Summoner Wars (Colby Dauch)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
MójMistrzu
Posty: 114
Rejestracja: 05 kwie 2010, 15:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 21 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: MójMistrzu »

Mi bardzo brakuje dyskusji, wymiany doświadczeń w Internecie na temat strategii, trików, siły jednostek czy deckbuildingu
W przypadku 1edycji prężnie działało forum na stronie plaidhatgames, były blogi, teraz to wszystko wymarło, jest kilka filmów na youtube, a reszta toczy się w wersji elektronicznej, z której nie korzystam
Ale to chyba szerszy problem, przy większości tematów o grach na forum ludzie rozmawiają o kosztach, wykonaniu, promkach czy koszulkach, zamiast o meritum.
Eh, takie czasy...
shad
Posty: 36
Rejestracja: 13 sty 2020, 13:21
Lokalizacja: Tuszyn
Has thanked: 21 times
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: shad »

Generalnie to czego szukasz, znajdziesz na oficjalnym Discordzie Summoner Wars :)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4635
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: warlock »

Zainwestowałem ostatnio w alternatywne kości i przyznam szczerze że są mega czytelne - rózne kolory symboli nie zlewają się już w jedną białą masę. ;) To nie był jakiś wielki problem, ale liczenie trafień powinno iść teraz sprawniej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: Largo »

Ktoś wie coś może o wydawnictwie, które wydało Polska wersję? Oni żyją jeszcze? Odpuścili całkowicie wydawanie tej gry, upadli, czy jak?
Confidential
Posty: 170
Rejestracja: 26 mar 2018, 20:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: Confidential »

warlock pisze: 28 lut 2023, 19:50 Zainwestowałem ostatnio w alternatywne kości i przyznam szczerze że są mega czytelne - rózne kolory symboli nie zlewają się już w jedną białą masę. ;) To nie był jakiś wielki problem, ale liczenie trafień powinno iść teraz sprawniej.
Obrazek
Ja czekam obecnie na dostawę moich kości, plastikowych tokenów oraz maty. 8)
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: kozz84 »

Largo pisze: 01 mar 2023, 13:34 Ktoś wie coś może o wydawnictwie, które wydało Polska wersję? Oni żyją jeszcze? Odpuścili całkowicie wydawanie tej gry, upadli, czy jak?
Też jestem ciekaw. Już całkiem sporo wyszło dodatkowych frakcji a u nas nic...
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: Fiacik »

kozz84 pisze: 01 mar 2023, 14:17
Largo pisze: 01 mar 2023, 13:34 Ktoś wie coś może o wydawnictwie, które wydało Polska wersję? Oni żyją jeszcze? Odpuścili całkowicie wydawanie tej gry, upadli, czy jak?
Też jestem ciekaw. Już całkiem sporo wyszło dodatkowych frakcji a u nas nic...
Oni nie podjęli praktycznie żadnych działań marketingowych w Polsce przy wydawaniu podstawki. Jak można zatem liczyć na jakiekolwiek dodatki?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: BOLLO »

Jejciu tyle lat mam już tę grę i jeszcze nie miałem okazji w nią zagrać bo zawsze ktoś krzykliwszy się znajdzie na to miejsce...
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: CrossSleet »

Fiacik pisze: 01 mar 2023, 14:34
kozz84 pisze: 01 mar 2023, 14:17
Largo pisze: 01 mar 2023, 13:34 Ktoś wie coś może o wydawnictwie, które wydało Polska wersję? Oni żyją jeszcze? Odpuścili całkowicie wydawanie tej gry, upadli, czy jak?
Też jestem ciekaw. Już całkiem sporo wyszło dodatkowych frakcji a u nas nic...
Oni nie podjęli praktycznie żadnych działań marketingowych w Polsce przy wydawaniu podstawki. Jak można zatem liczyć na jakiekolwiek dodatki?
Ja się poddałem, sprzedałem polską wersję i zamówiłem zagraniczną z dodatkami i tyle. Nie będę się prosił :) Polski wydawca całkowicie olał sprawę i tyle, a szkoda, bo gra jest fantastyczna (moim zdaniem).
Confidential
Posty: 170
Rejestracja: 26 mar 2018, 20:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: Confidential »

Ja przed podjęciem decyzji o tym, jaką wersję językową kupić, przeprowadziłem rozeznanie kto to w Polsce wydaje i jakie są szanse na ukazanie się dodatków po Polsku. Stwierdziłem, że nie ma raczej co liczyć na naszego wydawcę. Jak się okazało, rzeczywiście sprawę spartolili.
Jestem zadowolony z podjętej przeze mnie decyzji, bo na tą chwilę poza podstawką posiadam wszystkie możliwe dodatki :D (oprócz tych, na dostawę których wciąż czekam).
Satino4
Posty: 30
Rejestracja: 20 lip 2022, 12:55
Has thanked: 23 times
Been thanked: 6 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: Satino4 »

Mam takie pytanko: SW: Przymierza można łączyć z pierwszą jak i drugą edycją SW? BGG zaleca pierwszą edycję, ale może ktoś ma doświadczenie i podpowie :) Dziękuję
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4635
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: warlock »

Druga edycja jest niekompatybilna z niczym z poprzedniej,
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4635
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: warlock »

Kupiłem ostatnio talię High Elves i zawiera ona erratę do kilku kart z podstawki (3 poprawione karty do podmiany + opis). ;). Wrzucam info dla potomnych:

Obrazek
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: adalbert »

Zgadza się. W wersji online te poprawki chodzą już od jakiegoś czasu. Wprowadzają też jakieś zmiany w innych taliach, ale chyba nie z podstawki.
ODPOWIEDZ