51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Pollus89
Posty: 57
Rejestracja: 20 lut 2020, 10:59
Has thanked: 5 times
Been thanked: 17 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Pollus89 »

GAZDA pisze: 26 lut 2023, 12:29 Ja dodatkowo nam jeszcze w worku z uranopolis znacznik od Nowego Jorku i na odwrót. Wiem, że mógłbym to zamienić i po sprawie, ale mamy 2 razy uranopolis (zamówiłem sobie dodatkowe przez przypadek :P) i teraz mi będzie jednego brakować, gdybym chciał komuś tą planszetkę sprezentować :)
Wiecie może czy portal już o tym wie i jest planowana już jakaś wysyłka poprawionych egzemplarzy, czy każdy z osobna musi zgłaszać ten błąd, bo póki co to mi to wygląda na taki ogólny błąd we wszystkich egzemplarzach :P
Trzeba zgłaszać osobno. Ja ponad 2tyg temu zgłosiłem i dopiero wczoraj poprosili mnie o dane do wysyłki brakujących elementów.
Atk
Posty: 1393
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Atk »

Pollus89 pisze: 28 lut 2023, 16:02
GAZDA pisze: 26 lut 2023, 12:29 Ja dodatkowo nam jeszcze w worku z uranopolis znacznik od Nowego Jorku i na odwrót. Wiem, że mógłbym to zamienić i po sprawie, ale mamy 2 razy uranopolis (zamówiłem sobie dodatkowe przez przypadek :P) i teraz mi będzie jednego brakować, gdybym chciał komuś tą planszetkę sprezentować :)
Wiecie może czy portal już o tym wie i jest planowana już jakaś wysyłka poprawionych egzemplarzy, czy każdy z osobna musi zgłaszać ten błąd, bo póki co to mi to wygląda na taki ogólny błąd we wszystkich egzemplarzach :P
Trzeba zgłaszać osobno. Ja ponad 2tyg temu zgłosiłem i dopiero wczoraj poprosili mnie o dane do wysyłki brakujących elementów.
Sami czekali na elementy. Z tego co wiem, wspieraczki obsługuje ich zewnętrzny magazyn.
tomwro
Posty: 338
Rejestracja: 12 kwie 2021, 07:47
Has thanked: 21 times
Been thanked: 56 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: tomwro »

Hej hej.
Ma ktoś może plik albo linka do pliku dodatkowych frakcji? Tylko nie chodzi o ten plik z frakcjami z regularnymi kształtami w kształcie prostokątów. Ktoś mi kiedyś przysłał plik z frakcjami o nieregularnych kształtach i znaleźć nigdzie nie mogę.
W sensie takie jak tutaj:
https://portalgames.pl/en/all-guide-lis ... -factions/
bisk
Posty: 50
Rejestracja: 03 sty 2016, 21:11
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: bisk »

tomwro pisze: 10 kwie 2023, 13:02 Hej hej.
Ma ktoś może plik albo linka do pliku dodatkowych frakcji? Tylko nie chodzi o ten plik z frakcjami z regularnymi kształtami w kształcie prostokątów. Ktoś mi kiedyś przysłał plik z frakcjami o nieregularnych kształtach i znaleźć nigdzie nie mogę.
W sensie takie jak tutaj:
https://portalgames.pl/en/all-guide-lis ... -factions/
Przecież to się drukuje właśnie z tych plików prostokątnych, nakleja a później docina do nieregularnego kształtu zgodnie z oryginalnymi frakcjami... :wink:
tomwro
Posty: 338
Rejestracja: 12 kwie 2021, 07:47
Has thanked: 21 times
Been thanked: 56 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: tomwro »

Gdzieś krąży w każdym razie już plik taki:)
Awatar użytkownika
killy9999
Posty: 327
Rejestracja: 30 mar 2011, 22:26
Been thanked: 2 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: killy9999 »

