(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
awojdi
Posty: 78
Rejestracja: 18 maja 2009, 11:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: awojdi »

A ja bym chętnie zagrał w 2 de Mayo albo Manoeuvre.
Niestety nie posiadam :-)

Ze sobą mam Agricolę, W roku smoka i San Juan.
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Wilk »

Manoeuvre z chęcią przyniosę i zagram jak tylko skończę grać w Warriors of God, które zaczynam o 17 (wtedy pewnie będę w tzw. sali strategów na dole, później pewnie pofatyguję się na górę - jakoś się znajdziemy). :)
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Filippos »

Maori przegrało walkę o miejsce w plecaku rowerzysty z prototypem Magnum Sal :D Tak więc po wizycie w Złotym Mieście zapraszam do kopalni soli w Wieliczce. :mrgreen:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
awojdi
Posty: 78
Rejestracja: 18 maja 2009, 11:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: awojdi »

Wilk pisze:Manoeuvre z chęcią przyniosę i zagram jak tylko skończę grać w Warriors of God, które zaczynam o 17 (wtedy pewnie będę w tzw. sali strategów na dole, później pewnie pofatyguję się na górę - jakoś się znajdziemy). :)
ok fajnie, jak będę na PW to zajrzę na dół i się pokażę
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: stalker »

Filippos pisze:zapraszam do kopalni soli w Wieliczce. :mrgreen:
Chętnie podwyższę sobie ciśnienie dietą wysokosodową... ;)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
lith
Posty: 56
Rejestracja: 05 mar 2008, 09:31

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: lith »

@Wilk Niestety nie grałem w R4G. Sam bym wolał zagrać w podstawkę najpierw, więc wersje z dodatkami chętnie poznam innym razem ;)
Awatar użytkownika
P.Kot.L.
Posty: 62
Rejestracja: 23 lut 2009, 14:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: P.Kot.L. »

No dobra, będę o tej 16:20 - liczcie mnie do tego Brassa :)
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: stalker »

Au, awaria... obawiam się, że mnie nie będzie, niestety
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: zephyr »

Dzisiaj Imperial, Steel Driver i na deser Dixit

Partia Imperiala była raczej szkoleniowa, zwłaszcza przy moim tłumaczeniu zasad "na szybko" ciężko mówić o wielkiej rywalizacji kiedy połowa zasad ujawnia się w trakcie rozgrywki, a gra do najłatwiejszych w ogarnięciu "jak w to sensownie grać" nie należy. Mam nadzieję że się podobało i jeszcze kiedyś pogramy.

Steel Driver w maksymalnym 6os składzie. Szczerze mówiąc spodziewałem się że gra będzie niegrywalna i potwornie chaotyczna, ale grało się dobrze. Nadal nie czuję kontroli w końcowej fazie zabierania kostek, wpływy z udziałów to jednak istotna część gry, a w tej fazie mam wrażenie że można kogoś bardzo udupić włącznie z sobą i to niekoniecznie jako świadoma decyzja ale przypadkiem kiedy kilka firm zabierze się za kostki którejś innej linii.

Jako lekka gra kolejowa sprawdza się natomiast znakomicie, proste zasady i niebanalne decyzje inwestycyjne.

Na koniec Dixit, zdecydowanie nie jest to tytuł w którym mam zamiar rywalizować o zwycięstwo, ale sama rozgrywka jest całkiem ciekawym przeżyciem i fajnym sposobem na spędzenie parudziesięciu minut. Swoją drogą różowy króliczek jakoś często wyrywa się przed szereg, więc może jednak punktacja nie jest modelem rozkładu losowego. :)
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
P.Kot.L.
Posty: 62
Rejestracja: 23 lut 2009, 14:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: P.Kot.L. »

Najpierw umówiony Brass - ktoś zrozumiał że w końcu ma mnie nie być (mimo iż na forum nic takiego nie napisałem :P), ale tak czy inaczej zagrałem. Gra zdecydowanie przednia - już nie chce mi się jej opisywać bo tutaj wszyscy pewnie grali, powiem tyle że świetnie się bawiłem i choć niestety przez to, że zwracałem uwagę na co innego niż doświadczeni gracze zająłem trzecie miejsce (po fazie kanałów miałem pierwsze), to chciałbym pograć jeszcze :) (BTW: Godzina tłumaczenia zasad, dwie godziny gry :))

Potem tak ni z gruchy ni z pietruchy prototyp od Filipposa, czyli Magnum Sal, a.k.a. Głupia, losowa gra :) Z początku strasznie dużo schematów w stylu ustawiania pomocników w barze (i jest to najbardziej opłacalny ruch którego zwyczajnie jeśli się nie wykona, to traci się mnóstwo kasy) które są jedynym oczywistym ruchem i fakt, że Ci którzy podążyli za tymi schematami mają później łatwiej z wydobywaniem soli, ale po iluś przeróbkach może być nawet-nawet.

