Inserty

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2049
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 271 times
Been thanked: 422 times

Re: Inserty

Post autor: tomp »

Sajmonella pisze: 19 gru 2022, 20:47 Czy inserty Folded Space można kleić wikolem ?
Tak.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Wozik
Posty: 90
Rejestracja: 14 sty 2020, 13:10
Has thanked: 30 times
Been thanked: 24 times

Re: Inserty

Post autor: Wozik »

Great Western Trail - druga edycja. Czy ktoś tutaj robi inserty do tej gry?
sferoida
Posty: 77
Rejestracja: 11 sty 2021, 13:13
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 29 times
Been thanked: 50 times

Re: Inserty

Post autor: sferoida »

Moja wersja insertu DIY do gry Agricola.
Kupiłem w hurtowni z materiałami dla firm reklamowych ok. 2 m2 takiej pianki gr. 3mm. Starczy na kilka insertów. Fajny, lekki materiał, w miarę sztywny, dobrze tnie się nożykiem. Daje się nawet szlifować.
Prezentowany insert to drugi, pierwszy (do "Na skrzydłach") jest eksperymentem i nie za bardzo mi wyszedł (był malowany, więc jak przeschnie do zrobię zdjęcia). Głównym błędem było zastosowanie kleju cyjanoakrylowego. NIE POLECAM. O ile klei dobrze, o tyle brakuje czasu na dokładne spasowanie, czas otwarcia to sekundy. Teraz używałem zwykłego kleju typu butapren, firmy Pattex kupiony w Casto. Spisuje się bardzo dobrze.
W przypadku Agricoli jest kłopot z kartami, w mojej wersji stojak z kartami leży na boku

PS. Mała rada na przyszłość dla tych co nie mają CNC w rękach: zostawiać więcej luzu dla komponentów :)
Spoiler:
pozdrawiam Radek
sferoida
Posty: 77
Rejestracja: 11 sty 2021, 13:13
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 29 times
Been thanked: 50 times

Re: Inserty

Post autor: sferoida »

Na skrzydłach
Trochę nie po kolei, ale teraz mój pierwszy insert. Prototypowy i niezbyt udany. Zostawiłem rezerwę na ewentualne dodatki, ale pewnie jak się pojawią to będzie v. 2.0. Generalnie: za ciasne miejsca i jak wspomniałem wyżej - używałem kleju CA. W wyniku nie zdążyłem skleić boczków w ładne kształty, bo już klej chwycił.
Jeden z zasobników na karty, po odwróceniu "do góry nogami" pełni rolę podajnika kart odkrytych. Jeżeli będę robił kolejną wersję to rozbiję to na 2 tacki: niższy podajnik na karty i klapka pełniąca funkcję tacki na 3 odkryte karty. A to białe to taki wypełniacz
Spoiler:
pozdrawiam Radek
sferoida
Posty: 77
Rejestracja: 11 sty 2021, 13:13
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 29 times
Been thanked: 50 times

Re: Inserty

Post autor: sferoida »

Wzięło mnie, ale to fajna zabawa jest, więc przedstawiam moje 2 kolejne inserty
Age of Mythology
Spoiler:
i Zamki Burgundii Big Box
Spoiler:
pozdrawiam Radek
Death4ever
Posty: 142
Rejestracja: 20 paź 2019, 13:45
Has thanked: 50 times
Been thanked: 56 times

Re: Inserty

Post autor: Death4ever »

Zapraszam na oglądanie :arrow: viewtopic.php?f=61&t=78011
Satino4
Posty: 30
Rejestracja: 20 lip 2022, 12:55
Has thanked: 23 times
Been thanked: 6 times

Re: Inserty

Post autor: Satino4 »

