Dead by Daylight - pytania o zasady

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
DeadricAxar
Posty: 8
Rejestracja: 04 sty 2023, 20:47
Has thanked: 8 times

Dead by Daylight - pytania o zasady

Post autor: DeadricAxar »

Czy kiedy rzucamy karty ruchu , i kończy się tura wracają nam na ręke czy je tracimy? Co się dzieje z kartą kiedy używamy ją do buffa? Oraz ile perków można mieć w grze maks?

Jeszcze jedno pytanie , jak boostuje ruch kartą dzięki czemu poruszam się o 2 pola to na obu polach mogę wykonać akcję ?
Awatar użytkownika
Michauczi
Posty: 15
Rejestracja: 21 lip 2023, 07:53
Has thanked: 6 times
Been thanked: 12 times

Re: Dead by Daylight - pytania o zasady

Post autor: Michauczi »

DeadricAxar pisze: 16 mar 2023, 16:13 Czy kiedy rzucamy karty ruchu , i kończy się tura wracają nam na ręke czy je tracimy? Co się dzieje z kartą kiedy używamy ją do buffa? Oraz ile perków można mieć w grze maks?

Jeszcze jedno pytanie , jak boostuje ruch kartą dzięki czemu poruszam się o 2 pola to na obu polach mogę wykonać akcję ?
Karty ruchu wracają do nas w fazie porządkowania, przejrzyj instrukcję bo jest to wspomniane.
Co rozumiesz przez "używanie karty do buffa"? Jeżeli przedmioty - po ich użyciu zostają odrzucone. Jeżeli chodzi o perki (umiejętności) - nic się z nimi nie dzieje, należy jednak pamiętać że danej umiejętności można użyć wyłącznie raz w trakcie rundy. Każda postać posiada dokładnie 3 umiejętności, ni mniej, ni więcej.
I znów muszę dopytać, co znaczy "boostujesz ruch"? Chodzi o użycie wrony? W tej sytuacji jest to interakcja, która pozwala Ci na zagranie kolejnej karty ruchu. KAŻDA zagrana karta ruchu oznacza, że MUSISZ się poruszyć, i jeśli ruch się uda, to MOŻESZ dokonać interakcji na nowym polu.
Awatar użytkownika
megrim
Posty: 21
Rejestracja: 02 sie 2007, 17:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 2 times

Re: Dead by Daylight - pytania o zasady

Post autor: megrim »

Jeśli poświęcam zabójcą ocalałego to dostaje on żeton poświęcenia na swoją kartę. Jeżeli tego samego jeszcze raz to wchodzi już na plansze. Czyli kolejny tego samego już znowu na planszę. Czyli rozumiem, że może być sytuacja w której trzeba będzie powiesić na hak 12 razy aby wygrać grę zabójcą ? Jeszcze nie grałem, przygotuje się po prostu ^^

Drugie, czy można wchodzi na pole z którego się schodziło ? Czyli 1 ruch na pole X 2 ruch na pole Y a 3 na pole X znowu.
Zabójca widmo, może w ramach interakcji zrobić ruch gdzie chce. Czyli jego 1 ruch to ruch->zamiast interakcji użycie mocy (teleport) -> interakcja czyli np atak na ocalałego. I to wszystko w jednej turze. Czy moze po użyciu mocy już nie ma interakcji ? Wydaje się to pro.
Dziękować
Awatar użytkownika
Michauczi
Posty: 15
Rejestracja: 21 lip 2023, 07:53
Has thanked: 6 times
Been thanked: 12 times

Re: Dead by Daylight - pytania o zasady

Post autor: Michauczi »

