Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: Fojtu »

tomg pisze: 17 lut 2023, 10:59
Fojtu pisze: 17 lut 2023, 09:25 Oczywiście to moje zdanie, ale sam nie wiem jaki jest target tej gry. Osoby, które chcą wejść w Lacerdę ale cena 600-700zł odstrasza?
Lacerda to bardzo silna marka. To jest próba wyjścia poza wąski rynek zaawansowanych euro graczy na szerszy segment familijny lub graczy którzy wolą lżejsze pozycje. To nie jest produkt adresowany tylko na polski rynek i cena nie boli tak bardzo zachodnich klientów. Gwoli prawdy, Bot Factory ja kupiłem za 220 pln czyli tylko 20-40 złotych więcej niż się spodziewałem.
Nie no, oczywiście cena na zachodzie może być mniej miażdżąca, ale piszę to trochę a propos wydania przez Portal, więc o polskim rynku i konsumencie. Mercado raczej się nie przyjęło i to mimo niższej ceny, ale może Portalowy marketing zadziała w przypadku fabryki.
Awatar użytkownika
Warrtain
Posty: 139
Rejestracja: 12 cze 2022, 20:50
Has thanked: 174 times
Been thanked: 23 times

Re: Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: Warrtain »

tomg pisze: 17 lut 2023, 10:59
Fojtu pisze: 17 lut 2023, 09:25 Oczywiście to moje zdanie, ale sam nie wiem jaki jest target tej gry. Osoby, które chcą wejść w Lacerdę ale cena 600-700zł odstrasza?
Lacerda to bardzo silna marka. To jest próba wyjścia poza wąski rynek zaawansowanych euro graczy na szerszy segment familijny lub graczy którzy wolą lżejsze pozycje. To nie jest produkt adresowany tylko na polski rynek i cena nie boli tak bardzo zachodnich klientów. Gwoli prawdy, Bot Factory ja kupiłem za 220 pln czyli tylko 20-40 złotych więcej niż się spodziewałem.
220 czyli podejrzewam że z Rebela? Wiesz kiedy planują wysyłkę?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10905
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: japanczyk »

Fojtu pisze: 17 lut 2023, 11:05 Dla mnie to o tyle bez sensu, że tego typu gry rzadko oddają faktyczną rozgrywkę w pierwowzór. Z tego co widzę Bot Factory to tak uproszczona wersja kanbana, że w sumie niewiele z niego zostaje.
Ale to nie ma oddawac pierwowzoru? po rpostu bieze ciekawy mechanicznie element i zostala wokol tego zrobiona gra
Wiele jest gier, ktore biora elementy z innych gier i buduja wokol tego co swojego
Fojtu pisze: 17 lut 2023, 11:07 Mercado raczej się nie przyjęło i to mimo niższej ceny, ale może Portalowy marketing zadziała w przypadku fabryki.
Mercado srednio sie rpzyjelo w Polsce bo nie mialo reklamy - jakby Portal albo rebel to wydal, to by siadlo pewnie lepiej
To jest w porzadku gra, chociaz mi sie nie podobala :P
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: Fojtu »

