Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2442
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 545 times
Been thanked: 270 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Markus »

Nie marudzić tyle.
Jeżeli Galakta z jakiś powodów odpuści Arkhama LCG to dopiero będziecie płakać bo prawdopodobnie nikt inny ne wyda tego po polsku. (Tyle do tłumaczenia od zera przy tak nasyconym rynku? )
Naprawdę słabe już robi się to przyczepianie się do kazdej pierdoly/potknięciu jaka przytrafia się Galakcie.
Awatar użytkownika
equiv
Posty: 45
Rejestracja: 10 lut 2021, 23:56
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: equiv »

Markus pisze: 28 lut 2023, 22:38 Nie marudzić tyle.
Jeżeli Galakta z jakiś powodów odpuści Arkhama LCG to dopiero będziecie płakać bo prawdopodobnie nikt inny ne wyda tego po polsku. (Tyle do tłumaczenia od zera przy tak nasyconym rynku? )
Naprawdę słabe już robi się to przyczepianie się do kazdej pierdoly/potknięciu jaka przytrafia się Galakcie.
A czy nie jest tak, że to FFG wydaje wszystkie wersje językowe, a Galakta jedynie dystrybuuje i praktycznie ma dosć mało do gadania w kwesti premier i dodruków?
Pisali dumnie na FB, że próbowali ugadać się z FFG w sprawie wcześniejszej premiery nowego scenariusza. Była w ogóle na to szansa?
I jeszcze to, że totalnie zapomnieli o Zapomnianej Erze w nowym wydaniu - obstawiam, że wykorzystują sytuację z opóźnieniem tego nowego scenariusza żeby sprzedać zaległą starą wersję. Wtedy razem z "Szczęście i Szaleństwo" pojawi się też Zapomniana Era, bo w magiczny sposób przypłynęła w jednym kontenerze, totalnie zapomniana.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

equiv pisze: 01 mar 2023, 07:44
Markus pisze: 28 lut 2023, 22:38 Nie marudzić tyle.
Jeżeli Galakta z jakiś powodów odpuści Arkhama LCG to dopiero będziecie płakać bo prawdopodobnie nikt inny ne wyda tego po polsku. (Tyle do tłumaczenia od zera przy tak nasyconym rynku? )
Naprawdę słabe już robi się to przyczepianie się do kazdej pierdoly/potknięciu jaka przytrafia się Galakcie.
A czy nie jest tak, że to FFG wydaje wszystkie wersje językowe, a Galakta jedynie dystrybuuje i praktycznie ma dosć mało do gadania w kwesti premier i dodruków?
Pisali dumnie na FB, że próbowali ugadać się z FFG w sprawie wcześniejszej premiery nowego scenariusza. Była w ogóle na to szansa?
I jeszcze to, że totalnie zapomnieli o Zapomnianej Erze w nowym wydaniu - obstawiam, że wykorzystują sytuację z opóźnieniem tego nowego scenariusza żeby sprzedać zaległą starą wersję. Wtedy razem z "Szczęście i Szaleństwo" pojawi się też Zapomniana Era, bo w magiczny sposób przypłynęła w jednym kontenerze, totalnie zapomniana.
Strzelam- chodziło zwyczajnie o to, że Galakta ma już te scenariusze u siebie i próbowała uzyskać pozwolenie by zacząć dystrybucje. Nic więcej.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 338 times
Been thanked: 309 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Chudej »

Mało w tym wątku rozmów o samych rozgrywkach, więc może "dla zmiany palety" pochwalę się ostatnim sukcesem w Dunwich.

W rolach głównych Daisy (żona) i Yorick (ja), weterani Nocy fanatyka (z 2 traumami psychicznymi na każdym), co prawda na poziomie trudności standardowym, ale wyższych się nie tykam w tej grze ;)
Spoiler:
Ogólnie pierwszy raz grałem badaczem z czerwonej klasy i nie podobało mi się aż tak bardzo jak granie pozostałymi. Muszę powiedzieć, że o ile przez jakieś 60% grania BARDZO ciężko mi się układało talię pod Yoricka (kilkukrotnie wymieniałem jakieś 80% talii), to pod koniec, jak już zacząłem używać Charyzmy, Mężczyzny w czerwonych rękawiczkach i Klucza Ys to było super. Miecze motylkowe nie pasują mi kompletnie tematycznie do tej postaci, ale niestety, z tego co miałem do wyboru była to jedyna sensowna opcja, która miała jakieś poważne bonusy dobrze się kombiące z postacią. Dunwich po raz kolejny dało mi najlepsze wrażenia z rozgrywki w Arkham i polecam tą kampanię jeszcze raz :)
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: arian »

Dunwich jest fajne, bo dość proste mechanicznie, a już sprawiające przyjemność. A może to sentyment. Ale to jest z drobnymi wyjątkami, fajna kampania pod odprężająca rozgrywkę, gdzie nie trzeba śledzić mnóstwa statystyk, mapy są rozsądnej wielkości, a scenariusze przygotowuje się w miarę szybko.

