Etherfields (Michał Oracz)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 950
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 358 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: yrq »

aduko pisze: 13 mar 2023, 18:32 Pytanie do osób grających solo, czy graliście na dwie postacie?
Jedną postacią. Dwie do ogarnięcia to sporo zarządzania, a wątpię czy 2x więcej zabawy.
gabens29
Posty: 444
Rejestracja: 21 paź 2017, 22:53
Has thanked: 226 times
Been thanked: 12 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: gabens29 »

Ja gram solo na dwie postacie i nie wyobrażam sobie grać tylko jedna.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1997 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Ardel12 »

polwac pisze: 13 mar 2023, 16:12 Ma ktoś jakiś sensowny patent jak grać w ogóle bez tych beznadziejnych drzemek?
Po pierwsze one stają się beznadziejne na pewnym etapie kampanii jak już mielimy enty raz to samo. Wcześniej są ok, więc jeśli nie grałeś, to ja bym polecam jednak z nimi pograć chwilę, bo są tam też fajne pomysły. W trakcie kampanii można dorwać kilka opcji na ich pomijanie, co wcześniej podano w spoilerze, ale prócz przedmiotów jest też opcja wybawienia, która by mogła uratować drzemki, gdyby działała na większość przeciwników w sposób w jaki się spodziewałem.
Spoiler:
Talia drzemki puchnie w trakcie gry, a moim zdaniem powinna zachowywać stałą liczbę kart lub być w danym przedziale, by dojście do Fazy Delta było możliwe i sensowne, a poczynania graczy miały przełożenie na drzemki. Np. poprzez dorzucanie wredniejszych wersji drzemek albo dorzucanie tych dobrych.

Ja obecnie wielką przyjemność znajduję w łamaniu tej gry i szukaniu dziur, które mogę wykorzystać, trochę jak w serii Dark Souls. Obecnie udało mi się pod rząd zaliczyć 3 sny bez jakiejkolwiek drzemki i to bez łamania zasad czy pomijania. A zaraz wbiję 4. Potem już niestety będę musiał wyruszyć po klucze i raczej nie przeskoczę(chyba, że nowy sen da jakieś opcje).

Przeszedłem w międzyczasie kolejne dwa sny:
4 sen - Poławiacz Pereł
Spoiler:
5 sen - Strażnik
Spoiler:
Po tych dwóch drzemkach jest OK, ale tylko OK. Brakuje mi w tych 5 jakiś na prawdę WOW mechanik lub fabuły(jak coś dalej ona jest miałka i zbędna). W pierwszej kampanii było kilka drzemek, które zapamiętałem na długo(statek, zdjęcie), a tutaj w drugiej kampanii jest co najwyżej dobrze. Dwa srebrne klucze za mną, 4 do zrobienia.
binor
Posty: 6
Rejestracja: 23 lip 2022, 14:39
Been thanked: 3 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: binor »

wydrukuj sobie https://awakenrealms.com/wp-content/upl ... -FRONT.pdf i podmień, wówczas unikasz wielu drzemek, sprawdź jednak zmianę odnośnie zdobywania kluczy
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: vikingowa »

aduko pisze: 13 mar 2023, 18:32 Pytanie do osób grających solo, czy graliście na dwie postacie?
Rozpoczynałam kampanię jedną postacią i po paru snach dodałam drugą. Gra się o wiele płynniej, można więcej zwiedzić i nawet akcje gdzie koszt rośnie wraz z liczbą graczy, nie sprawiają większych problemów. Po jakimś czasie zmieniam na kolejną parę bo fajnie jest odkrywać powoli umiejętności każdego ze śniących i je ulepszać wraz z postępem rozgrywki.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Jools »

polwac pisze: 13 mar 2023, 16:12 Ma ktoś jakiś sensowny patent jak grać w ogóle bez tych beznadziejnych drzemek?
Ale grałeś (kilka razy)? Czy powtarzasz malkontentów z internetów? :)
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: polwac »

