Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1534
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 564 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ayaram »

Grellenort pisze: 03 mar 2023, 23:40
Nie sądzę, żeby Galakta olała produkty z serii Arkham, choć zgadzam się, że powinni być bardziej transparentni w ogłaszaniu co i jak, żeby ludziom ciśnienia nie podnosić. O klientów się dba nie tylko w trakcie przekazywania pieniędzy z rąk do rąk :wink:
No to jest clue całej sytuacji. Pomijam fakt, w jaki sposób to teraz zrobili i kiedy to zrobili teraz i te ich teksty na facebooku, ale obecna sytuacje jest taka, że kolejny w kolejce jest Przewany Krąg, który również nie jest dostępny. Więc każdemu nowemu graczowi nasuwa się teraz pytanie co z nim. Galakta milczy, więc założenie, że też go nie wyda w nowej formie (a przynajmniej na dzień dobry) jest jak dla mnie dość logiczne.

Ja naprawdę się obecnie zastanawiam czy nie przerzucić się na wersje angielską, póki kolekcja mała i założę się, że nie jestem jedyny. I to po stronie Galakty powinno leżeć przekonanie mnie, że zostanie w wersji PL to dobry pomysł. Na razie galakcie udało się tylko wybić argument "dobrze wspierać polską wersję", bo przy ich braku szacunku do klienta, to tak średnio z tym.

I broń Boże nie mówię, że na 100% zapomniana era w takiej czy innej formie się już u nas nigdy nie pojawi. Tylko, że na dzień dzisiejszy wiadomość od Galakty jest "nie mamy w planach, kropka". Nie ma nic (nie, to "moooże się to zmieni..." to dalej nic), by zapewnić/zasugerować mi, jako klientowi, że to się zmieni w czasie, że mogę spać spokojnie, bo za rok, za pięć będzie szansa uzupełnić braki. Więc póki komunikat jest taki i inny, to zakładam "dodruku/nowej wersji zapomnianej ery nie będzie, choć "mooooże" się w przyszłości pozytywnie rozczaruje". I to nie jest panika. To jest interpretacja ich wiadomości.

No i nie zapominajcie, że to zupełnie normalne że osoby, które dopiero zaczynają zbierać wykazują się w tej kwestii większym pesymizmem niż osoby mające już stare druki. Syty głodnego nie zrozumie i te sprawy.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Na obronę Galakty chciałbym jeszcze zauważyć, że wszystkie 4 cykle w nowym formacie zalegają w sklepach co jest rzeczą nowa w tej grze. Do tego talię poczatkowe, Dunwich, Pożeracze, Innsmouth i pojedyncze paczki czy powroty. Ilość zamrozonej kasy w towarze jest z pewnością spora. Oby to nie zblokowało całej linii..najlepszym wyjściem by było gdyby Galakta wyraziła intencje, że chcą wydać kolejne druki repacków ale narazie skupiają się na najnowszych dodatkach, żeby trochę wyczyścić stany. Wtedy gracze byliby spokojniejsi, że kiedyś sobie uzupełnia te cykle a narazie jadą z nowymi.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
equiv
Posty: 45
Rejestracja: 10 lut 2021, 23:56
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: equiv »

Ja mam jeszcze osobiście dalej nadzieję że w kwietniu wraz z premierą nowego scenariusza, Galakta zapowie/wypuści też Zapomnianą Erę.

Towar im zalega w dużych ilościach ale tak to bywa z LCG. Koniec końców nowy format powinien przyciągać regularnie nowych ludzi (zwłaszcza że jest (był) całkowicie dostępny).
Swoją drogą ja zacząłem od nowego formatu i strasznie rajcował mnie widok dodawania kolejnych nowych pudełek na półkę. Traktowałem to kolekcjonersko, kupiłem nawet Powrót do Zapomnianej Ery na zaś.

