Endeavor, Scythe, Barrage czy...

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
grafi1984
Posty: 42
Rejestracja: 18 wrz 2020, 12:42
Has thanked: 21 times
Been thanked: 1 time

Endeavor, Scythe, Barrage czy...

Post autor: grafi1984 »

Witam,

planuję zakup "większej" gry, na mój radar trafiły trzy:

Endeavor: Wiek Żagli
Scythe
Barrage

Dajcie proszę znać jakie są Wasze opinie na temat tych gier.
Zależy mi na tym, żeby gra dawała radę w każdym składzie osobowym + trwała nie więcej niż 2-2,5h w pełnym składzie osobowym oraz była wredna, czyli posiadła negatywną interakcję...
Może podrzucić jakiś inny pomysł :)

Dziękuję z góry za wszystkie podpowiedzi.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4549
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1371 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Endeavor, Scythe, Barrage czy...

Post autor: Hardkor »

barrage - zagrałem raz, tragedia. Gra w której źle wykonany pierwszy ruch psuje Ci grę.
Scythe - bardzo fajna gra, ale niestety dość przewidywalna strategicznie. bardzo lubię pograć raz na jakiś czas, ale tyle, w kolekcji nie mam. Fajne zasady, piękny art. bardzo klimatyczna. Działa najlepiej na 4/5 osób.
Endeavor - Super gierka, klimat piracki i pudło pełne grania, proste, ale ciekawe zasady. Działa w każdym zestawie graczy .

Dla mnie Endeavor > Scythe > barrage, ale dwie pierwsze to już bardziej co ty oczekujesz, bo obie gry są dobre.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
grafi1984
Posty: 42
Rejestracja: 18 wrz 2020, 12:42
Has thanked: 21 times
Been thanked: 1 time

Re: Endeavor, Scythe, Barrage czy...

Post autor: grafi1984 »

Dzięki za odpowiedź.

W moim prywatnym rankingu też Endeavor jest na pierwszym miejscu. Z tym, że mam tutaj odczucie podobnej rozgrywki do Hansy Teutonici, którą mam i lubię oraz do drugiej, którą posiadam czyli Tyrantsów...

Biorąc pod uwagę budżet zaczynam się zastanawiać czy nie pójśc w stronę 2 tańszych gier, np. Roota i coś dodatkowego...
ODPOWIEDZ