This War of Mine - zasady, wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Gutmi
Posty: 5
Rejestracja: 20 lis 2022, 15:13
Been thanked: 1 time

Re: This War of Mine - zasady, wątpliwości

Post autor: Gutmi »

Odi pisze: 25 sty 2023, 17:30 Serio mozna drzemać w ciągu dnia na łóżku pomimo braku akcji? I to jest napisane w skrypcie 150?
Sprawdzę z ciekawości po powrocie do domu. To by była sensowna, acz rewolucyjna (dla moich rozgrywek) zasada...
No właśnie nie do końca. Do skryptu 150 odnosi Cię żeton zmęczenia (a dokładniej strona z poziomem 4). Czyli wydaje się, iż skrypt tyczy się tylko sytuacji, gdy postać ma stan Sen (stan zmęczenia na poziomie 4). A czy można nie patrzeć na brak akcji przy drzemce mając 3 lub mniej zmęczenia? Tego nie wiadomo. Na logikę, jeżeli postać kompletnie zmęczona (zmęczenie na 4) może ignorować stany i spać, to czemu by nie mogła ignorować stanów i spać przy mniejszym zmęczeniu?
AniaD303
Posty: 16
Rejestracja: 01 mar 2021, 07:54

Re: This War of Mine - zasady, wątpliwości

Post autor: AniaD303 »

Czy jest gdzieś zbiorczy spis wszystkich dodatkowych zasad z księgi skryptów, czy trzeba ją całą wertować, chcąc doczytać wszystkie zaawansowane zasady?
Awatar użytkownika
Erni
Posty: 348
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:06
Lokalizacja: Jakaś wiocha pod Gnieznem
Has thanked: 69 times
Been thanked: 74 times

Re: This War of Mine - zasady, wątpliwości

Post autor: Erni »

Każda faza w Dzienniku zawiera odnośnik do skryptu ze szczegółowymi zasadami tej fazy. A na końcu tego skryptu jest wytłuszczony odnośnik do tak zwanych zasad zaawansowanych.
Pozornie wydaje się to chaotyczne i mało intuicyjne, ale tak naprawdę wcale nie jest. Po drugie autorzy gry od zawsze podkreślali, że poznawanie zasad w trakcie gry było zamierzone i miało stanowić część przygody ze światem This War of Mine.
Awatar użytkownika
Kajdi
Posty: 200
Rejestracja: 11 cze 2013, 19:21
Has thanked: 31 times
Been thanked: 63 times

Re: This War of Mine - zasady, wątpliwości

Post autor: Kajdi »

Pytanie, bo nie wiem, czy dobrze interpretuję kartę akcji specjalnej "Zaradny" - ona zastępuje wszystkie zasoby jednego typu wymagane do zbudowania sprzętu (czyli np. 5 zębatek dla warsztatu lub oba komponenty elektryczne dla radia)?
Awatar użytkownika
Erni
Posty: 348
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:06
Lokalizacja: Jakaś wiocha pod Gnieznem
Has thanked: 69 times
Been thanked: 74 times

Re: This War of Mine - zasady, wątpliwości

Post autor: Erni »

Dokładnie tak.
martinez1
Posty: 2
Rejestracja: 07 sty 2015, 22:06

Re: This War of Mine - zasady, wątpliwości

Post autor: martinez1 »

Mam pytanie dot. fazy starcia i kolejności rzucania kośćmi i zadawania/rozpatrywania ran. W instrukcji jest napisane, że obie strony atakują się równocześnie.

Powiedzmy, że mamy następujące starcie:
3 wrogów, jeden bez broni. jeden wyposażony w broń białą, a jeden w karabin;
2 postacie, jedna bez broni, a jedna z karabinem.

Czy to znaczy, że powinienem rzucić jednocześnie 3 kościami?
W pierwszej kolejności powinienem rozpatrywać strzelców. Mam po jednej kości z każdego koloru. Kto wpierw atakuje - wróg czy moja postać? Mogłąby przecież wystąpić sytuacja, iż pierwszy atak zabije przeciwnika - co wtedy z kontratakiem?

