Awaken Realms

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10803
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3328 times
Been thanked: 3189 times

Re: Awaken Realms

Post autor: japanczyk »

polwac pisze: 13 lis 2022, 11:36 Teraz dopiero się zorientowałem, że przy ISS nie było(nie wiedziałem), żadnego pakieciku promocyjnego następnej gry. Kiedyś to była u AR norma.
Te pakiety zawsze byly promo packiem z nadwyzek finansowych
Nie oszukujmy sie, ze AR wyszlo na plus na sytuacji z shippingiem
shuji
Posty: 1270
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Awaken Realms

Post autor: shuji »

A jeszcze przypomniało mi się, że na ten rok może wpaść ta gra Oracza, która była w Portalu wydana i prawa do niego wróciły w tym roku. Mówił że pewnie zrobią rematser z figurkami już pod szyldem ar . Tylko nie pamiętam nazwy tej gry
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Awaken Realms

Post autor: Kwestor »

shuji pisze: 13 lis 2022, 14:52 A jeszcze przypomniało mi się, że na ten rok może wpaść ta gra Oracza, która była w Portalu wydana i prawa do niego wróciły w tym roku. Mówił że pewnie zrobią rematser z figurkami już pod szyldem ar . Tylko nie pamiętam nazwy tej gry
Tezeusz?

https://boardgamegeek.com/boardgame/144 ... dark-orbit
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 761
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 146 times
Been thanked: 509 times
Kontakt:

Re: Awaken Realms

Post autor: VivoBrezo »

Imho Tezeusz bardzo dobra gierka ze skopaną instrukcją :)
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
shuji
Posty: 1270
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Awaken Realms

Post autor: shuji »

Kwestor pisze: 13 lis 2022, 15:03
shuji pisze: 13 lis 2022, 14:52 A jeszcze przypomniało mi się, że na ten rok może wpaść ta gra Oracza, która była w Portalu wydana i prawa do niego wróciły w tym roku. Mówił że pewnie zrobią rematser z figurkami już pod szyldem ar . Tylko nie pamiętam nazwy tej gry
Tezeusz?

https://boardgamegeek.com/boardgame/144 ... dark-orbit
Nie jestem pewien bo chodziło o jakąś grę której nie znam. Stara grę oracza robiona pod szyldem portalu. To co mówili, to że prawa portalu to tej gry wygasają i wraca do oracza. Oracz przyznał że ja wydadzą jako AR z figurkami ale nie wiadomo kiedy.

Jeśli dobrze pamiętam chodziło o jakiś średniowieczny setting i tematykę dworskich intryg ?
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Awaken Realms

Post autor: Kwestor »

shuji pisze: 13 lis 2022, 19:53 Nie jestem pewien bo chodziło o jakąś grę której nie znam. Stara grę oracza robiona pod szyldem portalu. To co mówili, to że prawa portalu to tej gry wygasają i wraca do oracza. Oracz przyznał że ja wydadzą jako AR z figurkami ale nie wiadomo kiedy.

Jeśli dobrze pamiętam chodziło o jakiś średniowieczny setting i tematykę dworskich intryg ?
Michał Oracz wydał 6 gier z Portalem, a w każdym razie tyle jest na BGG.

Żadna z nich mi nie pasuje do tego opisu...
Awatar użytkownika
mikolajl
Posty: 411
Rejestracja: 17 sie 2011, 17:18
Lokalizacja: Piasseczno
Has thanked: 149 times
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Awaken Realms

Post autor: mikolajl »

Kwestor pisze: 13 lis 2022, 20:38
shuji pisze: 13 lis 2022, 19:53 Nie jestem pewien bo chodziło o jakąś grę której nie znam. Stara grę oracza robiona pod szyldem portalu. To co mówili, to że prawa portalu to tej gry wygasają i wraca do oracza. Oracz przyznał że ja wydadzą jako AR z figurkami ale nie wiadomo kiedy.

Jeśli dobrze pamiętam chodziło o jakiś średniowieczny setting i tematykę dworskich intryg ?
Michał Oracz wydał 6 gier z Portalem, a w każdym razie tyle jest na BGG.

