Wygięte karty po słońcu

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Wygięte karty po słońcu

Post autor: kozz84 »

Sprawa błacha, ale mi nie daje spokoju. Graliśmy w nową edycję Dominion PL i zostawiliśmy karty na stole. Rano słońce mocno grzało i teraz karty, które były na stole są okrutnie wygięte, w kształt łódki. Te które zostały w pudełku są proste.

Jest jaki sposób na to? Tydzień pod ciężkimi książkami pomoże?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5207
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Wygięte karty po słońcu

Post autor: BOLLO »

kozz84 pisze: 13 lut 2023, 08:51 Sprawa błacha, ale mi nie daje spokoju. Graliśmy w nową edycję Dominion PL i zostawiliśmy karty na stole. Rano słońce mocno grzało i teraz karty, które były na stole są okrutnie wygięte, w kształt łódki. Te które zostały w pudełku są proste.

Jest jaki sposób na to? Tydzień pod ciężkimi książkami pomoże?
bardziej obstawiałbym wilgoć niż słońce. Ale tak zacznij od książek....jak nie pomoże to delikatnie para z żelazka i wyginanie.
Darkstorm
Posty: 847
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 129 times
Been thanked: 200 times

Re: Wygięte karty po słońcu

Post autor: Darkstorm »

Zgadzam się z Bollo, że to raczej wilgoć. Ja miałem taką sytuację, że graliśmy na dworzu na drewnianym stole. Niby stół był suchy ale miał wilgoć w środku. I podczas gry karty i plansza zaczynały się wyginać od tej odparowywującej wilgoci. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji udało się uniknąć większych strat a wszystko się wyprostowało samo.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 349 times
Been thanked: 628 times

Re: Wygięte karty po słońcu

Post autor: bogas »

Karty zakoszulkowane? Jeśli tak to też winiłbym słońce. Jeśli nie, to jak koledzy napisali, wilgoć i suszenie plus prostowanie pod książkami powinno pomóc.
ODPOWIEDZ