W jaki sposób decyduję komu są zadawane rany? Możemy o tym dowolnie decydować?
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: This War of Mine - zasady, wątpliwości

Post autor: Pynio »

rany zadane przez postaci i wrogów rozdzielasz dowolnie

Str 14

Najpierw rozpatrujesz ataki z bronią palną, zatem rzucasz za wszystkich i dowolnie przydzielasz rany (także tym bez broni). W twoim wypadku wychodzi mi, że rzucasz dwiema kośćmi. Potem rozpatrujesz ataki (w jednym momencie) wszystkich pozostałych.
SzalekPL
Posty: 1
Rejestracja: 21 gru 2023, 10:44

Re: This War of Mine - zasady, wątpliwości

Post autor: SzalekPL »

pawgin pisze: 04 kwie 2022, 11:42 Witam,
czy ktoś mógłby udostępnić mi skan / zdjęcie karty od kostki gruzowej (Rubble Die) w języku polskim?
Zakupiłem w języku hiszpańskim, a ze względu na zachowanie imersji chciałbym wydrukować i zalaminować kartę w języku polskim.

Obrazek

Obrazek
arkadly
Posty: 3
Rejestracja: 21 sty 2024, 17:15
Has thanked: 3 times

Re: This War of Mine - zasady, wątpliwości

Post autor: arkadly »

Cześć, jestem nowy w ogóle w temacie planszówek a w TWOM grałem dzisiaj drugi raz. Przeczytałem oczywiście cały wątek, ale gra jest trudna, więc kilka pytań...

1 Faza wyprawy:
1.1 Karta SZPERANIE - "wybrać 1 znalezisko z paska Specjalnych Znalezisk" - czyli nie muszę rzucać kością, a po prostu "wybieram"?
1.2 Karta KRYJÓWKA - czy po jej użyciu gdy "nie dobieram karty Mieszkańca" obniżam hałas, czy tylko nie dobieram a z hałasem nic nie robię?

2. Faza intruzi - przyszła zła banda, na straży miałem człowieka z nożem. Dostał 5 ran, pechowo nie obroniłem się, oraz kradzież 8 najdroższych rzeczy. Czy gdy zginął ukradli jego nóż (wartość 8)? A może go ukradli bo był jednym z 8 najdroższych rzeczy? A może nie ukradli, bo nie był w schowku a kradną tylko ze schowka?

3. W grze komputerowej, aby zmniejszyć depresję można posiedzieć na krześle/fotelu a tutaj tylko faza świtu i los mogą ją zmniejszyć? Pytam, bo w mojej ostatniej grze 4 z 5 osób "zginęło z powodu depresji 4"
Awatar użytkownika
Erni
Posty: 348
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:06
Lokalizacja: Jakaś wiocha pod Gnieznem
Has thanked: 69 times
Been thanked: 74 times

Re: This War of Mine - zasady, wątpliwości

Post autor: Erni »

Karta Szperanie - wybierasz jedno znalezisko bez żadnego rzucania kością.
Karta Kryjówka - hałas obniżasz do 1.
Faza Intruzów - broń używana przez postać na Warcie jest bezpieczna i nie może być skradziona.
Depresję możesz zmniejszyć poprzez zbudowanie Krzesła i jego używanie, a także poprzez spożycie alkoholu (bimber, spirytus).
arkadly
Posty: 3
Rejestracja: 21 sty 2024, 17:15
Has thanked: 3 times

Re: This War of Mine - zasady, wątpliwości

Post autor: arkadly »

Dzięki za poprzednią odpowiedź, szybką i dokładną.
Kolejny dzień grania i kolejne pytania:

1. Postać stojąca na warcie ma na sobie opatrunek/lek i ginie w fazie intruzów, czy lek/opatrunek przepada wraz ze śmiercią postaci, czy wraca do schowka?
2. Dobieramy przez akcję na zewnątrz nowego mieszkańca (mam 2 postaci, więc dobieram nieznajomego - postać). Czy ten nowy osobnik wykonuje akcje dzienne w dniu swojego przybycia? A jeśli tak to ile, przychodzi do gry z depresją 3, ale bez innych obciążeń.
3. Postać ma zmęczenie 3, czyli ma jedną akcję. Czy jeśli w tej akcji położę go do łóżka (-2 na zmęczenie) to po przebudzeniu mam jeszcze jedną akcję bo zmęczenie spadło do 1, gdzie są dwie akcje?
4. Karta celu "Nakaz rozbrojenia cywili" - mam ją w pierwszym rozdziale i nie dorobiłem się broni palnej - jak śmiem przypuszczać wojska to nie zainteresuje i mi nie uwierzą że nie mam broni i tak dostanę karę?
Awatar użytkownika
Erni
Posty: 348
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:06
Lokalizacja: Jakaś wiocha pod Gnieznem
Has thanked: 69 times
Been thanked: 74 times

