Dzikie Serengeti / Wild: Serengeti - zasady, pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 769
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 280 times
Been thanked: 184 times

Dzikie Serengeti / Wild: Serengeti - zasady, pytania i wątpliwości

Post autor: Seraphic_Seal »

1. Na koniec tury na jednym polu nie może znaleźć się kilka zwierząt. Czyli rozumiem, że mogę umieścić akcją ""przesuń zwierze o 1-3 pola" dwa zwierzęta na jednym polu, ale przed końcem swojej tury muszę rozdzielić je żetonami pożywienia. W trakcie wykonywania akcji "przesuń zwierze o 1-3 pola" nie można realizować kart kadrów. Ale, jeśli dobrze rozumiem, między umieszczeniem dwóch zwierząt na jednym polu akcją przesunięcia, a późniejszym rozdzieleniem ich żetonami pożywienia mogę już realizować karty kadrów? I jak miałoby się to do różnych rodzajów tych kart?
- szeregowy - tu oczywiście te dwa zwierzęta nie będą ułożone w jednej linii, więc zapewne rozpatrując kartę kadru szeregowego można uwzględnić tylko jedno z nich.
- widokowy - oba zwierzęta chyba mogą liczyć się do jednego kadru?
- otaczający - oba zwierzęta nie będą wzajemnie sąsiadujące, ale chyba oba jednocześnie mogą być sąsiadującymi dla trzeciego zwierzęcia?
2. Możemy realizować tylko nasze własne karty kadrów, tak? Nie można zrealizować tego z wyłożonej puli? Nie mogę doszukać się tego wprost w instrukcji, ale tak zakładam.

I dwie rzeczy, które nasuwają mi się na myśl, a trafiłem na bgg na jakiś trop je wyjaśniający:
1. Jeśli z początkiem naszej tury nie mamy żadnych pieniędzy to wciąż możemy sprzedać 2 niezrealizowane kadry za jedną monetę, żeby móc wykonać akcję zamiast pasować.
https://boardgamegeek.com/thread/299558 ... ase-action (świeże info, rzekomo od wydawcy)
2. Przed spasowaniem można wykonać darmowe akcje, np. zrealizować kadr
https://boardgamegeek.com/thread/285511 ... ee-actions (od autorki gry, ale jeszcze z wersji prototypowej, więc mogło się zmienić)
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
ODPOWIEDZ