Inserty

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 953
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 653 times

Re: Inserty

Post autor: Bart Henry »

nidhog pisze: 15 mar 2023, 15:19 Do ringa też możesz wkelic magnes/cienka metalowa podstawkę by wspopracowala z magnesem. Stosowałem taki patent, w której grze gdzie ringi były za luzne
Akurat nie w tym przypadku, bo tutaj ringów jest za mało w stosunku do wszystkich figurek.
Death4ever
Posty: 142
Rejestracja: 20 paź 2019, 13:45
Has thanked: 50 times
Been thanked: 56 times

Re: Inserty

Post autor: Death4ever »

Kiedyś próbowałem przykleić magnesy do podstawki figurek oraz użyć taśmy magnetycznej, ale to był bardzo kiepski pomysł, który mi ze 150-200 zł kosztował (za magnesy + taśmę). Zależy od ilości figurek, owszem...
Próbowałem to zrobić do Sword & Sorcery z dodatkami.

Super-klej nie dawał rady i te magnesy odpadały. Inny klej (UHU Por) w ogóle nie dawał rady. Musiałem zostawiać je na dobę przywrócone do góry nogami w niemal idealni wyrównanej pozycji, bo inaczej te magnesy zjeżdżały na bok. Zapewne - coś robiłem nie tak...

Taśma magnetyczna była gruba, zżerała dużo miejsca w insercie i słabo działała. Figurki mogły odpadać, a skoro pudełka trzymam w pionie, to te figurki zawsze zsuwały się ku ziemi. Raczej użyłem nie odpowiedniej taśmy, nie wiem.
Używałem tej :arrow: https://www.leroymerlin.pl/artykuly-met ... l3478.html

Najlepszym rozwiązanie było by użyć płaskiej płyty metalowej, która by była przymocowana w jakiś sposób do dna pudełka. Ale idź znajdź cienką metalową płytę i wytnij odpowiedni prostokąt z niej. Nawet jak znajdziesz i wytniesz, to koszty tego rozwiązania chyba nie były by opłacalne. Z przyklejaniem magnesów jeszcze dało by zdzierżyć, chociaż to by była udręka - kleić te magnezy za każdym razem, jak odpadną.

Jam bym sugerował iść w raczej w stronę zrobienia "CZymacze" tych figurek za podstawki. Na razie mi nie wpadła tak naprawdę gra, gdzie mógłbym zrealizować pomysł, ale coś podobnego "hurtowo" zrobiłem w insercie do Star Wars: Rebelia (pozycja #13) oraz Mage Knight: Ultimate Edition (pozycja #08). W Mage Knight'cie wykonanie jest kiepski, teraz to bym zrobił to o wiele lepiej.
:arrow: https://drive.google.com/drive/folders/ ... pr8YfIhCHk

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Rayos
Posty: 84
Rejestracja: 10 gru 2015, 19:30
Has thanked: 12 times
Been thanked: 18 times

Re: Inserty

Post autor: Rayos »

Właśnie skonczylem insert do dobrego roku, wyszło według mnie całkiem zgrabnie :) przy okazji pochwale się tez małym insertem do tiny epic dungeons, ten dodatkowo pomalowałem na czarno :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
zuroslawski
Posty: 110
Rejestracja: 21 paź 2013, 13:49
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Inserty

Post autor: zuroslawski »

Hej, czy ktos korzysta z takiego insertu do Star Wars Rebelia ?
https://www.rebel.pl/akcesoria/geekmod- ... 15111.html


szukam czegos fajnego, reDrewno niestety nie posiada insertu do tej gry. FoldedSpace jest niedostepny. Insert od e-raptor z tego co widzialem zostawia duzo wolnej przestrzeni w pudelku. Jesli ktos korzysta z jakiegos sprawdzonego insertu to prosze o jakies informacje.
sferoida
Posty: 77
Rejestracja: 11 sty 2021, 13:13
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 29 times
Been thanked: 50 times

Re: Inserty

Post autor: sferoida »

Insert do Ziemi. Tym razem przypadkowo trafiła mi się pianka 2mm, ale też daje radę.
Spoiler:
pozdrawiam Radek
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: Inserty

Post autor: eveni »

sferoida pisze: 26 kwie 2023, 17:35 Insert do Ziemi. Tym razem przypadkowo trafiła mi się pianka 2mm, ale też daje radę.
Wow, jest tak jakby luksusowy :D bardzo fajnie Ci wyszedł.
Awatar użytkownika
Rayos
Posty: 84
Rejestracja: 10 gru 2015, 19:30
Has thanked: 12 times
Been thanked: 18 times

Re: Inserty

Post autor: Rayos »