Zauważyłem że pojawiło się Ultimate Edition. Czy ktoś może mnie oświecić jak wygląda kwestia frakcji? Gdzieś mignęła mi informacja że są tylko cztery, ale to chyba coś mało? Ostatni raz grałem lata temu w Nową Erę (możliwe że z jakimś dodatkiem?) i przysiągłbym że frakcji było więcej.
minimati
Posty: 129
Rejestracja: 07 cze 2021, 04:32
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 80 times
Been thanked: 52 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: minimati »

killy9999 pisze: 12 kwie 2023, 13:05 Zauważyłem że pojawiło się Ultimate Edition. Czy ktoś może mnie oświecić jak wygląda kwestia frakcji? Gdzieś mignęła mi informacja że są tylko cztery, ale to chyba coś mało? Ostatni raz grałem lata temu w Nową Erę (możliwe że z jakimś dodatkiem?) i przysiągłbym że frakcji było więcej.
tl;dr retail - 4 frakcje, gamefound - 9 frakcji, nowa frakcja (GF exclusive) - Uranopolis

W retailowej wersji są cztery frakcje, natomiast łączna liczba frakcji, która była dostępna na kampanii na Gamefound to 9. 2 frakcje z tych "kampanijnych" są (a przynajmniej ostatnio jeszcze były) dostępne na sklepie portalu, do dwóch kolejnych gdzieś w internecie latają pliki. Jedyną "GF exclusive" frakcją (nowa, nie pojawiła się nigdy wcześniej) jest Uranopolis, które można było dodać jako add-on/otrzymać za darmo za follow kampanii.
Awatar użytkownika
killy9999
Posty: 327
Rejestracja: 30 mar 2011, 22:26
Been thanked: 2 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: killy9999 »

Dzięki. No to bieda trochę jak ponad połowa frakcji jest niedostępna w edycji sprzedawanej w sklepach. I widzę że nie ma mojej ulubionej Hegemonii. Kolejny raz Portal robi jakąś edycję ostateczną i kolejny raz wychodzi jak wychodzi (vide Neuroshima Hex: Rok Molocha). Nie pozostaje nic innego jak po raz kolejny zagłosować portfelem.
Atk
Posty: 1393
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Atk »

killy9999 pisze: 12 kwie 2023, 15:40 Dzięki. No to bieda trochę jak ponad połowa frakcji jest niedostępna w edycji sprzedawanej w sklepach. I widzę że nie ma mojej ulubionej Hegemonii. Kolejny raz Portal robi jakąś edycję ostateczną i kolejny raz wychodzi jak wychodzi (vide Neuroshima Hex: Rok Molocha). Nie pozostaje nic innego jak po raz kolejny zagłosować portfelem.
Nie chcę znów wychodzić na obecne portalu, ale polecam najpierw zasięgnąć wiedzy czemu robili ta edycję, bo przypuszczam, że jakby mogli to woleli by puścić pliki które mają na dodruk, niż wymyślać część rzeczy na nowo.
Odkąd sięgam pamięcią w podstawce zawsze były 4 frakcje, a 4 kolejne trzeba było dokupić. Jak wszystko potrafi się skończyć. Nie wiem czy w końcu dorzuca te 2 których w sklepie nie ma od długiego czasu (bo 2 są) ale z tego co pamiętam, miały się w końcu pojawić po wyjściu nowej edycji.
E dopiero zobaczyłem, że wersja UE tylko z wspieraczki miała wszystkie frakcje od razu. W takim razie zasady co do poprzednich wydań się nie zmieniły.
Awatar użytkownika
Wender
Posty: 187
Rejestracja: 09 lip 2022, 18:13
Has thanked: 100 times
Been thanked: 78 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Wender »

killy9999 pisze: 12 kwie 2023, 15:40 Dzięki. No to bieda trochę jak ponad połowa frakcji jest niedostępna w edycji sprzedawanej w sklepach. I widzę że nie ma mojej ulubionej Hegemonii. Kolejny raz Portal robi jakąś edycję ostateczną i kolejny raz wychodzi jak wychodzi (vide Neuroshima Hex: Rok Molocha). Nie pozostaje nic innego jak po raz kolejny zagłosować portfelem.
Hegemonia i Teksas były dodawane jako jeden z progów do przedsprzedaży edycji Master Set ;) Ta przedsprzedaż była na zasadach wspierczki tylko zrobiona lokalnie na ich stronie i ograniczona bodajże do 1000 sztuk. Dlatego nie ma ich w retailu.
Spoiler:
Akurat Uranopolis był w kampanii GF dodawany jako płatny add-on, więc liczę, że normalnie będzie do kupienia w ich sklepie.

