Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: Wosho »

Jesli ktos lubi HR bedzie zadowolony, jesli ktos lubi wolniejsze db jak SR to moze byc gorzej.
Ogolnie zagralismy raz i zona raczej zrobila kilka bledow bo dala mi trzymac moc caly poczatek gry wiec mialem maly snowball.
Nastepnym razem ja sprobuje imperium zagrac.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6443
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 570 times
Been thanked: 932 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: Odi »

Wosho, weź Ty napisz coś więcej skoro już masz, a nie takie enigmatyczne dwa zdania :) Znasz tyle karcianek, że hej, a tu nam skąpisz informacji ;)

HR / SR means Hero Realms / Star Realms? Twisty mechaniczne / efekty kart nie są na tyle zmieniajace odczucia, żeby wyjść poza porównanie z tymi dwoma tytułami?
Awatar użytkownika
vder
Posty: 722
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 122 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: vder »

Odi pisze: 21 lut 2023, 12:09 HR / SR means Hero Realms / Star Realms?
Też się nad tym zastanawiałem, bo o ile Star Realms to ilość partii idzie w setki to Hero Realms zagrałem raz i stwierdizłem, ze to to samo, więc trochę dziwi mnie to rozróżnienie.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: raj »

vder pisze: 21 lut 2023, 12:16 ze to to samo, więc trochę dziwi mnie to rozróżnienie.
Pewnie dodatki robią różnicę.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: Wosho »

Odi pisze: 21 lut 2023, 12:09 Wosho, weź Ty napisz coś więcej skoro już masz, a nie takie enigmatyczne dwa zdania :) Znasz tyle karcianek, że hej, a tu nam skąpisz informacji ;)

HR / SR means Hero Realms / Star Realms? Twisty mechaniczne / efekty kart nie są na tyle zmieniajace odczucia, żeby wyjść poza porównanie z tymi dwoma tytułami?
Sorki pisalem na szybko plus no nie umiem pisac recenzji jak nie ktorzy ;)
Postaram sie zagrac imperium dzis/jutro i napisac cos wiecej.
vder pisze: 21 lut 2023, 12:16
Odi pisze: 21 lut 2023, 12:09 HR / SR means Hero Realms / Star Realms?
Też się nad tym zastanawiałem, bo o ile Star Realms to ilość partii idzie w setki to Hero Realms zagrałem raz i stwierdizłem, ze to to samo, więc trochę dziwi mnie to rozróżnienie.
W SR gralismy calkiem sporo bo dla mnie rozwoj tam jest idealnie wywazony. W HR zagralismy ze 2 razy bo jak dla mnie power kart byl zupelnie inny niz w SR, nie pamietam dokladnie ale wydaje mi sie ze w HR karty maja duzo wiecej sily za mniejszy koszt niz w SR?
Cos mi sie np ze byly karty kosztujace 2 ktore atakuja za 4 np ?
kolosm
Posty: 304
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 456 times
Been thanked: 53 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: kolosm »

I jak poszło?
Masz kopię z Empiku?...
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: Wosho »

Wczoraj byl frostpunk, tak.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: Wosho »

Zagralismy druga gre bardziej swiadomie i bylo lepiej, wciaz gra jest relatywnie szybka nawet mimo wymogu rozwalenia przeciwnikow 4 planet, plus moze sie zdarzyc tak ze dobijamy jedna ale mamy jeszcze xx dmg ktory musi isc w rynek, bo kolejna planeta pojawi sie dopiero po rozpoczeciu kolejnej tury.
Musze jeszcze zagrac z kims kto jest bardziej ogarniety pvp bo zona nie lubi przeszkadzania i mysli w kategoriach rozbudowy swojej czesci gry niz psucia przeciwnikowi.
Myslalem nad sprzedaza po pierwszej grze ale na razie zostawiam i jestem ciekawy kolejnych gier zwlaszcza po poznaniu calej puli kart i planet.
B_i
Posty: 42
Rejestracja: 15 lip 2013, 20:55
Has thanked: 38 times
Been thanked: 10 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: B_i »

Chętnie przyjmę jakieś foto/skany intrukcji abo link do pliku, bo na stronie wydawcy niestety nie mogę znaleźć
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: Wosho »

Zagrałem wczoraj z kolega z ktorym gramy w wiekszosc gier i kupe karcianek i..
Trzeba przyznac ze gra jest swietna, mielismy rozne dziwne sytuacje w stylu caly rynek imperium, caly rynek rebelii, Jabba na pierwszym odkryciu kart itd i nikt nie czul sie poszkodowany, dziwne tylko ze ja wygralem wszystkie 4 gry a normalnie kolega jest lepszy w deckbuildery. Gralismy po 2 razy kazda strona, razem 4h. Natomiast kazda gra byla wyrownana praktycznie do ostatniej tury.
Podsumowujac polecam i jestem ciekawy czy maja pommysly na dodatki inne niz wiecej kart :)
kolosm
Posty: 304
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 456 times
Been thanked: 53 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: kolosm »

