Alexander the Great

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Alexander the Great

Post autor: aswiech »

Wczoraj zagralem jedna partie i pojawilo sie kilka niejasnosci, ktore chcialbym wyjasnic.
1. Odrzuca sie wszystko, czym sie placi, czyli np. ruszam armie - place 2 i odpada to z surowcow na ten region?
2. Czy to jest pomylka, czy planowany mechanizm z poruszaniem armiami - jesli ruszam dwie z roznych prowincji do roznych prowincji, place raz. Jesli do jednej lub z jednej - place za kazda. Tak jest napisane, tym niemniej - lekko dziwnie wygladalo...
3. Jak wyglada kwestia punktacji - na koncu rundy, czy od razu po wybudowaniu? (wiem, ze kosmetyczne, chodzi raczej o wrazenia, jak jest wygodniej)
4. Czy buduje sie wg regionow, czy typow (prowincja i miasto lub swiatynia, nastepna prowincja czy swiatynie/miasta)?
Wiem, ze nie sa to straszliwie trudne rzeczy, tym niemniej - ciut zawadzaly:)

A wrazenia - baaaardzo pozytywne.
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Alexander the Great - zasady

Post autor: Veridiana »

Czy to Ty mi zwinąłeś sprzed nosa ostatni egzemplarz promocyjnego AtG w Wargamerze? :wink:

wątpie, żeby ktoś szybko odpowiedział, bo gdy założyłam wątek o tej grze, czy kupować itp. to nie znalazł się nikt, kto by w nią grał, niestety.
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Re: Alexander the Great - zasady

Post autor: aswiech »

Veridiana pisze:Czy to Ty mi zwinąłeś sprzed nosa ostatni egzemplarz promocyjnego AtG w Wargamerze? :wink:

wątpie, żeby ktoś szybko odpowiedział, bo gdy założyłam wątek o tej grze, czy kupować itp. to nie znalazł się nikt, kto by w nią grał, niestety.
Nie, kupilem w Rebelu:)
Byl jeden post w Twoim watku mowiacy "zasady w paru miejscach pojechane, ale srednio inteligentni gracze sobie poradza". Jakos tak.
I chcialem sie odnosnie sredniej inteligencji upewnic. :)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
kruck
Posty: 239
Rejestracja: 29 sie 2005, 01:52
Lokalizacja: Lochy
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Alexander the Great - zasady

Post autor: kruck »

W instrukcji stoi, iż w kolejnych turach rundy gracze mają jeszcze możliwość rozłożenia pozostałych zasobów, ale już tylko między inwestycje w świątynie i/lub miasta. Co konkretnie oznacza "pozostałe zasoby"? Te, które już znajdują się na tych dwóch polach? Czy te, które zostały zdjęte z planszy gracza?
Awatar użytkownika
yakos
Posty: 243
Rejestracja: 13 cze 2008, 15:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: Alexander the Great - zasady

Post autor: yakos »

Tylko te, które pozostały na tych polach - można zmienić ich przyporządkowanie za zasłonką.
ODPOWIEDZ