Jeden przeciwko wszystkim

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 554
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 243 times
Been thanked: 290 times

Jeden przeciwko wszystkim

Post autor: andrzejstrzelba »

Hej.
Zastanawiam się nad zakupem gry, w której kilku graczy wspólnie będzie grało przeciwko jednemu złemu.
Chciałbym żeby gra dobrze działała na 3-4 graczy, żeby rozgrywka trwała około 60 minut (w porywach 90 minut) i żeby klimat nie był turbo mroczny horror, bo chcę grać z 9-latką.
Podoba mi się Dead by Day Light, ale chyba jednak wolałbym w grze nie rozpruwać swojej córki. Natomiast klimat Zombicide myślę że już jest OK. Fajnie gdyby były figurki graczy, które mógłbym pomalować.
Rzućcie proszę jakieś ciekawe tytuły, które mógłbym sobie na spokojnie sprawdzić na YouTube.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1480
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 314 times

Re: Jeden przeciwko wszystkim

Post autor: Tringa »

Bardzo polecam Obecność. Co prawda bez figurek, ale gra mega :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1254 times

Re: Jeden przeciwko wszystkim

Post autor: Yuri »

"Hard City". Spasuje idealnie sądzę, a i po PL jest.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 554
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 243 times
Been thanked: 290 times

Re: Jeden przeciwko wszystkim

Post autor: andrzejstrzelba »

quote=Tringa post_id=1544920 time=1677001652 user_id=28801]
Bardzo polecam Obecność. Co prawda bez figurek, ale gra mega :)
[/quote]

Śmieszna cena, na pewno bliżej się przyjrzę tej grze. Dzięki.
Yuri pisze: 21 lut 2023, 18:47 "Hard City". Spasuje idealnie sądzę, a i po PL jest.
Ta gra też wydaje się bardzo ciekawa, wygląda świetnie i Twój gust jest niemal taki sam jak mój więc zdaje się pewniak. Przeczytałem cały wątek o grze (niestety tylko 6 stron) i pojawiają się tam głosy na minus, mówiące o tym, że grający złolem ma dużo mniejsze szanse na zwycięstwo. Dla mnie to byłby nawet plus gdybym miał trudniej, bo pewnie zazwyczaj to mnie cała rodzinka chciałaby ubić. Powiedz proszę Yuri czy rzeczywiście zauważyłeś, że policjantom jest łatwiej ?
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 554
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 243 times
Been thanked: 290 times

Re: Jeden przeciwko wszystkim

Post autor: andrzejstrzelba »

Tringa pisze: 21 lut 2023, 18:47 Bardzo polecam Obecność. Co prawda bez figurek, ale gra mega :)
Śmieszna cena, na pewno bliżej się przyjrzę tej grze. Dzięki.
Yuri pisze: 21 lut 2023, 18:47 "Hard City". Spasuje idealnie sądzę, a i po PL jest.
Ta gra też wydaje się bardzo ciekawa, wygląda świetnie i Twój gust jest niemal taki sam jak mój więc zdaje się pewniak. Przeczytałem cały wątek o grze (niestety tylko 6 stron) i pojawiają się tam głosy na minus, mówiące o tym, że grający złolem ma dużo mniejsze szanse na zwycięstwo. Dla mnie to byłby nawet plus gdybym miał trudniej, bo pewnie zazwyczaj to mnie cała rodzinka chciałaby ubić. Powiedz proszę Yuri czy rzeczywiście zauważyłeś, że policjantom jest łatwiej ?
[/quote]
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1254 times

Re: Jeden przeciwko wszystkim

Post autor: Yuri »

andrzejstrzelba pisze: 23 lut 2023, 00:53...
Powiedz proszę Yuri czy rzeczywiście zauważyłeś, że policjantom jest łatwiej ?
Wydaje mi się po prostu, że gra policjantami jest bardziej intuicyjna, a Doktorem wymaga może troszkę większej wprawy. Dodatkowo jako Tata masz tutaj rozgrywkę podbita przez analogię do lat 80tych, które wylapiesz bardziej jak pokolenie pomilenijne.

