(Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Wender
Posty: 173
Rejestracja: 09 lip 2022, 18:13
Has thanked: 99 times
Been thanked: 72 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Wender »

Kwestor pisze: 09 lut 2023, 13:44 [*]Zapytani o poprawione plansze do (nie pamiętam tytułu) powiedzieli, że napisali do oryginalnego wydawcy i ich olał, więc może niech klienci napiszą do tegoż wydawcy żeby się w ich imieniu upomnieć :|
[*]Na pytanie o wydanie wersji PL Rolling Realms, o które regularnie widzę pytania na socialkach wszędzie od miesięcy odpowiedź brzmi "Nic o tym nie wiem".
Chodziło o plansze do Brassa po rosyjsku. Przekaz był inny - oni robią co mogą, ale wydawca ich olewa. W kontekście zakończonej współpracy, za dużo form nacisku nie mają, więc sugestia, żeby uderzyć od strony graczy była, moim zdaniem, całkiem trafna.

Rolling Realms potwierdzili, że nie mają w planach.
Krzychu26PL
Posty: 84
Rejestracja: 26 kwie 2020, 17:41
Has thanked: 49 times
Been thanked: 8 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Krzychu26PL »

Ja kwestie z planszami odebrałem dokładnie tak jak Kwestor. Czuć było taki poziom obrażenia się na Roxley + te miny Jarka, że dla mnie wybrzmiało to jak "Radźcie sobie sami to może dostaniecie".
gabens29
Posty: 439
Rejestracja: 21 paź 2017, 22:53
Has thanked: 223 times
Been thanked: 12 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: gabens29 »

Kiedy można spodziewać się instrukcji do Scythe z druku p200?
Awatar użytkownika
Wender
Posty: 173
Rejestracja: 09 lip 2022, 18:13
Has thanked: 99 times
Been thanked: 72 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Wender »

gabens29 pisze: 09 lut 2023, 14:57 Kiedy można spodziewać się instrukcji do Scythe z druku p200?
Według wtorkowego wywiadu, w połowie roku ma być.
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 465
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 152 times
Been thanked: 154 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: sopel82 »