Ja z kolei czerwonych badaczy bardzo lubię. Nie wiem jak Wendy, bo nią grałem bardzo dawno. Ale Yorrick z jego przywracaniem przedmiotów z cmentarza jest świetny, a do tego bardzo mocny moim zdaniem. Nawet gdy budowałem jego talię tematycznie, czyli dostawał najpierw łopatę i latarnię, to po kilku rozwinięciach był nie do powstrzymania. I fajnie badał i bardzo dobrze walczył, dzięki dostępowi do mocnych kart. Ashcan Pete z Dukem też się fajnie sprawdza, bo pozwala grać true solo dwoma bohaterami. Przez Carcosę przeszli jak burza. Pete na chwilę zgubił się w szpitalu, ale Duke wywęszył drogę do wyjścia i w ostatniej akcji udało się uciec. Chyba najbardziej emocjonująca końcówka scenariusza jaką miałem w tej grze. 😉
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Chudej pisze: 02 mar 2023, 11:08 Mało w tym wątku rozmów o samych rozgrywkach, więc może "dla zmiany palety" pochwalę się ostatnim sukcesem w Dunwich.

W rolach głównych Daisy (żona) i Yorick (ja), weterani Nocy fanatyka (z 2 traumami psychicznymi na każdym), co prawda na poziomie trudności standardowym, ale wyższych się nie tykam w tej grze ;)
Spoiler:
Ogólnie pierwszy raz grałem badaczem z czerwonej klasy i nie podobało mi się aż tak bardzo jak granie pozostałymi. Muszę powiedzieć, że o ile przez jakieś 60% grania BARDZO ciężko mi się układało talię pod Yoricka (kilkukrotnie wymieniałem jakieś 80% talii), to pod koniec, jak już zacząłem używać Charyzmy, Mężczyzny w czerwonych rękawiczkach i Klucza Ys to było super. Miecze motylkowe nie pasują mi kompletnie tematycznie do tej postaci, ale niestety, z tego co miałem do wyboru była to jedyna sensowna opcja, która miała jakieś poważne bonusy dobrze się kombiące z postacią. Dunwich po raz kolejny dało mi najlepsze wrażenia z rozgrywki w Arkham i polecam tą kampanię jeszcze raz :)
Czerwoni to najlepsza klasa i najciekawiej nim się gra. Zawsze mają jakiś ciekawy patent na nietypowe granje. Yorick do tego jest uber kozakiem. Rzucasz przedmioty do testów i nagminnie je przywracasz a na koniec Aktem desperacji odzyskujesz kasę wydana na bron.lata temu grałem czymś takim i kampanie pękały gładko:
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 338 times
Been thanked: 309 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Chudej »

brazylianwisnia pisze: 02 mar 2023, 11:35 Czerwoni to najlepsza klasa i najciekawiej nim się gra. Zawsze mają jakiś ciekawy patent na nietypowe granje. Yorick do tego jest uber kozakiem. Rzucasz przedmioty do testów i nagminnie je przywracasz a na koniec Aktem desperacji odzyskujesz kasę wydana na bron.lata temu grałem czymś takim i kampanie pękały gładko:
Zgadzam się co do Yoricka, jak już wiedziałem jak nim grać, to jego umiejętność wydaje się top tier. Głównym problemem dla mnie było znalezienie broni, która zadawałaby chociaż te +1 obrażenie na niższych pułapach expa o rozsądnej cenie w zasobach. Najlepszym kandydatem jest tu oczywiście maczeta, ale nie zawsze się udaje mieć tylko 1 wroga na sobie, automatycznej .45 zaś nie lubię za bardzo ze względu na wysoki koszt, a Yorick ma dosyć cienko z zasobami. Z tego co pamiętam to właśnie to był dla mnie główny problem w pierwszych rozgrywkach nim, bo pełnił w naszym teamie role zabijaki, a nie był w stanie za bardzo zadać więcej niż 1 obrażenia z jednej akcji. Najprzyjemniej mi się gra jednak pomarańczowymi i niebieskimi postaciami, a następną kampanię chyba będę ogrywał Rexem, chociaż pod mój "profil" najbardziej pasuje Roland :D
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Chudej pisze: 02 mar 2023, 12:25
Dlatego przydaje się act of desperation żeby odzyskać amunicje z pustej broni. Grając solo czy na dwóch rzadko jest większa liczba potworów w zwaricu. Chyba, że nie pozbywasz się ich na bieżąco. Dobra bronią u Yoricka jest też kij bejsbolowy(jak to przeszacujesz to wypada lepiej niż broń w ilości ataków za tą kase a u Yoricka do tego łatwiej odzyskać), używanie pieska, latarni i/lub survival knife.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Kusterek
Posty: 9
Rejestracja: 05 kwie 2020, 10:02
Has thanked: 1 time