Posiada ktoś na sprzedaż insert do Descent: Wędrówki w mroku (2 ed.)? Może być z pianki, płyty pilśniowej, drewnopodobnej itp., oryginalny lub samoróbka :) Ważne żeby zmieściły się karty i plansze bohaterów, które są w koszulkach. Z propozycjami zapraszam na priv :D
Wozik
Posty: 90
Rejestracja: 14 sty 2020, 13:10
Has thanked: 30 times
Been thanked: 24 times

Re: Inserty

Post autor: Wozik »

Wozik pisze: 20 gru 2022, 12:50 Great Western Trail - druga edycja. Czy ktoś tutaj robi inserty do tej gry?
Odpowiadam sam sobie - Folded Space ma już piankowy insert. Kupiłem, skleiłem, robi robotę.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Inserty

Post autor: Mr_Fisq »

Krótka opinia o insercie:

Gra: Zaginiona Wyspa Arnak + Przywódcy ekspedycji + Karty Promocyjne
Producent: reDrewno
Materiał: HDF

Jakość elementów: 4.5/5
Elementy nie wypadały z ramek, ale też nie było problemów z ich wypchnięciem, przy składaniu nie było problemu ze składaniem.

Trudność składania: 2/5
Mimo zastosowania kilku ciekawych rozwiązań (składamy nie tylko proste prostopadłościany), składanie nie nastręczyło większych trudności; instrukcja jest dość jasna i przejrzysta. Trochę czasu, cierpliwości i wikolu (ja jeszcze opasam złożone pojemniczki recepturkami na czas schnięcia) powinno wystarczyć do złożenia tego insertu.

Spakowanie elementów gry w pudełku: 4/5
Wszystkie elementy gry ładnie zmieściły się w insercie, w tym karty w koszulach premium. W pudełku nie ma dużych luzów, nie ma problemów z domykaniem się pudełka. W pudełku został mały równoległościan niewykorzystanej przestrzeni, ale nie generuje on żadnych problemów.

Użyteczność w trakcie gry
: ???
Jeszcze nie grałem korzystając z insertu więc trudno mi ocenić.

Dodatkowe uwagi:
Dla osób chcących spakować samą grę podstawową reDrewno przygotowało specjalne wypełniacze, dzięki czemu elementy nie będą latać luźno po pudełku. Po dodaniu dodatku zostajemy z dodatkową tacką którą możemy użyć np. do innej gry.

Podsumowując:
Ogólnie na razie jestem zadowolony z insertu, pozytywnie zaskoczyły mnie pewne proste acz nieoczywiste usprawnienia (typu podwyższenie dna pojemniczka dodatkową wkładką, żeby wygodniej wyjmować z niego elementy gry).
Złożenie było bardziej czasochłonne niż trudne/wymagające - elementów do złożenia jest sporo, ale i pudełko do wypełnienia jest niemałe. Na razie wydaje się to być solidny insert:
4/5
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 794
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 398 times
Been thanked: 500 times

Re: Inserty

Post autor: rav126 »

Ja na podstawie ich insertu zrobiłem z płyty pk. Użyteczność w trakcie gry 5/5 🙂
Death4ever
Posty: 142
Rejestracja: 20 paź 2019, 13:45
Has thanked: 50 times
Been thanked: 56 times

Re: Inserty

Post autor: Death4ever »

Doszła pozycja numer 22 - Maracaibo (v2)
Zapraszam na oglądanie :arrow: viewtopic.php?f=61&t=78011&p=1531889#p1531889
Death4ever
Posty: 142
Rejestracja: 20 paź 2019, 13:45
Has thanked: 50 times
Been thanked: 56 times

Re: Inserty

Post autor: Death4ever »

Byłem u teściów, zrobiłem zdjęcia insertu.
Zapraszam na oglądanie insertu do gry Luxor. Pozycja numer 11

viewtopic.php?t=78011

P.S.
Z jakiegoś powodu zdjęcia są małe i trzeba klikać w każde osobne, żeby coś zobaczyć. Może ktoś wie dlaczego tak się stało i co zrobiłem nie tak? Chciałbym to poprawić
sferoida
Posty: 77
Rejestracja: 11 sty 2021, 13:13
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 29 times
Been thanked: 50 times

Re: Inserty

Post autor: sferoida »

A moje kolejne
Posiadłość Szaleństwa 2
Spoiler:
i Eldorado z dod. Demony Dżungli
Spoiler:
pozdrawiam Radek
Awatar użytkownika
Robin Wood
Posty: 78
Rejestracja: 06 lis 2021, 17:10
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: Inserty

Post autor: Robin Wood »

Zapraszam po dedykowany insert do Pax Renaissance 2nd Edition.


