Bohaterowie Tenefyru / Heroes of Tenefyr (Pepijn van Loon)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4645
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1206 times
Been thanked: 1417 times

Bohaterowie Tenefyru / Heroes of Tenefyr (Pepijn van Loon)

Post autor: Mr_Fisq »

Obrazek


Opis ze strony wydawcy:
Galakta pisze: Bohaterowie Tenefyru to kooperacyjna gra oparta na budowaniu talii, w której gracze muszą współpracować, aby wzmocnić siłę swojej grupy poszukiwaczy przygód i przeciwstawić się nadciągającemu zagrożeniu ze strony sił zła.

Gracze będę mieli za zadanie eksplorować lochy, aby walczyć z potworami i zbierać łupy celem ulepszania swoich talii, szykując się na atak nadciągającego Bossa. W zależności od tego, czy uda wam się go pokonać czy nie, wspólnie odniesiecie zwycięstwo lub poniesiecie porażkę. Każdy gracz ma swoją własną talię kart, która reprezentuje jego Bohatera. Początkowe talie są niewielkie i proste, ale z każdym pokonanym wrogiem i zebranym łupem będą się one rozrastać, a tym samym Bohaterowie będą rosnąć w siłę.
Liczba graczy: 1-4
Ciekawe linki:
- instrukcja PL: PDF
- Strona gry: BGG

Recenzje/Opinie:
- Rewizja oceny po latach od Gambita
- Recenzja podstawki i dodatku od Gambita
- Recenzja od One Stop Co-op Shop
- Rozgrywka Solo od Gram Solo (anitroche)
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 764
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 666 times
Been thanked: 779 times
Kontakt:

Re: Bohaterowie Tenefyru / Heroes of Tenefyr (Pepijn van Loon)

Post autor: anitroche »

To ja dorzucę jeszcze od siebie link do mojej rozgrywki solo razem z tłumaczeniem zasad:

Heroes of Tenefyr / Bohaterowie Tenefyru - zasady i pełna rozgrywka solo
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
Mrukar
Posty: 153
Rejestracja: 06 cze 2021, 13:48
Has thanked: 129 times
Been thanked: 70 times

Re: Bohaterowie Tenefyru / Heroes of Tenefyr (Pepijn van Loon)

Post autor: Mrukar »

Obejrzałem kilka rozgrywek i recenzję Gambita. Planuję zakup, bo wygląda to dość ciekawie. Szkoda, że wychodzi bez dodatku (oby tymczasowo), bo wydaje się że to ten typ gry, gdzie im większość różnorodność tym lepiej.
Czy angielska wersja bedzie dalej rozwijana? Pudło jest duże, ale widziałem, że hula w nim powietrze.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Bohaterowie Tenefyru / Heroes of Tenefyr (Pepijn van Loon)

Post autor: RUNner »

Zagrałem 3 razy solo i gra poszła już do innego właściciela. Rozgrywka lekka i całkiem przyjemna, ale mnie nie porwała na tyle żeby grę zostawić. Za mało trudnych decyzji i wyborów, taki trochę półautomat. Do tego część łupów jest przeznaczona dla konkretnych postaci, więc sprawdzi się to w pełnym składzie. Niektóre łupy odnoszą się do kart bazowych, a jednocześnie powinno się je usuwać z talii, więc powstaje pseudo dylemat czy to robić. Nagrody za wyczyszczenie lochów - częsta nagroda to przekazanie kilku kart innemu graczowi, co w trybie solo nie ma zastosowania. Grałem na normalu i było dość łatwo. Raz przegrałem bo źle rozegrałem początek, który jest bardzo ważny. Porażka na początku oznacza przesunięcie o 2 pola na torze gry, a do tego brak wzmocnienia talii. W zasadzie po dwóch takich wpadkach można spokojnie rozkładać grę od nowa, bo wtedy nie ma czego szukać w dalszej części gry. Na plus kombosy, które się pojawiają i to chyba najfajniejszy aspekt gry. Czuć rozwój talii. Nie ma tutaj wielkiej przestrzeni bo dobiera się 3 karty, ale sporo kart pozwala na dobranie kolejnych więc ciosy powyżej 10 siły nie są jakimś białym krukiem, zwłaszcza pod koniec gry.
Bossa można zaatakować wcześniej ale nie ma to sensu bo nie dostajemy żadnych premii. Lepiej czekać aż nas sam zaatakuje. Największy problem tej gry to dla mnie brak emocji. Pokonałem bossa? Ok, fajnie, cieszę się. Podsumowując, za dużo już grałem żeby się zachwycić, ale gdybym miał mniejsze doświadczenie to zapewne bym lepiej ocenił Bohaterów Tenefyru. 6/10.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Vuk0
Posty: 67
Rejestracja: 28 mar 2021, 12:46
Has thanked: 39 times
Been thanked: 12 times

