Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3210
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 417 times
Been thanked: 1007 times

Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: psia.kostka »

10 lat po Star Wars LCG chodza sluchy (zajawka na Gen Con 2022), iz pojawi sie nowa karcianka od FFG:

Star Wars: The Deckbuilding Game
Autor: Caleb Grace

Obrazek

Ja dowiedzialem sie stad (Crabbok):
https://youtu.be/LlnXqVy7V8I?t=334

oficjalna migawka FFG:
https://youtu.be/beACrdEdJdA?t=988

Za wiele nie wiadomo, poza tym, ze ma byc konfrontacja rebelia vs imperium...

A tutaj nawet wspomniano, ze rebel wyda wersje PL:
viewtopic.php?f=60&t=74253&p=1428743&hi ... e#p1428743
Szukam/Kupię: Heroes of Normandie, Tide of Iron (chętnie duże zestawy HoN i ToI), Scenariusze 1ed MoM/Posiadłość Szaleństwa (blistry ENG i PL), Unlock: Mystery, Secret, Mythic, Legendary (tylko ENG, mam kilka na wymianę);
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Dhel
Posty: 694
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 457 times
Been thanked: 388 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: Dhel »

Jakby mi się marzyła gra, gdzie składnikiem jest Arkham Horror LCG zmieszana właśnie z klimatem Star Wars i rozwojem bohatera a la coś w stylu stareńkich Jedi Academy/Jedi Knight, gdzie czuć rozwój postaci i nowe moce/karty w toku przygody. A na koniec scenariusz, który bierze nas w stronę pojedynku i mechanika walki z kart oparta o 3 pozy miecza i stosowania mocy, których się nauczyliśmy.

Ale coś mi się zdaje, że jeszcze sobie poczekam.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3210
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 417 times
Been thanked: 1007 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: psia.kostka »

Ja obstawiam, ze to bedzie raczej cos lekkiego, familijnego. Moze jako kontra do Aresowego WOTR card game? Cos w sam raz na premiere w Essen i prezent pod choinke ;) Zapewne bedzie to troche recykling grafik z LCG, ale zdaje sie, ze to byly dobre grafiki, wiec smialo :)
Szukam/Kupię: Heroes of Normandie, Tide of Iron (chętnie duże zestawy HoN i ToI), Scenariusze 1ed MoM/Posiadłość Szaleństwa (blistry ENG i PL), Unlock: Mystery, Secret, Mythic, Legendary (tylko ENG, mam kilka na wymianę);
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
piwko
Posty: 362
Rejestracja: 05 lut 2019, 12:09
Has thanked: 67 times
Been thanked: 101 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: piwko »

Dhel pisze: 17 sie 2022, 12:47 Jakby mi się marzyła gra, gdzie składnikiem jest Arkham Horror LCG zmieszana właśnie z klimatem Star Wars i rozwojem bohatera a la coś w stylu stareńkich Jedi Academy/Jedi Knight, gdzie czuć rozwój postaci i nowe moce/karty w toku przygody. A na koniec scenariusz, który bierze nas w stronę pojedynku i mechanika walki z kart oparta o 3 pozy miecza i stosowania mocy, których się nauczyliśmy.

Ale coś mi się zdaje, że jeszcze sobie poczekam.
Też bardzo chętnie zagrałbym w coś takiego. Albo jakiegoś innego coopa z rozwojem postaci i kampanią - np. w klimatach cyberpunka, shadowruna. Rozmarzyłem się, ale to to raczej mało realne, a szkoda.

A tutaj podobnie jak psia.kostka obastawiam coś lżejszego:(
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 138 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: noowy »

W komentarzu pod migawką ktoś napisał, że nie będzie to nic odkrywczego - szybki deckbuilder w stylu Star Realms, z kartami przeznaczonymi tylko dla Rebelii/Imperium, gdzie oprócz kupowania naszych kart z rynku możemy też "psuć" karty przeciwnika.
Po prośbach o więcej informacji i pytaniach czy testował grę usunął swój komentarz - także nie wiadomo czy jest w tym coś z prawdy czy same fantazje i fake.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: RUNner »

Zapowiada się niezbyt ciekawie skoro ma to być klasyczny deckbuilder. Tylko w trzech grach mi nie wadzi ta mechanika - Mage Knight, Nieustraszeni Normandia/Afryka i Brzdęk w Kosmosie.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1516
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 298 times
Been thanked: 633 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: EsperanzaDMV »