Z phalanxowego facebooka:
=======================================
2️⃣ kwartał:
👉 Zakończyliśmy development gry 𝐂𝐨𝐚𝐥𝐢𝐭𝐢𝐨𝐧𝐬 i wszystkich 6 dodatków, a obecnie przygotowujemy ich pliki do druku. Wysyłkę zestawów do Wspierających planujemy na czerwiec.
👉 𝐃𝐨𝐦𝐢𝐧𝐚𝐧𝐭 𝐒𝐩𝐞𝐜𝐢𝐞𝐬: 𝐖ł𝐚𝐝𝐜𝐲 𝐎𝐜𝐞𝐚𝐧𝐮 – Premierę polskiej edycji Dominant Species: Marine szykujemy na koniec II kwartału.
👉 𝐅𝐫𝐞𝐞𝐝𝐨𝐦! zostało już wyprodukowane i czeka na transport z drukarni. Egzemplarze przedsprzedażowe roześlemy w kwietniu, gdy tylko do nas dotrą.
👉 Wkrótce rozpocznie się produkcja 𝐈𝐫𝐨𝐧, 𝐁𝐥𝐨𝐨𝐝 𝐒𝐧𝐨𝐰 & 𝐌𝐮𝐝. Egzemplarze przedsprzedażowe roześlemy w II kwartale, gdy tylko do nas dotrą.
👉 Trwa produkcja 𝐊𝐞𝐞𝐩’𝐞𝐦 𝐑𝐨𝐥𝐥𝐢𝐧𝐠 𝐭𝐨 𝐭𝐡𝐞 𝐑𝐡𝐢𝐧𝐞. Wysyłkę nagród do Wspierających planujemy na kwiecień/maj.
👉 𝐒𝐜𝐲𝐭𝐡𝐞 𝐳𝐞 𝐰𝐬𝐳𝐲𝐬𝐭𝐤𝐢𝐦𝐢 𝐝𝐨𝐝𝐚𝐭𝐤𝐚𝐦𝐢 powróci na półki polskich sklepów w połowie tego roku.
👉 𝐓𝐨𝐭𝐚𝐥 𝐃𝐨𝐦𝐢𝐧𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧 jest jeszcze w trakcie produkcji. Wysyłkę egzemplarzy do Wspierających planujemy na kwiecień/maj.
=======================================
3️⃣ kwartał:
👉 Trwa przedsprzedaż 𝐄𝐤𝐬𝐩𝐞𝐝𝐲𝐜𝐲𝐣𝐢, nowej gry z uniwersum 1920+. Premierę tej gry szykujemy na wrzesień.
👉 𝐏𝐮𝐫𝐩𝐥𝐞 𝐇𝐚𝐳𝐞 jest jeszcze w trakcie developmentu. Wysyłkę gier do Wspierających planujemy na sierpień.
=======================================
4️⃣ kwartał:
👉 Zakończyliśmy development 𝐁𝐫𝐞𝐭𝐰𝐚𝐥𝐝𝐲 i wszystkich jej dodatków, a obecnie wprowadzamy ostatnie poprawki w warstwie graficznej i przygotowujemy pliki do druku. Wysyłkę zestawów do Wspierających planujemy na październik.
👉 Już 28. lutego na Gamefoundzie startuje kampania 𝐇𝐮𝐚𝐧𝐠. Wysyłkę tej kafelkowej gry autorstwa Reinera Knizii do Wspierających planujemy na wrzesień, a premierę sklepową na październik.
👉 Jak już pisaliśmy, nie mamy już w magazynie 𝐕𝐢𝐭𝐢𝐜𝐮𝐥𝐭𝐮𝐫𝐞: 𝐄𝐬𝐬𝐞𝐧𝐭𝐢𝐚𝐥 𝐄𝐝𝐢𝐭𝐢𝐨𝐧. Gra jest jeszcze dostępna w wielu sklepach z planszówkami, a jej dodruk powinien do nas trafić w IV kwartale.
👉 Skończyli nam się też 𝐃𝐨𝐦𝐢𝐧𝐚𝐧𝐭 𝐒𝐩𝐞𝐜𝐢𝐞𝐬: 𝐖ł𝐚𝐝𝐜𝐲 𝐙𝐢𝐞𝐦𝐢. Gra wciąż jest dostępna w wielu sklepach z planszówkami, a jej dodruk przewidujemy najwcześniej w IV kwartale.
=======================================
Pozostałe:
👉 Zakończyliśmy development gry 𝟏𝟗𝟐𝟎. Wprowadzamy jeszcze ostatnie zmiany w warstwie graficznej i przygotowujemy pliki do druku. Termin wysyłki egzemplarzy przedsprzedażowych podamy, gdy tylko zlecimy ich produkcję.
👉 Pracujemy nad dodrukiem angielskiej wersji 𝐅𝐢𝐫𝐞 𝐢𝐧 𝐭𝐡𝐞 𝐒𝐤𝐲. A w przeciągu najbliższych miesięcy opublikujemy na naszej stronie polską wersję instrukcji, która przechodzi właśnie pierwszą korektę.
👉 Rozważamy wydanie po polsku 𝐌𝐲 𝐋𝐢𝐭𝐭𝐥𝐞 𝐒𝐜𝐲𝐭𝐡𝐞: 𝐏𝐢𝐞 𝐢𝐧 𝐭𝐡𝐞 𝐒𝐤𝐲. Jesteśmy w kontakcie z oryginalnym wydawcą.
👉 Zdecydowaliśmy nie wydawać po polsku 𝐑𝐨𝐥𝐥𝐢𝐧𝐠 𝐑𝐞𝐚𝐥𝐦𝐬.
👉 Po przeanalizowaniu sytuacji na rynku oraz odbioru drugiego rozszerzenia, niestety, zdecydowaliśmy się nie wydawać po polsku 𝐓𝐚𝐩𝐞𝐬𝐭𝐫𝐲: 𝐏𝐥𝐚𝐧 & 𝐏𝐥𝐨𝐲𝐬 i 𝐓𝐚𝐩𝐞𝐬𝐭𝐫𝐲: 𝐅𝐚𝐧𝐭𝐚𝐬𝐢𝐞𝐬 & 𝐅𝐮𝐭𝐮𝐫𝐞. Wszystkich fanów gry najmocniej przepraszamy.
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
Bohr
Posty: 159
Rejestracja: 16 maja 2009, 00:52
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 29 times
Been thanked: 42 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Bohr »

Cześć,
(nie wiem czy żale dotyczące "funkcjonowania" firmy w kwestii produkcji kickstarterowych gier to tutaj czy może w temacie z grą....)