Grałem i nie przypadły mi do gustu.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Coen »

Ja odstawiłem Etherfieldsa na dłuższy czas, bo też te drzemki mnie mocno wkurzały :evil:
Czekam na swoją paczkę z instrukcją 2.0 i zmieniony ich zasadami i wtedy dam tej grze jeszcze jedną szansę :)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Sever
Posty: 124
Rejestracja: 16 sie 2014, 18:22
Has thanked: 37 times
Been thanked: 31 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Sever »

Zacząłem wczoraj podstawkę Etherfields w wersji 1.0 i jestem oczarowany pomysłami w tej grze. Jest to doświadczenie jakiego jeszcze nie znałem, a póki co jestem po dwóch pierwszych snach i kilku drzemkach. Gram solo na dwie postaci i odpowiada mi taki set chociaz myślę by przejść grę z narzeczoną lub znajomymi, z tego co widzę reset nie jest zbyt trudny.

Jednakże, muszę się zgodzić że instrukcja jest słabo napisana ale to już standard w grach AR. Mimo to, nie jest ona aż tak tragiczna by nie dało się grac, nie potrzebowałem korzystać z żadnej aplikacji ani wideo instrukcji.
Druga sprawa to ta fatalna plansza, szukam poziomej maty ale wszędzie wyprzedane :/.

Trzecia sprawa, jestem ciekaw instrukcji w wersji 2.0, czy mamy ją gdzieś w wersji online do pobrania?
Terry Pratchett - Smok to metafora całej przeklętej ludzkiej egzystencji. Jakby sam w sobie nie był paskudny, to jeszcze jest wielki, gorący i lata.
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: KQuest »

Sever pisze: 15 mar 2023, 20:05Druga sprawa to ta fatalna plansza, szukam poziomej maty ale wszędzie wyprzedane :/
Playmats.pl robi poziome maty do Etherfields na zamówienie
Cypek83
Posty: 20
Rejestracja: 14 lis 2021, 16:52
Has thanked: 9 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Cypek83 »

Sever pisze: 15 mar 2023, 20:05 Zacząłem wczoraj podstawkę Etherfields w wersji 1.0 i jestem oczarowany pomysłami w tej grze. Jest to doświadczenie jakiego jeszcze nie znałem, a póki co jestem po dwóch pierwszych snach i kilku drzemkach. Gram solo na dwie postaci i odpowiada mi taki set chociaz myślę by przejść grę z narzeczoną lub znajomymi, z tego co widzę reset nie jest zbyt trudny.

Jednakże, muszę się zgodzić że instrukcja jest słabo napisana ale to już standard w grach AR. Mimo to, nie jest ona aż tak tragiczna by nie dało się grac, nie potrzebowałem korzystać z żadnej aplikacji ani wideo instrukcji.
Druga sprawa to ta fatalna plansza, szukam poziomej maty ale wszędzie wyprzedane :/.

Trzecia sprawa, jestem ciekaw instrukcji w wersji 2.0, czy mamy ją gdzieś w wersji online do pobrania?
Kupiłem matę poziomą niedawno na Etsy. Jestem bardzo zadowolony. Super sprzedawca. Polecam. Teraz są dostępne jeszcze dwie sztuki.

https://www.etsy.com/pl/listing/9472287 ... horizontal
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: KQuest »

Playmats.pl i ten profil na Etsy to ta sama firma :)
Cypek83
Posty: 20
Rejestracja: 14 lis 2021, 16:52
Has thanked: 9 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Cypek83 »

KQuest pisze: 15 mar 2023, 20:30 Playmats.pl i ten profil na Etsy to ta sama firma :)
heh, nie popatrzyłem :)
Awatar użytkownika
the_ka
Posty: 469
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 31 times
Been thanked: 27 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: the_ka »

Sever pisze: 15 mar 2023, 20:05 Zacząłem wczoraj podstawkę Etherfields w wersji 1.0 i jestem oczarowany pomysłami w tej grze. Jest to doświadczenie jakiego jeszcze nie znałem, a póki co jestem po dwóch pierwszych snach i kilku drzemkach. Gram solo na dwie postaci i odpowiada mi taki set chociaz myślę by przejść grę z narzeczoną lub znajomymi, z tego co widzę reset nie jest zbyt trudny.