Re: This War of Mine - zasady, wątpliwości

Post autor: Erni »

@arkadly
1. Opatrunek/Lek wraca do pudełka (nie do Schowka), możesz go ponownie zdobyć w dalszej grze.
2. Nowa postać w dniu swojego przybycia nie wykonuje żadnej akcji. Jeżeli żeton stanu na to pozwala, postać ta może wykonać kolejne akcje.
Depresja na poziomie 3 to dwie białe kropki i jedna czarna, czyli postać może wykonać dwie pierwsze akcje. Jeżeli taka postać przyjdzie do schronienia w trakcie pierwszej akcji dziennej, może wykonać drugą akcję (ale oczywiście nie zaraz w chwili przybycia). A jeżeli przyjdzie w trakcie drugiej akcji, to niestety trzecią ma zablokowaną i nic już dzisiaj zrobić nie może.
3. Jeżeli po drzemce dziennej w łóżku zmęczenie postaci spadnie do takiego poziomu, że może ona wykonać kolejną akcję, to oczywiście akcję taką może wykonać.
4. Niewykonanie Celu zawsze oznacza karę.
arkadly
Posty: 3
Rejestracja: 21 sty 2024, 17:15
Has thanked: 3 times

Re: This War of Mine - zasady, wątpliwości

Post autor: arkadly »

[quote=Erni post_id=1620593 time=1705989290 user_id=13838]
2. Nowa postać w dniu swojego przybycia [b]nie wykonuje żadnej akcji[/b]. Jeżeli żeton stanu na to pozwala, postać ta [b]może wykonać kolejne akcje.[/b]
Depresja na poziomie 3 to dwie białe kropki i jedna czarna, czyli postać może wykonać dwie pierwsze akcje. Jeżeli taka postać przyjdzie do schronienia w trakcie pierwszej akcji dziennej, może wykonać drugą akcję (ale oczywiście nie zaraz w chwili przybycia). A jeżeli przyjdzie w trakcie drugiej akcji, to niestety trzecią ma zablokowaną i nic już dzisiaj zrobić nie może.
[/quote]

Sorka, ale tu jest sprzeczność, może spróbować jeszcze raz.... Dziękuję
Coś wyboldowanie w cytacie nie działa....
nie wykonuje żadnej akcji vs może wykonać kolejne akcje
Awatar użytkownika
Erni
Posty: 348
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:06
Lokalizacja: Jakaś wiocha pod Gnieznem
Has thanked: 69 times
Been thanked: 74 times

Re: This War of Mine - zasady, wątpliwości

Post autor: Erni »

W akcji dziennej numer 1 przybywa postać. Nawet jeżeli ma możliwość wykonania akcji pierwszej, to jej nie wykonuje (przyjmijmy, że już samo przybycie jest wykonaniem akcji). Jeżeli żeton stanu pozwoli tej postaci na wykonanie drugiej akcji, to ją wykonuje, w fazie akcji dziennych numer 2.
Awatar użytkownika
zuroslawski
Posty: 117
Rejestracja: 21 paź 2013, 13:49
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: This War of Mine - zasady, wątpliwości

Post autor: zuroslawski »

Jestem po pierwszej rozgryce w This War of Mine i nasunelo mi sie pare pytan podczas rogrywki:

1. Karta "Handel z Zolnierzami" - czy ta karta dotyczy, jesli wylosuje gdzies w kartach wydarzenie Handluj np. z cywilami i wtedy kazdy przedmiot na karcie jest drozszy o 5 ? czy po prostu moge handlowac na tej karcie z zolnierzami ?

Obrazek

Ja gralem, ze probowalem gdzies znalezc kogos z kim moglbym pohandlowac ale nie wiem czy to dobrze.

2. Drugie pytanie mam na temat kart mieszkancow, w moim przypadku rebelianci:

Obrazek

Jesli halas doprowadzi do odkrycia karty mieszkancow, to czy rozpatruje ja od razu czy moge kontynowac przeszukiwanie i dopiero spotkac sie z mieszkancami ? Czy rozpratruje ja od razu? W dziennki jest napisane ze niby od razu, ale gdzies na tutorialu na YT widzialem, ze rozpatrywali dalej poszukiwanie i dopiero nastapilo spotkanie.