Dzisiaj wpadł mi newsletter dotyczący postępów w projekcie gry z kickstartera - TOTAL DOMINATION #47.
I nie to że wyczekuję na tą grę z zapartym tchem, ale w czerwcu minie trzy lata od startu wspieraczki(wiem, że to się zdarza ale nie muszę się z tym zgadzać), a do mnie ciągle przychodzą maile o ciągłych postępach i problemach.

Jeżeli w grudniowym updacie jest informacja, że produkcja zakończy się pod koniec lutego, a trzy miesiące później dostaję informację, że jednak się nie skończyła i ma na to wpływ Chiński Nowy rok no to po co mi taki komunikat?

Czy w listopadzie nikt nie mógł ogarnąć, że jest Chiński Nowy Rok i będą problemy z finalizacją - przecież tak jest co roku.
Cofając się do wcześniejszych updatów, np z marca 2021 jest informacja, że gra jednak nie dotrze w czerwcu, ze względu na pocovidove problemy z transportem.....czyli gra była już gotowa:P. Jaki jest sens przekładania planowanej wysyłki z grą co trzy miesiące? - i tak od dwóch lat chyba.....

Nie mam zamiaru analizować, każdego updatu(a mogłoby być to ciekawe ile razy już gra była gotowa ale jednak coś tam....) ale mam wrażenie, że jest po prostu oficjalne łagodne ściemnianie - z jednej strony, trzeba się cieszyć, że jest jakiś kontakt i info od wydawcy ale z drugiej strony jest to komunikat nic nie wnoszący i tylko łagodzący frustrację. Każdemu się nie dogodzi ale mnie już te komunikaty zmęczyły, ile można czytać takich tłumaczeń, które czytam już z szyderczym uśmiechem i przymrużeniem oka....
Awatar użytkownika
miker
Posty: 694
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 524 times
Been thanked: 417 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: miker »

Spoiler:
Obrazek
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 465
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 152 times
Been thanked: 154 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: sopel82 »

japanczyk pisze: 09 lut 2023, 09:11
miker pisze: 09 lut 2023, 09:01 Ja tu czuję macki Asmodee Polska ;) "Biznes jest biznes" (...)
Mam to samo podejrzenie, no bo jesli nie Portal i nie LDG to zostaje tylko Rebel tutaj
Szacuneczek. Wydedukowaliście idealnie.
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: czeczot »

Bohr pisze: 20 lut 2023, 12:55 Cześć,
(nie wiem czy żale dotyczące "funkcjonowania" firmy w kwestii produkcji kickstarterowych gier to tutaj czy może w temacie z grą....)
Sprowadzałeś / produkowałeś coś kiedyś w Chinach?

W mojej branży wyglada to tak: Macie próbki na stanie ? / Tak / ok, poproszę proformę
Przelew itd
Po tygodnie: wysłaliście? / właśnie produkujemy / pakujemy / przygotowujemy wysyłkę (to trwa miesiąc albo 2) Przypominam że w pierwszym mailu mieli na półce.
Jak podają termin to w 90% nie ma co się do niego przywiązywać, może się opóźnić 4 razy.

Chińczycy to jest naród który permanentnie kłamie. Pewnie na poziomie dużych międzynarodowych korporacji które zatrudniają przepraszam za wyrażenie białych na miejscu żeby chińczykom patrzyli na ręce wygląda to trochę inaczej.

Oczywiście do tego dodaj to co opóźnił wydawca i wiesz dlaczego są takie opóźnienia
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1592
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: nidhog »

czeczot pisze: 21 lut 2023, 07:14
Bohr pisze: 20 lut 2023, 12:55 Cześć,
(nie wiem czy żale dotyczące "funkcjonowania" firmy w kwestii produkcji kickstarterowych gier to tutaj czy może w temacie z grą....)
Sprowadzałeś / produkowałeś coś kiedyś w Chinach?