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Kusterek »

Ma ktoś może PDF z kompletną księgą zasad i podzieli się linkiem? :)
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Kusterek pisze: 02 mar 2023, 16:19 Ma ktoś może PDF z kompletną księgą zasad i podzieli się linkiem? :)
najciemniej pod latarnią?
http://galakta.pl/gry/gry-karciane/horr ... postTabs=7
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Kusterek
Posty: 9
Rejestracja: 05 kwie 2020, 10:02
Has thanked: 1 time

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Kusterek »

Miszon pisze: 02 mar 2023, 16:22
Kusterek pisze: 02 mar 2023, 16:19 Ma ktoś może PDF z kompletną księgą zasad i podzieli się linkiem? :)
najciemniej pod latarnią?
http://galakta.pl/gry/gry-karciane/horr ... postTabs=7
Królu złoty!
Google w ogole nie odsyła do tego linka, skandal
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 355
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 33 times
Been thanked: 99 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Grellenort »

Chudej pisze: 02 mar 2023, 11:08 Ogólnie pierwszy raz grałem badaczem z czerwonej klasy i nie podobało mi się aż tak bardzo jak granie pozostałymi.
Ja właśnie dziś również ukończyłem kampanię Dunwich jednym z czerwonych. Padło na rzekomego klasyka - Pete'a Włóczęgę, granego solo. Jakkolwiek sam Pete więcej siedział na zadku i grał za niego Diuke, to jednak muszę przyznać, że
zarówno ta postać jak i ocalały jako klasa mocno mi zaimponowali (na ogół grywam głównie poszukiwaczem, mistykiem i czasami strażnikiem). Idea grania na niskiej kasie, z mnóstwem umiejętności do testów i wentylami bezpieczeństwa w postaci "łutu szczęścia" nadspodziewanie mi siadła. Do tego takie cuda jak "gazeta", "toporek strażacki" czy "patrz, co znalazłem" i mamy najważniejsze rzeczy ogarnięte - siła woli i zręczność z postaci, świetny combat i wskazówki z kart. Finał skończył się, zanim na dobre się zaczął :D
shuji
Posty: 1276
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: shuji »

Galakta nie ma w planach zapomnianej ery.


Obrazek
Eberhard
Posty: 32
Rejestracja: 16 sty 2012, 18:02
Has thanked: 64 times
Been thanked: 16 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Eberhard »

shuji pisze: 03 mar 2023, 08:18 Galakta nie ma w planach zapomnianej ery.


Obrazek
Fatalna wiadomość. W starym formacie nie można skompletować 😕
baradnor
Posty: 80
Rejestracja: 04 mar 2022, 11:14
Has thanked: 42 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: baradnor »

Szkoda, że nie mogli tego od razu napisać oficjalnie jak FFG zapowiedziało, a nie bawili się w kotka i myszkę i dopiero to przyznali w jakiejs prywatnej rozmowie.

Rozumiem, że na Innsmouth i Pożeraczy może nie być chętnych, bo stary format spokojnie da się zebrać, ale nie jest to możliwe dla Zapomnianej Ery i Przerwanego Kręgu...
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Largo »

Obrazek
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3299
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 428 times
Been thanked: 1038 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: psia.kostka »

Takie dwa do południowej, piątkowej kawusi:
Spoiler:
Spoiler:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Tego drugiego nie bardzo rozumiem. Lacerta upadła, bo czegoś nie wydała? Raczej bo przestała wydawać hity, a może kamyczkiem było utracenie Pandemica.