Uniwersytet i Missisipi są (w wersji Master Set) w ciągłej sprzedaży w ich sklepie (w wersji Ultimate są GF Exclusives)

Hegemonia i Teksas były dodawane tylko z wersją przedsprzedażową Master Set i w wersji Ultimate również są GF Exclusives
Muszczu
Posty: 78
Rejestracja: 13 wrz 2022, 16:03
Has thanked: 11 times
Been thanked: 10 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Muszczu »

https://portalgames.blob.core.windows. ... RAKCJE.pdf

tutaj są 4 frakcje do pobrania. Jak rozumieć akcje Missisipi z pistoletem ? Dostaje jeden czerwony żeton i ruiny. Ale zamieniam jedna lokacje na ruiny czy dokładam ruiny z ręki np ?
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 310
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 225 times
Been thanked: 93 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: scraber »

Muszczu pisze: 16 kwie 2023, 21:07 https://portalgames.blob.core.windows. ... RAKCJE.pdf

tutaj są 4 frakcje do pobrania. Jak rozumieć akcje Missisipi z pistoletem ? Dostaje jeden czerwony żeton i ruiny. Ale zamieniam jedna lokacje na ruiny czy dokładam ruiny z ręki np ?
Bodajże czwarta strona instrukcji "Co znajduje się na karcie"

Kod: Zaznacz cały

Aby zdobyć Ruiny (na przykład dzięki lokacji Produkcyjnej), dobierasz kartę
z talii i umieszczasz ją zakrytą w swoim stanie (możesz ją umieścić w dowolnym
miejscu swojego stanu). W każdej chwili możesz oglądać awersy swoich Ruin.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: RUNner »

Wroobel pisze: 22 lut 2023, 15:24 A propos dodatków to czy jest gdzieś w sieci jakiś ich ranking? W sensie który najlepszy, a który można odpuścić? Wyszło ich kilka więc przydałoby się coś takiego :)
Podbijam zapytanie bo padła tylko jedna odpowiedź. Ktoś ograł te dodatki?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Wender
Posty: 187
Rejestracja: 09 lip 2022, 18:13
Has thanked: 100 times
Been thanked: 78 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Wender »

Wszystkie bonusowe frakcje są już do kupienia w sklepie Portalu.
Muszczu
Posty: 78
Rejestracja: 13 wrz 2022, 16:03
Has thanked: 11 times
Been thanked: 10 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Muszczu »

jakiś czas temu kupowałem Uniwersytet i Missisipi za 10 zł a teraz 19 zł za samo Uranopolis i 29 za dwie kolejne
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: eveni »

Muszczu pisze: 19 maja 2023, 19:50 jakiś czas temu kupowałem Uniwersytet i Missisipi za 10 zł a teraz 19 zł za samo Uranopolis i 29 za dwie kolejne
Też mnie to niemiło zaskoczyło :shock:
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3351
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2000 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Ardel12 »

Ktoś mi może powiedzieć czego nie mam w pudle ultimate retail a jest teraz dostępne w sklepie Portalu do kupna?
Znalazłem porównanie:
https://portalgames.blob.core.windows.n ... abelka.pdf
ale brak mi tam konkretnych nazw...

