The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Muadib
Posty: 24
Rejestracja: 06 lut 2020, 09:03
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Muadib »

Witam,

Mam 3 pytania tryb-true solo.(juz wczesniej pytalem ale chce sie upewnic)

1.
Mam taka sytacje:
Na stole w leza 2-ie lokacje ( po 1 przeciwnosci kazdy) i jeden wrog 2 przeciwnosci

Pomijam faze wyprawy

Podrozuje do jednej lokacji, zabieram ja z pola przeciwnosci i dopieram karte( czy karte dobieram w fazie wypray raczej?)

W kazdym razie dodatkowa karta wrog przeciwnosci 2

w tym momencie zeby awansowac w tej lokacji sumuje wszytkie przeciwnosci, czyli

Lokacja gdie podrozuje - 1
lokacja w strefie przeciwnosci- 1
2 x wrog- 2x 2
suma 6

Zgadza sie czyli musze miec powyzej 6 zeby awansowac?

2.
Faza spotkania
Jak ja wchodze w zwarcie z przeciwnikiem to i tak on atakuje pierwszy?
( i np.na kracie pajak jest napisane jak wchodzi w zwarcie dodaj +1 do ataku w tej rundzie)- jak powyzej rozumiem ze dodaje ten +1 ataku anwet jesli ja wchodze w nim w zwarcie

3.
Spoiler:
,
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 496
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 324 times
Been thanked: 152 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: ArnhemHorror »

1. Cos tu grubo pomieszales, albo ja czegos nie zrozumialem. Po pierwsze, nie mozesz nigdy pomijac fazy wyprawy. Jedynie w fazie wyprawy mozna dodawac punkty dostepu do aktywnych lokacji, chyba ze efekty kart mowia inaczej. W momencie rozpatrywania fazy wyprawy sumujesz punkty sily woli postaci ktore wyslales na wyprawe i porownujesz z suma punktow zagrozenia kart w strefie przeciwnosci. Nie dodajesz zagrozenia aktywnych lokacji i przeciwnikow w zwarciu! Pozytywna roznice dodajesz w postaci zetonow postepu do, w pierwszej kolejnosci aktywnej lokacji, albo aktywnej karty wyprawy. Negatywna roznica zwieksza poziom zagrozenia. A wiec, o ile dobrze zrozumialem twoje pytanie, to w tym przykladzie potrzebujesz wiecej niz 5 sily woli, zeby dodawac zetony postepu do aktywnej lokacji. Wtedy tez patrzysz na wymagana liczbe punktow wyprawy, a nie zagrozenia, zeby przejsc dana lokacje.

To oznacza wiec tez, ze lokacja do ktorej podrozowales w danej rundzie, bedzie mogla otrzymywac punkty postepu w klasyczny sposob dopiero w nastepnej rundzie, poniewaz faza podrozy nastepuje po fazie wyprawy. Na koncu instrukcji znajduje sie struktura rundy z kolejnoscia wystepowania faz. Karty z talii spotkan dobierasz rowniez w fazie wyprawy.

2. Tak. Ponownie odsylam do struktury rundy na koncu instrukcji, a zwlaszcza do opisu fazy walki. Zawsze najpierw atakuja wrogowie, niezaleznie od tego w jaki sposob weszli w zwarcie. Dodatkowo wejscie w zwarcie dobrowolne, czy nie, jest traktowane identycznie na potrzeby wszelakich efektow.

3. Nie pamietam dokladnie tej karty, ale komenda "przeszukaj" oznacza, ze przegladasz cala talie (lub stos kart odrzuconych), wybierasz pasujaca karte i tasujesz talie.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Muadib
Posty: 24
Rejestracja: 06 lut 2020, 09:03
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Muadib »

wilecki pisze: 09 mar 2023, 10:21 1. Cos tu grubo pomieszales, albo ja czegos nie zrozumialem. Po pierwsze, nie mozesz nigdy pomijac fazy wyprawy. Jedynie w fazie wyprawy mozna dodawac punkty dostepu do aktywnych lokacji, chyba ze efekty kart mowia inaczej. W momencie rozpatrywania fazy wyprawy sumujesz punkty sily woli postaci ktore wyslales na wyprawe i porownujesz z suma punktow zagrozenia kart w strefie przeciwnosci. Nie dodajesz zagrozenia aktywnych lokacji i przeciwnikow w zwarciu! Pozytywna roznice dodajesz w postaci zetonow postepu do, w pierwszej kolejnosci aktywnej lokacji, albo aktywnej karty wyprawy. Negatywna roznica zwieksza poziom zagrozenia. A wiec, o ile dobrze zrozumialem twoje pytanie, to w tym przykladzie potrzebujesz wiecej niz 5 sily woli, zeby dodawac zetony postepu do aktywnej lokacji. Wtedy tez patrzysz na wymagana liczbe punktow wyprawy, a nie zagrozenia, zeby przejsc dana lokacje.

