(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Barbarzyciel
Posty: 267
Rejestracja: 19 lut 2010, 20:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 45 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Barbarzyciel »

No i była Hansa...

Bardzo nietypowe euro z dużą ilością negatywnej interakcji i ogólnie pojętych przepychanek. Szczególnie, jeśli przy stole zasiadło pięcioro sprytnych kupców.
Czarek pomimo tego, że postawił na kolor nadziei, wiądł z każdym kolejnym ruchem, a jego znacznik na polach punktacji niepokojąco stał w miejscu.
Staszek postawił na rozwój osobisty i dopakowywał własny sekretrzyk, być może pod kątem rozpanoszenia się po planszy w ostatnich ruchach.
Marcin z Teresą prowadzili swoją prywatną wojnę handlową, która zaowocowała tym, że Marcin jako pierwszy przekroczył magiczną barierę 20 punktów. Teresa została za to z naręczem bonusowych żetonów.
Moja skromna osoba z uwagi na tłok przy najbardziej rozchwytywanych miastach wybrała się po kluczyki. To, w kombinacji z siecią połączeń, którą uparcie i skrycie tkałem przez całą rozgrywkę, zaowocowało gigantycznym zastrzykiem punktów, dzięki któremu rzutem na taśmę wyprzedziłem dominującego Staszka.

Potem pożegnałem towarzystwo, które zasiadło do Azula, ale mam nadzieję, że rozgrywka została doprowadzona do końca.
FB: Staadtthegame
Instagram: staadtthegame
Damian99
Posty: 16
Rejestracja: 02 mar 2023, 19:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Damian99 »

Barbarzyciel pisze: 08 mar 2023, 21:35 No i była Hansa...

Bardzo nietypowe euro z dużą ilością negatywnej interakcji i ogólnie pojętych przepychanek. Szczególnie, jeśli przy stole zasiadło pięcioro sprytnych kupców.
Czarek pomimo tego, że postawił na kolor nadziei, wiądł z każdym kolejnym ruchem, a jego znacznik na polach punktacji niepokojąco stał w miejscu.
Staszek postawił na rozwój osobisty i dopakowywał własny sekretrzyk, być może pod kątem rozpanoszenia się po planszy w ostatnich ruchach.
Marcin z Teresą prowadzili swoją prywatną wojnę handlową, która zaowocowała tym, że Marcin jako pierwszy przekroczył magiczną barierę 20 punktów. Teresa została za to z naręczem bonusowych żetonów.
Moja skromna osoba z uwagi na tłok przy najbardziej rozchwytywanych miastach wybrała się po kluczyki. To, w kombinacji z siecią połączeń, którą uparcie i skrycie tkałem przez całą rozgrywkę, zaowocowało gigantycznym zastrzykiem punktów, dzięki któremu rzutem na taśmę wyprzedziłem dominującego Staszka.

Potem pożegnałem towarzystwo, które zasiadło do Azula, ale mam nadzieję, że rozgrywka została doprowadzona do końca.
Gdyby nie fakt, że po wtorkowym przygotowywaniu dnia kobiet w pracy, ledwo co funkcjonowałem w środę, bym chętnie dołączył do obu rozgrywek i hansy której chciałem spróbować i Azula którego masowo ograłem na BGA. Ale w najbliższą środę już raczej na pewno będę
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 499 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Damian99 pisze: 10 mar 2023, 02:24 Gdyby nie fakt, że po wtorkowym przygotowywaniu dnia kobiet w pracy, ledwo co funkcjonowałem w środę[...]
Musiało być grubo...
Damian99 pisze: 10 mar 2023, 02:24 Ale w najbliższą środę już raczej na pewno będę
Fajniacko.

Tak czy siak, niekończąca się prośba (nie tylko do Ciebie) - zawsze dawajcie znać _przed_ spotkaniem czy będziecie albo, równie istotne, czy nie będziecie, aby potem nie trzeba było robić Hansy na 6 graczy, z jednym gorącym krzesłem, jak na weselu. Wiadomo, jak ktoś przychodzi raz na rok, to ciężko oczekiwać by co tydzień pisał, że go nie będzie, ale jak już możemy się w jakimś stopniu Ciebie spodziewać, to skrobnij we wtorek cokolwiek (nawet to, że nie wiesz jeszcze czy będziesz i że dasz znać jak będziesz wiedział (ale to już komunikacja level hard, dla niektórych nie do przeskoczenia)).

Zdrówka.
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 499 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Ktoś kiedyś pytał to wrzucam:
24 marca, 17:00-21:00 - Graszki.pl i Biblioteka zapraszają na planszowy piąteczek.

Jak ktoś chętny to rezerwować stolik, bo po dłuższej przerwie pewnie ludzie wyposzczeni, a liczba miejsc ograniczona.
agt
Posty: 1178
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: agt »

j_g pisze: 10 mar 2023, 18:14 Jak ktoś chętny to rezerwować stolik, bo po dłuższej przerwie pewnie ludzie wyposzczeni, a liczba miejsc ograniczona.
Serio można rezerwować? Jak?
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 499 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

agt pisze: 11 mar 2023, 12:58 Serio można rezerwować? Jak?
https://www.facebook.com/events/5928428 ... f=newsfeed
Damian99
Posty: 16
Rejestracja: 02 mar 2023, 19:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Damian99 »

j_g pisze: 10 mar 2023, 08:32
Damian99 pisze: 10 mar 2023, 02:24 Gdyby nie fakt, że po wtorkowym przygotowywaniu dnia kobiet w pracy, ledwo co funkcjonowałem w środę[...]
Musiało być grubo...
Przygotowywanie biura i paczek na około 25 kobitek, gdy nas było 1.5 zajęło około 4h.
j_g pisze: 10 mar 2023, 08:32
Damian99 pisze: 10 mar 2023, 02:24 Ale w najbliższą środę już raczej na pewno będę
Fajniacko.