Pax Renaissance 2nd Edition i nie tylko
micstanic
Posty: 8
Rejestracja: 06 sty 2020, 19:38
Been thanked: 2 times

Re: Inserty

Post autor: micstanic »

Prosty insert do gry "Zapomniane Morza".
Co prawda gra nie zawiera dużej ilości elementów ale insert sie przydaje (rezygnacja z woreczków).
Wykonane w 1,5h, styrodyr 5mm, klej wikol (plus naklejki z opisem elementów).
Z przodu insertu naklejony jest dodatkowy pasek szerokości 2cm (ten podziurkowany szpilkami), żeby karty leżały pod kątem i nie wypadały z przodu.

Obrazek

Obrazek
Death4ever
Posty: 142
Rejestracja: 20 paź 2019, 13:45
Has thanked: 50 times
Been thanked: 56 times

Re: Inserty

Post autor: Death4ever »

Doszła pozycja numer 23 - Uśpieni Bogowie
Zapraszam na oglądanie :arrow: viewtopic.php?t=78011
Awatar użytkownika
SosnowyPatyk
Posty: 159
Rejestracja: 20 gru 2021, 21:51
Has thanked: 113 times
Been thanked: 123 times

Re: Inserty

Post autor: SosnowyPatyk »

Znalazłem pianki do robienia insertów na mepel.pl. Widział ktoś z Was jeszcze na innym sklepie planszowym takie pianki? Bo chcę zamówić od razu z koszulkami więc zależy mi na sklepie w którym będzie i to i to.
komu? czemu? - ludziom, osobom, planszówkom
z kim? z czym? - z osobą, z planszówką
ludzią - narzędnik słowa ludzia, gdyby istniało ;)
Awatar użytkownika
Robin Wood
Posty: 78
Rejestracja: 06 lis 2021, 17:10
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: Inserty

Post autor: Robin Wood »

Dzień dobry,

zapraszam w temacie insertu do Władców Ziemi Chad'a Jensen'a.

Władcy Ziemi (Dominant Species)
Death4ever
Posty: 142
Rejestracja: 20 paź 2019, 13:45
Has thanked: 50 times
Been thanked: 56 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Death4ever »

Zrobiłem drugi insert do Aeon's End'a
Pierwsza wersja to pozycja numer 9
Druga wersja to pozycja numer 24
Zapraszam na oglądanie :arrow: viewtopic.php?t=78011
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5160
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1061 times
Been thanked: 1654 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: BOLLO »

SosnowyPatyk pisze: 20 lut 2023, 21:00 Znalazłem pianki do robienia insertów na mepel.pl. Widział ktoś z Was jeszcze na innym sklepie planszowym takie pianki? Bo chcę zamówić od razu z koszulkami więc zależy mi na sklepie w którym będzie i to i to.
Ja kupowałem ze sklepu modelarskiego chyba Agtom całe arkusze taniej wychodziło.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 953
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 653 times

Re: Inserty

Post autor: Bart Henry »

Robiliście insert na figurki przy użyciu taśmy lub folii magnetycznej? Mam gry z dużymi figurkami (pojedyncza figurka waży do 40g) i zastanawiam się, czy taśma będzie w stanie utrzymać magnes przyczepiony do podstawki figurki. Jeżeli tak, to jaką taśmę byście polecili i jakie magnesy?