Re: Bohaterowie Tenefyru / Heroes of Tenefyr (Pepijn van Loon)

Post autor: Vuk0 »

Spoiler:
Grą byłem zainteresowany z racji samego deck-buildingu jak i przychylnej opini Gambita. Jednak po premierze zaczeły się pojawiać mniej przychylne opinie, takie jak Twoja i w sumie zrezygnowałem. Dzięki za mini recenzję.
Ostatnio zmieniony 21 lut 2023, 10:58 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
Awatar użytkownika
Grzeg0rz
Posty: 84
Rejestracja: 19 lut 2019, 10:36
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Bohaterowie Tenefyru / Heroes of Tenefyr (Pepijn van Loon)

Post autor: Grzeg0rz »

Mnie tam gra urzekła. Przy trudnym poziomie trzeba naprawdę dobrze kombinować jakie lochy odwiedzać. Trzeba się też nieraz mocno zastanowić, czy warto czyścić loch dla nagrody, a może jednak się wycofać? Utrata dodatkowego pola na torze bossa zazwyczaj sporo kosztuje... 😜 Czekam na dodatek 😁.
Awatar użytkownika
Mrukar
Posty: 153
Rejestracja: 06 cze 2021, 13:48
Has thanked: 129 times
Been thanked: 70 times

Re: Bohaterowie Tenefyru / Heroes of Tenefyr (Pepijn van Loon)

Post autor: Mrukar »

Polecam sprawdzić jednak na więcej graczy niż 1. Sam grałem partię solo i w składzie 3 osobowym, w drugim przypadku było już więcej decyzji do podjęcia. Nagród nie starczało, żeby jakoś sensownie powymieniać się kartami, więc musieliśmy tak sterować rozgrywką, żeby konkretny gracz mógł ostatecznie zabić danego przeciwnika, aby zebrać kartę pod siebie. Dodało to grę nad stołem i trochę kalkulacji co się opłaca bardziej lub mniej. Gra nie jest jakoś mocno zaawansowana, ale mechanizm push you luck sprawdza się dobrze.
Zgadzam się, że solo gra jest dość prostolinijna przez to, że wszystkie karty lądują w jednej talii. Z drugiej strony gdy nam nie podejdzie otwarcie i wyrzuca nas z lochu to czemu zwijać grę? Zawsze to większe wyzwanie.

Liczę bardzo na dodatek, bo gra potrzebuje większej różnorodności.
khuba
Posty: 977
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 276 times

Re: Bohaterowie Tenefyru / Heroes of Tenefyr (Pepijn van Loon)

Post autor: khuba »

Potwierdzam - na więcej osób zdecydowanie ciekawiej się gra.
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 764
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 666 times
Been thanked: 779 times
Kontakt:

Re: Bohaterowie Tenefyru / Heroes of Tenefyr (Pepijn van Loon)

Post autor: anitroche »

W dodatku też, ponieważ jest więcej kart lochu po dodaniu dodatkowych kart do talii podstawowych, wchodzi zasada, że przy przygotowywaniu gry do lochów wchodzą tylko "neutralne" karty oraz tylko te, które dotyczą tylko klas postaci, które są w grze, więc odpada to, że dostaniemy kartę, która ma zdolność dla postaci, która nie gra. No i w dodatku dochodzą baaardzo fajne klasy postaci z fajnymi umiejkami (gravemaster pozwalający wyciągać karty ze stosu kart odrzuconych, Enchanter rzucający czary na lochy zmieniając przez to zasad gry w danym lochu, ranger, który ma dodatkową małą talię swojego wilka, który pomaga mu w walce itd.) oraz bossowie z fajniejszymi zdolnościami (np. thousands od goblina, gdzie warto do walki z nimi zachować Basic karty, bo talia bossa składa się już nie z 4 a z 8 kart itp.), no o i dochodzi legendarny tryb gry, gdzie dodatkowo lochy są przeklęte a sama rozgrywka to mini kampania z tego co pamiętam. Dla mnie sama podstawowa gra to takie 6/10, ale z dodatkiem lubię ją naprawdę bardzo i ocena wzrosła na 8/10.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Mawgan
Posty: 9
Rejestracja: 29 lis 2021, 11:26
Been thanked: 2 times

