Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
micstanic
Posty: 15
Rejestracja: 06 sty 2020, 19:38
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: micstanic »

Czekam m.in na następujące pozycje:
- Heroes of Land, Air & Sea
- Wiedźmin: Stary Świat
- Thorgal
- Assassin's Creed Brotherhood of Venice
- The Breach
- Frostpunk

I coś czuję, że będę musiał wybierać, bo inaczej portfel ucierpi...
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 373 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: SetkiofRaptors »

Miażdżąco pozytywne opinie całej czwórki recenzenckiej Dice Tower na temat Earth (oceny: 10, 9.5, 9 i 9) sprawiają, że gra bardzo wysoko u mnie skacze na liście zakupów. Chyba jeszcze nie ma wątku na forum i ogólnie jest o niej cicho. Nie mam ani Teraformacji ani Ark Novy (która zniechęca mnie długością, wielkością). Tutaj gra z 45-90 minut, w kombienie na talii unikalnych kart z adekwatnie zastosowanymi fotografiami jako ilustracjami, fajnym tematem, wieloma ścieżkami do zwycięstwa? Bosz, biere.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2540 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Gizmoo »

W zasadzie prawie wszystkie głośne premiery wydawnicze na ten rok już ogłoszone, więc pora na aktualizację mojej listy. Część tytułów, po bliższej analizie, wypadła z kręgu zainteresowań, ale niestety pojawiły się również i nowe. Nawet nie podejrzewałem, że wyjdzie tego aż tyle i dodatkowo jestem mocno zaskoczony, że na rynku pojawi się tyle polskich wersji.

Co na pewno kupię:

DARKEST DOOM – Strasznie podoba mi się uniwersum, gra ma bardzo intrygującą mechanikę, no i bardzo lubię gry z różnym warunkiem zakończenia rozgrywki. Chętnie zagrałbym przed zakupem, ale nie wiem, czy będę miał taką możliwość. Jeżeli to się nie uda, to w sumie ten tytuł na tyle mnie intryguje, że chyba złamię swoje postanowienia i tym razem kupię w ciemno.

STARSHIP CAPTAINS – Rozgrywka mnie zachwyciła. Czekam na polską edycję. To jest tytuł, który chciałbym ogrywać już teraz.

FALL OF LUMEN – Po arcygenialnym Legends of Void, biorę wszystko od TWOID Games.

ARK NOVA: AQUARIUS – Bardzo lubię AN, uwielbiam podwodne stwory, więc nie wyobrażam sobie kolekcji bez tego dodatku. Oby jak najszybciej się pojawił, bo podstawkę ograłem już do porzygu. Zagrałbym w to nawet dzisiaj!

JUMP DRIVE: TERMINAL VELOCITY – Lubię “małą” wersję RFTG, to świetny filerek, więc dodatek przytulę z pocałowaniem ręki. Szkoda, że tak rzadko gram, bo strasznie lubię ten mały, kombogenny filerek. Na razie trochę za mało jest informacji, co ten dodatek wnosi poza celami, ale już same cele mogą wnieść rozgrywkę na wyższy poziom.

CASH & RAD, CITADEL, FAITH & ANARCHY – Czyli dodatki do D.E.I. DIVIDE ET IMPERA. Gra mnie rozłożyła na łopatki i chyba chcę mieć do niej wszystko, co wyszło. Liczę, że dodatki w polskiej wersji będą tańsze, bo płacenie trzech stówek za dwie dodatkowe frakcje, to gruba przesada.

Dodatek do BRAZIL: IMPERIAL – O ile oczywiście wyjdzie. Bo autor zapowiadał rozszerzenie, a jakoś wszystko ucichło i nie wiadomo kompletnie jaki jest status prac. :cry:


Kolejna kategoria, to tytuły, które BYĆ MOŻE kupię, czyli raczej tak, ale z pewnymi wątpliwościami:

EVERDELL NEWLEAF – Nie jestem pewny, czy potrzebuję czegoś więcej do Everdella. Na pewno nie chcę grać solo, ani we dwie osoby, więc to jest jedyny dodatek z dwóch nowych, który biorę pod uwagę.