Mam pomalowana wersję z KSa z dodatkami i wydrukowanym dodatkowym, ostatnim scenariuszem. Mogę Ci pożyczyć, zapraszam na priv w razie czego.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 554
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 243 times
Been thanked: 290 times

Re: Jeden przeciwko wszystkim

Post autor: andrzejstrzelba »

Yuri pisze: 23 lut 2023, 02:57
andrzejstrzelba pisze: 23 lut 2023, 00:53...
Powiedz proszę Yuri czy rzeczywiście zauważyłeś, że policjantom jest łatwiej ?
Wydaje mi się po prostu, że gra policjantami jest bardziej intuicyjna, a Doktorem wymaga może troszkę większej wprawy. Dodatkowo jako Tata masz tutaj rozgrywkę podbita przez analogię do lat 80tych, które wylapiesz bardziej jak pokolenie pomilenijne.

Mam pomalowana wersję z KSa z dodatkami i wydrukowanym dodatkowym, ostatnim scenariuszem. Mogę Ci pożyczyć, zapraszam na priv w razie czego.
Dzięki za propozycję pożyczenia, ale nie odważyłbym się. Gdyby coś w transporcie się wydarzyło nie wybaczyłbym sobie. Rozejrzę się za jakimś używanym egzemplarzem i coś sobie upoluję. W najgorszym przypadku stracę 20-30 zł jak się nie spodoba i będę sprzedawał.
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Jeden przeciwko wszystkim

Post autor: Abizaas »

Po tytule myślałem, że to jakaś parodia wątku BOLLO.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 554
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 243 times
Been thanked: 290 times

Re: Jeden przeciwko wszystkim

Post autor: andrzejstrzelba »

Yuri pisze: 21 lut 2023, 18:47 "Hard City". Spasuje idealnie sądzę, a i po PL jest.
Kupiłem używana podstawkę za 155 zł i jak już ogram to dam znać jak wrażenia. Dzięki.
Awatar użytkownika
wynarator
Posty: 35
Rejestracja: 04 sie 2014, 10:08
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Jeden przeciwko wszystkim

Post autor: wynarator »

Jedną z moich ulubionych gier 1v3 (można grać od 2 do 4 graczy) jest JAWS od Ravensburgera (niestety gry nie ma po polsku, ale z drugiej strony tekstu nie jest tam bardzo dużo więc niespecjalnie to przeszkadza, są krótkie opisy na kartach wydarzeń i na wyposażeniu). Gra jest oczywiście oparta o wydarzenia filmu Szczęki, jednak nie jest mroczna/straszna. Wg społeczności BGG gra nadaje się dla wieku 10+ więc 9-latka ma duże szanse sobie poradzić z drobnym wsparciem rodziców.

Gra dzieli się na dwa akty które mają zupełnie inną mechanikę, w pierwszym rekin porusza się w sposób niejawny i wyłapuje (żeby nie powiedzieć wyjada, hehe) ludzi z plaż a ekipa trzech bohaterów próbuje go namierzyć i dwukrotnie trafić beczkami.

W akcie drugim rekin atakuje w jednym z trzech miejsc statku a ekipa stara się jak najlepiej do ataku przygotować zgadując gdzie wypłynie rekin.
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Jeden przeciwko wszystkim

Post autor: stary gracz »

Mroczny Władca kontra bohaterowie czyli Descent 2ed.
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Jeden przeciwko wszystkim

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Hej. Też czegoś szukam dla siebie.
1 vs reszta lub drużynowo.

Pozwolę sobie wkleić link bo BGG z grami z trybem 1 vs reszta.
https://boardgamegeek.com/boardgamefami ... &sort=rank

Może coś Ci wpadnie w oko.
ODPOWIEDZ