To oznacza wiec tez, ze lokacja do ktorej podrozowales w danej rundzie, bedzie mogla otrzymywac punkty postepu w klasyczny sposob dopiero w nastepnej rundzie, poniewaz faza podrozy nastepuje po fazie wyprawy. Na koncu instrukcji znajduje sie struktura rundy z kolejnoscia wystepowania faz. Karty z talii spotkan dobierasz rowniez w fazie wyprawy.
Sprobuje to inaczej opisac

strefa przeciwnosci:
2 x lokacje ( 2x 1 pkt zagrozenia)
1x wrog 2 pkt zagorzenia
Suma = 3
dobieram karte
Wrog- 2 pkt zagrozenia
Suma = 5

Faza Wyprawy
Tu rodzi sie kolejne pytanie, musze wyslac kogos na wyprawe?
Nie moge jej ominac, bo jak wysle to musze wszystkich( mam w druzynie w sumie 5 pkt ) wyslac tym samym wyczerpac i jednoczesnie nie bede mogl nikogo wyslac na podroz, - rozumiem ze sprzymierzency nie moga sami wykonac podrozy do lokacji
czyli zdjac jej z fazy przeciwnosci i jednosczesnie jesli nie przejde lokacji powiedzmy postep 3,
w kolejnej rundzie nie moge wykonac postepu w wyprawie glownego watku tylko musze jako wyprawe wykonac postep w aktywnej lokacji ( oczywiscie dobierajac karte i zwiekszajac poziom pkt zagrozenia).

i akapit mowiacy ze dana lokacja nie dodaje pkt zagrozenia do wyprawy totalnie nijak sie ma do gry true solo bo nikt inny nie moze wykonac postepu w wyprawie.

a co do pytania 3
Spoiler:
Prosze jesli mozna lopatologicznie mi to wytlumaczyc bo coraz mniej to rozumiem.
Ewentualnie istnieje jakis FAQ?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: RUNner »

Faza Wyprawy to zupełnie co innego niż faza Podróży. W fazie Wyprawy przydzielasz postacie do wyprawy, choć możesz tego nie robić, ale wtedy ciężko będzie pchać grę do przodu. No i zagrożenie Ci szybko wzrośnie. Po rozpatrzonej wyprawie, następuje faza Podróży. W tym momencie nikogo nigdzie nie przydzielasz, tylko po prostu deklarujesz podróż na obszar w strefie przeciwności. Obszar taki jest wtedy przenoszony ze strefy przeciwności i staje się aktywnym obszarem. Co z tego wynika? Obszar nie dodaje swojego zagrożenia w kolejnych fazach Wyprawy, ale niestety powoduje, że punkty postępu wygenerowane w fazie Wyprawy, najpierw trafią na ten obszar, zamiast na kartę wyprawy. Acha, w czasie gry tylko jeden obszar może być aktywnym obszarem w danej chwili, więc jeśli po fazie Wyprawy jakiś obszar jest aktywnym obszarem, faza Podróży jest pomijana.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Muadib
Posty: 24
Rejestracja: 06 lut 2020, 09:03
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Muadib »

Ok to juz bardziej jasne .po prostu uwazalem za podroz kolejna akcje wyprawy do ktorej musze wyczerpac bohaterow..
A ktos wie jak to jest z tym pytaniem 3
Czy przeszukuje talie i kazdy pajak przed pojawieniem sie pomiota ungoliaty trafia na stol?
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 496
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 324 times
Been thanked: 152 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: ArnhemHorror »

Muadib pisze: 09 mar 2023, 19:36 Ok to juz bardziej jasne .po prostu uwazalem za podroz kolejna akcje wyprawy do ktorej musze wyczerpac bohaterow..
A ktos wie jak to jest z tym pytaniem 3
Czy przeszukuje talie i kazdy pajak przed pojawieniem sie pomiota ungoliaty trafia na stol?
Jak już pisałem, przeszukujesz całą talię naraz, a nie karta po karcie, znajdujesz pasującą kartę (najczęściej wybierasz jedną z kilku opcji) i dodajesz do gry. Następnie tasujesz przeszukaną talię. Rozumiem, że chodzi o następującą kartę (niestety nie znalazłem polskiej wersji):
http://hallofbeorn.com/LotR/Details/A-C ... -Path-Core

