Jaki materiał/playmata na stół?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1642
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 355 times
Kontakt:

Re: Jaki materiał/playmata na stół?

Post autor: Sir_Yaro »

Inquisitor pisze: 25 lut 2023, 20:00 Jedyne obawy jakie mam to utrzymanie maty w czystości w razie zabrudzenia. Może ktoś ma doświadczenie w czyszczeniu neoprenu?
2 zalania: jedno cola, drugie piwo.
Natychmiast do wanny i ciepły prysznic z mydłem + kilkukrotne płukanie. Jak na razie brak śladów po zalaniu.


I jeszcze taka uwaga co do przycinania tych mat. Wg mnie one się trochę kurczą (albo przychodzę rozciągnięte). 2 maty (150x80) przycięte idealnie pod wymiar, po paru miesiącach jakimś cudem zrobiły się z pół centymetra za krótkie...
Nie przypuszczam, żeby blat się rozciągnął, więc chyba mata się skróciła...
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 267
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 265 times
Been thanked: 108 times

Re: Jaki materiał/playmata na stół?

Post autor: preshiq »

Mój tani patent jest taki:
Kocyk z polaru z Ikei za 12 zł (120x160 cm)
I na to materiał na metry w pierwszym lepszym sklepie krawieckim ( ja mam z wiskozy) w preferowanym kolorze.
Polar daje fajna miękkość (np bezproblemowe podnoszenie kart) a wiskoza idealną gładkość.
Łączny koszt ok. 60 zł, łatwo uprać, nie jest na sztywny wymiar więc ewentualną zamiana stołu mu niestraszna, łatwo schować. Dla mnie same plusy.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4462
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1095 times

Re: Jaki materiał/playmata na stół?

Post autor: garg »

Ja kupiłem polar na metry i cenowo rządzi. A do tego wszyscy domownicy chcą go używać, bo jest przyjemny w dotyku - skończyło się tak, że polar położyłem na stole tylko na czas grania, a został na stole na stałe :lol:

Polecam, bo co prawda łapie trochę brud, ale łatwo się go pierze.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 554
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 243 times
Been thanked: 290 times

Re: Jaki materiał/playmata na stół?

Post autor: andrzejstrzelba »

garg pisze: 25 lut 2023, 22:01 Ja kupiłem polar na metry i cenowo rządzi. A do tego wszyscy domownicy chcą go używać, bo jest przyjemny w dotyku - skończyło się tak, że polar położyłem na stole tylko na czas grania, a został na stole na stałe :lol:

Polecam, bo co prawda łapie trochę brud, ale łatwo się go pierze.
Daj znać za kilka miesięcy czy zrobiły się na nim takie niefajne kulki i jeżeli tak to czy masz sposób na pozbycie się ich.
Ja używam flauszu, ale boje się go prać. Co prawda nie jemy i nie pijemy przy stole, ale kurz na nim osiada jak na wszystkim.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4462
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1095 times

Re: Jaki materiał/playmata na stół?

Post autor: garg »

andrzejstrzelba pisze: 25 lut 2023, 22:18
garg pisze: 25 lut 2023, 22:01 Ja kupiłem polar na metry i cenowo rządzi. A do tego wszyscy domownicy chcą go używać, bo jest przyjemny w dotyku - skończyło się tak, że polar położyłem na stole tylko na czas grania, a został na stole na stałe :lol:

Polecam, bo co prawda łapie trochę brud, ale łatwo się go pierze.
Daj znać za kilka miesięcy czy zrobiły się na nim takie niefajne kulki i jeżeli tak to czy masz sposób na pozbycie się ich.
Ja używam flauszu, ale boje się go prać. Co prawda nie jemy i nie pijemy przy stole, ale kurz na nim osiada jak na wszystkim.
Używam go już od trzech lat i kulek ani śladu. Trochę się strzępił na krawędziach (nie obszywałem), ale wystarczyło przyciąć i wyrównać nitki.