Rebelianci oferowali mi zakup bimbru i papierosa, a w stosie znalezisk mialem powyzsza karte handel z zolnierzami. Czy zakupujac od nich te produkty, ich cena rowniez sie podnosi o 5 ?

3. Zasady zaawansowane "Ukrywanie znalezisk w miejscach". Wszystkie tutoriale na YT pokazywaly ze po zakonczeniu akcji przeszukiwania, zabieramy rzeczy ktore uniesiemy, a reszte odrzucamy do pudelka. W FAQ ta zasada dosyc sporo zmienia, bo zawsze moge sprobowac wrocic po rzeczy ktore byly cenne a nie udalo mi sie ich wziac za pierwszym razem. Nie wiem kiedy stosuje sie ta zaawansowana zasade, czy moge nia grac zawsze ?

4. Akcja Sen. Wystawilem postac na warte ktora miala zmeczenie na poziomie 3, wiec po tym wskoczylo jej na 4. Wg FAQ rozpatruje akcje warty do konca, a w fazie switu nie rozpatruje na tej osobie Losu ? czyli jesli ta osoba byla ranna albo chora, nie przydzielilem jej zadnych lekow albo opatrunku, a karta losu mowi zeby np podniesc rane o 1 u wszystkich ktorzy nie otrzymali opatrunku i mimo ze np ta osoba miala rany na poziomie 3 to nie biore jej pod uwage bo spi ?

Obrazek

5. Nie pamietam jak sie nazywala karta celu, ale pod koniec rozdzialu mialem miec glod na poziomie 0, czy moge calkiem odrzucic plytke glodu do pudelka jesli np. zjadlem konserwe a mialem poziom 1 ?

Z gory dzieki za pomoc :)
Awatar użytkownika
Erni
Posty: 348
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:06
Lokalizacja: Jakaś wiocha pod Gnieznem
Has thanked: 69 times
Been thanked: 74 times

Re: This War of Mine - zasady, wątpliwości

Post autor: Erni »

Spoiler:
1. Zasadę z tej karty stosujesz podczas każdego Handlu, gdy np. spotkasz Cywili lub Rebeliantów, lub gdy np. odwiedzi Cię Handlarz w Schronieniu.

2. Kartę Mieszkańców rozpatrujesz od razu po jej odkryciu. Po prostu zrób wszystko według tekstu na karcie.

"Rebelianci oferowali mi zakup bimbru i papierosa, a w stosie znalezisk mialem powyzsza karte handel z zolnierzami. Czy zakupujac od nich te produkty, ich cena rowniez sie podnosi o 5 ?"

Tak.

3. Znaleziska, których nie możesz lub nie chcesz zabrać do Schronienia, możesz ukrywać zawsze, podczas każdej Wyprawy.

4. Maksymalne Zmęczenie (czyli właśnie Sen) nie zezwala na rozpatrywanie (podczas fazy Świtu) Charakteru danej postaci. Chorobę i Rany rozpatrujesz zawsze, a wcześniej oczywiście "śpiącej" postaci możesz przydzielić zarówno Leki, jak i Opatrunki.

5. Tak - jeśli jakiś stan postaci spada do zera, płytkę stanu odrzucasz do pudełka.
Awatar użytkownika
zuroslawski
Posty: 117
Rejestracja: 21 paź 2013, 13:49
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: This War of Mine - zasady, wątpliwości

Post autor: zuroslawski »

Jeszcze jedna rzecz ktora sobie przypomnialem. Kwestia piecyka, jesli mam wiecej zasobow niz dwa, np 6 drewien. To czy akcje kazde 2 drewna/ksiazki za odrzucenie zetonu chlodu moge wykonac w taki sposob przy jednej akcji ze wrzucam do pieca 6 drewien i odrzucam 3 zetony chlodu ? Czy jedna akcja to 2 zasoby za 1 zeton chlodu ?