Re: Bohaterowie Tenefyru / Heroes of Tenefyr (Pepijn van Loon)

Post autor: Mawgan »

No, a ja pochwalę grę : )
Grałem we 4 osoby tj. 2+2 pary i uważam że to najlepszy config do zagrania.
Świetna gra jak chcecie zarazić planszówkami jakąś parkę przyjaciół, którzy boją się czy ogarną zasady gier planszowych, które często bywają jakąś ścianą dla spotkań przy planszy. Zasady są hiper proste i oczywiste, tłumaczenie ich jest na tyle krótkie, że nie rozbija podekscytowania zagrania w coś razem długim monotonnym opowiadaniem o kolejnych i kolejnych zasadach.

Jestem po jednej rozgrywce w ten weekend i to był rewelacyjny wieczór : )
Wszystko poszło nie tak, a mimo to cała czwórka bawiła się świetnie walcząc ze stworami na KRAWĘDZI modląc się by kolejna osoba na ostatniej karcie nie miała "0" : )
Zrobiliśmy mega błąd idąc od razu na 2 poziom gdzie polegliśmy, a później z podkulonym ogonem cofnęliśmy się na 1 poziom gdzie 2x jeszcze nas wywaliły stwory z lochu, więc Boss nas poturbował.

W mojej ocenie jest dużo śmiechu, wyczekiwania, niewiadomej, super można wciągnąć kogoś w planszówki bo jak ktoś dobije stwora to daje wiele satysfakcji - również przez to że ma się od razu nagrodę - no i każda klasa ma coś co nam ratowało cztery litery. Umiejętności mogło by być więcej, ale jak już siada karta umki i jeszcze można ją zastosować to ma się fajne uczucie realnej pomocy drużynie.

Można mieć wiele pomysłów co by mogło być lepiej i więcej, ale to jest ewidentnie przestrzeń dla dodatków, które tu będą fajnie działać.

ps: a wiadomo coś kiedy będą polskie dodatki?
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 80 times
Been thanked: 76 times

Re: Bohaterowie Tenefyru / Heroes of Tenefyr (Pepijn van Loon)

Post autor: Sloth »

Ktoś próbował grać solo na kilku bohaterów? Ciekawi mnie czy obsługa nie jest wtedy za nużąca 🤔
Gargi
Posty: 77
Rejestracja: 29 gru 2021, 23:53
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Bohaterowie Tenefyru / Heroes of Tenefyr (Pepijn van Loon)

Post autor: Gargi »

Grając solo na 4 postacie czyli 4 różne takie to dla mnie za dużo. Gram 2 taliami (w każdej 2 karty bohatera) i chyba następnym razem zagram 3 taliami i odłożę karty które pasują do pozostałego bohatera. Ten wariant na 3 osoby wydaje mi się najlepszy. Jakoś nie pasuje mi by jeden bohater był barbazynca i złodziejem :) Jeśli jest napisane że można oddać komuś kartę i nie jest wyszczególnione ze to musi być karta bazowa to mogę oddać ta wyjątkowa kartę która ma tylko barbarzyńca?
Gargi
Posty: 77
Rejestracja: 29 gru 2021, 23:53
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Bohaterowie Tenefyru / Heroes of Tenefyr (Pepijn van Loon)

Post autor: Gargi »

Myślałem że większa jest popularność tego tytułu a tu taka cisza :)
Mawgan
Posty: 9
Rejestracja: 29 lis 2021, 11:26
Been thanked: 2 times

Re: Bohaterowie Tenefyru / Heroes of Tenefyr (Pepijn van Loon)

Post autor: Mawgan »

Cisza bo gra jest prosta jak budowa cepa i nie ma chyba co prowadzić debat.
Nie pojawiają się tu towarzyszące często w niektórych grach nie jasnych interpretacji zasad i efektów.
Siadać i grać. Szybka gra która wjeżdża na stół ciach ciach i git można w coś innego jeszcze zagrać.
Taka funkcja dobrego wypełniacza. Moim zdaniem pozycja zostaje na bardzo długo póki tego typu mechanika w jakiejś innej grze totalnie nie zdominuje Bohaterów Tenefyru.
Niebylec
Posty: 6
Rejestracja: 14 kwie 2018, 12:39
Has thanked: 3 times