Więc myślę że pomimo że wszystkie produkty w nowym formacie dalej są w sklepach, to po prostu z czasem zejdą. Gra jest ogromna, ludzie też potrzebują czasu żeby to ograć. Ja wiem, że piszę z perspektywy konsumenta ale dla mnie byłoby to bardzo nierozsądne gdyby Galakta odpuściła nagle wypuszczenie cyklu.

Obrazek
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1534
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 564 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ayaram »

Zmieniając temat. W tej apce arkham cards da się jakoś wcisnąć standalony do kampanii? Czy nie bardzo?
bulaxyz82
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2016, 11:42
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: bulaxyz82 »

Tak da się, w okienku jak wybierasz scenariusz do grania w rozpoczętej kampanii, jest '' + dodaj scenariusz poboczny''
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Largo »

Kiedyś gdzieś obiło mi się o oczy, że miał miejsce druk zbiorowy separatorów do kart, w sensie przekładek czy jak to tam inaczej nazwać. Coś takiego ma znowu mieć miejsce :)?
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Golfang »

Largo pisze: 05 mar 2023, 19:12 Kiedyś gdzieś obiło mi się o oczy, że miał miejsce druk zbiorowy separatorów do kart, w sensie przekładek czy jak to tam inaczej nazwać. Coś takiego ma znowu mieć miejsce :)?
poszukaj na grupie na fb - tam organizują takie zbiórki
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 871
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Dako »

Golfang pisze: 05 mar 2023, 19:27
Largo pisze: 05 mar 2023, 19:12 Kiedyś gdzieś obiło mi się o oczy, że miał miejsce druk zbiorowy separatorów do kart, w sensie przekładek czy jak to tam inaczej nazwać. Coś takiego ma znowu mieć miejsce :)?
poszukaj na grupie na fb - tam organizują takie zbiórki
Zacznij tu https://sites.google.com/view/autorskie ... i-hwa/home a na samym dole są linki do FB.
Kolejna zbiórka będzie prawdopodobnie w okolicach maja.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1534
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 564 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ayaram »

Chce się tylko pochwalić/pożalić, że finalnie wymiękłem i po narzekaniach zamówiłem pożeraczy, zmowę i szkarłatnych. Pewnie to najgłupsze co w swojej planszówkowej karierze zrobiłem, biorąc pod uwagę, że w tym momencie będę miał ograny 1 cykl i 5 cykli na półce, no ale...

1:0 dla ciebie Galakta, 1:0...
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: trx89 »

Tymczasem kolejna zapowiedź od FFG:

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... the-spell/
bosik111
Posty: 296
Rejestracja: 12 gru 2013, 13:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 32 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: bosik111 »

Podejrzewam że będzie dodruk ale pewnie za rok-dwa przy następnej fali. Nie rozumiem czemu galakta nie chce brac udziału w druku skoro produkt jest już przetłumaczony, a w sklepach nie można już dostać pełnych cykli ZE, i podejrzewam że krąg też już leci na oparach. Czy liczą na to że ktoś powykupuje pojedyncze cykle bez możliwości skompletowania całości? Jak nowe edycję im zalegają, to nie wystarczyłoby zrobić mniejszego zamówienia? Mam wrażenie zapomnieli że mamy galopująca inflację i Polaków stać na coraz mniej towarów luksusowych, a zamówienia zrobili takie jak za tłustych lat i są zaskoczeni że klienci się nie rzucili na towar tak jak kiedyś.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1534
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 564 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ayaram »

bosik111 pisze: 11 mar 2023, 08:14 Podejrzewam że będzie dodruk ale pewnie za rok-dwa przy następnej fali. Nie rozumiem czemu galakta nie chce brac udziału w druku skoro produkt jest już przetłumaczony, a w sklepach nie można już dostać pełnych cykli ZE, i podejrzewam że krąg też już leci na oparach. Czy liczą na to że ktoś powykupuje pojedyncze cykle bez możliwości skompletowania całości?
Bez skompletowania całości to raczej nie. Strzelam, że bardziej liczą na to, że gracze, którzy planowo chcieli kolekcjonować tylko nową edycje się wystraszą i się rzucą na dostępne jeszcze Pożeracze snów i Innsmouth. Co patrząc na mnie nawet im się udaje. Nowa edycja jest fajniejsza, ale nie na tyle fajniejsza by ryzykować, nawet jeśli to ryzyko, że nie wydadzą w nowej odsłonie wynosiłoby te 5-10%

