Gra pojedynkowa 1vs1

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Fujis
Posty: 98
Rejestracja: 01 lut 2022, 17:20
Has thanked: 37 times
Been thanked: 12 times

Gra pojedynkowa 1vs1

Post autor: Fujis »

Cześć :)
Szukam teraz czegoś pvp głównie 1vs1 aczkolwiek dodatkowym atutem była by możliwość w większym gronie.
Co mam z tego typu: 7 cudów świata pojedynek - spoko, Ankh - mega
Nad czym myśle:
- Neuroshima hex
- hero realms
- unmatched (Dice throne odpada)
- res arcana


Ważna jest regrywalnosc i nie ukrywam ze fajnie by było gdyby można bylo gierkę wzbogacać o nowe dodatki itp

Ze swojego doświadczenia co byście polecili :D
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 470
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 839 times
Been thanked: 200 times

Re: Gra pojedynkowa 1vs1

Post autor: JollyRoger90 »

Hej,

Z tego co wymienileś to posiadam:
Monolith arena - NH w settingu fantasy
Hero Relams
Res Arcana

Wszystkie trzy jako pojedynkowe się super sprawdzają. Przy czym najbardziej mózgożerna (moim zdaniem) jest Res Arcana, potem MA i na końcu HR.

Z tego co jeszcze dobrze chodzi na 2 osoby (w takim zestawieniu gównie gram)
- Botanik
- Tuareg
- Wyspa Skye + Druidzi
- Kakao + dodatki
- Endeavor (z modułem Cicha Flota)
- Zamki Burgundii/Toskanii
- Kaskadia
- Seikatsu
Fujis
Posty: 98
Rejestracja: 01 lut 2022, 17:20
Has thanked: 37 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra pojedynkowa 1vs1

Post autor: Fujis »

Przeglądałem tez Monolita ale widzę ze chyba przestał być wspierany bo z dodatkami słabo. Rzuciło mi się jeszcze w oczy summoner war. :D
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 470
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 839 times
Been thanked: 200 times

Re: Gra pojedynkowa 1vs1

Post autor: JollyRoger90 »

Fujis pisze: 07 mar 2023, 11:51 Przeglądałem tez Monolita ale widzę ze chyba przestał być wspierany bo z dodatkami słabo. Rzuciło mi się jeszcze w oczy summoner war. :D
Potwierdzam, Monolith już przestał być wspierany, ale dla mnie to plus bo mam zamknięty tytuł z 6 armiami :)
No i da się go kupić za grosze z drugiej ręki.

Mając Neuroshime to byłaby szansa, że FOMO nie dałoby mi przejść spokojnie obok nowo wydanej armii ;p
bourbon
Posty: 108
Rejestracja: 17 maja 2019, 10:26
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 32 times
Been thanked: 23 times

Re: Gra pojedynkowa 1vs1

Post autor: bourbon »

Fujis pisze: 07 mar 2023, 10:45 Nad czym myśle:
- Neuroshima hex
- hero realms
- unmatched (Dice throne odpada)
- res arcana
hero realms - ograne, rowniez star realm, ale polecam SW:deckbuilding game

unmatched (Dice throne odpada) - mam przetestowane jedna i druga ale lepiej nam sie gra w twisted fables (mozliwosc rozbudowy o dodatki i tryb 2vs2)
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1477
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Gra pojedynkowa 1vs1

Post autor: arturmarek »

JollyRoger90 pisze: 07 mar 2023, 11:21 Z tego co jeszcze dobrze chodzi na 2 osoby (w takim zestawieniu gównie gram)
- Wyspa Skye + Druidzi
Czy druidzi wprowadzają jakiś element, który poprawia grę na 2 osoby? Podstawka Wyspy Skye na dwie osoby jest taka sobie, działa, bo działa, ale mam kilkadziesiąt gier, w które chętniej zagram w tym składzie.
Cyel
Posty: 2574
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1219 times
Been thanked: 1428 times

Re: Gra pojedynkowa 1vs1

Post autor: Cyel »

Bitewniak figurkowy - jaki rodzaj Cię interesuje? Lekki czy złożony? Tani czy nieważne? Żyjący, ze sceną turniejową/środowiskiem czy niekoniecznie? Fantasy, s-f czy historyczny? Skala (i modeli i całej bitwy)?