O proszę, karcianka ze świata SW? Jako posiadacz Star Wars LCG ze wszystkimi dużymi dodatkami, czekam z niecierpliwością jak te dwie gry będą miały się do siebie. Dla mnie Star Wars LCG to perełka w mojej kolekcji i nie zamierzam się z nią rozstawać, niemniej dla każdej ciekawej gry ze świata SW miejsce na mojej półce się znajdzie ;) Natomiast hm liczę na coś więcej niż klasyczny deckbuilding jak Hero Realms. Po Dominiona już niestety nawet nie sięgam - to jest za prosta już teraz dla mnie gra (by nie napisać: nudna), liczę na jakieś ciekawe plot twisty w tej karciance.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: brazylianwisnia »

Sam fakt że nazawali to deckbuilderem sporo mówi. To raczej będzie prosta gra z jakimś twistem. Raczej nie tak ambitne LCG/CCG.
Co do coop LCG w innych klimatach to czekam na Fallout LCG. To powinno się wydarzyć bo tak pięknie pasowałaby mechanika Arkham do tej gry..
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: RUNner »

EsperanzaDMV pisze: 17 sie 2022, 13:50 liczę na jakieś ciekawe plot twisty w tej karciance.
I tylko coś takiego mnie przekona do zakupu. Jeśli będzie to zwyczajne mielenie talii to na bank odpuszczę. Czekamy na instrukcję, bo to już sporo wyjaśni.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: Dr_Kecaj »

Odkopuje, bo liczę że ktoś coś usłyszał/dowiedział się więcej o tym tajemniczym projekcie 8) i się podzieli.
Kupię Szczura rogatego PL
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 782
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 121 times
Been thanked: 371 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: kurdzio »

Przedsprzedaż odpalona, premiera w 1 połowie 2023, instrukcja dostępna :)

https://files.rebel.pl/files/instrukcje ... g-game.pdf
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 89 times
Been thanked: 198 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: menelobej »

No to mamy takie połączenie deckbuildera typu Star Realms z elementami Star Wars LCG. Całkiem zgrabnie to wygląda, no i instrukcja jest zrozumiała (zawiera nawet jeden fragment na str. 24 (Anihiluj) z "lub" który jest od razu rozpisany jako "albo" - to tak a propos dyskusji w innym wątku :) ). Teraz pytanie jakie zdolności i wartości będą miały poszczególne karty i jaki balans będzie całej gry. Ogólnie może to być ciekawa gra do zachęcenia do planszówek albo starwarsowo klimatyczny filler dla graczy bardziej zaawansowanych.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: polwac »

menelobej pisze: 03 lis 2022, 20:08 No to mamy takie połączenie deckbuildera typu Star Realms z elementami Star Wars LCG. Całkiem zgrabnie to wygląda, no i instrukcja jest zrozumiała (zawiera nawet jeden fragment na str. 24 (Anihiluj) z "lub" który jest od razu rozpisany jako "albo" - to tak a propos dyskusji w innym wątku :) ). Teraz pytanie jakie zdolności i wartości będą miały poszczególne karty i jaki balans będzie całej gry. Ogólnie może to być ciekawa gra do zachęcenia do planszówek albo starwarsowo klimatyczny filler dla graczy bardziej zaawansowanych.
Da się? Da się! :lol:
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 266
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 262 times
Been thanked: 108 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: preshiq »

Zgrabnie to wygląda.
Pytanie tylko czy będzie dobry balans (czy np. niszczenie kart bezposrednio z rynku nie bedzie zbyt mocne ?) i właściwy czas rozgrywki tj.czy gra nie będzie miała tendencji do przedłużania. Chociaż niby gracze mogą dowolnie wybierać do ilu baz chcą grać, więc jakby problem solved.
No i ciekawe jak wypadnie w porównaniu ze Star Realms które jest ponad 2razy tańsze.
I potencjał na dodatki jest 🙂
kolosm
Posty: 301
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 452 times
Been thanked: 53 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: kolosm »

Faktycznie zapowiada się interesująco! Ciekawe jak wypadnie w porównaniu z SW LCG? Ktoś w to w ogóle jeszcze grywa?
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 89 times
Been thanked: 198 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: menelobej »

