Dodruki Kickstarterów

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
antonio3333
Posty: 700
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Dodruki Kickstarterów

Post autor: antonio3333 »

Cześć,

Tak mnie wzięło teraz na gdybanie czy jeśli jakaś gra odniosła ogromny sukces na Kickstarterze, dajmy na przykład Rising Sun od CMON, to czy według was to nie byłaby to żyła złota dla producentów jakby puścili dodruk w formie kampanii na cały asortyment z pierwszego kickstartera? Oczywiście liczę się z ogromnym oburzeniem ze strony pierwtonych wspierających, że to co miało być ekskluzywne było nim tylko przez określoną chwilę. Jeśli macie swoje przemyślenia to zapraszam do dyskusji :)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4493
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 860 times
Kontakt:

Re: Dodruki Kickstarterów

Post autor: Hardkor »

antonio3333 pisze: 23 lut 2023, 19:54 Cześć,

Tak mnie wzięło teraz na gdybanie czy jeśli jakaś gra odniosła ogromny sukces na Kickstarterze, dajmy na przykład Rising Sun od CMON, to czy według was to nie byłaby to żyła złota dla producentów jakby puścili dodruk w formie kampanii na cały asortyment z pierwszego kickstartera? Oczywiście liczę się z ogromnym oburzeniem ze strony pierwtonych wspierających, że to co miało być ekskluzywne było nim tylko przez określoną chwilę. Jeśli macie swoje przemyślenia to zapraszam do dyskusji :)
Ale tak już robią. CMON -> Marvel United, Cthulhu Death May Die. Awaken Realms -> Nemesis. Najprostsze przykłady.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3360
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1040 times
Been thanked: 2022 times

Re: Dodruki Kickstarterów

Post autor: Ardel12 »

Oathswornie wysyłali bodaj maile z informacją, że przepraszają pierwszych wspierających, ale mogą mielić wielkie siano, więc KS exclusive wsadzają między poślady xD Na ich obronę dam, że dali zniżkę na drugą kampanię dla wracających, więc nie posmarowali by tak nie piekło xD

Jak dla mnie KS exclusive ma rację bytu wyłącznie w trakcie kampanii, ale z opcją wrzucenia w kolejnych. Np. W tej to jest darmowy bonus, w kolejnej płatny. W retailu zakaz, tak samo w sklepie producenta, by nie było potem odpałów jak przy Uśpionych Bogach czy 51 stanie xD

Drugą opcją jest zero KS exclusive. Wszystko ląduje w pudle tak na kampanii jak i po w retailu, tylko tutaj cena powinna być niższa w kampanii niż później w sklepach(ponownie casus 51 stan i Uśpionych).

Dla mnie dodruki KS są jak najbardziej mile widziane. Ile ja tytułów przegapiłem, bo wtedy akurat się nie interesowałem daną mechaniką/klimatem. A teraz przyjąłbym z otwartymi rękami i nie za miliony monet(pacz Townsoflk Tussle, KDM przed reprintami).
Awatar użytkownika
Lossentur
Posty: 310
Rejestracja: 09 maja 2018, 14:49
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 146 times
Been thanked: 146 times

Re: Dodruki Kickstarterów

Post autor: Lossentur »

Ardel12 pisze: 23 lut 2023, 20:26 Oathswornie wysyłali bodaj maile z informacją, że przepraszają pierwszych wspierających, ale mogą mielić wielkie siano, więc KS exclusive wsadzają między poślady xD Na ich obronę dam, że dali zniżkę na drugą kampanię dla wracających, więc nie posmarowali by tak nie piekło xD
Małe sprostowanie :) Zniżka 10% o której piszesz (chyba, że jest jeszcze inna :P) to forma podziękowania za dopłacenie do przesyłki z pierwszej kampanii i jest ona dożywotnia na wszystkie KS od SBG.
ODPOWIEDZ