Np Warmachine jest złożona, droga z małym środowiskiem i fantasy (steampunk), gra 10-30 modeli.
Kill Team jest lekki, raczej tani, z prężnym community i s-f (wh40k), gra 6-14 modeli.
WH40K jest lekka (choć przekombinowana), droga, z prężnym community i s-f (wiadomo), gra kilkadziesiąt do kilkuset modeli.
Bolt Action jest lekki, średnio drogi, z małym środowiskiem, historyczny (2WW), gra kilkadziesiąt modeli.
Armada jest średnio złożona, raczej tania, niewspierana już przez producenta, s-f (SW) gra ~10 modeli.
Guildball jest złożony, tani, niewspierany już przez producenta, fantasy (brutalny football) gra 6 modeli.
A Song of Ice and Fire, lekka, średnio droga, ze środowiskiem w PL, fantasy (GoT) gra kilkadziesiąt modeli (w regimentach jak w WFB)
itd

I np jeśli grasz w domu z jedną osobą albo stałą grupą to w nosie macie czy system jest żywy i wspierany. Np takie tytuły jak Battlefleet Gothic czy Epic Armageddon nie miały oficjalnego wsparcia i modeli od jakichś dwóch dekad a dzięki drukowi 3D przeżywają renesans wśród oddanych fanów tych tytułów.

Zaletą jest to czego szukasz najbardziej - regrywalność. Gry z tej kategorii oferują regrywalność w zasadzie nieskończoną.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 470
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 839 times
Been thanked: 200 times

Re: Gra pojedynkowa 1vs1

Post autor: JollyRoger90 »

arturmarek pisze: 07 mar 2023, 12:25
JollyRoger90 pisze: 07 mar 2023, 11:21 Z tego co jeszcze dobrze chodzi na 2 osoby (w takim zestawieniu gównie gram)
- Wyspa Skye + Druidzi
Czy druidzi wprowadzają jakiś element, który poprawia grę na 2 osoby? Podstawka Wyspy Skye na dwie osoby jest taka sobie, działa, bo działa, ale mam kilkadziesiąt gier, w które chętniej zagram w tym składzie.
Wprowadzają dodatkowe miejsce, z którego można zakupić kafle (od druidów), więc jest więcej możliwości, żeby coś zrobić.
Do tego dochodzą umiejętności pasywne, które się nabywa i dodatkowe kafle punktacji do puli z której się losuje na początku gry.
I to tyle.

nie wiem czy to jest akurat to czego oczekiwałeś :) ale nam się przyjemnie gra w 2 osoby.
Fujis
Posty: 98
Rejestracja: 01 lut 2022, 17:20
Has thanked: 37 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra pojedynkowa 1vs1

Post autor: Fujis »

No sporo tego, szczerze nawet o bitewniakach nie myślałem. Będę musiał przysiąść porządnie do tematu bitewniaków w takim razie żeby wyrobić sobie jakieś zdanie na ten temat :D a Twisted Fables tez ciekawie wyglada. Co do ceny to niechciałbym przekroczyć hmm 300zl, a im mniej to tym lepiej wiadomo. Co do klimatu to jestem bardziej fantasy niz sf :D
Confidential
Posty: 170
Rejestracja: 26 mar 2018, 20:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Gra pojedynkowa 1vs1

Post autor: Confidential »

Odpowiem krótko...
"SUMMONER WARS"!

