Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Sirius_Black
Posty: 134
Rejestracja: 17 sty 2016, 13:29
Has thanked: 219 times
Been thanked: 142 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: Sirius_Black »

konradstpn pisze: 05 mar 2023, 10:55 Czy tzw. polskie wydanie od Hobbitów zawiera papierową instrukcję ? Jeśli tak to dołączana jest osobno, czy powinna być w pudełku?
U mnie instrukcja PL była dołożona osobno, poza pudełkiem. Grę zamawiałem pod koniec lutego.
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 860
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 201 times
Been thanked: 304 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: konradstpn »

staniach21 pisze: 05 mar 2023, 11:05
konradstpn pisze: 05 mar 2023, 10:55 Czy tzw. polskie wydanie od Hobbitów zawiera papierową instrukcję ? Jeśli tak to dołączana jest osobno, czy powinna być w pudełku?
Ja miałem w pudełku. Polecam jednak angielskie wersje. Lepiej posiedzieć z DeepL niż grać źle przez błędy w polskiej instrukcji.
Hmm... chodzi o jakieś niedoprecyzowania czy poważniejsze kwestie?
Gram, więc jestem.
Atk
Posty: 1391
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: Atk »

anitroche pisze: 06 lut 2023, 09:26 Czy ktoś byłby tak miły i podesłał na priv fotki kart automy do Kanbana EV i jeszcze tej strony planszetki pomocy gracza z pokazanyni priorytetami, co automa wybiera kolejno z np. samochodów? Mam szalony pomysł pokombinować ze zrobieniem automy do Gellerista i chciałam się lekko powzorować na automie z Kanbana, ale niestety nie zrobiłam zdjęć przed sprzedaniem swojego egzemplarza :(

EDIT: zdjęcia dostałam, dziękuję bardzo za pomoc :)
Sprzedałas Kanban EV i nic o tym nie wiedziałem? 😭
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 420
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 78 times
Been thanked: 480 times
Kontakt:

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: crazygandalf »

Nie zdążyliśmy przed Gambitem. :D
Gameplay z zasadami i naszą recenzją. Polecamy:
Kanban EV
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: gafik »

Ech, ten EV jest niemal 3x droższy od DE. Pamiętam jak grałem dawno temu w pierwszego Kanbana to oczopląsów dostałem. Czy EV jest mniej oczopląsowy? Czy ten dodatek Speed Charger coś wyjątkowego wnosi, czy spokojnie można bez niego grać i nic nie stracić?
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: staniach21 »

gafik pisze: 04 kwie 2023, 01:38 Ech, ten EV jest niemal 3x droższy od DE. Pamiętam jak grałem dawno temu w pierwszego Kanbana to oczopląsów dostałem. Czy EV jest mniej oczopląsowy? Czy ten dodatek Speed Charger coś wyjątkowego wnosi, czy spokojnie można bez niego grać i nic nie stracić?
W Polsce znajdziesz sporo krytyków O'Toole, więc Ci zaraz wyskoczą, że DE dużo lepszy :P Ja zdecydowanie wolę sterylną fabrykę samochodów od Ian'a, więc w kwestii grafiki dla mnie wybór oczywisty, gdzie wcześniejsze wersje wyglądają jakby ilustrowane były przez 5-letnie dzieci :P Tak samo speech tokeny są dużo wygodniejsze od żetonów krzeseł. Uważam, że łatwiej nową wersją kogoś zainteresować, bo czuć "deluxe".

Natomiast sam mam między 5-10 partii i dodatku wciąż nie otworzyłem, a gra już siedzi 1-2 lata w kolekcji, taki urok rotowania między kilkunastoma ciężkimi tytułami. Zaletą dodatku jest pewna "asymetria" między graczami w zależności co odblokujesz na planszetce i boost dla admin roomu, bo tylko tam masz możliwość ulepszania planszetki z dodatku, która daje lepsze akcje w adminie i 4 pozostałych depratamentach. Np. normalnie musisz mieć konkretną część przy upgrade, a jak ulepszysz to na planszetce to pierwszy upgrade robisz używając części z puli ogólnej lub inny upgrade pozwala mieć +1 dodatkową godzine w adminie. Bardziej ciekawostka i urozmaicenie niż jakiś "must have".

Z minusów O'Toolowej wersji nad każdym depratamentem jest tor certyfikatów, niestety tor z departamentu poniżej pola, na których stoisz w 2-3 miejscach na planszy jest idealnie obok tego pola, na którym jesteś, więc często gracze się mylą i przesuwają się na torze ze złego departamentu po czym to korygują, więc na to uczulam. Innych problemów z użytkowalnością tej wersji nie widzę. Tu 2-3 posty wyżej chłopaki z Koszalina narzekali na misz-masz na planszy i mało "czytelne" ikony. Ja osobiście widzę białą planszę i wyróżniające się kluczowe pola, co pozwala mi się skupić i nic mnie nie rozprasza. Tak samo jak nauczyłem się ikon, to uważam, że jednak idzie sobie po samej ikonie przypomnieć jak przeprowadzić daną akcje.
Czy dałbym za te wersje 500-600 to pewnie pytanie o twój próg bólu, 2 lata temu jak w Rebelu szło wyrwać za 399zł to był bardzo dobry deal.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: gafik »