W mojej branży wyglada to tak: Macie próbki na stanie ? / Tak / ok, poproszę proformę
Przelew itd
Po tygodnie: wysłaliście? / właśnie produkujemy / pakujemy / przygotowujemy wysyłkę (to trwa miesiąc albo 2) Przypominam że w pierwszym mailu mieli na półce.
Jak podają termin to w 90% nie ma co się do niego przywiązywać, może się opóźnić 4 razy.

Chińczycy to jest naród który permanentnie kłamie. Pewnie na poziomie dużych międzynarodowych korporacji które zatrudniają przepraszam za wyrażenie białych na miejscu żeby chińczykom patrzyli na ręce wygląda to trochę inaczej.

Oczywiście do tego dodaj to co opóźnił wydawca i wiesz dlaczego są takie opóźnienia

Potwierdzam. Kłamią na potęgę. Szczególnie przy pierwszym zamówieniu.
przy regularnych kontaktach i wydaniu grubych tysięcy usd - dalej kłamią, ale już bardziej uważają i częściej przepraszają ( zazwyczaj po fakcie i jak ich przyłapiesz :))


Co do Chińskiego nowego roku - Przed pandemią ciężko było czasem zaplanować coś przez Chiński Nowy rok. Dlaczego? Bo wszyscy chcą zdążyć przed i zwyczajnie zdarza się, że towar jest gotowy do wysyłki, a nei ma czym wysłać. Przed Chińskim Nowym ROkiem produkuje się tez więcej, więc potrafi nagle braknąć surowców, albo samochodów do przewiezienia czegoś.
Ogólnie tam nie ma zmiłuj się - albo zdążysz przed - albo czekasz 2-3-4 tygodnie, aż się skończy.
A pandemia dołożyła swoje i limity prądu, kwestie lockdownów lub obecnie totalnego braku i wiele innych czynników - potrafią wiele namieszać.

Oczywiście część wydawców gier z KS przegina, ale należy pamiętać, że często o postępach prac/produkcji otrzymują informacje od fabryk, w których jak już ustaliliśmy kłamią :)
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 465
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 152 times
Been thanked: 154 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: sopel82 »

Właściwie w tym updacie (Total Domination) to offem przyznają, że są zdani na łaskę fabryki i nie mają nawet jak na nią wpłynąć. Co gorsza, akurat przy tym projekcie z tego co kojarzę w Chinach produkowane są tylko figurki.

Trzeba jednak przyznać, że są projekty, które robią poza Chinami i też mają obsuwy. Tam coś w Phalanx chyba organizacyjnie było grubo coś nie tak w 2021/22, ale mam nadzieję, że mają to już za sobą. Plan wydawniczy zrobili dość szczegółowy. Łatwo będzie zweryfikować na koniec roku jak się wywiązali.
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
Probe9
Posty: 2449
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 640 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Probe9 »

https://boardgamegeek.com/boardgame/379 ... east-front

Phalanx, to chyba czas, żeby w końcu wejść do tego pociągu, co ? :)

Brak gier z tej serii wydanych w pl to dla mnie jedna z naiwiększych zagadek wydawniczych. Wersja 2 osobowa to idealna okazja.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
vder
Posty: 716
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 281 times
Been thanked: 119 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: vder »

Probe9 pisze: 21 lut 2023, 10:34
Brak gier z tej serii wydanych w pl to dla mnie jedna z naiwiększych zagadek wydawniczych.
No nie zapominajmy też o Commands & Colors :)
Awatar użytkownika
Flank3r
Posty: 62
Rejestracja: 09 gru 2018, 16:41
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 30 times
Been thanked: 31 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Flank3r »

Probe9 pisze: 21 lut 2023, 10:34 Brak gier z tej serii wydanych w pl to dla mnie jedna z naiwiększych zagadek wydawniczych. Wersja 2 osobowa to idealna okazja.
Ja również ubolewam nad brakiem serii Quartermaster General po polsku, idealnie pasuje do portfolio Phalanx.
East front wydaje się interesujące ale wydanie tego przez Phalanx chyba kanibalizowało by Iron, Blood, Snow & Mud - ta sama tematyka i złożoność.
Probe9
Posty: 2449
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 640 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Probe9 »