Żadna z nich mi nie pasuje do tego opisu...
Może mieli prawa a nie wydali.
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 983
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 612 times
Been thanked: 537 times

Re: Awaken Realms

Post autor: Irr3versible »

shuji pisze: 13 lis 2022, 14:52 A jeszcze przypomniało mi się, że na ten rok może wpaść ta gra Oracza, która była w Portalu wydana i prawa do niego wróciły w tym roku. Mówił że pewnie zrobią rematser z figurkami już pod szyldem ar . Tylko nie pamiętam nazwy tej gry
Na 100% mowa była o Theseus (Tezeusz), w którymś z wywiadów (lub jakieś spotkanie konwentowe z portalem) Michał Oracz wspomniał że rozważa wznowienie pod szyldem Awakenów.
shuji
Posty: 1270
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Awaken Realms

Post autor: shuji »

Irr3versible pisze: 14 lis 2022, 00:56
shuji pisze: 13 lis 2022, 14:52 A jeszcze przypomniało mi się, że na ten rok może wpaść ta gra Oracza, która była w Portalu wydana i prawa do niego wróciły w tym roku. Mówił że pewnie zrobią rematser z figurkami już pod szyldem ar . Tylko nie pamiętam nazwy tej gry
Na 100% mowa była o Theseus (Tezeusz), w którymś z wywiadów (lub jakieś spotkanie konwentowe z portalem) Michał Oracz wspomniał że rozważa wznowienie pod szyldem Awakenów.
to co ja słyszałem, to było na youtube portalu. Był Trzewik i Oracz, forma Q&A do Oracza. Pewnie to był jakiś dzień molocha, czy inne obchody Neuroshimy.

Co do tematyki i settingu, to mogę zmyślać, gdzieś mi dzwoni ale nie mam pojecia w jakim kościele :)
toblakai
Posty: 1254
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 215 times
Been thanked: 221 times

Re: Awaken Realms

Post autor: toblakai »

To było o Tezeuszu.
shuji
Posty: 1270
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Awaken Realms

Post autor: shuji »

Hej, czy nadal nie wiadomo ile kampanii planuje AR na przyszły rok? W sensie wiem, że nie podadzą żadnych szczegółów co to za gry itd., ale sama liczba kampanii sporo by wniosła jeśli ktoś np. planuje budżet na cały rok :)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4405
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1332 times
Been thanked: 835 times
Kontakt:

Re: Awaken Realms

Post autor: Hardkor »

shuji pisze: 06 gru 2022, 15:19 Hej, czy nadal nie wiadomo ile kampanii planuje AR na przyszły rok? W sensie wiem, że nie podadzą żadnych szczegółów co to za gry itd., ale sama liczba kampanii sporo by wniosła jeśli ktoś np. planuje budżet na cały rok :)
Nic nie wiadomo. Oni zapowiadają max 1 w przód i chyba nic nie wiemy co będzie następne.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
shuji
Posty: 1270
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Awaken Realms

Post autor: shuji »

Hardkor pisze: 06 gru 2022, 15:29
shuji pisze: 06 gru 2022, 15:19 Hej, czy nadal nie wiadomo ile kampanii planuje AR na przyszły rok? W sensie wiem, że nie podadzą żadnych szczegółów co to za gry itd., ale sama liczba kampanii sporo by wniosła jeśli ktoś np. planuje budżet na cały rok :)
Nic nie wiadomo. Oni zapowiadają max 1 w przód i chyba nic nie wiemy co będzie następne.
Hm... nie śledzę ich kamapanii jakoś szczególnie. Kojarzysz może ile średnio kampanii odpalali rocznie?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10803
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3328 times
Been thanked: 3189 times

Re: Awaken Realms

Post autor: japanczyk »

shuji pisze: 06 gru 2022, 15:46 Hm... nie śledzę ich kamapanii jakoś szczególnie. Kojarzysz może ile średnio kampanii odpalali rocznie?
2
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1215
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 469 times
Been thanked: 442 times

Re: Awaken Realms

Post autor: Shodan »

28 lutego poznamy zapowiedzi AR na 2023:

https://www.youtube.com/live/Rv0zRQPR-7E?feature=share

Jakieś typy? :wink:
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Awaken Realms

Post autor: Curiosity »

O typy to ciężko, bo oni wypuszczają swoje produkcje, a nie kupują licencje na wydawanie tego, co już jest na rynku.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4405
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1332 times
Been thanked: 835 times
Kontakt:

Re: Awaken Realms

Post autor: Hardkor »

Shodan pisze: 16 lut 2023, 14:18 28 lutego poznamy zapowiedzi AR na 2023:

https://www.youtube.com/live/Rv0zRQPR-7E?feature=share

Jakieś typy? :wink:
Etherfields nowe. Tak to nie mam pojęcia xD SZkoda, że akurat wypada tak, że nie obejrzę.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10803
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3328 times
Been thanked: 3189 times