megrim pisze: 28 lip 2023, 01:56 Jeśli poświęcam zabójcą ocalałego to dostaje on żeton poświęcenia na swoją kartę.
??
megrim pisze: 28 lip 2023, 01:56 Jeżeli tego samego jeszcze raz to wchodzi już na plansze. Czyli kolejny tego samego już znowu na planszę. Czyli rozumiem, że może być sytuacja w której trzeba będzie powiesić na hak 12 razy aby wygrać grę zabójcą ? Jeszcze nie grałem, przygotuje się po prostu ^^
Musiałem to pięć razy przeczytać żeby zrozumieć :D To zupełnie nie tak. Na planszy ocalałego ma być taki żeton od początku gry. Gdy powiesisz go po raz pierwszy, ten żeton od razu idzie na ten pasek poświęcenia na planszy głównej. W trakcie porządkowania dostajesz dodatkowy żeton za każdego wisielca.
megrim pisze: 28 lip 2023, 01:56 Drugie, czy można wchodzi na pole z którego się schodziło ? Czyli 1 ruch na pole X 2 ruch na pole Y a 3 na pole X znowu.
Zabójca widmo, może w ramach interakcji zrobić ruch gdzie chce. Czyli jego 1 ruch to ruch->zamiast interakcji użycie mocy (teleport) -> interakcja czyli np atak na ocalałego. I to wszystko w jednej turze. Czy moze po użyciu mocy już nie ma interakcji ? Wydaje się to pro.
Dziękować
Nie ma żadnej zasady, która zabraniałaby wracać na jakieś pole. Ocalali też mogą to robić przy użyciu wron i niektórych umiejętności.
Awatar użytkownika
megrim
Posty: 21
Rejestracja: 02 sie 2007, 17:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 2 times

Re: Dead by Daylight - pytania o zasady

Post autor: megrim »

Dobra już ogarnąłem temat. Tylko chodzi mi o skill Widma. W interakcji używam jego mocy teleportu i to koniec jego akcji, czy jeszcze mam interakcje ?
Awatar użytkownika
Michauczi
Posty: 15
Rejestracja: 21 lip 2023, 07:53
Has thanked: 6 times
Been thanked: 12 times

Re: Dead by Daylight - pytania o zasady

Post autor: Michauczi »

Nie, użycie mocy killera jest już interakcją (co jest istotne, bo latarki i umiejętności na to też działają). Robisz teleport i tura się kończy, więc następną kartą możesz zranić.
rogal
Posty: 237
Rejestracja: 14 maja 2020, 19:15
Has thanked: 28 times
Been thanked: 45 times

Re: Dead by Daylight - pytania o zasady

Post autor: rogal »

Ocalały ma na planszy 2 żetony poświęcenia.
Jak go wieszam to jego żeton idzie na plansze.
Wieszam chłopa 2gi raz więc jego 2gi żeotn idzie na plansze
wieszam go po raz 3ci i co teraz....Rozumiem, że jest to zabieg aby nie farmić cały czas tego samego ocalałego który jest zapędzony do koziego rogu.

Zagrywam 2 karty jako zabójca. Czy moge je zagrać w dowolnej kolejności ?

Jak używam perka billiego. pokazuje 1 karte ta np sprint. Jest mój ruch i zagrywam kartę ukrytą a jako 2gi ruch zagrywam sprint ?
Awatar użytkownika
Michauczi
Posty: 15
Rejestracja: 21 lip 2023, 07:53
Has thanked: 6 times
Been thanked: 12 times

Re: Dead by Daylight - pytania o zasady

Post autor: Michauczi »

rogal pisze: 06 wrz 2023, 21:39 Ocalały ma na planszy 2 żetony poświęcenia.
Jak go wieszam to jego żeton idzie na plansze.
Wieszam chłopa 2gi raz więc jego 2gi żeotn idzie na plansze
wieszam go po raz 3ci i co teraz....Rozumiem, że jest to zabieg aby nie farmić cały czas tego samego ocalałego który jest zapędzony do koziego rogu.

Zagrywam 2 karty jako zabójca. Czy moge je zagrać w dowolnej kolejności ?

Jak używam perka billiego. pokazuje 1 karte ta np sprint. Jest mój ruch i zagrywam kartę ukrytą a jako 2gi ruch zagrywam sprint ?
A skąd ocalały ma 2 żetony poświęcenia?
Karty zagrywasz w takiej kolejności, w jakiej je zaplanowałeś. Nie możesz tej kolejności zmieniać.
Korzystając z tego perka (Lightborn), odkrywasz jedną ze swoich zagranych kart ruchu. Kolejność wykonywania ruchów z tych kart się nie zmienia.
ODPOWIEDZ