Nawet za normalną cenę nie marudziłbym i nie miałbym się specjalnie do czego przyczepić. A za cenę 60 złotych na stół 90x180 to już w ogóle nie ma o czym gadać, tylko brać i grać :) .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8733
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2640 times
Been thanked: 2330 times

Re: Jaki materiał/playmata na stół?

Post autor: Curiosity »

Inquisitor pisze: 25 lut 2023, 20:00 Może ktoś ma doświadczenie w czyszczeniu neoprenu?
Wrzucasz do pralki i ustawiasz na 35-40 stopni.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 177 times
Been thanked: 144 times

Re: Jaki materiał/playmata na stół?

Post autor: aduko »

Curiosity pisze: 26 lut 2023, 11:30
Inquisitor pisze: 25 lut 2023, 20:00 Może ktoś ma doświadczenie w czyszczeniu neoprenu?
Wrzucasz do pralki i ustawiasz na 35-40 stopni.

Potwierdzam, piorę średnion co pół roku i od dwóch lat neopren w całości a ma przycięty na 200x110.

Przechowuje ją złożoną w kostkę w szafce. W czasie setupu wszystkie zgięcia same się prostują.
foxikos
Posty: 485
Rejestracja: 16 kwie 2020, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 132 times
Been thanked: 244 times

Re: Jaki materiał/playmata na stół?

Post autor: foxikos »

Inquisitor pisze: 25 lut 2023, 20:00 Jedyne obawy jakie mam to utrzymanie maty w czystości w razie zabrudzenia. Może ktoś ma doświadczenie w czyszczeniu neoprenu?
Mam neopren, i wrzucam go normlanie do pralki. Już chyba 5x prany, nic mu nie jest. Dodatkowo dodam że mam kolor czarny i nie bardzo widać zabrudzenia, ale też nic mi się nie wylało na niego.
Moja kolekcja
Potrzebujesz insertu - zaglądnij https://insertme.pl/
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Jaki materiał/playmata na stół?

Post autor: dareiosh »

Szukam maty neopren , nie ślizgajacej się ze stołu(Jednak może być guma, druga strona neo, z racji tego, że większość linków wygasła, ma ktoś sprawdzony/tani link lub sklep skąd zamawia?
Awatar użytkownika
zuroslawski
Posty: 117
Rejestracja: 21 paź 2013, 13:49
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Jaki materiał/playmata na stół?

Post autor: zuroslawski »

Podpinam sie pod powyzsze zapytanie. Ma ktos jakies aktualne linki do dobrej oferty, sprawdzonej z neoprenem lub jakiejs innej playmaty ?
Awatar użytkownika
Rayos
Posty: 85
Rejestracja: 10 gru 2015, 19:30
Has thanked: 12 times
Been thanked: 19 times

Re: Jaki materiał/playmata na stół?

Post autor: Rayos »

ja kupiłem ponad rok temu matę na wymiar od playmaty.pl i jestem zadowolony, znakomicie się sprawdza :) co prawda trochę szkoda, że nie ma obszytych krawędzi, ale póki co żadnych zniszczeń czy postrzępień nie zauważyłem.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8733
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2640 times
Been thanked: 2330 times

Re: Jaki materiał/playmata na stół?

Post autor: Curiosity »

playmaty.pl
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
zuroslawski
Posty: 117
Rejestracja: 21 paź 2013, 13:49
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Jaki materiał/playmata na stół?

Post autor: zuroslawski »

A jakie macie doswiadczenia z uzytkowania tkaniny neoprenowej na wymiar i jak to ma sie do gumowej playmaty ? Playmaty.pl spoko opcja, ale nie do konca pasuja mi rozmiary no i cena tez nie mala. Jednak jesli roznica w uzytkowaniu jest znaczaca to wtedy rozwazylbym zakup gumowej playmaty.
Awatar użytkownika
ekwilibrystyczny
Posty: 124
Rejestracja: 19 cze 2020, 17:04
Has thanked: 27 times
Been thanked: 35 times

Re: Jaki materiał/playmata na stół?