japanczyk pisze: 17 lut 2023, 11:16
Fojtu pisze: 17 lut 2023, 11:05 Dla mnie to o tyle bez sensu, że tego typu gry rzadko oddają faktyczną rozgrywkę w pierwowzór. Z tego co widzę Bot Factory to tak uproszczona wersja kanbana, że w sumie niewiele z niego zostaje.
Ale to nie ma oddawac pierwowzoru? po rpostu bieze ciekawy mechanicznie element i zostala wokol tego zrobiona gra
Wiele jest gier, ktore biora elementy z innych gier i buduja wokol tego co swojego
Nawiązuję tutaj przecież do wypowiedzi Warrtain'a:
Warrtain pisze: 17 lut 2023, 10:47 Moim zdaniem dokładnie to co napisałeś w ostatnim zdaniu, mi przykładowo bardzo podoba się Kanban ale wiem że męczyłbym się bo siedzę w tym hobby od zeszłego roku i nie jestem na tyle rozegrany żeby sobie z nim na luzie poradzić. Więc kupiłem Bot Factory i jeśli mi się spodoba to będę myślał nad kupnem gry 2-3x droższej bo od tak wydać 600 PLN to większe zobowiązanie niż jak w moim przypadku 220, gdzie jeszcze nie zdefiniowałem jakie mechaniki w grach najbardziej mi się podobają i chcę spróbować jak najwięcej zanim będę inwestować większe kwoty. Po prostu trzeba na to spojrzeć z perspektywy gracza który nie siedzi w tym od kilku czy nawet kilkunastu lat a takich osób jest coraz więcej.
Ciekawe na ile ocena 6.6 Mercado to efekt średniej gry czy po prostu rozczarowanych Lacerdystów.
Awatar użytkownika
Warrtain
Posty: 139
Rejestracja: 12 cze 2022, 20:50
Has thanked: 174 times
Been thanked: 23 times

Re: Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: Warrtain »

Jeśli chodzi o oceny na BGG to kojarzę że Portal na jakieś grafice promującej Bot Factory miał napisane 8.1, kilka dni temu było 7.8 a obecnie 7.7 więc trend dosyć spadkowy
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: Tycjan »

Fojtu pisze: 17 lut 2023, 11:22 Ciekawe na ile ocena 6.6 Mercado to efekt średniej gry czy po prostu rozczarowanych Lacerdystów.
To była pierwsza mamła gra Lacerdy i wszyscy byli napaleni. Po premierze okazało się, że to dobra/znośna gra, ale jakoś niewybijająca się spośród innych w tej kategorii.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1493 times
Been thanked: 1142 times

Re: Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: Bruno »

Fojtu pisze: 17 lut 2023, 11:22 Ciekawe na ile ocena 6.6 Mercado to efekt średniej gry czy po prostu rozczarowanych Lacerdystów.
Why not both? :wink:
Mercado to zupełnie inny, chyba zbyt mało Lacerdowy, typ gry, co mogło rozczarować fanów, ale przyznajmy też, że nie jest to żaden wybijający się projekt...
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: Portal Games »

Przy okazji czwartkowej premiery Bot Factory postanowiliśmy zebrać wszystkie materiały, które udało nam się wyprodukować i... już teraz są dostępne pod tym linkiem: https://portalgames.pl/pl/premiera-bot- ... -produkuj/
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: Kal-El83 »

Cisza w temacie. Może ktoś już ograł i da znać jak tam wrażenia :) :wink:
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
Morkai
Posty: 53
Rejestracja: 05 sie 2022, 10:40
Has thanked: 26 times
Been thanked: 15 times

Re: Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: Morkai »

Azazelek pisze: 05 mar 2023, 14:49 Cisza w temacie. Może ktoś już ograł i da znać jak tam wrażenia :) :wink:
Świetna gra. Bardzo dobrze napisane zasady, spora przystępność, ot taka family friendly ;) U nas siadło bardzo dobrze, a kombinowania wbrew pozorom jest sporo. Trzeba dbać nie tylko o bieżącą akcję, ale i wiedzieć jak wybrane położenie wpłynie na kolejność wyboru akcji w następnych turach. Sandra też swoje dorzuca. Wg mnie bardzo dobra gra, z zastrzeżeniem, że jestem trochę człekiem wracającym do planszówek i bym musiał porównywać do, no nie wiem, Gwiezdnego Kupca? :lol: :wink:
=][= WH40k =][= X-wing, Magic, Cthulhu...
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10905
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: japanczyk »

Azazelek pisze: 05 mar 2023, 14:49 Cisza w temacie. Może ktoś już ograł i da znać jak tam wrażenia :) :wink:
Jak dla mnie gra wysoce ok - jakby nie ma tam nic co by mnie porwalo, we wtorek zagram jeszcze raz, ale raczej na wylocie
wysoka cena wraz z wysokim uproszczeniem sprawia, ze zwyczajnie nie wyroznia sie niczym na tle innych tytulow
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4506
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1663 times
Been thanked: 2085 times