A kręgu już nie mozna dostać, co nie? Przynajmniej nigdzie nie widzę dostępnego.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

bosik111 pisze: 11 mar 2023, 08:14 Czy liczą na to że ktoś powykupuje pojedyncze cykle bez możliwości skompletowania całości?
Coś dziwnego w tym, że komuś wystarcza np 3-5 kampanii? Myślę, że mało kto jest gotów wejść w planszowke za 5tys zł a w przyszlosci ta suma może urosnąć do np 10tys zł. Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że interesuje się Kingdom Death Monster ale w żadnym wypadku nie myślę o kompletowaniu.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
bosik111
Posty: 296
Rejestracja: 12 gru 2013, 13:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 32 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: bosik111 »

brazylianwisnia pisze: 11 mar 2023, 11:13
bosik111 pisze: 11 mar 2023, 08:14 Czy liczą na to że ktoś powykupuje pojedyncze cykle bez możliwości skompletowania całości?
Coś dziwnego w tym, że komuś wystarcza np 3-5 kampanii? Myślę, że mało kto jest gotów wejść w planszowke za 5tys zł a w przyszlosci ta suma może urosnąć do np 10tys zł. Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że interesuje się Kingdom Death Monster ale w żadnym wypadku nie myślę o kompletowaniu.
Poprawka, chodziło mi o paczki, nie cykle jako całość :)
Np w przypadku kręgu i ery są wiszą jeszcze jakieś pojedyncze paczki, ale całości już nie ma za bardzo jak skompletować. Większość ludzi jednak chce mieć pełną kampanię z żeby dało się ograć całość cyklu i potem żeby też nie tracił dużo na wartości w razie chęci sprzedaży. W lotrze przynajmniej nie jest to takie istotne, i zwykle się brało dobre scenariusze, albo takie z solidnymi kartami, ale w przypadku ah żeby puscic niepełny cykl to trzeba dać mocny upust, i jeszcze dalej może nie zejść. Nie za bardzo rozumiem to podejście galakty, chyba że ah przestał się sprzedawać tak dobrze jak kiedyś, albo koledzy z asmodee przygotowują teren pod przejęcie Arkham przez rebela.
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: shuji »

bosik111 pisze: 11 mar 2023, 17:39
brazylianwisnia pisze: 11 mar 2023, 11:13
bosik111 pisze: 11 mar 2023, 08:14 Czy liczą na to że ktoś powykupuje pojedyncze cykle bez możliwości skompletowania całości?
Coś dziwnego w tym, że komuś wystarcza np 3-5 kampanii? Myślę, że mało kto jest gotów wejść w planszowke za 5tys zł a w przyszlosci ta suma może urosnąć do np 10tys zł. Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że interesuje się Kingdom Death Monster ale w żadnym wypadku nie myślę o kompletowaniu.
Poprawka, chodziło mi o paczki, nie cykle jako całość :)
Np w przypadku kręgu i ery są wiszą jeszcze jakieś pojedyncze paczki, ale całości już nie ma za bardzo jak skompletować. Większość ludzi jednak chce mieć pełną kampanię z żeby dało się ograć całość cyklu i potem żeby też nie tracił dużo na wartości w razie chęci sprzedaży. W lotrze przynajmniej nie jest to takie istotne, i zwykle się brało dobre scenariusze, albo takie z solidnymi kartami, ale w przypadku ah żeby puscic niepełny cykl to trzeba dać mocny upust, i jeszcze dalej może nie zejść. Nie za bardzo rozumiem to podejście galakty, chyba że ah przestał się sprzedawać tak dobrze jak kiedyś, albo koledzy z asmodee przygotowują teren pod przejęcie Arkham przez rebela.
Może tak być - wrogie przejęcie brassa już miało miejsce
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2446
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Markus »

