Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game - zasady i pytania

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
KDZ
Posty: 59
Rejestracja: 31 sie 2020, 15:18
Has thanked: 35 times
Been thanked: 1 time

Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game - zasady i pytania

Post autor: KDZ »

Ktoś podpowie jak powinno się podzielić podstawki - tacki ze starter paka Starków i Lannisterów, tak żeby armie poszły do 2 różnych osób?
KDZ
Posty: 59
Rejestracja: 31 sie 2020, 15:18
Has thanked: 35 times
Been thanked: 1 time

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game - zasady i pytania

Post autor: KDZ »

Dobra cofam pytanie, tak to jest kiedy żona zawraca głowę kiedy facet zajmuje się sprawami najwyższej wagi :) Przynajmniej wątek z zasadami został założony.
gotji
Posty: 63
Rejestracja: 03 gru 2012, 15:03
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: gotji »

Mam pytanie odnośnie dodatku Greyjoy-ów: Kapitan Łupieżców.Pozwala on na rozstawienie jednostki na brzegu mapy w trakcie gry kiedy zajmujemy ostatnią strefę(ikona konia). Czy fizycznie nasz NCU musi stanąć na tej strefie czy mogę użyć NCU, który zajmując strefę, może rozpatrzyć efekt innej strefy?

Przykład:
Petyr Baelish staję na strefie z ikoną korony, ostatnia strefa jest niezajęta więc wybieram, że chcę rozpatrzyć efekt ostatniej strefy. Zamieniam ten efekt na rozstawienie jednostki z dodatkiem Kapitan Łupieżców.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Szewa »

Musisz zająć strefę z symbolem konia.
Petyr pozwala rozpatrzyć efekt innej strefy, a kapitan wymaga postawienia ncu na odpowiedniej strefie.

Tak samo jest gdy masz np. Bronna czy Stormcrow mercenaries, kiedy zajmujesz sakiewkę to możesz wykonać atak. Nie możesz stanąć Petyremna dowolnej strefie i wybrać efektu strefy sakiewki, aby jednostka wykonała atak. Musi ncu zająć dokładnie sakiewkę.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
gotji
Posty: 63
Rejestracja: 03 gru 2012, 15:03
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: gotji »

Szewa pisze: 06 lut 2022, 12:42 Musisz zająć strefę z symbolem konia.
Petyr pozwala rozpatrzyć efekt innej strefy, a kapitan wymaga postawienia ncu na odpowiedniej strefie.

Tak samo jest gdy masz np. Bronna czy Stormcrow mercenaries, kiedy zajmujesz sakiewkę to możesz wykonać atak. Nie możesz stanąć Petyremna dowolnej strefie i wybrać efektu strefy sakiewki, aby jednostka wykonała atak. Musi ncu zająć dokładnie sakiewkę.
Tak też myślałem, ale chciałem być pewien.
gotji
Posty: 63
Rejestracja: 03 gru 2012, 15:03
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: gotji »

Jeszcze jedno pytanie, ale tym razem odnośnie punktacji w trybie gry Ogień i Krew. W instrukcji na stronie 26 jest ramka:

Obrazek

Następnie w opisie trybu mamy coś takiego:

Obrazek

Czy 'Specjalne Punktowanie' opisuje dodatkowe punkty, które się kumulują?
Załóżmy moja Naznaczona jednostka niszczy Naznaczoną jednostkę wroga. Dodatkowo na zniszczonej jednostce wroga znajdowały się 3 punkty zwycięstwa. Wtedy otrzymuje:
  • 1pkt za zasady z ramki 'Zwycięstwo Poprzez Walkę'
  • 1pkt za to, że moja jednostka jest Naznaczona
  • 2pkt za to, że zniszczyłem Naznaczoną jednostkę wroga
  • 3pkt za znaczniki punktów zwycięstwa na zniszczonej jednostce
Czyli łącznie dostaję 7pkt. Czy dobrze to rozumiem?
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Szewa »

Dobrze rozumiesz :)
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Probe9
Posty: 2452
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 648 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game - zasady i pytania

Post autor: Probe9 »

Mam pytanie odnośnie ataku dystansowego i shifta przed nim. W zasadach jest taki zapis:
A unit must have a Ranged Attack, and a viable target within
their maximum range (including after their shift, see below).
When a unit performs a Ranged Attack, it may first shift up
to 2”, so long as, at the end of that shift, a viable target is still
within their maximum range and Line of Sight.
Dla mnie z pogrubionych sformułowań wynikało, że już przed shiftem trzeba mieć zasięg. Spotkałem się z opinią, że liczy się dopiero moment po shifcie. W takim przypadku tego including w ogóle nie powinno być. Tak samo swoją drogą jak still :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game - zasady i pytania

Post autor: raj »

Liczy się zasięg po szifcie. including i still są pewnie dodane dla podkreślenia, bo były wątpliwości w interpretacjach.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Probe9
Posty: 2452
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 648 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game - zasady i pytania

Post autor: Probe9 »

raj pisze: 15 lut 2023, 10:00 Liczy się zasięg po szifcie. including i still są pewnie dodane dla podkreślenia, bo były wątpliwości w interpretacjach.
No na to wychodzi, ale imo tych wątpliwości by było mniej właśnie bez tych słów :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
ODPOWIEDZ