Świetnie wygląda! Wycinasz ten karton po prostu nożykiem, czy masz jakieś inne specjalne narzędzia? I gdzie dorwałeś 2mm piankę :O zwyczajowo używam 3mm i jest wydaje mi się idealna, ale jak sobie pomyślę, ile swobody może dodatkowo dać urwanie 1mm per ścianka ... :roll:
sferoida
Posty: 77
Rejestracja: 11 sty 2021, 13:13
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 29 times
Been thanked: 50 times

Re: Inserty

Post autor: sferoida »

Rayos pisze: 27 kwie 2023, 08:58 Wycinasz ten karton po prostu nożykiem, czy masz jakieś inne specjalne narzędzia? I gdzie dorwałeś 2mm piankę
Też wolę 3mm, jest sztywniejsza. Pudełeczka są niewielkie, więc jak klej zwiąże poprzeczne ścianki to i 2mm daje radę. Nie jest to karton, a kupuję to tworzywo (taki właśnie rodzaj pianki, lekkie i miękkie) w hurtowni z materiałami reklamowymi. Mają tam arkusze plastikowe, kartonowe i właśnie taka piankę. Czasem oprócz zakupów wyżebram jeszcze różnego rodzaju odpady np. grubości 5 mm. Ostatnio zapłaciłem 50 zł za ok. 2m2 + odpady. Powinno mi zaspokoić potrzeby na ok. 6 insertów. podobnych do w/w
Tnę zwykłym nożykiem do papieru z wysuwanym ostrzem, kilka pociągnięć na cięcie.
pozdrawiam Radek
Awatar użytkownika
Rayos
Posty: 84
Rejestracja: 10 gru 2015, 19:30
Has thanked: 12 times
Been thanked: 18 times

Re: Inserty

Post autor: Rayos »

sferoida pisze: 27 kwie 2023, 11:25
Też wolę 3mm, jest sztywniejsza. Pudełeczka są niewielkie, więc jak klej zwiąże poprzeczne ścianki to i 2mm daje radę. Nie jest to karton, a kupuję to tworzywo (taki właśnie rodzaj pianki, lekkie i miękkie) w hurtowni z materiałami reklamowymi. Mają tam arkusze plastikowe, kartonowe i właśnie taka piankę. Czasem oprócz zakupów wyżebram jeszcze różnego rodzaju odpady np. grubości 5 mm. Ostatnio zapłaciłem 50 zł za ok. 2m2 + odpady. Powinno mi zaspokoić potrzeby na ok. 6 insertów. podobnych do w/w
Tnę zwykłym nożykiem do papieru z wysuwanym ostrzem, kilka pociągnięć na cięcie.

o widzisz, dzieki za info :) spoko motyw z tym, ze masz dostep do takich materialow, można eksperymentować w miarę tanim kosztem :D
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5154
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1061 times
Been thanked: 1653 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: BOLLO »

Jako gracz który nie miał nigdy styczności z insertami postanowiłem takowy wypróbować i sprawdzić czy to przydatna rzecz, czy łatwo się to składa oraz czy spełnia swoją funkcję. Na te i inne pytania starałem sie odpowiedzieć w moim najnowszym filmie gdzie prezentuje krok po kroku sklejanie insertu do 51stanu.
Mam nadzieję że komuś taki film się przyda a osobom niezdecydowanym rozwieje wszelkie wątpliwości.
Cywek
Posty: 181
Rejestracja: 17 wrz 2018, 22:15
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Instrukcja składania Insert GeekMod do Gloomhaven

Post autor: Cywek »

Hej,

zgubiłem instrukcję do insertu od GeekMod - czy ma ktoś może pod ręką żeby przesłać fotki? Insert kupowałem z drugiej ręki, a GeekMod żeby przesłać instrukcję prosił o dowód zakupu, którego niestety nie mam :(
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4614
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Instrukcja składania Insert GeekMod do Gloomhaven

Post autor: Mr_Fisq »

Cywek pisze: 12 maja 2023, 12:09 Hej,

zgubiłem instrukcję do insertu od GeekMod - czy ma ktoś może pod ręką żeby przesłać fotki? Insert kupowałem z drugiej ręki, a GeekMod żeby przesłać instrukcję prosił o dowód zakupu, którego niestety nie mam :(
Ciekawe z czego wynika taka polityka producenta :thinking:
Prędko chyba od nich insertu nie kupię.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: Instrukcja składania Insert GeekMod do Gloomhaven

Post autor: eveni »