Celem stworzenia takiego "insertu" jest ograniczenie przestrzeni, jaką zajmują oryginalne pudełka na te figsy i możliwość transportu bez ryzyka uszkodzenia.
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: Inserty

Post autor: _leigam_ »

Bart Henry pisze: 15 mar 2023, 08:54 Robiliście insert na figurki przy użyciu taśmy lub folii magnetycznej? Mam gry z dużymi figurkami (pojedyncza figurka waży do 40g) i zastanawiam się, czy taśma będzie w stanie utrzymać magnes przyczepiony do podstawki figurki. Jeżeli tak, to jaką taśmę byście polecili i jakie magnesy?

Celem stworzenia takiego "insertu" jest ograniczenie przestrzeni, jaką zajmują oryginalne pudełka na te figsy i możliwość transportu bez ryzyka uszkodzenia.
Kupiłem ostatio mate magnetyczną samoprzylepną ale figurki się tego słabo trzymały, nie powiem ci teraz jaka grubość maty bo nie pamiętam. Mam zamiar spróbować 2 warstwy dać, może będzie lepiej. Puki co miałem arkusz bardzo ciękiej blachy kupionej w jakimś casto, i to generalnie dobre rozwiązanie tylko nie wiem jak to fajnie ładnie przyciąć, bo nożycami do blachy wychodzi bardzo źle.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 385
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 55 times
Been thanked: 162 times

Re: Inserty

Post autor: Fyei »

Bart Henry pisze: 15 mar 2023, 08:54 Robiliście insert na figurki przy użyciu taśmy lub folii magnetycznej? Mam gry z dużymi figurkami (pojedyncza figurka waży do 40g) i zastanawiam się, czy taśma będzie w stanie utrzymać magnes przyczepiony do podstawki figurki. Jeżeli tak, to jaką taśmę byście polecili i jakie magnesy?

Celem stworzenia takiego "insertu" jest ograniczenie przestrzeni, jaką zajmują oryginalne pudełka na te figsy i możliwość transportu bez ryzyka uszkodzenia.
Używałam folii magnetycznej oraz magnesów w arkuszach. Przyklejałam je całościowo na podstawkę figurek i ten patent sprawdza się bardzo dobrze, ale nie wiem jak z większymi figsami - dla 4cm wszystko dobrze się trzyma.
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 953
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 653 times

Re: Inserty

Post autor: Bart Henry »

Fyei pisze: 15 mar 2023, 14:35 Używałam folii magnetycznej oraz magnesów w arkuszach. Przyklejałam je całościowo na podstawkę figurek i ten patent sprawdza się bardzo dobrze, ale nie wiem jak z większymi figsami - dla 4cm wszystko dobrze się trzyma.
Dzięki. Ja myślałem o folii lub taśmie na dno pudełka i o magnesach przyczepionych do podstawki, bo po prostu mam trochę miejsca pod nią. Folia/arkusz na podstawkę to też nie jest zła opcja, ale na pewno nie na całą, bo musi dać się kolorowy ring założyć.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1591
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: nidhog »

Bart Henry pisze: 15 mar 2023, 15:09
Fyei pisze: 15 mar 2023, 14:35 Używałam folii magnetycznej oraz magnesów w arkuszach. Przyklejałam je całościowo na podstawkę figurek i ten patent sprawdza się bardzo dobrze, ale nie wiem jak z większymi figsami - dla 4cm wszystko dobrze się trzyma.
Dzięki. Ja myślałem o folii lub taśmie na dno pudełka i o magnesach przyczepionych do podstawki, bo po prostu mam trochę miejsca pod nią. Folia/arkusz na podstawkę to też nie jest zła opcja, ale na pewno nie na całą, bo musi dać się kolorowy ring założyć.
Do ringa też możesz wkelic magnes/cienka metalowa podstawkę by wspopracowala z magnesem. Stosowałem taki patent, w której grze gdzie ringi były za luzne
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
ODPOWIEDZ