Jednakże, muszę się zgodzić że instrukcja jest słabo napisana ale to już standard w grach AR. Mimo to, nie jest ona aż tak tragiczna by nie dało się grac, nie potrzebowałem korzystać z żadnej aplikacji ani wideo instrukcji.
Druga sprawa to ta fatalna plansza, szukam poziomej maty ale wszędzie wyprzedane :/.

Trzecia sprawa, jestem ciekaw instrukcji w wersji 2.0, czy mamy ją gdzieś w wersji online do pobrania?
gdzieś powinna być w sieci wersja PL ale nie pamiętam skąd mam - poniżej wersja ENG
https://awakenrealms.com/wp-content/upl ... GES-20.pdf

Polecam poniższą opcję - super opcja jeżeli drzemki staną się męczące. Te linki prowadzą do mapy drzemek w nowej wersji wiec jest to mini spoiler. Generalnie na nowej mapie nie ma znacznika drzemek, jest to inaczej rozwiązane. Podróżuje się szybciej i można skupić się na snach zamiast na drzemkach, które z czasem zaczynają lekko nużyć.
https://awakenrealms.com/wp-content/upl ... -FRONT.pdf
https://awakenrealms.com/wp-content/upl ... -FRONT.pdf
Awatar użytkownika
Sever
Posty: 124
Rejestracja: 16 sie 2014, 18:22
Has thanked: 37 times
Been thanked: 31 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Sever »

Spoiler:
Trochę przeraził mnie brak drzemek na mapie, w jaki sposób wtedy wchodzą one do gry? Widzę że poprzez Bramę snu, ale czy tylko?
Ostatnio zmieniony 17 mar 2023, 22:07 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Cytowanie
Terry Pratchett - Smok to metafora całej przeklętej ludzkiej egzystencji. Jakby sam w sobie nie był paskudny, to jeszcze jest wielki, gorący i lata.
Awatar użytkownika
the_ka
Posty: 469
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 31 times
Been thanked: 27 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: the_ka »

Sever pisze: 16 mar 2023, 10:04
Trochę przeraził mnie brak drzemek na mapie, w jaki sposób wtedy wchodzą one do gry? Widzę że poprzez Bramę snu, ale czy tylko?
w tym linku jest opis zasad do nowej mapy - jest to karta do zasąpienia tej z podstawki
https://awakenrealms.com/wp-content/upl ... -FRONT.pdf

Drzemek jest mało, są chyba głównie na bramach.
Awatar użytkownika
esubotowicz
Posty: 339
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 437 times
Been thanked: 135 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: esubotowicz »

Orientujecie się, czy ta instrukcja 2.0 będzie dostępna w regularnej sprzedaży po polsku? Widzę, ze ludzie odsprzedają obecnie swoje pakiety SG+2.0, ale podaż jest w sumie niewielka i ceny tez raczej wysokie.
Ewa
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: brazylianwisnia »

Kto miałby to kupic jeśli nie ma wersji retail a każdy z kampanii to dostał? Jeśli natomiast wyjdzie wersja retail to 2.0 będzie w pudle.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: grzeslaw90 »

brazylianwisnia pisze: 16 mar 2023, 18:48 Kto miałby to kupic jeśli nie ma wersji retail a każdy z kampanii to dostał? Jeśli natomiast wyjdzie wersja retail to 2.0 będzie w pudle.
Ludzie co kupili od kogoś samą pierwszą falę.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: brazylianwisnia »