Re: Bohaterowie Tenefyru / Heroes of Tenefyr (Pepijn van Loon)

Post autor: Niebylec »

Mam pytanie o plecki kart tzw. rewers (tam gdzie jest napis Bohaterowie Tenefyru). Na moich kartach jeżeli założymy że góra karty to informacja o potworach z lochów to rewers jest do góry nogami. Jakieś to takie dziwne. Z instrukcji by wynikało że jednak powinno być odwrotnie. Jak to u was jest?
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 962
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 232 times

Re: Bohaterowie Tenefyru / Heroes of Tenefyr (Pepijn van Loon)

Post autor: Moonday »

U mnie jest tak samo. Co ciekawe, to na kartach bossów revers jest do góry nogami wiec obstawiam, ze faktycznie to może być błąd w druku. Ja dałem w koszulki z czarnym tłem. Kary są dość liche wiec koszulkowanie to i tak must have
Niebylec
Posty: 6
Rejestracja: 14 kwie 2018, 12:39
Has thanked: 3 times

Re: Bohaterowie Tenefyru / Heroes of Tenefyr (Pepijn van Loon)

Post autor: Niebylec »

Moonday pisze: 12 mar 2023, 10:16 U mnie jest tak samo. Co ciekawe, to na kartach bossów revers jest do góry nogami wiec obstawiam, ze faktycznie to może być błąd w druku. Ja dałem w koszulki z czarnym tłem. Kary są dość liche wiec koszulkowanie to i tak must have
Napisałem do Galakty zobaczymy co mi odpiszą. Właśnie koszulkuje w koszulki z kolorowym tłem...
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Bohaterowie Tenefyru / Heroes of Tenefyr (Pepijn van Loon)

Post autor: RUNner »

Jak pokonujesz kartę wroga i dokładasz jako zdobycz do swojej talii, to wtedy kartę odwracasz żeby efekt łupu był prawidłowo zorientowany. Jeśli w takim ustawieniu rewers karty nie pasuje dotalii, to znaczy że jest to błędny wydruk. U mnie było ok.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Niebylec
Posty: 6
Rejestracja: 14 kwie 2018, 12:39
Has thanked: 3 times

Re: Bohaterowie Tenefyru / Heroes of Tenefyr (Pepijn van Loon)

Post autor: Niebylec »

RUNner pisze: 12 mar 2023, 12:12 Jak pokonujesz kartę wroga i dokładasz jako zdobycz do swojej talii, to wtedy kartę odwracasz żeby efekt łupu był prawidłowo zorientowany. Jeśli w takim ustawieniu rewers karty nie pasuje dotalii, to znaczy że jest to błędny wydruk. U mnie było ok.
Dokładnie masz rację.Teraz to już wiem, jestem już po pierwszej rozgrywce. Tak to jest jak się koszulkuje zanim się zagra... Jedynie karty Bossów wydają się błędnie wydrukowane. Zobaczymy co Galakta odpowie mi na maila co do tych kart. Moim zdaniem autor źle zaprojektował karty. Powinny być jednolite plecki i nie było by problemów ale to takie moje czepialstwo.
grucha
Posty: 362
Rejestracja: 08 paź 2006, 08:18
Lokalizacja: Szamotuły, k/Poznania
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Re: Bohaterowie Tenefyru / Heroes of Tenefyr (Pepijn van Loon)

Post autor: grucha »

Czy Kamienny Tytan (Boss) ma wszystkie 4 fazy takie same ? Tematycznie ma to sens ale wolę się upewnić czy może mam jakieś braki w kartach.
Pochodzenie człowieka od małpy jest prywatną sprawą każdego z nas.
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 80 times
Been thanked: 76 times

Re: Bohaterowie Tenefyru / Heroes of Tenefyr (Pepijn van Loon)

Post autor: Sloth »

grucha pisze: 15 mar 2023, 18:40 Czy Kamienny Tytan (Boss) ma wszystkie 4 fazy takie same ? Tematycznie ma to sens ale wolę się upewnić czy może mam jakieś braki w kartach.
4 identyczne karty mam również ja. Więc, tak.
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 78 times
Been thanked: 46 times

Re: Bohaterowie Tenefyru / Heroes of Tenefyr (Pepijn van Loon)

Post autor: flissak »