MERCHANTS COVE: MASTER CRAFT – Jak wyżej. Nie wiem, czy więcej do MC potrzebuję „towaru”. Nie ograłem jeszcze w ogóle poprzednich dodatków, więc nie wiem, czy chcę dodatkowych postaci i mechanik do MC. Może, jak więcej ogram podstawkę ze wszystkimi postaciami, to się skuszę?

ENDEAVOR: DEEP SEA – Uwielbiam Wiek Żagli, a tutaj mamy moją ulubioną podmorską tematykę i twórcy obiecują, że będzie na tyle dużo zmian mechanicznych, że warto będzie posiadać obydwa tytuły w kolekcji. Zobaczymy. Nie mogę się doczekać, co tam wyrzeźbią. Kampania startuje bodaj 25 kwietnia.

MINDBUG – Ciekawa, pojedynkowa karcianka. Chętnie pograłbym więcej, bo po pierwszej partii miałem bardzo pozytywne wrażenia. Jest jednak duża szansa, że to kupię.


Kategoria – do zagrania, czyli gry, w które bardzo chciałbym zagrać, ale na pewno nie kupię w ciemno. Kolejność nieprzypadkowa - od gry, na którą czekam najbardziej, po tytuły, które interesują mnie nieco mniej.

SCARFACE 1920 – Byłem o krok od wsparcia projektu na KS, ale im więcej czytałem, tym więcej pojawiało się znaków zapytania. Nie wiem, czy gra nie będzie „clunky", bo tekstów na kartach jest sporo i część kart ma nieoczywiste działanie. Co oczywiście może, ale nie musi, skutkować sporą ilością korner case’ów. Dodatkowo balans pomiędzy (lekko) asymetrycznymi gangami wydaje się być wątpliwy. Więc dopiero po zagraniu sprawdzę, czy twórcy poradzili sobie ze wszystkimi problemami.

DARKEST DUNGEON – Uwielbiam cyfrowy pierwowzór, ale absolutnie nie mam pojęcia na ile udało się przenieść rewelacyjną mechanikę, do planszówki. Nie mogę się doczekać rozgrywki. Chciałbym, żeby to była genialna gra!

LUNA MARIS – Byłem przekonany, że wydawcy będą się o Luna Maris zabijać i gra pojawi się również nad Wisłą. A na razie jakoś tak cicho. Szkoda, bo gra od każdej strony wydaje się być interesująca. Niestety, obecnie mega trudno ją gdziekolwiek dorwać, a bardzo chciałbym w to zagrać!

FRACTAL: BEYOND THE VOID – Trochę żałowałem, że nie zdecydowałem się na wsparcie, ale akurat wtedy miałem okres, gdy rozczarowałem się kilkoma tytułami 4X, a w sumie mam na półce aż pięć gier 4X w kosmosie, więc jakoś odpuściłem tego Fractala. Mam nadzieję, że uda się w to zagrać, bo kilka osób z forum zdecydowało się na zakup własnego egzemplarza.

THE WOLVES – Ostatnio uwielbiam area control, a tutaj urzekła mnie jeszcze mechanika i nieoczywista tematyka. Czekam na możliwość rozegrania partii, ale ze wszystkich gier przewiduję, że ta ma największe szanse, by trafić do kolekcji. Mam nadzieję, że Portal nic nie spartoli przy tłumaczeniu.

TRIBES OF THE WIND – Mega intryguje mnie mechanicznie, bardzo podoba mi się szata graficzna, lubię gry od wariatów Le Boite de Jeu, bo zawsze są gdzieś oryginalne. Fajnie, że „Plemiona Wiatru” zostaną u nas wydane.