kolosm pisze: 13 lis 2022, 14:36 Faktycznie zapowiada się interesująco! Ciekawe jak wypadnie w porównaniu z SW LCG? Ktoś w to w ogóle jeszcze grywa?
Razem z moim przyjacielem współgraczem nawet ostatnio mówiliśmy o odświeżeniu SW LCG, ale ostatecznie odświeżyliśmy SW Przeznaczenie i znowu namiętnie w nie gramy. SW LCG było fajne, nawet w pewien sposób nowatorskie z tym systemem 6 kartowych setów, ale taki powrót po latach wymaga żeby trochę przysiąść nad zasadami ponownie i przejrzeć ponownie karty co z czym się tam zgrywa, a to wymaga czasu.
Natomiast w SW DBG widzę pewne elementy inspirowane SW LCG, ale jednak główna mechanika to klasyczny deckbuilder co moim zdaniem jest uzasadnione. Faktycznie ciekawe jak wypadnie na tle innych opcji atakowanie kart z marketu, ale w takim Star Realms też jest "Scrap card from trade row" u Blobów i w sumie nie ma z tym problemu większego. Tutaj jednak działać to będzie na zasadzie walki, więc to taki trochę wybór czy zaatakować przeciwnika bezpośrednio czy jednak pozbawić go karty na przyszłość. Jeśli dobrze zbalansują talię to widzę tu szansę na sukces i kontynuowanie linii jak w Star Realms. Bo w sumie to taki naturalny przeciwnik SW DBG.
osa1908
Posty: 260
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:42
Has thanked: 88 times
Been thanked: 11 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: osa1908 »

Typowy deckbulding początkowa talia składa się z dziesięciu kart ,potem kupujesz karty w tali w której znajdują się 90 kart 30 neutralnych gdzie każdy może kupic i po 30 dla każdej ze stron,gdzie dana strona bedzie mogla kupic tylko karty ze swoje frakcji.Podoba mi się ze trzeba zniszczyć 3 bazy gdy jedna baza zostanie zniszczona, gracz który stracił baze wybiera jaka odsłonić koleja gdzie poszczególne bazy maja jakies specialne umiejętności np.pozyskanie karty za darmo itp.Ja jestem na tak.
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 266
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 262 times
Been thanked: 108 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: preshiq »

osa1908 pisze: 12 sty 2023, 11:22 Typowy deckbulding początkowa talia składa się z dziesięciu kart ,potem kupujesz karty w tali w której znajdują się 90 kart 30 neutralnych gdzie każdy może kupic i po 30 dla każdej ze stron,gdzie dana strona bedzie mogla kupic tylko karty ze swoje frakcji.Podoba mi się ze trzeba zniszczyć 3 bazy gdy jedna baza zostanie zniszczona, gracz który stracił baze wybiera jaka odsłonić koleja gdzie poszczególne bazy maja jakies specialne umiejętności np.pozyskanie karty za darmo itp.Ja jestem na tak.
Plus mechanizm niszczenia kart przeciwnika bezpośrednio z rynku
NetCop
Posty: 57
Rejestracja: 05 paź 2014, 19:15
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: NetCop »

Te 3 bazy do zniszczenia to w rozgrywce na pierwsze zagranie. Mówili, że gra się na 4 i więcej baz. Zapowiada się fajny, prosty tytuł.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: PytonZCatanu »

kurdzio pisze: 03 lis 2022, 18:58 Przedsprzedaż odpalona, premiera w 1 połowie 2023, instrukcja dostępna :)

https://files.rebel.pl/files/instrukcje ... g-game.pdf
Link wysiadł, a na stronie Rebela instrukcja zniknęła. Poratuje ktoś jakim linkiem? Dzięki!
Wosho
Posty: 1433
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 175 times
Been thanked: 140 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: Wosho »

Kto juz dostal, poza moim kolega..?
kolosm
Posty: 301
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 452 times
Been thanked: 53 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: kolosm »

Ale premiera ma być dopiero 3go marca....
Wosho
Posty: 1433
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 175 times
Been thanked: 140 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: Wosho »

Jak widac nie do konca..
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1516
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 298 times
Been thanked: 633 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: EsperanzaDMV »

Chyba ktoś mocno dał d... - pytanie czy w Empiku/sklepach, czy w Rebelu. Grę można już dostać w empikach (ale nie wszystkich, widziałem posty kilku osób na różnych planszówkowych/starwarsowych grupach na FB o tym), a premiera niby dopiero za dwa tygodnie... Ciekawe, czy Rebel w ogóle się do tego jakoś ustosunkuje co tu się wydarzyło z premierą tej gry. Dla tych, co zamówili w przedsprzedaży i muszą jeszcze czekać to pewnie dość słabe widzieć, jak ktoś wchodzi z ulicy i może już kupić grę od ręki w sklepie...
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 426
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: ScorpZero »

Spoiler:
Na FB ktoś z Rebela pisał, że to pojedyncze Empiki dały ciała, nie cała sieć. Już coś podobnego z Empikami zdarzało się w przeszłości z grami na PC i konsole. ;⁠-⁠)
ODPOWIEDZ