Jak dla mnie przejęcie Arkhama LCG przez Rebela to byłoby najgorsze co mogłoby spotkać polską wersję tej gry (tak o tobie myśle X Wing 2.0 pod skrzydłami rebela)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

bosik111 pisze: 11 mar 2023, 17:39
brazylianwisnia pisze: 11 mar 2023, 11:13
bosik111 pisze: 11 mar 2023, 08:14 Czy liczą na to że ktoś powykupuje pojedyncze cykle bez możliwości skompletowania całości?
Coś dziwnego w tym, że komuś wystarcza np 3-5 kampanii? Myślę, że mało kto jest gotów wejść w planszowke za 5tys zł a w przyszlosci ta suma może urosnąć do np 10tys zł. Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że interesuje się Kingdom Death Monster ale w żadnym wypadku nie myślę o kompletowaniu.
Poprawka, chodziło mi o paczki, nie cykle jako całość :)
Np w przypadku kręgu i ery są wiszą jeszcze jakieś pojedyncze paczki, ale całości już nie ma za bardzo jak skompletować. Większość ludzi jednak chce mieć pełną kampanię z żeby dało się ograć całość cyklu i potem żeby też nie tracił dużo na wartości w razie chęci sprzedaży. W lotrze przynajmniej nie jest to takie istotne, i zwykle się brało dobre scenariusze, albo takie z solidnymi kartami, ale w przypadku ah żeby puscic niepełny cykl to trzeba dać mocny upust, i jeszcze dalej może nie zejść. Nie za bardzo rozumiem to podejście galakty, chyba że ah przestał się sprzedawać tak dobrze jak kiedyś, albo koledzy z asmodee przygotowują teren pod przejęcie Arkham przez rebela.
Tylko co mają z tym zrobić?nie są w stanie już zamówić pojedynczych paczek u FFG więc to co zostało w sklepach poszło na strate. Myślę, że priorytetem jest sprzedawać to co jest kompletne i wszystkie cykle w nowym formacie, żeby zrobić miejsce na nadchodzące cykle.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Gargi
Posty: 77
Rejestracja: 29 gru 2021, 23:53
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Gargi »

Co po podstawce można kupić z tego co zostało do kupienia w sklepach? Co polecacie?
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 871
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Dako »

Gargi pisze: 14 mar 2023, 14:29 Co po podstawce można kupić z tego co zostało do kupienia w sklepach? Co polecacie?
Jak już tu wiele razy było napisane:
Wszystko ;)
A tak poważnie to w historycznej kolejności wydawanych kampanii i zestawów badaczy czyli na początek:
"Dziedzictwo Dunwich" (przyjazna dla początkujących graczy) i "Szlak do Carcosy" (klimatyczna i wg niektórych najlepsza kampania).
Jak budżet pozwoli to "Na krawędzi Ziemi" (bo kiedyś się skończy i może na dodruk trzeba będzie długo poczekać) oraz najnowsza czyli "Szkarłatne klucze" (niedawno wydana więc raczej jeszcze w sklepach będzie długo dostępna).
Kuriozum
Posty: 6
Rejestracja: 16 lut 2020, 23:21
Has thanked: 3 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Kuriozum »