Flank3r pisze: 21 lut 2023, 12:01
Ja również ubolewam nad brakiem serii Quartermaster General po polsku, idealnie pasuje do portfolio Phalanx.
East front wydaje się interesujące ale wydanie tego przez Phalanx chyba kanibalizowało by Iron, Blood, Snow & Mud - ta sama tematyka i złożoność.
Ja tu żadnego konfliktu nie widzę. Tematyka może i ta sama, ale zarówno złożoność jak i mechaniki inne. QG to jednak gry o złożoności o oczko wyżej. No i jej mechanika opiera się na kartach. Iron, Blood, Snow & Mud to jakieś mega uproszczenie idei gier hex&counter, której swoją drogą na rynku polskim sukcesu nie wróżę (Phalanx chyba też bo absolutnie nic o tej grze nie słychać).
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 465
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 152 times
Been thanked: 154 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: sopel82 »

Probe9 pisze: 21 lut 2023, 12:37 Iron, Blood, Snow & Mud to jakieś mega uproszczenie idei gier hex&counter, której swoją drogą na rynku polskim sukcesu nie wróżę (Phalanx chyba też bo absolutnie nic o tej grze nie słychać).
Jest tylko wersja ang, więc pewnie rynek polski olany. Mają rozsyłać w II kwartale 2023 i pre-order wciąż otwarty (trzeba przyznać, że cena dość atrakcyjna, bo 20 EUR).
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: rastula »

ja tam mam problem z phalanxem tej natury, że tematycznie / klimatycznie ich gry do mnie trafiają nawet nawet ( też lubię historię) - niestety wszystkie ostatnie tytuły wypadały ze sfery zainteresowań po podaniu ceny... cóż, widać, że robią gry na inny rynek niż Polska i pod ten rynek mają politykę cenową...

trudno obejdę się ze smakiem ...
Probe9
Posty: 2449
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 640 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Probe9 »

sopel82 pisze: 21 lut 2023, 12:56
Jest tylko wersja ang, więc pewnie rynek polski olany. Mają rozsyłać w II kwartale 2023 i pre-order wciąż otwarty (trzeba przyznać, że cena dość atrakcyjna, bo 20 EUR).
Ale tam poza instrukcją to chyba nie ma za wiele do tłumaczenia. Prosta, tania gierka pewnie by znalazła jakichś odbiorców w Polsce, nawet z angielską instrukcją. No ale nie wnikam w decyzje wydawnicze :)

Niemniej brak polskiej wersji językowej gier z serii QG to grzech zaniedbania. To świetne i proste gry. Phalanx chciałby wydawać ciężkie wojenne tytuły, ale takich wojenników wcześniej trzeba sobie jakoś wychować (skoro ich nie ma), a do tego takie gry nadają się najlepiej. Przecież takimi Sukcesorami graczy nie mających wcześniej do czynienia z grami wojennymi, nie zachęcą do tego gatunku gier. No nie rozumiem i tyle.
rastula pisze: 21 lut 2023, 13:17 ja tam mam problem z phalanxem tej natury, że tematycznie / klimatycznie ich gry do mnie trafiają nawet nawet ( też lubię historię) - niestety wszystkie ostatnie tytuły wypadały ze sfery zainteresowań po podaniu ceny... cóż, widać, że robią gry na inny rynek niż Polska i pod ten rynek mają politykę cenową...

trudno obejdę się ze smakiem ...
A tu akurat ich trochę będę bronił. Zobacz sobie na ceny gier wojennych od wydawnictw takich jak Compass czy MMP. Mapy i żetony jakby psu z pyska wyrwane, a kosztują 300+. No Compass może się trochę poprawił ostatnio, ale to dlatego, że robi się coraz bardziej popularny. Jedynym wydawnictwem, które jest w stanie wydawać gry wojenne w dobrej jakości i niezłej cenie jest GMT, ale to jest masówka (jak na gry wojenne). Phalanx wydaje gry bardzo ładnie, w sposób raczej niespotykany u innych wojennych wydawców. Ok, popełnia przy tym inne błędy ale to temat na innego rodzaju dyskusje. Dla mnie stosunek jakości do ceny jest u nich ok, zwłaszcza biorąc pod uwagę gatunek gier, którymi się zajmują.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: detrytusek »