Cywek pisze: 12 maja 2023, 12:09 Hej,

zgubiłem instrukcję do insertu od GeekMod - czy ma ktoś może pod ręką żeby przesłać fotki? Insert kupowałem z drugiej ręki, a GeekMod żeby przesłać instrukcję prosił o dowód zakupu, którego niestety nie mam :(
Podeślij im może fotki insertu na dowód, że go fizycznie masz i napisz, że dowód zakupu zgubiłeś albo poproś sprzedającego, może jeszcze ma paragon :wink:
rogal
Posty: 237
Rejestracja: 14 maja 2020, 19:15
Has thanked: 28 times
Been thanked: 45 times

Re: Inserty

Post autor: rogal »

Kup nowy. Skseruj se instrukcje i zakup odeślij do 14 dni od zakupu:p
Cywek
Posty: 181
Rejestracja: 17 wrz 2018, 22:15
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Instrukcja składania Insert GeekMod do Gloomhaven

Post autor: Cywek »

eveni pisze: 12 maja 2023, 12:51
Cywek pisze: 12 maja 2023, 12:09 Hej,

zgubiłem instrukcję do insertu od GeekMod - czy ma ktoś może pod ręką żeby przesłać fotki? Insert kupowałem z drugiej ręki, a GeekMod żeby przesłać instrukcję prosił o dowód zakupu, którego niestety nie mam :(
Podeślij im może fotki insertu na dowód, że go fizycznie masz i napisz, że dowód zakupu zgubiłeś albo poproś sprzedającego, może jeszcze ma paragon :wink:
Niestety kontaktu ze sprzedajacym juz nie mam. Wydaje mi sie, ze gdybym fizycznie nie mial insertu to nie bylaby mi potrzebna instrukcja :P
rogal pisze: 12 maja 2023, 22:46 Kup nowy. Skseruj se instrukcje i zakup odeślij do 14 dni od zakupu:p
Tez jest to jakis pomysl. Ciekawe tylko czy nie robia pod gore zeby wypelniac specjalnie jakies formularze zwrotu. Moze potraktuje ten insert jak dodatkowy challenge niczym skladanie puzzli i ze zdjec sobie sam rozkminie montaz :D
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Instrukcja składania Insert GeekMod do Gloomhaven

Post autor: krwlng »

Cywek pisze: 13 maja 2023, 11:04 Moze potraktuje ten insert jak dodatkowy challenge niczym skladanie puzzli i ze zdjec sobie sam rozkminie montaz :D
Ja tak robię z insertami, polecam - najlepsze puzzle 3D :D
MowMiStefan
Posty: 616
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 66 times
Been thanked: 157 times

Re: Instrukcja składania Insert GeekMod do Gloomhaven

Post autor: MowMiStefan »

Cywek pisze: 12 maja 2023, 12:09 Hej,

zgubiłem instrukcję do insertu od GeekMod - czy ma ktoś może pod ręką żeby przesłać fotki? Insert kupowałem z drugiej ręki, a GeekMod żeby przesłać instrukcję prosił o dowód zakupu, którego niestety nie mam :(
Mniej spamu wiecej maili do GeekModa - ja mam doswiadczenia ze wszystko mozna z nimi zalatwic.

I insert do czego wlasciwie?
zuroslawski pisze: 17 kwie 2023, 21:09 Hej, czy ktos korzysta z takiego insertu do Star Wars Rebelia ?
https://www.rebel.pl/akcesoria/geekmod- ... 15111.html


szukam czegos fajnego, reDrewno niestety nie posiada insertu do tej gry. FoldedSpace jest niedostepny. Insert od e-raptor z tego co widzialem zostawia duzo wolnej przestrzeni w pudelku. Jesli ktos korzysta z jakiegos sprawdzonego insertu to prosze o jakies informacje.
Mam, uzywam. Miesci dodatek. Wszystko w sumie spelnia swoja role. Pojemnik na zetony kontroli moglby byc oddzielny ale nie jest to jakis problem. Najwazniejsze ze miesci i sortuje wszystkie jednostki. 4/5 lekka reka dam.
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
Cywek
Posty: 181
Rejestracja: 17 wrz 2018, 22:15
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Instrukcja składania Insert GeekMod do Gloomhaven

Post autor: Cywek »

MowMiStefan pisze: 13 maja 2023, 11:18
Mniej spamu wiecej maili do GeekModa - ja mam doswiadczenia ze wszystko mozna z nimi zalatwic.