Wydaje mi się, że brak polskich edycji Zapomnianej Ery i Niedokończonego Kręgu bierze się niedostatecznej sprzedaży dotychczasowych reprintów serii w nowym ujęciu. O ile w świecie anglojęzycznym dodruki wchodzą w rynek, jak w masło, to na naszym rynku prawdopodobnie osiągnęliśmy stan nasycenia. Obstawiam, że decyzja o druku po polsku zapada w FFG, a nie w Galakcie, więc dopóki smoczyca-matka nie będzie zadowolona, to nowych dodruków nie będzie. To by tłumaczyło najnowsze działania promocyjne Galakty w zakresie HwA GC http://galakta.pl/horror-w-arkham-lcg-r ... a-cthulhu/

Trzeba zachęcać nowych graczy i poprawić sprzedaż... prezenty kupować (zaraz będzie Dzień Matki), działać!
Starzy wyjadacze proszeni są o zezłomowanie dotychczasowych kolekcji i nabycie nowych. Czas wymaga poświęceń :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3370
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 433 times
Been thanked: 1044 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: psia.kostka »

FFG to przy druku miedzynarodowym raczej wydrukuje wszystko, nawet po Inuicku, abys mial walizke dolarow. Zgadzam sie, ze bycmoze Galakta zapakowana jest w dotychczasowe dwuboxy i zwyczajnie nie ma juz dolarow na kolejne zamawianie w FFG. Taka pochodna LivingCardGame, najpierw gracze sie poddaja, bo za duzo tego nowego towaru, a potem wydawnictwo ;)

Powoli sie to udrozni i beda kolejne cykle w dwuboxach. Cierpliwosci, nie panikujmy.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Uważam tak samo. Jest sporo rzeczy na rynku, bo w ciągu ostatniego roku-dwóch wyszło sporo nowych rzeczy oraz dodruków i rynek się "zapchał". Rozsądne jest poczekanie aż to zejdzie z półek, a nie wrzucanie kasy żeby leżała na magazynie w kolejnych pudłach. Może by Galakta nawet chciała coś wydrukować, tak dla zamknięcia gęb marudzącym, ale jest to poniżej nakładu wymaganego przez FFG. Ale stawiam że raczej przegrzała rynek i musi odsapnąć, to byłoby racjonalne.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 357
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 34 times
Been thanked: 100 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Grellenort »

Dokładnie tak.

NIEMNIEJ...

świat by się nie zawalił, gdyby skrobnęli coś na swoim fejsie, albo wysłali jakąś duszę do Planszowych Newsów na małe Q&A :)
Awatar użytkownika
killy9999
Posty: 327
Rejestracja: 30 mar 2011, 22:26
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: killy9999 »

Mam pytanie osoby początkującej. Kupiłem już jakiś czas temu nową wersję podstawki. Rozegraliśmy z żoną dwa z trzech scenariuszy kampanii i szczerze mówiąc mina nam zrzedła z powodu poziomu trudności. Jesteśmy weteranami Eldritch Horror, przyzwyczailiśmy się do tego że bywa trudno i o przegraną łatwo, ale ta karcianka to zupełnie inny poziom. Nie wiem nawet jak można sensownie podejść do walki z wrogami w momencie kiedy jestem w stanie zadać im jednorazowo jedno obrażenie, a oni mają np. 4 punkty zdrowia, przy czym sam przy tym oberwę tak że albo zginę albo będę prawie martwy. Próbowaliśmy unikać wrogów, co jakoś jeszcze działa jak jest jeden albo dwóch, ale potem robi się to właściwie niemożliwe. Czy macie jakieś porady które początkujący powinien znać?
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

killy9999 pisze: 17 mar 2023, 15:41Nie wiem nawet jak można sensownie podejść do walki z wrogami w momencie kiedy jestem w stanie zadać im jednorazowo jedno obrażenie, a oni mają np. 4 punkty zdrowia
A bronie? Używaj broni dających plusa do obrażeń.
Możliwe też, że coś źle gracie, pierwszy scenariusz jest bardzo łatwy, naprawdę trzeba mieć pecha (albo słabo grać, albo mieć jakichś niekompatybilnych badaczy), żeby przegrać.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
ODPOWIEDZ