To cieszy, premiera oficjalna już 3go :)
Podobno na dwóch kopiach można grać 2vs2, ktoś próbował?
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: Kisun »

Czy ja mam pecha, czy faktycznie nie ma w sieci instrukcji do tej gry? Nie mam w zwyczaju kupować w ciemno, bez zaznajomienia się przynajmniej z instrukcją. Nawet po angielsku nie znalazłem.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4655
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1419 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: Mr_Fisq »

Kisun pisze: 02 mar 2023, 10:15 Czy ja mam pecha, czy faktycznie nie ma w sieci instrukcji do tej gry? Nie mam w zwyczaju kupować w ciemno, bez zaznajomienia się przynajmniej z instrukcją. Nawet po angielsku nie znalazłem.
Niewykluczone, że wydawca nie zdecydował się na publikację. Trzeba pytać znajomych.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Lanzerath Ridge.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
pronto_
Posty: 42
Rejestracja: 25 gru 2015, 18:48
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 33 times
Been thanked: 4 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: pronto_ »

Kisun pisze: 02 mar 2023, 10:15 Czy ja mam pecha, czy faktycznie nie ma w sieci instrukcji do tej gry? Nie mam w zwyczaju kupować w ciemno, bez zaznajomienia się przynajmniej z instrukcją. Nawet po angielsku nie znalazłem.
Edit: Już jest na stronie wydawnictwa.
Ostatnio zmieniony 06 mar 2023, 15:54 przez pronto_, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: rastula »

przy okazji można szacować ile kosztuje licencja SW...


Obrazek
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: japanczyk »

rastula pisze: 02 mar 2023, 13:07 przy okazji można szacować ile kosztuje licencja SW...
Obrazek
Musze poweidziec, ze zaprezentowales strasznie ignoranckie podejscie
Star Realms w Polsce jest wydane na gorszej jakosci kartach niz za granica
dodatkowo, pudelko Star Wars ma wieksze pudelko, insert i drewniane kostki, ktore tez z pewnoscia dodaja co nieco do kosztu gry
Aczkolwiek, glowny wplyw na cene ma na pewno lepszy card stock i plotnowanie
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: rastula »

japanczyk pisze: 02 mar 2023, 13:18
rastula pisze: 02 mar 2023, 13:07 przy okazji można szacować ile kosztuje licencja SW...
Obrazek
Musze poweidziec, ze zaprezentowales strasznie ignoranckie podejscie
Star Realms w Polsce jest wydane na gorszej jakosci kartach niz za granica
dodatkowo, pudelko Star Wars ma wieksze pudelko, insert i drewniane kostki, ktore tez z pewnoscia dodaja co nieco do kosztu gry
Aczkolwiek, glowny wplyw na cene ma na pewno lepszy card stock i plotnowanie
może i tak :D...ale tym większym pudełkiem to mnie tak przekonałeś ;D...ffg mistrzowie insertów z powietrzem ...poza tym każdemu wg potrzeb - ty musisz sobie zracjonalizować większe wydatki na gry , ja musze wyjaśnić ograniczenia zakupów...
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4500
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1659 times
Been thanked: 2084 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: PytonZCatanu »

Coraz bardziej mnie kusi. Jakby gdzieś uciąć z ceny...
Wosho pisze: 01 mar 2023, 10:46 Zagrałem wczoraj z kolega z ktorym gramy w wiekszosc gier i kupe karcianek i..
Trzeba przyznac ze gra jest swietna, mielismy rozne dziwne sytuacje w stylu caly rynek imperium, caly rynek rebelii, Jabba na pierwszym odkryciu kart itd i nikt nie czul sie poszkodowany, dziwne tylko ze ja wygralem wszystkie 4 gry a normalnie kolega jest lepszy w deckbuildery. Gralismy po 2 razy kazda strona, razem 4h. Natomiast kazda gra byla wyrownana praktycznie do ostatniej tury.
Podsumowujac polecam i jestem ciekawy czy maja pommysly na dodatki inne niz wiecej kart :)
Wosho, a jak z klimatem? Coś tam czuć czy tylko suche karty?
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: arian »

Mam wrażenie, że wcale ta licencja SW tak dużo nie kosztuje, bo Rebelia ma całkiem niezła cenę w porównaniu do innych dużych gier. Tutaj też widzę, że nie ma tragedii, chociaż niestety jakość FFG moim zdaniem jest dyskusyjna. To są rzeczy, które po wyjęciu z pudła prezentują się bardzo ładnie, a zużywają się niesamowicie szybko. Niestety nadruki z wszystkich elementów gier FFG się ścierają, jeśli tego nie zabezpieczyć. I to począwszy od żetonów, przez kafle terenów, karty, a skończywszy na pudełkach, z których farba znika od samego chyba stania na półce. Bo w Rebelie grałem dwa razy, a z półki ściągałem cztery razy (do malowania), zawsze delikatnie, a już narożniki są obtarte.