Probe9 pisze: 21 lut 2023, 13:20 A tu akurat ich trochę będę bronił. Zobacz sobie na ceny gier wojennych od wydawnictw takich jak Compass czy MMP. Mapy i żetony jakby psu z pyska wyrwane, a kosztują 300+. No Compass może się trochę poprawił ostatnio, ale to dlatego, że robi się coraz bardziej popularny. Jedynym wydawnictwem, które jest w stanie wydawać gry wojenne w dobrej jakości i niezłej cenie jest GMT, ale to jest masówka (jak na gry wojenne). Phalanx wydaje gry bardzo ładnie, w sposób raczej niespotykany u innych wojennych wydawców. Ok, popełnia przy tym inne błędy ale to temat na innego rodzaju dyskusje. Dla mnie stosunek jakości do ceny jest u nich ok, zwłaszcza biorąc pod uwagę gatunek gier, którymi się zajmują.
Ale to, że inni mają drożej mnie nie przekona do wywalenia grubego i tak hajsiwa.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Probe9
Posty: 2449
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 640 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Probe9 »

detrytusek pisze: 21 lut 2023, 13:35
Ale to, że inni mają drożej mnie nie przekona do wywalenia grubego i tak hajsiwa.
Ale to nie miało nikogo przekonywać do wywalania hajsiwa. Ja tylko wytłumaczyłem z czego wynikają wysokie ceny gier wojennych. Chociaż to też tak nie do końca, ok - Phalanx wydaje trochę drogich gier wojennych jak Sukcesorzy czy H&H (no ale tu chyba jasno sobie trzeba powiedzieć, że ich wydanie tych gier to sztos) ale są też tańsze gry wojenne w ich portfolio- Fire in The Sky kupiłem za ok. 180 PLN, podczas gdy jestem absolutnie przekonany, że gdyby inne wydawnictwo wojenne, wydało FiTS w takiej jakości jak Phalanx to ta gra kosztowałaby ze 300+ PLN.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: rastula »

Ja ich nie atakuje - mówię wyłącznie, że ich gry są dla mnie za drogie. Patrzę sobie, mówię fajny temat / pomysł i idę dalej.
khomaniac
Posty: 102
Rejestracja: 04 lut 2020, 17:39
Has thanked: 56 times
Been thanked: 33 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: khomaniac »

Pytanie o Freedom 😬
Czy już w transporcie, termin kwietniowy niezagrożony?
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 465
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 152 times
Been thanked: 154 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: sopel82 »

khomaniac pisze: 10 mar 2023, 11:26 Pytanie o Freedom 😬
Czy już w transporcie, termin kwietniowy niezagrożony?
adrturz jakieś wieści w tym temacie? (też czekam)
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 465
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 152 times
Been thanked: 154 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: sopel82 »

khomaniac pisze: 10 mar 2023, 11:26 Pytanie o Freedom 😬
Czy już w transporcie, termin kwietniowy niezagrożony?
Wjechał update na facebooku. Produkcja zakończona, transport ma wyruszyć do końca tygodnia. Wysyłka kwiecień/maj.
PHALANX pisze: We've got some news for everyone who pre-ordered our Freedom! ⚔️
All three editions (Polish, English, and Greek) have been produced and waiting for transport, which should happen by the end of this week. We estimate that all of the pre-ordered copies will be sent to you in April/May.
You can still pre-order Freedom! - an asymmetrical siege game for 1-2 players - at https://phalanx.backerkit.com/hosted_preorders/
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
maciej.kr
Posty: 206
Rejestracja: 01 lip 2019, 22:03
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: maciej.kr »

A może wydalibyście nowa edycję A Few Acres of Snow? Jeżeli oczywiście jest opcja dogadania praw autorskich.

Myślę że mogłaby się spotkać z dużym zainteresowaniem a to nie jest jakiś ogromny projekt.
ODPOWIEDZ