Tylko mnie się trafiły karty z takimi równomiernymi zaciekami na kartach(pokrywają je w całości) ale widoczne tylko pod kątem i masą białych okruchów z tektury?
Obrazek
to co widać na mieczu, to ja gołym okiem widzę, że jest równomiernie rozłożone na całej karcie, ale tylko pod pewnym kontem.
Nadaje się do reklamacji?
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Bohaterowie Tenefyru / Heroes of Tenefyr (Pepijn van Loon)

Post autor: arian »

Moje karty są też są w fatalnym stanie. To są chyba najgorsze karty jakie widziałem w grze planszowej. Inne, które się kruszyły były przynajmniej grube. Te mają mnóstwo okruchów, brzegi się strzępią nawet w koszulkach, są cienkie i już od nowości mnóstwo kart ma jakieś wady. A to narożnik jest odbarwiony, a to jakaś karta ma wgniecenia, jakieś problemy w druku. Trochę słabo, a gra nie jest przecież jakoś wyjątkowo tania i poza kartami pozostałe tekturowe elementy są tam w sumie raczej zbędne, bo mimo że ta tektura akurat jest wyjątkowo dobrej jakości i bardzo gruba, to z powodzeniem mogłaby być zastąpiona kartami (tor bossa) albo w ogóle się w pudle nie pojawić (czerwone żetonu obrazeń?) — nawet nie wiem po co miałabym ich używać.

Co do samej gry mam natomiast mieszane uczucia. Myślałem, że to będzie coś bardziej zabawnego od karcianego Dark Souls, coś, co da mi większe wrażenie takiego klasycznego deckbuildera przy stosunkowo małej grze. Że będą karty, które będą się jakoś fajnie łączyć i że ten mechanizm push your luck będzie tutaj, podobnie jak tam, jednym z elementów gry. Natomiast na razie, po trzech rozgrywkach, mam wrażenie, że to jest główny element gry i tam niewiele jest czegoś więcej. Ręka kart jest tak mała, a dobieranie tak losowe, że czasami, zaczynając walczyć na świeżo z przeciwnikiem nie jestem go w stanie pokonać przewijając całą talię. Specjalnie sprawdziłem i po prostu przy jednym przeciwniku drugiego poziomu nie miałem szans wygrać, mimo, że wczesniej wyczyściłem oba lochy poziomu 1., bo tak ułożyły się karty, że w każdej kombinacji trzech kart u obu graczy, było za mało trafień. Trochę to frustrujące. Może coś robię źle, może źle podchodzę do tej gry, z niewłaściwym nastawieniem, ale na razie jestem lekko zawiedziony i mam wrażenie, że obsługuje grę, która gra się sama. Mało decyzji, jaką kartę chce zdobyć, bo wybór jest jednak dość ograniczony w jednym momencie. Nie mogę zostawić jakiejś karty ma ręce licząc, że się z czym fajnie połączy, nie mogę decydować o kolejności ataku, o tym kto będzie pierwszym graczem, skoro to zwykle drugi/ostatni gracz zbiera kartę łupu. Do tego początkowy kiepski dociąg bardzo wpływa na późniejszą grę. W Dark Souls mogę przegrać i zaryzykować z pójściem na trudniejszego przeciwnika, żeby się odegrać. Może akurat trafię takie karty, że przebije jego obronę i zdobędę doświadczenie i sprzęt. Tutaj w zasadzie jestem bez szans, chyba, bo nawet jak zabije jednego w lochu, to szansa na to, że kart wystarczy na następnego jest mała, a tracenie czasu i wychodzenie po każdej walce raczej nie daje szans na zwycięstwo.
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 78 times
Been thanked: 46 times

Re: Bohaterowie Tenefyru / Heroes of Tenefyr (Pepijn van Loon)

Post autor: flissak »

To rzeczywiście musi być kwestia słabej drukarni, bo ledwo umieściłem wpis i po otwarciu instrukcji okazało się, że każde przerzucenie strony skutkuje rwaniem i zostają takie białe ślady, a sama instrukcja jest złączona jakby ręcznie ktoś ją takerem zszywał lol. Pudełko za to najporządniejsze jakie mam, grube i ciężkie, a tak trzymało na wcisk, że ledwo je otworzyłem, bo pusta przestrzeń w środku w połączeniu z grawitacją nie pomagała mi za wiele w jego otwarciu. Chyba nie chce mi się nawet reklamować i pierwszy raz w życiu nie zakoszulkuje kart.
ODPOWIEDZ