Nie miałem pojęcia nawet że w grze są kostki, a to akurat brzmi jeszcze bardziej zachęcająco. Chociaż tryb solo też by się przydał, bo ostatnio jak proponuję jakieś Star Wars, to jednak zawsze wygrywają Zewnętrzne Rubieże. 🙂
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4655
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1419 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: Mr_Fisq »

Po przeskalowaniu wychodzi, że w SW dopłacamy niecałe ~20PLN (127 vs 107.9). Różnica na poziomie rocznej inflacji w PL :mrgreen: .
Ja się na pewno skuszę.

PS. Ja za SR w 2021 z dodatkowymi kartami i licznikami życia dałem nie więcej niż 60PLN :mrgreen:
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Lanzerath Ridge.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: rastula »

Mr_Fisq pisze: 02 mar 2023, 13:38 Po przeskalowaniu wychodzi, że w SW dopłacamy niecałe ~20PLN (127 vs 107.9). Różnica na poziomie rocznej inflacji w PL :mrgreen: .
Ja się na pewno skuszę.

PS. Ja za SR w 2021 z dodatkowymi kartami i licznikami życia dałem nie więcej niż 60PLN :mrgreen:
ceny są aktualne - dziś z ceneo...

oczywiście nie traktujmy mojego "wyliczenia" tak serio - ale czasem miło sobie to przeanalizować na porównywalnych przykładach - nie tylko mechanicznie - bo zakładam że obie gry wydane są w "normalnym" nakładzie , przez sporych wydawców itp.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: rastula »

arian pisze: 02 mar 2023, 13:37

Nie miałem pojęcia nawet że w grze są kostki, a to akurat brzmi jeszcze bardziej zachęcająco. Chociaż tryb solo też by się przydał, bo ostatnio jak proponuję jakieś Star Wars, to jednak zawsze wygrywają Zewnętrzne Rubieże. 🙂

z tym że to nie są kostki do rzucania - tylko jakieś markery...
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: brazylianwisnia »

rastula pisze: 02 mar 2023, 13:07 przy okazji można szacować ile kosztuje licencja SW...


Obrazek
Cena star realms została ustalona w zupełnie innych realiach a Star wars uwzględnia już rosnące koszta w najbliższym czasie aby wydawca nie musiał podnosić ceny po np roku na rynku. Max ile tam jest za licencję to 10zl od pudełka.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: rastula »

brazylianwisnia pisze: 02 mar 2023, 14:26
rastula pisze: 02 mar 2023, 13:07 przy okazji można szacować ile kosztuje licencja SW...


Obrazek
Cena star realms została ustalona w zupełnie innych realiach a Star wars uwzględnia już rosnące koszta w najbliższym czasie aby wydawca nie musiał podnosić ceny po np roku na rynku. Max ile tam jest za licencję to 10zl od pudełka.
no mniej więcej 10 netto wychodzi ...czy ja dobrze przeczytałem, że teraz to się nie opłaca kupić a za rok to się będzie opłacać ? niezbyt to marketingowy komunikat ;D...
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Star Wars: The Deckbuilding Game (Caleb Grace)

Post autor: brazylianwisnia »

rastula pisze: 02 mar 2023, 14:36
brazylianwisnia pisze: 02 mar 2023, 14:26
rastula pisze: 02 mar 2023, 13:07 przy okazji można szacować ile kosztuje licencja SW...


Obrazek
Cena star realms została ustalona w zupełnie innych realiach a Star wars uwzględnia już rosnące koszta w najbliższym czasie aby wydawca nie musiał podnosić ceny po np roku na rynku. Max ile tam jest za licencję to 10zl od pudełka.
no mniej więcej 10 netto wychodzi ...czy ja dobrze przeczytałem, że teraz to się nie opłaca kupić a za rok to się będzie opłacać ? niezbyt to marketingowy komunikat ;D...
Nie rozumiem dlaczego drastycznie miałaby się zmienić opłacalność?przecież to zależy głównie od jakości gry czy opłaca się ją kupić.
Nie jest chyba tajemnica, że ceny większości gier nie są aktualizowane co roku więc jeśli zależy ci na zapłaceniu jak najmniejszej ceny realnej to z każdym miesiącem w którym cena nominalna nie rośnie, cena realna spada więc można czekać jak ktoś lubi..
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