Każdy z graczy szuka, a więc wybiera spośród wszystkich kart posiadających słowo pająk jedną i dodaje ją do gry. Jedna karta na gracza. Jedną z nich powinien być Pomiot Ungolianty, ponieważ tylko pokonując tego przeciwnika można wygrać. Chyba, że Pomiot już znajduje się w grze, to wtedy gracze wybierają inne pająki, wciąż dodając po jednej karcie na gracza.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2023, 08:05 przez ArnhemHorror, łącznie zmieniany 1 raz.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Muadib
Posty: 24
Rejestracja: 06 lut 2020, 09:03
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Muadib »

Ok czyli grajac solo dodaje de facto dwoch dodatkowych wrogow, pajak i pomiot ungoliaty ? Tak?
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 496
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 324 times
Been thanked: 152 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: ArnhemHorror »

Nie, dodajesz tylko jedną kartę na gracza. Jeden gracz=jedna karta. Wyszukujesz zatem Pomiota i dodajesz go do gry, bo inaczej nie wygrasz. Pomiot również posiada słowo kluczowe „pająk”.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Fujis
Posty: 98
Rejestracja: 01 lut 2022, 17:20
Has thanked: 37 times
Been thanked: 12 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Fujis »

Takie pytanie upewniające. Jeżeli mam karty postaci albo bohaterów np Haldir of Lorien, które atakują stwory w staging area, to czy taki atak w takiego potwora nie sciagnie mi go tez do strefy engage po tym ataku?
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: c08mk »

Fujis pisze: 07 kwie 2023, 16:32 Takie pytanie upewniające. Jeżeli mam karty postaci albo bohaterów np Haldir of Lorien, które atakują stwory w staging area, to czy taki atak w takiego potwora nie sciagnie mi go tez do strefy engage po tym ataku?
Ja nie ma zapisu, że przeciwnik wchodzi w zwarcie to zostaje tam gdzie jest.
Fujis
Posty: 98
Rejestracja: 01 lut 2022, 17:20
Has thanked: 37 times
Been thanked: 12 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Fujis »

o to super, to wsumie mozna pobawic sie w budowanie takiej talii lucznikow co bija w stager area, no ciekawe :D
Void
Posty: 209
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 10 times
Been thanked: 81 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Void »

Fujis pisze: 07 kwie 2023, 17:33 o to super, to wsumie mozna pobawic sie w budowanie takiej talii lucznikow co bija w stager area, no ciekawe :D
Tylko w sumie nie ma zbyt dużo kart które pozwalają na taki myk, głównie to on i Dunhere. No i kilka eventów plus z dwóch allies.
Fujis
Posty: 98
Rejestracja: 01 lut 2022, 17:20
Has thanked: 37 times
Been thanked: 12 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Fujis »

No tak, ale bede to kombinował z kartami, które wracają mi na ręke. No zobaczymy jak wyjdzie w praktyce :D
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4472
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2042 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: PytonZCatanu »

Pytanie nowicjusza:

Kiedy ginie bohater

1. Co z jego attachments (jakaś tarcza czy zbroja)? Do diskardu? Na rękę?

2. Co z niewydanymi tokenami surowców w jego puli? Natychmiast przepadają? Zostają i można je wydać?

Dodatkowo:

3. Trafiłem na klątwę mówiąca, że muszę zapłacić w fazie odświeżenia 2 surowce, aby bohater był gotowy. Co rundę??? Czy tylko w następnej rundzie i ta karta spada?
Awatar użytkownika
psborsuk
Posty: 280
Rejestracja: 10 maja 2006, 01:04
Lokalizacja: Łódź, Koluszki
Has thanked: 297 times
Been thanked: 73 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: psborsuk »

Ad 1 discard, chyba że na karcie jest napisane inaczej.
Ad 2 idą w piach.
Ad 3 dodatki się utrzymują, dopóki ich nie usuniemy kartą lub umiejką.
Świt Rebelii... ]:->
Fujis
Posty: 98
Rejestracja: 01 lut 2022, 17:20
Has thanked: 37 times
Been thanked: 12 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Fujis »

Skip the staging step od the quest phase (ambush of the shore)
Czyli nie ma fazy questu? Przechodzę od razu w kolejna fazę, czyli travel phase ?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: RUNner »

Fujis pisze: 10 kwie 2023, 20:26 Skip the staging step od the quest phase (ambush of the shore)
Czyli nie ma fazy questu? Przechodzę od razu w kolejna fazę, czyli travel phase ?
Nie. Faza wyprawy się odbywa normalnie, ale w kroku odkrywania przeciwności nic nie odkrywasz, więc nie pojawią się nowe karty z talii spotkań.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4472
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2042 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: PytonZCatanu »

Na granicy zasad.


Mam 1 aktywne miejsce do podróżowania i 4 (!!!!) Miejsca do podróżowania w Stage Area. Nie mam jak ich zrzucić, mają siłę 8 i obojętnie co zrobię to mnie zniszczą w 2-3 rundy.