I insert do czego wlasciwie?
Tak jak w nazwie tematu - do Gloomhaven (watek zostal przeniesiony, ale nazwa tematu zostala). Z GeekModem sie nie dogadalem, wiec nie wiem czy spam to nie jest Twoja wypowiedz co kompletnie nic nie wniosla. Z GeekModem mozecie nawet sie wspaniale dogadywac, tylko czemu to ma mi pomoc jak juz wspomnialem, ze sie z nimi kontaktowalem.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: Instrukcja składania Insert GeekMod do Gloomhaven

Post autor: eveni »

Cywek pisze: 13 maja 2023, 11:45 Z GeekModem sie nie dogadalem (...)
Mam kolejny pomysł :D może napisz na forum w wątku gry i na Facebooku w grupie Gry Planszowe. Może ktoś kto też kupił ten insert ma jeszcze instrukcję i prześle Ci zdjęcia.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4614
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Instrukcja składania Insert GeekMod do Gloomhaven

Post autor: Mr_Fisq »

eveni pisze: 13 maja 2023, 13:01 Mam kolejny pomysł :D może napisz na forum w wątku gry
Nope - wątek gry nie jest od szukania instrukcji do insertu.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Kurzynsky
Posty: 137
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 50 times
Been thanked: 26 times

Re: Inserty

Post autor: Kurzynsky »

Drodzy,
Poszukuje insertu do bloodbornea (podstawka i nie karciana). Oczywiście po zakoszukowaniu kart nie ma szans ich upchać do portalowego insertu ;/
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5154
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1061 times
Been thanked: 1653 times
Kontakt:

Re: Instrukcja składania Insert GeekMod do Gloomhaven

Post autor: BOLLO »

Mr_Fisq pisze: 12 maja 2023, 12:14
Cywek pisze: 12 maja 2023, 12:09 Hej,

zgubiłem instrukcję do insertu od GeekMod - czy ma ktoś może pod ręką żeby przesłać fotki? Insert kupowałem z drugiej ręki, a GeekMod żeby przesłać instrukcję prosił o dowód zakupu, którego niestety nie mam :(
Ciekawe z czego wynika taka polityka producenta :thinking:
Prędko chyba od nich insertu nie kupię.
Proste.

Hej GeekMode zgubiłem instrukcję insertu do X gry podeślecie mi? A w szopie stoi laser do wypalania w sklejce.
Ja wiem że nie ma w takiej instrukcji precyzyjnych wymiarów ale jakiś tam schemat służący jako przykład już tak. Więc nie dziwię się że GM odmówił. Z drugiej strony ja też miałem nieprzyjemność w tym sklepie jeżeli chodzi o moją torbę na gry. Widocznie tak działa ich polityka aby niekoniecznie być dla klienta pomocnym. A to ma bardzo krótkie nóżki.... Pomyliłem sklepy . Problemy z torbą miałem w firmie WarBox.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2023, 11:17 przez BOLLO, łącznie zmieniany 1 raz.
Cywek
Posty: 181
Rejestracja: 17 wrz 2018, 22:15
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Instrukcja składania Insert GeekMod do Gloomhaven

Post autor: Cywek »

BOLLO pisze: 15 maja 2023, 10:50 Proste.

Hej GeekMode zgubiłem instrukcję insertu do X gry podeślecie mi? A w szopie stoi laser do wypalania w sklejce.
Ja wiem że nie ma w takiej instrukcji precyzyjnych wymiarów ale jakiś tam schemat służący jako przykład już tak. Więc nie dziwię się że GM odmówił. Z drugiej strony ja też miałem nieprzyjemność w tym sklepie jeżeli chodzi o moją torbę na gry. Widocznie tak działa ich polityka aby niekoniecznie być dla klienta pomocnym. A to ma bardzo krótkie nóżki....
Nie znam cen lasera, ale zakladajac, ze w Polsce jest 4-5 firm, ktore robia inserty to slaby biznes, bo pytanie o kazdy po kolei wzbudzilby podejrzenia (pomijajac juz sam fakt takich kombinacji zeby zrobic 1 sztuke insertu :P ). Tez nie umniejszajac, ale podejrzewam, ze zaprojektowanie takiego insertu, ktory nie ma jakis fikusnych customowych rozwiazan tylko same pudelka to nie jest wyczyn (bardziej bym tutaj widzial ile pudelek i jakie elementy gdzie upchnac, ale to juz masz na zdjeciach produktu).
Death4ever
Posty: 142
Rejestracja: 20 paź 2019, 13:45
Has thanked: 50 times
Been thanked: 56 times

Re: Inserty

Post autor: Death4ever »

Doszła pozycja numer 25 - Forum Trajanum
Zapraszam na oglądanie :arrow: viewtopic.php?t=78011
Death4ever
Posty: 142
Rejestracja: 20 paź 2019, 13:45
Has thanked: 50 times
Been thanked: 56 times

Re: Inserty

Post autor: Death4ever »

Doszła pozycja numer 26 - Ziemia (Earth)
Zapraszam na oglądanie :arrow: viewtopic.php?t=78011
ODPOWIEDZ