Re: Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: PytonZCatanu »

Bot Factory – 7/10

Ludzie znający Kanbana odnajdą wiele znajomych elementów. Sama gra jednak zawiedzie ciężkich eurosucharzystów, bo w warstwie strategicznej nie oferuje wiele. Jest to bardziej gra taktyczna, gdzie trzeba uważnie obserwować co robią inni, przewidywać i dostosowywać pod to 1-3 najbliższe ruchy. Podobnie jak w Ark Nova trzeba kontrolować koniec gry, bo można przeciwnika, który idzie na zwycięstwo, załatwić dobrym timingiem.

Gra naprawdę trwa 1h/4os i może być fajnym, lżejszym akcentem na koniec większego spotkania planszówkowego.

Ja mogę zagrać, gra jest naprawdę angażująca, ale sam na pewno nie kupie – cena w stosunku do ilości gry w grze to jest największa porażka :) Gdyby kosztowała w granicach Mercado de Lisboa to byłoby uczciwiej :)
tomg
Posty: 404
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 124 times
Been thanked: 159 times

Re: Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: tomg »

PytonZCatanu pisze: 10 mar 2023, 11:39 Bot Factory – 7/10

Ja mogę zagrać, gra jest naprawdę angażująca, ale sam na pewno nie kupie – cena w stosunku do ilości gry w grze to jest największa porażka :)
japanczyk pisze: 06 mar 2023, 09:16
wysoka cena wraz z wysokim uproszczeniem sprawia, ze zwyczajnie nie wyroznia sie niczym na tle innych tytulow
Czy po prostu nie można tego powiedzieć o prawie każdej grze Lacerdy ? Ceny jego gier zawierają wycenę marki autora plus zazwyczaj wysoką jakość wykonania.
Ważne jest czy gra jest wybitna, dobra, przeciętna czy słaba. Kwestia ceny jest odrębną sprawą. Ja kupiłem z nadzieją że to gra dobra w swoim segmencie bez najmniejszych złudzeń że to jest gra dla euro-geekow. Jeśli okaże się przeciętna to wyleci z kolekcji (ale na pewno nie z uwagi na fakt jej wysokiej ceny).
Ostatnio zmieniony 10 mar 2023, 16:36 przez tomg, łącznie zmieniany 1 raz.
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: staniach21 »

tomg pisze: 10 mar 2023, 16:28
PytonZCatanu pisze: 10 mar 2023, 11:39 Bot Factory – 7/10

Ja mogę zagrać, gra jest naprawdę angażująca, ale sam na pewno nie kupie – cena w stosunku do ilości gry w grze to jest największa porażka :)
Czy po prostu nie można tego powiedzieć o prawie każdej grze Lacerdy ? Ceny jego gier zawierają wycenę marki autora plus zazwyczaj wysoką jakość wykonania.
Łatwiej wydać 400-600 na 2-4h tytuł, który jest ciężkim angażującym euro niż 250 na popierdółkę na 1h :P Tyle tłumacze zasady do The Gallerist czy Lisboa ile trwa partia w Bot Factory :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4506
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1663 times
Been thanked: 2085 times

Re: Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: PytonZCatanu »

tomg pisze: 10 mar 2023, 16:28
PytonZCatanu pisze: 10 mar 2023, 11:39 Bot Factory – 7/10

Ja mogę zagrać, gra jest naprawdę angażująca, ale sam na pewno nie kupie – cena w stosunku do ilości gry w grze to jest największa porażka :)
Czy po prostu nie można tego powiedzieć o prawie każdej grze Lacerdy ? Ceny jego gier zawierają wycenę marki autora plus zazwyczaj wysoką jakość wykonania.
Trochę tak, ale chyba nie aż tak dużo jak w przypadku Bot Factory. Kanban to ogromna gra i gry w grze tam jest morze. Jeśli ktoś kupił za 350 to dla mnie uczciwa cena. W sklepie trzeba doliczyć 1/3.