Tak czy siak, niekończąca się prośba (nie tylko do Ciebie) - zawsze dawajcie znać _przed_ spotkaniem czy będziecie albo, równie istotne, czy nie będziecie, aby potem nie trzeba było robić Hansy na 6 graczy, z jednym gorącym krzesłem, jak na weselu. Wiadomo, jak ktoś przychodzi raz na rok, to ciężko oczekiwać by co tydzień pisał, że go nie będzie, ale jak już możemy się w jakimś stopniu Ciebie spodziewać, to skrobnij we wtorek cokolwiek (nawet to, że nie wiesz jeszcze czy będziesz i że dasz znać jak będziesz wiedział (ale to już komunikacja level hard, dla niektórych nie do przeskoczenia)).

Zdrówka.
Będę pamiętał :D
Ostatnio zmieniony 11 mar 2023, 22:59 przez Damian99, łącznie zmieniany 1 raz.
Damian99
Posty: 16
Rejestracja: 02 mar 2023, 19:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Damian99 »

j_g pisze: 10 mar 2023, 18:14 Ktoś kiedyś pytał to wrzucam:
24 marca, 17:00-21:00 - Graszki.pl i Biblioteka zapraszają na planszowy piąteczek.

Jak ktoś chętny to rezerwować stolik, bo po dłuższej przerwie pewnie ludzie wyposzczeni, a liczba miejsc ograniczona.
Też dorzucę info że za tydzień w sobotę będą planszówki organizowane w bibliotece wojewódzkiej
https://www.opole.pl/dla-mieszkanca/wyd ... blicznej-4
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 499 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Damian99 pisze: 11 mar 2023, 19:28 Też dorzucę info że za tydzień w sobotę będą planszówki organizowane w bibliotece wojewódzkiej
7 godz. to już nie w planszę dmuchał. Niektórzy zdolni w tym czasie to już nawet jakieś dwie gierki są w stanie odpalić.
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 499 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

I jak tam? Jacyś chętni na środę?
Andrzej2020
Posty: 123
Rejestracja: 08 sty 2020, 21:33
Has thanked: 50 times
Been thanked: 20 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Andrzej2020 »

j_g pisze: 13 mar 2023, 21:10 I jak tam? Jacyś chętni na środę?
Ja jestem chętny.😊
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3644
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Mnie raczej nie będzie.
Teresa
Posty: 383
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 23 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

My za, powinniśmy dojechać ok 17:15.
Podróżnik
Posty: 30
Rejestracja: 31 lip 2022, 17:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Podróżnik »

Jutro będę
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: melusina »

Przyjdę, bo później długo nic z tego
apjgggwww
Posty: 3
Rejestracja: 06 cze 2020, 10:07

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: apjgggwww »

Ja jutro będę :)
Damian99
Posty: 16
Rejestracja: 02 mar 2023, 19:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Damian99 »

Będę :)

To na ten moment mamy 8ke na ten moment. To ja bym zaproponował, że przyniosę Spektrum i The King is Dead?
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: melusina »

Wolę raczej jakieś cięższe euro i podział na dwie grupy. Mogę przynieść grane ostatnio Carnegie, Obsession lub może coś innego
Damian99
Posty: 16
Rejestracja: 02 mar 2023, 19:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Damian99 »

Moje najcięższe euro to Czerwona Katedra :D
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: melusina »

Nie grałam, a wygląda nieźle
Pudelek
Posty: 646
Rejestracja: 04 lis 2007, 00:47
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Pudelek »

melusina pisze: 14 mar 2023, 21:09 Wolę raczej jakieś cięższe euro i podział na dwie grupy. Mogę przynieść grane ostatnio Carnegie, Obsession lub może coś innego
weź jakąś jedną, na dwie i tak nie będzie czasu :)
Andrzej2020
Posty: 123
Rejestracja: 08 sty 2020, 21:33
Has thanked: 50 times
Been thanked: 20 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Andrzej2020 »

Jacku weź proszę Orlean ze sobą.😊
Damian99
Posty: 16
Rejestracja: 02 mar 2023, 19:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Damian99 »

To co mam wziąć Czerwoną Katedrę?
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: melusina »

Jeśli będziesz mieć czas na wyjaśnienie, to chętnie zagram. Myślę, że dwie nie za długie gry zdąży się zagrać.
Awatar użytkownika
Barbarzyciel
Posty: 267
Rejestracja: 19 lut 2010, 20:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 45 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Barbarzyciel »

Mnie dzisiaj niestety zabraknie.

Być może w przyszłym tygodniu będę (albo i za dwa). W tym wypadku zachęcam do rozgrywki w nieco podkręconego Staadta, który rozwijam z sektora family plus na euro z odrobiną ameriklimatu. Ktoś chętny?
FB: Staadtthegame
Instagram: staadtthegame
ODPOWIEDZ