zrobić test to już nie powinienem?
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Istvan
Posty: 34
Rejestracja: 11 mar 2018, 01:50
Has thanked: 12 times

Re: Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: Istvan »

kci83 pisze: 10 mar 2023, 22:02 Według mnie i tak właśnie gram (chyba, że się mylę) to karty umiejętności działają tylko na członka załogi do którego przypisana jest karta, chyba, ze na samej karcie jest napisane inaczej.
PD dostaje się przeważnie po wykonaniu różnych zadań w księdze przygód (jest napisane np. dostajesz 2 PD).

Wydaje mi się, że umiejętności z planszetek możesz użyć, ale umiejętności z kart już tylko jeżeli dany członek załogi uczestniczy bezpośrednio w teście.
Dzięki! Zgadzam się co do zastosowania efektu kart (tylko do danej postaci). Jeśli chodzi o drugą kwestię: wydaje mi się, że kary umiejętności można użyć tak jak umiejętności z planszetki: dana postać nie musi uczestniczyć w teście, aktywując daną zdność po prostu test wspomaga.

Pozdrawiam serdecznie
Istvan
Posty: 34
Rejestracja: 11 mar 2018, 01:50
Has thanked: 12 times

Re: Uśpieni bogowie - pytania i wątpliwości

Post autor: Istvan »

Seraphic_Seal pisze: 13 mar 2023, 09:54 W czasie testów nie można wykupić karty umiejętności. Czyli do kiedy można? Tak długo jak nie dociągnąłem karty losu mogę dołożyć kartę umiejętności do postaci, czy jak już przeczytałem paragraf na koniec którego mam zrobić test to już nie powinienem?
Tak jest chyba uczciwie :)
ODPOWIEDZ