Za 500 już się nie znajdzie. Minimum 600, i to bez Chargera.
Jasia malunki lubię :)
Ale jeszcze walczę czy wziąć DE za 250 czy EV za 600.
Tak sobie myślę, że w On Mars zagrałem już 30 razy od zakupu ponad rok temu. Więc jeśli w Kanbana EV zagram 30 razy to mnie jedna rozgrywka wyjdzie 20 ziko :lol:
Nie ma to jak sobie nałóg zracjonalizować 8)
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: Fojtu »

gafik pisze: 04 kwie 2023, 02:32 Za 500 już się nie znajdzie. Minimum 600, i to bez Chargera.
Jasia malunki lubię :)
Ale jeszcze walczę czy wziąć DE za 250 czy EV za 600.
Tak sobie myślę, że w On Mars zagrałem już 30 razy od zakupu ponad rok temu. Więc jeśli w Kanbana EV zagram 30 razy to mnie jedna rozgrywka wyjdzie 20 ziko :lol:
Nie ma to jak sobie nałóg zracjonalizować 8)
Jeszcze podziel przez średnia liczbę graczy, wyjdzie jeszcze mniejsza kwota :wink:
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 860
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 201 times
Been thanked: 304 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: konradstpn »

gafik pisze: 04 kwie 2023, 02:32 Za 500 już się nie znajdzie. Minimum 600, i to bez Chargera.
Jasia malunki lubię :)
Ale jeszcze walczę czy wziąć DE za 250 czy EV za 600.
Tak sobie myślę, że w On Mars zagrałem już 30 razy od zakupu ponad rok temu. Więc jeśli w Kanbana EV zagram 30 razy to mnie jedna rozgrywka wyjdzie 20 ziko :lol:
Nie ma to jak sobie nałóg zracjonalizować 8)
Z drugiej strony mając wersję DE przy zakładanym pułapie rozgrywka będzie Cię kosztować niewiele ponad 8 ziko. Mało tego na każdej z nich będziesz zarabiał prawie 12 ziko. Racjonalizacja racjonalizacji :wink:
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 636
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 241 times
Been thanked: 355 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: Nilis »

Kanban EV wygląda dość nieczytelne i dla mnie kolorystyka jest niezaładna ale jest w klimacie sterylnej fabryki jak napisał staniach i to mi się podoba. Widziałem wersję DE no i nieee, zdecydowanie nieee.

Supercharger to taki "ułatwiacz gry", nie polecam. Dział księgowość w podstawce jest dobrze zbalansowany tym bardziej że gracz będący w nim może "ukraść" samochody osobie, która w aktualnej turze wypchnęła je:)

Bierz Kanban EV. Ja kupiłem za 550zl i nie żałuję. Nawet już nie pamiętam tych pieniędzy, które wydałem.
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: detrytusek »

Bierz DE :P. Nawet jeśli oczopląs wystąpi to po kilku partiach ten problem znika i widzisz to co masz widzieć. Za resztę kupisz sobie 2 inne gry.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
bardopondo
Posty: 726
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:18
Has thanked: 184 times
Been thanked: 228 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: bardopondo »

jak dla mnie kaszana w EV jest taka sama jak w starej edycji, Ian O'Toole styl ma pastelozowy w mojej opini, a drewienka powodują jeszcze większy rozpiernicz poznawczy.
Przyzwyczajony już jestem jednak do starej edycji, a przyzwyczajałem się przez kilka partii on -line, bo na żywo dalej w środku partii wychodzę dostać padaczki i wracam.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3351
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2000 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: Ardel12 »

Ja posiadam DE, kumpel EV. Raz gram w tą raz w tą wersję. Dla mnie prawdę powiedziawczy jakby odciąć deluxe komponenty, to nie widzę wielkiej różnicy w czytelności. Sam nie wymieniam swojej wersji, dorwałem za 200zł albo i mniej(parę lat wstecz). Może jakbym sprzedał za te 250-300 to bym dołożył drugie tyle do EV, by mieć komplet wydań deluxe gier Lacerdy, ale nie jestem w ogóle do tego przekonany. Dla mnie obie są równożędne i kwestia gustu, która bardziej nam odpowiada.
Awatar użytkownika
Siersciu
Posty: 165
Rejestracja: 26 kwie 2020, 01:02
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 176 times
Been thanked: 53 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: Siersciu »

Zgadzam się z przedmówcą. Miałem wersję DE, zamieniłem na EV. W obu przypadkach dostawałem oczopląsu podczas pierwszej rozgrywki, do którego stopniowo człowiek się przyzwyczaja. Obie są tak samo czytelne. Duży plus dla EV za drewniane znaczniki "dymków". Dzięki temu łatwiej wytłumaczyć o co chodzi w punktowaniu podczas meetingu.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1591
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 721 times
Been thanked: 1074 times

Re: Kanban: Automotive Revolution / Driver's Edition (Vital Lacerda)

Post autor: ave.crux »

Kiedy jeden kanban to za mało, rozkłada się drugiego! :D
Pierwsze podejście do Kanbana, bardzo przyjemna gierka, trochę mi przypominało takie swobodniejsze w poruszaniu i wykonywaniu akcji weather machine.
Pierwsza rozgrywka w lacerde to wiadomo, naleśnik, ale już teraz wiem, że na pewno przy okazji spróbuję jeszcze raz.
Obrazek
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
ODPOWIEDZ