Może się tak zdarzyć? Czy czegoś nie widzę?

Mam wrażenie że kompletnie na to nie jestem w stanie zareagować.......
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: RUNner »

To jest spory problem, dlatego warto mieć w talii postacie, które pozwalają umieszczać postęp na obszarach w strefie przeciwności. Bez takich postaci trzeba fazę podróży traktować priorytetowo, a każdą fazę wyprawy kończyć zbadanym aktywnym obszarem.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: c08mk »

PytonZCatanu pisze: 10 kwie 2023, 21:27 Na granicy zasad.


Mam 1 aktywne miejsce do podróżowania i 4 (!!!!) Miejsca do podróżowania w Stage Area. Nie mam jak ich zrzucić, mają siłę 8 i obojętnie co zrobię to mnie zniszczą w 2-3 rundy.

Może się tak zdarzyć? Czy czegoś nie widzę?

Mam wrażenie że kompletnie na to nie jestem w stanie zareagować.......
Ja zawsze gram do końca z nadzieją na uśmiech losu i czasem się potrafi się coś wydarzyć co odmieni nieuchronną zagładę.
Galadriel: The quest stands upon the edge of a knife. Stray but a little and it will fail to the ruin of all. Yet hope remains while the Company is true.
Awatar użytkownika
psborsuk
Posty: 280
Rejestracja: 10 maja 2006, 01:04
Lokalizacja: Łódź, Koluszki
Has thanked: 297 times
Been thanked: 73 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: psborsuk »

PytonZCatanu pisze: 10 kwie 2023, 21:27 Na granicy zasad.


Mam 1 aktywne miejsce do podróżowania i 4 (!!!!) Miejsca do podróżowania w Stage Area. Nie mam jak ich zrzucić, mają siłę 8 i obojętnie co zrobię to mnie zniszczą w 2-3 rundy.

Może się tak zdarzyć? Czy czegoś nie widzę?

Mam wrażenie że kompletnie na to nie jestem w stanie zareagować.......
Zależy od talii. W podstawce masz niebieskiego ludka, który po dołączeniu do wyprawy kładzie żeton na (chyba) każdym (a może na jednym, nie pamiętam teraz) obszarze w strefie przeciwności. Tani nie jest, ale robotę robi.
Świt Rebelii... ]:->
Fujis
Posty: 98
Rejestracja: 01 lut 2022, 17:20
Has thanked: 37 times
Been thanked: 12 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Fujis »

RUNner pisze: 10 kwie 2023, 21:15
Fujis pisze: 10 kwie 2023, 20:26 Skip the staging step od the quest phase (ambush of the shore)
Czyli nie ma fazy questu? Przechodzę od razu w kolejna fazę, czyli travel phase ?
Nie. Faza wyprawy się odbywa normalnie, ale w kroku odkrywania przeciwności nic nie odkrywasz, więc nie pojawią się nowe karty z talii spotkań.
Aa czyli normalnie trzeba tez postacie przydzielać do zadań żeby nie zwiększać sobie threatu ale po prostu nie odkrywam nowej karty mhm dzięki :)
Fujis
Posty: 98
Rejestracja: 01 lut 2022, 17:20
Has thanked: 37 times
Been thanked: 12 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Fujis »

Kolejne pytanko :D Mendor - after a quest card is defeated ready mendor and draw 1 card.
To się tyczy tylko zadania (tego 1a,b 2a,b 3a,b) jak zostanie zrobione czy lokacje tez w to wchodzą i jak zaliczę lokacje to tez korzystam z jego pasywki ?
Void
Posty: 209
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 10 times
Been thanked: 81 times

Re: The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Void »

Fujis pisze: 11 kwie 2023, 14:55 Kolejne pytanko :D Mendor - after a quest card is defeated ready mendor and draw 1 card.
To się tyczy tylko zadania (tego 1a,b 2a,b 3a,b) jak zostanie zrobione czy lokacje tez w to wchodzą i jak zaliczę lokacje to tez korzystam z jego pasywki ?
Tylko quest cards, lokacje nie są questami.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4472
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2042 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: PytonZCatanu »

Ayaram pisze: 26 kwie 2023, 08:36 Deczek numer 2 z cyklu mrocznej puszczy, oczywiście bazujący na koledze Frodzie

Do bólu klasycznie, bez żadnych meme-kart, przebojowych comb, nie wiadomo czego - ale gra się nieco inaczej, bo czuć, że się gra bohaterami, a nie dowódcami armii sojuszników jak w większości przypadków.
Spodziewałem się, że nie da rady przy Powrocie do Mrocznej Puszczy, ale jednak się udało :wink:
Pytanie laika: 3x Gandalf czy 2x Faramir - czy unikalne postacie nie powinny być tylko raz w decku?
ODPOWIEDZ