Wracając do klas: ja najbardziej lubię grać właśnie czerwonymi oraz fioletowymi. Czerwoni grają zupełnie inaczej niż inne klasy, a rozgrywka typu "nie udało się. Ha! A jednak udało!" jest szalenie satysfakcjonująca. Z kolei fioletowi za pomocą zaklęć są bardzo wszechstronni, mogą wybrać sobie, czy będą zabijać, poszukiwać, czy wszystko naraz.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1525
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 183 times
Been thanked: 558 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ayaram »

Jeeej, czyli w końcu możemy mówić, że Galakta nie wydała wszystkiego, cudnie.

No więc mamy ten magiczny moment, gdzie trzeba pomyśleć, czy rzucać się szybko na to co jeszcze jest w starym w PL, czy przerzucić się na angielską, czy stwierdzić, że whatever, jak już jest dziurawa kolekcja to olać zbieranie co popadnie, zbierać jak leci i się łudzić, że dodruk/nowe pudło zapomnianej ery jeszcze się pojawi itp.

No i zakładając wersje a) czy warto kupować duże boxy zapomnianej Ery i Przerwanego kręgu dla samych badaczy, czy tracą mocno bez synergii z resztą pudełek? Co z siłą decków przy progresywnym graniu? zapomniana Era uchodzi za najtrudniejszą, ale czy to znaczy że idąc CS :arrow: Dunwich :arrow: Carcossa :arrow: Pożeracze snów nie będę czuł, że poziom przy niepełnej kolekcji jest nie fair? Co z listą tabu? Strzelam, że "nerfione/zmieniane karty" po części są przez połączenia kart, a nie siłę pojedynczej karty, więc pewnie w takiej sytuacji lepiej je olać?

No nic, żeby przy piątku skończyć w lepszym na stroju. Ktoś wspominał ostatnio o apce Arkham Cards, dałem szansę, dzisiaj zagrałem z apką, spodziewając się po prostu "ok" apki trochę usprawniającej w życie, ale jestem pod mega wrażeniem :shock: Chyba faktycznie te fajne nowe księgi kampanii przestały być takie fajne :shock:

Co do klas - raczej nie mam bardziej/mniej lubianych, raczej bardziej/mniej lubianych bohaterów. Na wyróżnienie na pewno mistycy, nie pod względem może gameplayu, ale przez fenomenalny klimat osób które zadarły z siłą której do końca nie rozumieją. Miodzio.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Ayaram pisze: 03 mar 2023, 20:26 Jeeej, czyli w końcu możemy mówić, że Galakta nie wydała wszystkiego, cudnie.

No więc mamy ten magiczny moment, gdzie trzeba pomyśleć, czy rzucać się szybko na to co jeszcze jest w starym w PL, czy przerzucić się na angielską, czy stwierdzić, że whatever, jak już jest dziurawa kolekcja to olać zbieranie co popadnie, zbierać jak leci i się łudzić, że dodruk/nowe pudło zapomnianej ery jeszcze się pojawi itp.

No i zakładając wersje a) czy warto kupować duże boxy zapomnianej Ery i Przerwanego kręgu dla samych badaczy, czy tracą mocno bez synergii z resztą pudełek? Co z siłą decków przy progresywnym graniu? zapomniana Era uchodzi za najtrudniejszą, ale czy to znaczy że idąc CS :arrow: Dunwich :arrow: Carcossa :arrow: Pożeracze snów nie będę czuł, że poziom przy niepełnej kolekcji jest nie fair? Co z listą tabu? Strzelam, że "nerfione/zmieniane karty" po części są przez połączenia kart, a nie siłę pojedynczej karty, więc pewnie w takiej sytuacji lepiej je olać?

No nic, żeby przy piątku skończyć w lepszym na stroju. Ktoś wspominał ostatnio o apce Arkham Cards, dałem szansę, dzisiaj zagrałem z apką, spodziewając się po prostu "ok" apki trochę usprawniającej w życie, ale jestem pod mega wrażeniem :shock: Chyba faktycznie te fajne nowe księgi kampanii przestały być takie fajne :shock:

Co do klas - raczej nie mam bardziej/mniej lubianych, raczej bardziej/mniej lubianych bohaterów. Na wyróżnienie na pewno mistycy, nie pod względem może gameplayu, ale przez fenomenalny klimat osób które zadarły z siłą której do końca nie rozumieją. Miodzio.
Przeciez kazda kampania jest tak projektowana jakbyś miał tylko podstawkę i ja. Po TFA nie ma już nic równie trudnego. Z pula kart Core, Dunwich, Carcosa na normalny przejdziesz każda kampanie bez wielkich problemów. Czy galakta nie wydała wszystkiego?i tak i nie. Wydali przecież Zapomniana Erę ale odpuścili jej dodruk w nowym formacie. Najlepsza opcja byłoby chyba odkupić stara cykl z drugiej ręki. Myślę, że skoro zapomniana era pokończyła się w sklepach to moga to kiedyś wydać. Bardziej bym się martwił o te kampanie które mają zaopatrzenie w sklepie w starym formacie.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
shuji
Posty: 1276
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: shuji »

brazylianwisnia pisze: 03 mar 2023, 20:59 Czy galakta nie wydała wszystkiego?i tak i nie. Wydali przecież Zapomniana Erę ale odpuścili jej dodruk w nowym formacie. Najlepsza opcja byłoby chyba odkupić stara cykl z drugiej ręki. Myślę, że skoro zapomniana era pokończyła się w sklepach to moga to kiedyś wydać. Bardziej bym się martwił o te kampanie które mają zaopatrzenie w sklepie w starym formacie.
Moim zdaniem jak odpuścili jedno, to trzeba się spodziewać że już nic nie wydadzą. Zresztą nikt nie będzie przecież kupował dziurawej kolekcji - albo zostanie na tym co ma albo przejdzie na ang
Ostatnio zmieniony 06 mar 2023, 17:21 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Cytowanie
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: arian »

Ale może zlecali druk zanim zaczął się kolejny szal na Arkham w związku z nowym formatem. Nie dodrukowali w nowej wersji premierowo, skoro cykl był w sklepach, ale to przecież nie znaczy, że nie podłączą się pod najbliższy dodruk tego cyklu w tym formacie. Nie ma sensu panikować.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

shuji pisze: 03 mar 2023, 21:18 Moim zdaniem jak odpuścili jedno, to trzeba się spodziewać że już nic nie wydadzą. Zresztą nikt nie będzie przecież kupował dziurawej kolekcji - albo zostanie na tym co ma albo przejdzie na ang
No ale nie każdy ma dziurawa kolekcje. Mam przecież stary format w komplecie i nadal interesuja mnie nowe dodatki które nadejda. Do tego jest grupa osób który mają stary format i nie udało im się kupić wszystkiego w starym formacie więc uzupełnia sobie nowym.
No i może jest to nieprawdopodobne ale oprócz kolekcjonerów są też gracze i oni chcą mieć najlepsze dodatki, to co są w stanie ograć i nie przejmują się nie mając jednego z wielu dodatków.
Nie szedł bym w taka skrajność jak "Nikt nie kupi".
Ostatnio zmieniony 06 mar 2023, 17:21 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Cytowanie
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Czy ja wiem czy ZE taka najtrudniejsza? Może z oryginalnymi zasadami eksploracji, ale z tymi z powrotu nie wydaje mi się.
Poza tym ja raczej myślałem, że Przerwany Krąg albo ta kolejna kampania, zapomniałem tytułu, są trudniejsze.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 355
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 33 times
Been thanked: 99 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Grellenort »

arian pisze: 03 mar 2023, 21:29 Ale może zlecali druk zanim zaczął się kolejny szal na Arkham w związku z nowym formatem. Nie dodrukowali w nowej wersji premierowo, skoro cykl był w sklepach, ale to przecież nie znaczy, że nie podłączą się pod najbliższy dodruk tego cyklu w tym formacie. Nie ma sensu panikować.
Dokładnie. Gra się sprzedaje, nowe produkty wciąż wychodzą. Nie chcę się wyzłośliwiać, ale zawsze gdy jest jakiś problem z dodrukiem przy LCG, to stosowny wątek ubiera pogrzebowe szaty, co stwarza ryzyko samospełniającej się przepowiedni.
Analogicznie to wygląda z FFG; jeśli nie dość szybko coś napiszą o danej grze na ich stronie, to zaraz jest wysyp wątków na BGG/filmików na YT, że gra umiera, czas palić karty i rwać włosy z głów. Do tego stopnia, że teraz FFG periodycznie leje wodę bez grama konkretów o jakiejś grze tylko dlatego, żeby ta utrzymała się w percepcji potencjalnego klienta i żeby ktoś nie zaczął bawić się w zwiastuna złej nowiny :)

Nie sądzę, żeby Galakta olała produkty z serii Arkham, choć zgadzam się, że powinni być bardziej transparentni w ogłaszaniu co i jak, żeby ludziom ciśnienia nie podnosić. O klientów się dba nie tylko w trakcie przekazywania pieniędzy z rąk do rąk :wink:
ODPOWIEDZ