Na koniec Dixit już po 22 (chciałem wyjść wcześniej, ale trochę tak głupio odejść od MS przed zakończeniem) - nie mam nic do dodania, podpisuję się pod tym co napisał zephyr.

Generalnie udany wieczór - teraz szykuje się seria wyjazdów, ale po powrocie chyba zacznę przychodzić bardziej regularnie :)
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: melee »

P.Kot.L. pisze:po fazie kanałów miałem pierwsze
Prawdę mówiąc nie pamiętam partii, aby osoba prowadząca po fazie kanałów wygrała całą grę. To raczej cecha Brassa - duża ilość punktów w 1 fazie wskazuje na słabsze przygotowania do fazy 2 -> brak szans na zwycięstwo.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: zephyr »

Jak punkty w pierwszej fazie zostały zdobyte na zakładach poziomu >= 2 to zwycięstwo w pierwszej fazie wcale nie przeszkadza w utrzymaniu przewagi, ale faktycznie ważniejsze niż ilość punktów jest zapas kasy, poziom rozwoju, poziom dochodu i parę rozwiniętych placówek porozrzucanych po mapie od których łatwiej zacząć budowę nowej sieci zakładów.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Smerf Maruda »

zephyr pisze:ale faktycznie ważniejsze niż ilość punktów jest zapas kasy, poziom rozwoju, poziom dochodu i parę rozwiniętych placówek porozrzucanych po mapie od których łatwiej zacząć budowę nowej sieci zakładów.
Brzmi prosto 8-)
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: melee »

zephyr pisze:Jak punkty w pierwszej fazie zostały zdobyte na zakładach poziomu >= 2
sęk w tym, że jeśli ktoś nie robi dużej ilości rozwojów, tylko po prostu nabija punkty na poziomie 1, to jeśli nie przydarzyła się jakaś katastrofa będzie miał więcej punktów
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: ragozd »

dokladnie - da sie isc w rozwoj i wygrac 1 etap tylko gdzy wszyscy tak robia - bo ktos byc musi pierwszy, ale to sa wtedy male roznice :)
Jesli ktos sie cieszy ze wygral 1 etap znaczy sie ze dopiero uczy sie gry :)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: zephyr »

Zakłady pierwszego poziomu za wysoko nie punktują, wiec można wygrać pierwszy etap punktowo np dobrze rozwiniętą siecią przędzalni, co przekłada się na utrzymanie przewagi w następnej rundzie. Chodzi mi głównie o to że same punkty są mało istotne, ważniejsze skąd się wzięły, bo wysoki wynik może świadczyć zarówno o tragicznej jak i genialnej sytuacji dla danego gracza.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Smerf Maruda »

W piątek zapraszam na Periklesa. Potrzeba minimum czterech graczy. Tłumaczenie zasad przewidziane.
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Filippos »

Ja będe miał w piątek Darjeeling z Math Trade'u i LOTRa the Duell. Może jeszcze Die Goldene Stadt się zmieści.
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: draco »

Darjeeling i Perikles chętnie. Sam zabieram po raz kolejny Cubę i standardowo Dixit.
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Andreus »

Filippos pisze:Ja będe miał w piątek Darjeeling z Math Trade'u i LOTRa the Duell. Może jeszcze Die Goldene Stadt się zmieści.
A ja dla odmiany chętnie zagram w Die Goldene Stadt, jeśli ktoś zasady wytłumaczy ;)
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

Wziąć Periklesa czy będziesz miał Smerfie swojego?
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Smerf Maruda »

Swojego.
Awatar użytkownika
dezerter
Posty: 182
Rejestracja: 18 paź 2007, 09:42
Lokalizacja: Szczęśliwice

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: dezerter »

Chajre! :D Piszę się jako chyba czwarty do Periklesa. O której start? Mogę być 16.30
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: yosz »

Okazuje się że będę około 16:30. Na pewno wezmę ze sobą Race'a z dwoma dodatkami.. a co więcej? Może Cuba El Presidente? Może Acquire? Może Steam (ochota jest ale czy będą chętni)? A może Agricola z talią K? W El Grande, Caylusa, Brassa czy Notre Dame też bym pograł. Kto ma na co ochotę z moich gier? :>
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Andreus »

yosz pisze:Okazuje się że będę około 16:30. Na pewno wezmę ze sobą Race'a z dwoma dodatkami.. a co więcej? Może Cuba El Presidente? Może Acquire? Może Steam (ochota jest ale czy będą chętni)? A może Agricola z talią K? W El Grande, Caylusa, Brassa czy Notre Dame też bym pograł. Kto ma na co ochotę z moich gier? :>
Ja chętnie spróbuje Steama :)
ODPOWIEDZ