Tutaj mam wrażenie, że doliczam 100% 🙂
tomg
Posty: 404
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 124 times
Been thanked: 159 times

Re: Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: tomg »

staniach21 pisze: 10 mar 2023, 16:35
Łatwiej wydać 400-600 na 2-4h tytuł, który jest ciężkim angażującym euro niż 250 na popierdółkę na 1h :P Tyle tłumacze zasady do The Gallerist czy Lisboa ile trwa partia w Bot Factory :lol: :lol: :lol:
Wiesz nie wszyscy przeliczają 1h gry na PLN i nie każdemu się podobają 4h euro nasiadówki, rozumiesz ?
;-)
Żeby nie było ja Vinhos czy Gallerist bardzo lubię i nie żałuję wydanych pieniędzy.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2023, 16:58 przez tomg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10905
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: japanczyk »

tomg pisze: 10 mar 2023, 16:28 Czy po prostu nie można tego powiedzieć o prawie każdej grze Lacerdy ? Ceny jego gier zawierają wycenę marki autora plus zazwyczaj wysoką jakość wykonania.
Ważne jest czy gra jest wybitna, dobra, przeciętna czy słaba. Kwestia ceny jest odrębną sprawą. Ja kupiłem z nadzieją że to gra dobra w swoim segmencie bez najmniejszych złudzeń że to jest gra dla euro-geekow. Jeśli okaże się przeciętna to wyleci z kolekcji (ale na pewno nie z uwagi na fakt jej wysokiej ceny).
Nie, jak gram w Lacerde to jednak czuje, ze gram w cos fajnego i zarowno sama rozgrywk ajk i jakosc komponentow sprawia, ze ciesze sie, ze przy tym siedze
Jak siadam do Bot factory to mam takie "no fajnie, ze zagralem, ale w tym czasie moglem zagrac jednak w cos dobrego"
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: 13thcaesar »

Gry Vital Lacerdy to nasze tegoroczne "odkrycie" - pod wpływem gameplay'ów w Weather Machine i On Mars zaprezentowanych przez kanał Planszówki online oraz recenzji On Mars na kanale Gambit Tv, oraz chęci poznania przez nas (mnie i mojego 13-letniego syna) cięższych gier euro, obie te gry wylądowały w naszej kolekcji - i od razu wylądowały na szczycie naszych topek najlepszych gier euro (On Mars na pierwszej pozycji, a tuż za nim Weather Machine) - jesteśmy po prostu zachwyceni tymi dwoma tytułami.
Mój młodszy syn (7 lat) również został oczarowany wykonaniem obu tych tytułów i zapragnął zagrać w nie z nami - co oczywiście z góry było skazane na porażkę, bo po prostu jest za mały na takie ciężkie tytuły - ale pozwoliliśmy mu rozegrać taką próbną rozgrywkę w On Mars bo uparł się że da radę i podszedł do tej "rozgrywki" z olbrzymim entuzjazmem i nieukrywaną radością. Oczywiście mimo skupienia z jakim słuchał zasad i zapałem którym tryskał na początku gry, już po kilku turach sam wywnioskował że ta gra jest za trudna i zrezygnował z dalszej rozgrywki.
I właśnie z myślą o nim, stwierdziłem że może warto kupić Bot Factory. Pokazałem mu ogólny zarys rozgrywki przedstawiony w jednym z odcinków On Table i tak go zainteresował ten tytuł, że przy obiedzie przedstawił mojej żonie cały zarys rozgrywki, który zapamiętał z tego odcinka - opowiadając jej o Sandrze, znacznikach przemówień, budowaniu robotów i o tym że musisz mieć projekty robotów żeby zdobyć punkty itp. - był naprawdę zachwycony Bot Factory, co było widać gdy opowiadał o tej grze, z takim zaangażowaniem starał się przedstawić mojej żonie jaka ta gra jest niesamowita, super i w ogóle.
Bot Factory do tego stopnia go zainteresowało, że już zapowiedział nam, że będzie odkładał kieszonkowe, aby kupić sobie tą grę (dotąd zbierał na dodatek do Kronik Zamku Avel). Dlatego myślę, że może warto zainwestować w ten tytuł, żeby miał tą swoją grę Lacerdy, dopóki nie podrośnie na tyle, żeby zagrać z nami w On Mars czy Weather Machine.
Ostatnio zmieniony 12 mar 2023, 11:48 przez 13thcaesar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4506
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1663 times
Been thanked: 2085 times