EDIT: Pokopałem i chyba znalazłem co potrzebowałem. Na grafice mowa jest o 4 frakcjach, a co z Uranopolis? Ona w pudle jest czy też do dokupienia?
Awatar użytkownika
Wender
Posty: 187
Rejestracja: 09 lip 2022, 18:13
Has thanked: 100 times
Been thanked: 78 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Wender »

Ardel12 pisze: 19 maja 2023, 21:20 Ktoś mi może powiedzieć czego nie mam w pudle ultimate retail a jest teraz dostępne w sklepie Portalu do kupna?
Znalazłem porównanie:
https://portalgames.blob.core.windows.n ... abelka.pdf
ale brak mi tam konkretnych nazw...

EDIT: Pokopałem i chyba znalazłem co potrzebowałem. Na grafice mowa jest o 4 frakcjach, a co z Uranopolis? Ona w pudle jest czy też do dokupienia?
Do kupienia, Uranopolis nawet w wersji GF była dodatkiem. W wersji sklepowej masz tylko 4 podstawowe frakcje, więc wszyskich, które można dokupić osobno w niej brakuje.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3351
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2000 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Ardel12 »

No dobra, a co z tych dodatków jest w ogóle sensowne do dobrania? Obstawiam te 5 frakcji, ale może ktoś mnie oświeci co warto dobrać.
Awatar użytkownika
Wender
Posty: 187
Rejestracja: 09 lip 2022, 18:13
Has thanked: 100 times
Been thanked: 78 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Wender »

Ardel12 pisze: 20 maja 2023, 16:55 No dobra, a co z tych dodatków jest w ogóle sensowne do dobrania? Obstawiam te 5 frakcji, ale może ktoś mnie oświeci co warto dobrać.
Najwięcej wnoszą frakcje ;) Reszta to pierdoły raczej, ale można dorzucić:
- 3 miasta (mini dotatek pamiętający jeszcze przedsprzedaż edycji Master Set)
- 6 kart promo
- serwerownie molocha
- arena
- karty siedzib

Edit: Generalnie to co teraz wrzucili i jest opisane jako promo z kampanii GF nie występuje w wersji retail
Atk
Posty: 1393
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Atk »

Wender pisze: 19 maja 2023, 16:18 Wszystkie bonusowe frakcje są już do kupienia w sklepie Portalu.
Racja poszło w górę, chociaż dorzucili drewniany znacznik
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Gromb »

A tego Big boxa z insertem warto brać?
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Wender
Posty: 187
Rejestracja: 09 lip 2022, 18:13
Has thanked: 100 times
Been thanked: 78 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Wender »

Atk pisze: 20 maja 2023, 17:40
Wender pisze: 19 maja 2023, 16:18 Wszystkie bonusowe frakcje są już do kupienia w sklepie Portalu.
Racja poszło w górę, chociaż dorzucili drewniany znacznik
Uranopolis kosztował na GF 4 euro. Musieli podnieść niestety :( taki trochę rykoszet międzynarodowej kampanii :(
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: eveni »

Gromb pisze: 20 maja 2023, 17:45 A tego Big boxa z insertem warto brać?
Było sporo zarzutów, m.in. ludzie narzekali, że nie ma oddzielnego miejsca na wszystkie żetony i sporo wrzuca się razem. Ja sobie odpuściłam, w podobnej cenie można kupić drewniany insert i mieć wszystko posegregowane w mniejszym pudełku.
Awatar użytkownika
Wender
Posty: 187
Rejestracja: 09 lip 2022, 18:13
Has thanked: 100 times
Been thanked: 78 times

Re: 51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Wender »

Gromb pisze: 20 maja 2023, 17:45 A tego Big boxa z insertem warto brać?
Moim zdaniem nie. A przynajmniej ja nie brałem. On ma takie same gabaryty tylko 10cm wysokości. Mam Master set ze wszyskim (wersja przedsprzedażowa) i insert Warboxa. Wszysko się mieści. Jest jeszcze miejsce na te parę pierdół, które teraz dokupiłem po kampanii.
Jedynie Uranopolis będzie wymagało usunięcia przykrywki od pojemika na żetony.

No chyba, że kupujesz playmaty i też je chcesz upchnąć. Nie wiem jak w pudełku do Ultimate, ale do Master set z insertem nie wejdą na pewno.
ODPOWIEDZ