No to mogą kupić od tej samej osoby 2.0? Albo całą drugą fale bo bez wersji retail cena drugiej fali powinna spać na łeb bo nie ma na to dodatkowej klienteli. Nie każdy będzie potrzebował też dodatków więc powinno być więcej towaru niż klientów.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: grzeslaw90 »

brazylianwisnia pisze: 16 mar 2023, 19:22 Nie każdy będzie potrzebował też dodatków więc powinno być więcej towaru niż klientów.
Właśnie sprzedawać osobno pierwszą i drugą falę w przypadku Etherfields to strzał w stopę, bo dużo ludzi już po Core miało dość xD
Awatar użytkownika
esubotowicz
Posty: 339
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 437 times
Been thanked: 135 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: esubotowicz »

brazylianwisnia pisze: 16 mar 2023, 18:48 Kto miałby to kupic jeśli nie ma wersji retail a każdy z kampanii to dostał? Jeśli natomiast wyjdzie wersja retail to 2.0 będzie w pudle.
Hm, Nie brałam udziału w kampanii. kupiłam swoj egzemplarz w sklepie. W pudle nie było jeszcze instrukcji 2.0. Chciałabym ją dokupić w PL, nawet z SG jeśli się nie da inaczej, ale ta cena mnie trochę zniechęca.
Ewa
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: brazylianwisnia »

esubotowicz pisze: 16 mar 2023, 21:17
brazylianwisnia pisze: 16 mar 2023, 18:48 Kto miałby to kupic jeśli nie ma wersji retail a każdy z kampanii to dostał? Jeśli natomiast wyjdzie wersja retail to 2.0 będzie w pudle.
Hm, Nie brałam udziału w kampanii. kupiłam swoj egzemplarz w sklepie. W pudle nie było jeszcze instrukcji 2.0. Chciałabym ją dokupić w PL, nawet z SG jeśli się nie da inaczej, ale ta cena mnie trochę zniechęca.
To sklep widocznie przycwaniaczyl rozbijając wersję KS. Poczekaj trochę, przetrzymają sprzedających to ceny raczej spadną bo nie mają komu innemu sprzedać tych SG.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
esubotowicz
Posty: 339
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 437 times
Been thanked: 135 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: esubotowicz »

Etherfields było w sklepach jakiś czas temu, zwykła podstawka. Kupiłam swoj egzemplarz na przełomie 2021/22.
Ewa
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1997 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Ardel12 »

brazylianwisnia pisze: 17 mar 2023, 02:25
esubotowicz pisze: 16 mar 2023, 21:17
brazylianwisnia pisze: 16 mar 2023, 18:48 Kto miałby to kupic jeśli nie ma wersji retail a każdy z kampanii to dostał? Jeśli natomiast wyjdzie wersja retail to 2.0 będzie w pudle.
Hm, Nie brałam udziału w kampanii. kupiłam swoj egzemplarz w sklepie. W pudle nie było jeszcze instrukcji 2.0. Chciałabym ją dokupić w PL, nawet z SG jeśli się nie da inaczej, ale ta cena mnie trochę zniechęca.
To sklep widocznie przycwaniaczyl rozbijając wersję KS. Poczekaj trochę, przetrzymają sprzedających to ceny raczej spadną bo nie mają komu innemu sprzedać tych SG.
Jako sprzedający zaraz core + SG powiem w drugą stronę. Nie ma w sklepach, przetrzymam kupujących xD Będą chcieli pełny produkt, ktoś się skusi. Pomijając, że widzę obecnie ceny w okolicach 700-800 za taki zestaw. Sam core(bez rycerza cierni) w sklepach wisi po 560zł(obecnie niedostępny). Same SG pewnie lekko 200-300zł trzeba liczyć(i takie oferty widzę). To ceny obecne są moim zdaniem niezłe.
ODPOWIEDZ