Re: Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: PytonZCatanu »

Jak ogra Bot Factory to musicie pójść w Kanbana.
mordajeza
Posty: 361
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 171 times
Been thanked: 246 times

Re: Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: mordajeza »

staniach21 pisze: 10 mar 2023, 16:35
Tyle tłumacze zasady do The Gallerist czy Lisboa ile trwa partia w Bot Factory :lol: :lol: :lol:
I właśnie dlatego prędzej zagram w Bot Factory - bo zanim wytłumaczyłbyś mi zasady, to ja już zdążyłbym zagrać w coś fajnego ;)

Bot Factory dostałem od żony i dzieci na urodziny (dzieci jednogłośnie wybrały, że właśnie to chcą kupić z mojej dość długiej listy życzeń: tematyka i wydanie na plus). Jest to mój pierwszy Lacerda.

Dzisiaj premierowa partia - żona, ja i 9-letni syn. Zasad nikt nie tłumaczył. Zazwyczaj tłumaczę ja, ale tym razem wystarczyło, że razem przeczytaliśmy na głos instrukcję bezpośrednio przed grą (była klarowna i zaskakująco krótka: duży plus).

Zająłem zaszczytne trzecie miejsce, głównie dlatego, że młody sprzątnął mi sprzed nosa dwa roboty - było to dość bolesne, jak na grę euro - nie wiem, jak młody by zareagował, gdybym to ja sprzątnął te roboty jemu ;)

Ogólnie na plus, choć z tej kategorii gier bardziej (przynajmniej na razie) podoba mi się np. Viticulture. Ale widzę miejsce na półce dla obu - Bot Factory do grania z dziećmi, a Viticulture do grania z żoną.

Edit po czterech partiach: Gra podoba mi się coraz bardziej, grałem na 1, 2 i 3 osoby i skaluje się bardzo dobrze (nawet solo jest spoko). Partia trwa 45-60min, a czuję się po niej syty jak po jakiejś dużej grze. Na tę chwilę chętniej siądę do Bot Factory, niż do większości innych tego typu euro.
tomg
Posty: 404
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 124 times
Been thanked: 159 times

Re: Bot Factory (Vital Lacerda, Joao Quintela Martins)

Post autor: tomg »

Dosyć istotna informacja zatem umieszczam w tym wątku. Zwiększa ona możliwość tworzenia "combosów" w grze. W polskim wydaniu instrukcji jest nieaktualna interpretacja działania bonusów na planszy Montażu.
Jest ona tłumaczeniem pierwotnej zasady:

After you receive all of your rewards mentioned above: For each space with this icon you cover, you may spend 1 Speech token to take the top Part tile from any stack on the Part Production board.

Po otrzymaniu wszystkich wspomnianych wcześniej nagród, za każde pole z tym symbolem, które zakryłeś(-aś) w tej turze, możesz wydać 1 znacznik Przemówienia, by pobrać wierzchni kafel Części z dowolnego stosu na planszy Produkcji Części.

W ostatecznej wersji instrukcji zapis został zmieniony na:

Immediately after you receive each reward mentioned above: For each space with this icon you cover, you may spend 1 Speech token to take the top Part tile from any stack on the Part Production board.

https://boardgamegeek.com/thread/288879 ... mbly-board
ODPOWIEDZ