Jeśli wersja językowa nie odgrywa znaczenia, to zdecyduj się raczej na angielską, bo dodatki najprawdopodobniej nie zostaną wydane po polsku.
Cyel
Posty: 2574
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1219 times
Been thanked: 1428 times

Re: Gra pojedynkowa 1vs1

Post autor: Cyel »

Skirmishe zresztą też są w wersjach planszowych : Monsterpocalypse, Super Fantasy Brawl, Skytear...
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
gotrek992
Posty: 93
Rejestracja: 16 cze 2018, 15:45
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Re: Gra pojedynkowa 1vs1

Post autor: gotrek992 »

Z wymienionych przez Ciebie gier część mam w kolekcji, w pozostałe grałem i mogę polecić: 51 Stan Ultimate Edition.
Fujis
Posty: 98
Rejestracja: 01 lut 2022, 17:20
Has thanked: 37 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra pojedynkowa 1vs1

Post autor: Fujis »

Bitewniaki jednak na razie odpadaja. 51 stan nie sprawdzalem, na pierwszy rzut oka tez wyglada spoko. To juz bardziej konkretne tytuly. Spotkalem sie wlasnie z opiniami np. o Hero realms, czy Unmatched itp ze to takie zapychacze raczej (oczywiscie nie obrazajac nikogo :D ) wygladaja fajnie ale nie sa jakies bardzo wymagajace. A i super wyglada Edge ale no niestety juz prawie nie dostepne :p
prib4
Posty: 218
Rejestracja: 20 mar 2021, 21:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 101 times

Re: Gra pojedynkowa 1vs1

Post autor: prib4 »

Gra której szukasz to tyrants of the underdark :)
Fujis
Posty: 98
Rejestracja: 01 lut 2022, 17:20
Has thanked: 37 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra pojedynkowa 1vs1

Post autor: Fujis »

Tyrantów rozpatrywałem gdy wcześniej myślałem o jakimś AC. Ale zdecydowanym faworytem był dla mnie Ankh. Tutaj już wchodzimy w bardziej planszowe gry. Z dużą mapą itd itd. Siądzie chyba Neuroshima na początek, a później Summonerwars albo 51 stan :D
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 264
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 48 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Gra pojedynkowa 1vs1

Post autor: miszczu666 »

Jeśli czas rozgrywki nie jest problemem (3-4h) to z całego serca poleca Star Wars Rebelia i Wojna o Pierścień.
Asymetryczne pojedynki umysłów :-)
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
Fujis
Posty: 98
Rejestracja: 01 lut 2022, 17:20
Has thanked: 37 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra pojedynkowa 1vs1

Post autor: Fujis »

No ten czas troszkę za długi hehe ale pozycje faktycznie top
SeekerKuba
Posty: 148
Rejestracja: 12 wrz 2022, 11:36
Has thanked: 31 times
Been thanked: 92 times

Re: Gra pojedynkowa 1vs1

Post autor: SeekerKuba »

Gram głownie z żona więc siłą rzeczy są to pojedynki.
Polecam:
Android netrunner ( można sobie wydrukować dwie talie startowe i sprawdzić czy podpasuje) - niesamowite emocje, blefowanie i nierzadko dobra mina do złych kart to podstawa. Tylko dla 2 graczy.
Santorini - mega prosta gra, a daje dużo frajdy 2-4 graczy.
Samurai - proste zasady a również można przyjemnie pokombinować. 2-4 graczy.
Sztuka wojny - bardzo przyjemna i tania gra (mozna wyrwać za 50zl na olx) Tylko dla 2 graczy.
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1237
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 131 times
Been thanked: 57 times

Re: Gra pojedynkowa 1vs1

Post autor: poooq »

Moja ulubiona karcianka do naparzania się twarzą w twarz -Blue Moon Legends: przepyszna mechanika, decyzje na kilku poziomach gry, możliwość nauki zasad w praktyce, osiem kompletnych talii dających sporo możliwości pojedynkowych, w pudełku wszystkie wydane dodatki i rozszerzenia. Jeden minus: skomplikowana instrukcja do prostej gry :)
Po co piać, gdy można grać?
zsuedama
Posty: 118
Rejestracja: 20 maja 2019, 20:59
Has thanked: 18 times
Been thanked: 43 times

Re: Gra pojedynkowa 1vs1

Post autor: zsuedama »

Neuroshima hex
Unmatched
Top: Blood Rage & Neuroshima Hex :)
ODPOWIEDZ