Post autor: ekwilibrystyczny »

Playmaty robią również na wymiar, przez telefon podadzą Ci cenę na to co potrzebujesz
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8733
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2640 times
Been thanked: 2330 times

Re: Jaki materiał/playmata na stół?

Post autor: Curiosity »

zuroslawski pisze: 12 kwie 2023, 19:50 A jakie macie doswiadczenia z uzytkowania tkaniny neoprenowej na wymiar i jak to ma sie do gumowej playmaty ?
Kolego, to jest to samo. Neopren = guma.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
zuroslawski
Posty: 117
Rejestracja: 21 paź 2013, 13:49
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Jaki materiał/playmata na stół?

Post autor: zuroslawski »

No chyba nie do konca. Widzialem na zywo mate ultimate guard ktora spod ma gumowy przez co nie slizga sie po stole. Na allegro widzialem tkaniny neoprenowe ktora z dwoch stron ma po prostu tkanine. Dlatego pytam o doswiadczenia z taka tkanina neoprenowa.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8733
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2640 times
Been thanked: 2330 times

Re: Jaki materiał/playmata na stół?

Post autor: Curiosity »

zuroslawski pisze: 12 kwie 2023, 22:10 Na allegro widzialem tkaniny neoprenowe ktora z dwoch stron ma po prostu tkanine. Dlatego pytam o doswiadczenia z taka tkanina neoprenowa.
Czyli na allegro widziałeś pianki neoprenowe. To faktycznie jest co innego. Nie wiem, czy to się nadaje na matę.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
zuroslawski
Posty: 117
Rejestracja: 21 paź 2013, 13:49
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Jaki materiał/playmata na stół?

Post autor: zuroslawski »

https://allegro.pl/oferta/neopren-piank ... 2314344686

O takim materiale mowa. Zamowilem, zobaczymy na zywo. Jesli nie bedzie sie nadawac wtedy juz uderzam w playmaty.pl
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Jaki materiał/playmata na stół?

Post autor: dareiosh »

Będę czekał na recenzję, jest to jednostronny z gumą czy dwustronne materiał Jersey? Bo nie widzę żeby było napisane, na obrazku na aukcji wygląda jakby było jedno, ale nigdy nie wiadomo
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 959
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 657 times

Re: Jaki materiał/playmata na stół?

Post autor: Bart Henry »

Wygląda na dokładnie to samo, co kilka razy było tu wrzucane ze sklepu Berotex. Tylko dwa razy droższe. ;)
Awatar użytkownika
zuroslawski
Posty: 117
Rejestracja: 21 paź 2013, 13:49
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Jaki materiał/playmata na stół?

Post autor: zuroslawski »

dareiosh pisze: 13 kwie 2023, 11:58 Będę czekał na recenzję, jest to jednostronny z gumą czy dwustronne materiał Jersey? Bo nie widzę żeby było napisane, na obrazku na aukcji wygląda jakby było jedno, ale nigdy nie wiadomo
Wyglada na dwustronny material, wiec pewnie jutro bede mial okazje przetestowac.
Bart Henry pisze: 13 kwie 2023, 14:54 Wygląda na dokładnie to samo, co kilka razy było tu wrzucane ze sklepu Berotex. Tylko dwa razy droższe. ;)
Tak to jest dokladnie ten sam material. Wiem ze pisali juz o tym tutaj w tym watku jednak bylo to chwile temu, nikt nie pokazal zadnych zdjec, przynajmniej ja nie widzialem.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1642
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 355 times
Kontakt:

Re: Jaki materiał/playmata na stół?