Druga odnosnie kwestii intruzow. Jesli okradali mnie z zetonow poczawszy od zielonego, jesli mialem tylko jeden taki zeton, to czy moge odrzucac np komponenty albo drewno zamiast np. zetonow zoltych badz czerwonych ?
Awatar użytkownika
Erni
Posty: 348
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:06
Lokalizacja: Jakaś wiocha pod Gnieznem
Has thanked: 69 times
Been thanked: 74 times

Re: This War of Mine - zasady, wątpliwości

Post autor: Erni »

Podczas jednej akcji możesz odrzucić tyle drewna/książek, na ile Cię stać.

Jeżeli karta mówi, że Intruzi kradną żetony (poczynając od zielonych), to odrzucasz żetony, najpierw te zielone, a jeśli masz taki zielony tylko jeden lub wcale, to odrzucasz inne żetony. Żetonów i zasobów nie traktujesz jak substytuty, chyba że pozwala na to karta Intruzów.
Awatar użytkownika
zuroslawski
Posty: 117
Rejestracja: 21 paź 2013, 13:49
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: This War of Mine - zasady, wątpliwości

Post autor: zuroslawski »

Pytanie o cel "Pomoc chorym w okolicy". Czy w przypadku tego celu musze odrzucic tylko i wylacznie Leki ? Czy moga byc to leki ziolowe ? Jestem w trakcie rozgrywki i poki co gramy ze leki to leki wiec leki ziolowe tez sie do tego wliczaja.

Obrazek


Jaka jest w ogole roznica pomiedzy lekami a lekami ziolowymi oprocz tego ze te drugie sa tansze ?

I jeszcze pytanie co do piecyka ? Na karcie jest napisane za kazde 2xdrewno / 2x ksiazki moge odrzucic zeton chlodu. Ale czy moge uzyc 1 drewna i 1 ksiazki ? Nie jest to do konca sprecyzowane ze moge w dowolnej konfiguracji korzystac z tej karty.
Awatar użytkownika
Erni
Posty: 348
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:06
Lokalizacja: Jakaś wiocha pod Gnieznem
Has thanked: 69 times
Been thanked: 74 times

Re: This War of Mine - zasady, wątpliwości

Post autor: Erni »

Leki to Leki, a Leki ziołowe to Leki ziołowe. Nigdy nie możesz ich traktować równoznacznie. A różnica między nimi jest taka, że Leki leczą, a Leki ziołowe jedynie powstrzymują rozwój Choroby (przeczytaj dokładnie karty Losu).

Co do Piecyka - nie ma nigdzie sprecyzowane, czy Drewno i Książki możesz podczas ogrzewania traktować tak samo. Ja uznaję, że tak.
Awatar użytkownika
zuroslawski
Posty: 117
Rejestracja: 21 paź 2013, 13:49
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: This War of Mine - zasady, wątpliwości

Post autor: zuroslawski »

Podczas wczorajszej rozgrywki nasunely mi sie kolejne pytania:

Podczas fazy switu uzylem lekow ziolowych na wszystkie postacie, poniewaz byly chore, nikt nie byl ranny. Karta losu mowila o podniesieniu choroby ktore nie uzyly lekow, wiec nie podnosilem, a nastepnie odrzuc wszystkie opatrunki z postaci:

Obrazek

My w tym przypadku zagralismy tak jak jest na karcie napisane, nie uzywalismy opatrunkow wiec ich nie odrzucamy, lekow ziolowych tez nie odrzucilismy mimo ze ich uzylismy bo nie bylo nic wsponiane o tym na karcie losu i tutaj mam dylemat czy mimo wszystko dobrze wykonalismy ta akcje ?


Jeszcze pytanie o przybyszow. Mialem taka sytuacje ze po przyjeciu dwoch przybyszow do mojego schronienia, posiadalem 3 czerwone postaci i jedna czarna. Czy przy przejmowaniu przybyszow nie istnieje juz zaden limit na czerwone postacie ?
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: This War of Mine - zasady, wątpliwości

Post autor: Veridiana »

zuroslawski pisze: 11 mar 2024, 08:48
Podczas fazy switu uzylem lekow ziolowych na wszystkie postacie, poniewaz byly chore, nikt nie byl ranny. Karta losu mowila o podniesieniu choroby ktore nie uzyly lekow, wiec nie podnosilem, a nastepnie odrzuc wszystkie opatrunki z postaci:

My w tym przypadku zagralismy tak jak jest na karcie napisane, nie uzywalismy opatrunkow wiec ich nie odrzucamy, lekow ziolowych tez nie odrzucilismy mimo ze ich uzylismy bo nie bylo nic wsponiane o tym na karcie losu i tutaj mam dylemat czy mimo wszystko dobrze wykonalismy ta akcje ?
Leki ziołowe i Leki to nie to samo, ale tu była mowa o obu. Dobrze zrobiliście. Nie było polecenia, aby je odrzucić. (odrzuca się tylko w przypadku, gdy coś polepsza sytuację, a nie NIE POGARSZA.)
zuroslawski pisze: 11 mar 2024, 08:48 Jeszcze pytanie o przybyszow. Mialem taka sytuacje ze po przyjeciu dwoch przybyszow do mojego schronienia, posiadalem 3 czerwone postaci i jedna czarna. Czy przy przejmowaniu przybyszow nie istnieje juz zaden limit na czerwone postacie ?
Nie, nie istnieje.
Uncle_Grga
Posty: 556
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 283 times

Re: This War of Mine - zasady, wątpliwości

Post autor: Uncle_Grga »

1. Dla mnie Leki ziołowe to też leki. Spełniają kryteria celów. Znam ten koncept, ze to rozne przedmioty, ale go noe stosuję ij tak gram zawsze.

2. Po podaniu leku zawsze odrzucałem leki, jak opatrunki. Po refleksji nad tym, co napisałeś- możesz miec rację, i w całe nie trzeba odrzucać leków. Będzie wygodniej.

3. Nie ma limitu przy przybyszach. Rozbicie na czerwone i czarne obowiązuje tylko na początku. Potem zgodnie z zasadą, co nie jest zakazane, jest dozwolone.

Generalnie przy tego rodzaju grach stosuję poradę Trzewika do Robinsona - grajcie tak, żeby było wygodnie i żeby się dobrze bawić. Przecież nic się nie stanie jak po każdorazowym użyciu odrzucisz łopatę :twisted: (najwyżej odpadniesz już drugiego dnia) (przyznaję bez bicia tak grałem pierwszą rozgrywkę i nie doczytalem), choć kloci się to że zdrowym rozsądkiem albo zostawisz sobie wytrych (tam z kolei trzeba go odrzucić). Inny dylemat - w pierwszej rundzie dokładać chłód? Czy nie? Nie dołożysz, będzie łatwiej, dołożysz będzie trochę trudniej. Świat się nie skończy..
Awatar użytkownika
zuroslawski
Posty: 117
Rejestracja: 21 paź 2013, 13:49
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: This War of Mine - zasady, wątpliwości

Post autor: zuroslawski »

Ostatnio grajac w TWoM naszly mnie kolejne pytania:

1. Karta Dezerterzy ktora mowi ze moge sie poddac ale musze odrzucic wszystkie zetony ze stosu znalezisk. Czy wliczaja sie w to rowniez rzeczy ktore zabralem ze soba ze schronienia ? np. lopata, noz, wytrychy.

2. Podczas akcji dobrania przybysza, dolacza do mnie postac. Czy jej bede mogl uzyc dopiero w fazie zmierzchu ? czy moge ja uzyc w akcjach dziennych ale dopiero jakby w nastepnej kolejce ?

3. Kwestia snu, czy majac zmeczenie na poziomie 3 czyli moge wykonac tylko jedna akcje, ide sie drzemnac i moje zmeczenie wraca na poziom 1 czyli mam dwie akcje. Czy moge teraz wykonac dodatkowa jedna akcje, poniewaz jedna zuzylem na drzemke ? czy po drzemce mam jeszcze dwie akcje do wykonania?
Awatar użytkownika
Erni
Posty: 348
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:06
Lokalizacja: Jakaś wiocha pod Gnieznem
Has thanked: 69 times
Been thanked: 74 times

Re: This War of Mine - zasady, wątpliwości

Post autor: Erni »

1. Odrzucasz wszystkie żetony.
2. Przybysz może coś zdziałać w fazie akcji dziennych, ale tylko w kolejnych rundach (nie w tej, w której przybył do Schronienia) i tylko wtedy, jeżeli pozwalają mu na to żetony stanów.
3. Drzemka jest akcją i obniża zmęczenie o 2 poziomy. Po drzemce możesz wykonać tyle akcji, na ile pozwalają żetony stanów.
ODPOWIEDZ