Re: Awaken Realms

Post autor: japanczyk »

Curiosity pisze: 16 lut 2023, 14:22 O typy to ciężko, bo oni wypuszczają swoje produkcje, a nie kupują licencje na wydawanie tego, co już jest na rynku.
Podobno pracuja nad jakas gra na licencji i bedzie szumnie
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 983
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 612 times
Been thanked: 537 times

Re: Awaken Realms

Post autor: Irr3versible »

Patrząc na zdjęcie w zapowiedzi: Skyrim, Prometeusz, Diablo I chińczyk (albo Snake the board game) ;)
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1215
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 469 times
Been thanked: 442 times

Re: Awaken Realms

Post autor: Shodan »

Irr3versible pisze: 16 lut 2023, 14:31 Patrząc na zdjęcie w zapowiedzi: Skyrim, Prometeusz, Diablo I chińczyk (albo Snake the board game) ;)
Tam gdzie się dopatrujesz Skyrim ja dostrzegam raczej The Last of Us. ;-)
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Awaken Realms

Post autor: staniach21 »

Shodan pisze: 16 lut 2023, 14:51
Irr3versible pisze: 16 lut 2023, 14:31 Patrząc na zdjęcie w zapowiedzi: Skyrim, Prometeusz, Diablo I chińczyk (albo Snake the board game) ;)
Tam gdzie się dopatrujesz Skyrim ja dostrzegam raczej The Last of Us. ;-)
Dark! Kto da więcej? :lol:
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 983
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 612 times
Been thanked: 537 times

Re: Awaken Realms

Post autor: Irr3versible »

Shodan pisze: 16 lut 2023, 14:51
Irr3versible pisze: 16 lut 2023, 14:31 Patrząc na zdjęcie w zapowiedzi: Skyrim, Prometeusz, Diablo I chińczyk (albo Snake the board game) ;)
Tam gdzie się dopatrujesz Skyrim ja dostrzegam raczej The Last of Us. ;-)
Tak, na usprawiedliwienie powiem że na telefonie włączyłem i nawet nie obróciłem ekranu - złamane drzewo wydawalo się jako pika. Ale chyba też bym się skłanial w Dark (acz wolałbym dobra adaptacje The Last of us).
gogovsky
Posty: 2180
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 460 times
Been thanked: 503 times

Re: Awaken Realms

Post autor: gogovsky »

Obstawiam nemesis wesołe miasteczko i będą nas klauni gonic
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Awaken Realms

Post autor: brazylianwisnia »

Irr3versible pisze: 16 lut 2023, 15:22
Shodan pisze: 16 lut 2023, 14:51
Irr3versible pisze: 16 lut 2023, 14:31 Patrząc na zdjęcie w zapowiedzi: Skyrim, Prometeusz, Diablo I chińczyk (albo Snake the board game) ;)
Tam gdzie się dopatrujesz Skyrim ja dostrzegam raczej The Last of Us. ;-)
Tak, na usprawiedliwienie powiem że na telefonie włączyłem i nawet nie obróciłem ekranu - złamane drzewo wydawalo się jako pika. Ale chyba też bym się skłanial w Dark (acz wolałbym dobra adaptacje The Last of us).
Jak zrobić dobrą adaptacje gry której siła opiera się nawet nie tyle na fabułe co emocjonalnych niuansach...jedyne co sobie wyobrażam to adaptacje fakcji.

Oprócz tego że jedna gra będzie na licencji wiemy o tym że ogółem będzie 1 bardzo dużą gra i jedna duża więc z pewnością nie same duże tytuły.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Revol
Posty: 69
Rejestracja: 23 paź 2018, 15:36
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Awaken Realms

Post autor: Revol »

Na moje oko powinni wydać jakiegoś Dungeon Crawler bo tego nie mają w portfolio a na jakimś live wspominali o DC że trwają prace. Kasa na jednego ks juz odłożona a czekają nas 4 zapowiedzi. Diablo to by było coś pięknego, chociaż nie wiem czy nie wolałbym świat stworzony typowo przez AR bo mają fantastyczne pomysły. Ewentualnie wykorzystanie już istniejącego np. The Edge Dawnfall, przy okazji tego tytułu mogli by wydać jakiś dodatek co
Spoiler:
. Duże szanse na Etherfields 2nd, widać że AR lubi wydawać wersję 2.0 swoich gier . Pozdr
ODPOWIEDZ