Post autor: Sir_Yaro »

zuroslawski pisze: 13 kwie 2023, 15:14 Tak to jest dokladnie ten sam material. Wiem ze pisali juz o tym tutaj w tym watku jednak bylo to chwile temu, nikt nie pokazal zadnych zdjec, przynajmniej ja nie widzialem.
A co chcesz dokładnie zobaczyć? Bo mam tę matę dosłownie pod ręką...
Awatar użytkownika
zuroslawski
Posty: 117
Rejestracja: 21 paź 2013, 13:49
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Jaki materiał/playmata na stół?

Post autor: zuroslawski »

Sir_Yaro pisze: 13 kwie 2023, 16:20
zuroslawski pisze: 13 kwie 2023, 15:14 Tak to jest dokladnie ten sam material. Wiem ze pisali juz o tym tutaj w tym watku jednak bylo to chwile temu, nikt nie pokazal zadnych zdjec, przynajmniej ja nie widzialem.
A co chcesz dokładnie zobaczyć? Bo mam tę matę dosłownie pod ręką...
Nawet nie zobaczec, tylko jak sie sprawuje ? Czy dobrze lezy po rozwinieciu ? czy sie nie podwija ? Czy sie nie przesuwa ?
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1642
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 355 times
Kontakt:

Re: Jaki materiał/playmata na stół?

Post autor: Sir_Yaro »

zuroslawski pisze: 13 kwie 2023, 17:21 Nawet nie zobaczyć, tylko jak się sprawuje?
Bardzo dobrze nie mam żadnych zastrzeżeń. Jedyne co ty bym przestrzegał przed docinaniem co do mm. Mam wrażenie, że się trochę skurczyło i po przycięciu z małym naddatkiem teraz mam matę na styk... :/ Ale możliwe tez, że po prostu źle przyciąłem i teraz sobie wyobrażam jakąś magię.. :)
Czy dobrze lezy po rozwinięciu ?
Jeśli nie była powyginana/zaginana to idealnie od razu. Inaczej chwilę zajmuje, zanim się wszystko wyprostuje. Nie wiem ile, ale niezbyt długo, bo nigdy na to nie zwróciłem uwagi.
Czy się nie podwija?
Nie wiem co to znaczy w kontekście 5mm neoprenowej maty. Jak coś takiego ma się "podwinąć"? Chodzi o to, czy mata sama się zwija pod spód? (bo to by to słowo znaczyło) Nie. Nie ma takiej możliwości.
Czy się nie przesuwa ?
To zależy od podłoża. Ja mam bardzo specyficzny stół do planszówek i u mnie mata leży na z grubsza (180ką) wyszlifowanym blacie bukowym, który nie jest ani idealnie gładki, ani nie jest lakierowany/olejowany. Na takiej powierzchni trzyma się, jakby była przyklejona. Mogę spokojnie nachylić blat na jakieś 80 stopni i nie spadnie... Na jakiejś gładkiej, lakierowanej powierzchni myślę, że będzie się trzymała lepiej niż jakiś duży obrus. Bo jest cięższa i materiał nie jest "śliski".
Awatar użytkownika
zuroslawski
Posty: 117
Rejestracja: 21 paź 2013, 13:49
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Jaki materiał/playmata na stół?

Post autor: zuroslawski »

Super, dzieki za odpowiedz. Bedzie testowana jak przyjdzie.
Sir_Yaro pisze: 13 kwie 2023, 22:38
zuroslawski pisze: 13 kwie 2023, 17:21 Nawet nie zobaczyć, tylko jak się sprawuje?
Bardzo dobrze nie mam żadnych zastrzeżeń. Jedyne co ty bym przestrzegał przed docinaniem co do mm. Mam wrażenie, że się trochę skurczyło i po przycięciu z małym naddatkiem teraz mam matę na styk... :/ Ale możliwe tez, że po prostu źle przyciąłem i teraz sobie wyobrażam jakąś magię.. :)
Aha jeszcze jedno: a jak z przycinaniem ? bez problemu mozna skrocic nozyczkami ? nitki nie beda sie delikatnie pruly przy krawedzi ?
ODPOWIEDZ