MOSAIC: A STORY OF CIVILIZATION – Uwielbiam gry cywilizacyjne, chociaż wszyscy, którzy grali piszą, że Mosaic grą cywilizacyjną nie jest, a jest suchym euro z doklejoną tematyką rozwoju cywilizacji. Niemniej lubię budować silniczki z kart, a tutaj akurat Mosaic wygląda solidnie.

UNCONSCIOUS MIND – Tematyka i oprawa graficzna mnie zachwyciła, ale jednocześnie od zakupu odrzucił mnie totalnie miks mechanizmów, które na pierwszy rzut oka są bardzo abstrakcyjne i słabo się ze sobą kleją. Nie jestem miłośnikiem sałatek punktowych, bardzo nie lubię natłoku różnych minigierek, które średnio się spinają i nie znoszę gier z dużą ilością ruchomych elementów. Bitoku udowodniło, że nadmiar jest gorszy niż umiar. Dlatego czekam na rozgrywkę i mam nadzieję, że gra jest elegancka i intuicyjna, bo w przeciwnym wypadku – nie ma szans, by trafiła do mojej kolekcji.

AHOY! – Bardzo lubię asymetryczne gry, uwielbiam ilustracje Kylea Ferrina, więc gra jest „na radarze”.

EXPEDITIONS – Scythe nie do końca mi podeszło, bo strasznie wkurzał mnie system walki oraz związany z nią downtime. Za to bardzo podobał mi się klimat i fenomenalne ilustracje Różalskiego. Mam nadzieję, że Expeditions lepiej je wykorzysta i gra będzie ciekawa mechanicznie.

CITY OF THE GREAT MACHINE – Uwielbiam steampunk, ale nie zdecydowałem się na wsparcie, bo jak do tej pory, to żadna gra one vs many nie działała na większą liczbę graczy. Wszystko w co grałem, to były tak naprawdę dwuosobówki, które na siłę miały doklejony tryb muliplayer. Może ta gra to zmieni? Kto wie?

EARTH - Na samym końcu listy, bo wygląda na mega pasjansową zabawę, a lubię gry z interakcją. Nie wiem, czy Earth, to jest to, czego szukam w planszówkach. Jump Drive to też pasjansikowe układanie combo-bombo, ale rozgrywka trwa 15 minut, a nie powyżej godziny.

I wreszcie dochodzimy do ostatniej kategorii, czyli ZALEGŁOŚCI. Nie mam na liście wielu starszych gier, w które chciałbym zagrać, ale jednak jest kilka takich, które muszę nadrobić. Jeżeli uda się zagrać we wszystkie – przeszłość przestanie mnie obchodzić i będę spoglądał wyłącznie w przyszłość.

EL GRANDE – Klasyk area control, więc muszę wreszcie w niego zagrać! Niestety nie znam nikogo, kto miałby El Grande w swojej kolekcji.

WHISTLE MOUNTAIN – Strasznie podoba mi się pomysł na tą grę. Uwielbiam worker placementy, w których każdy gracz buduje dodatkowe pola akcji, a tutaj dodatkowo nieszablonowa tematyka.

PAX PAMIR SE – Dopraszam się o rozgrywkę i doprosić się nie mogę. Wprawdzie ostatnio ktoś mnie zmartwił, bo powiedział, że Oath jest mocno „Pamirowy”, a Oath mi totalnie nie podeszło, więc trochę obawiam się rozgrywki w PAX Pamir, co nie zmienia faktu, że szalenie mnie ona intryguje.

CASCADIA – Nadal nie udało się zagrać i nadal mam nadzieję, że się wreszcie uda, bo zewsząd wszyscy pieją jaka to doskonała gra.

MARACAIBO – Jedyny Pfister do nadrobienia, który mnie interesuje i jedyny, którego wszyscy moi znajomi się pozbyli.

VAGRANTSONG – Wyjdzie po polsku, więc szansa na zagranie się zwiększy. Chcę spróbować tego boss batlera, bo mega podoba mi się klimat i oprawa graficzna.

BRASS LANCASHIRE I BIRMINGHAM – Omijałem, bo nie przepadam za grami, w których interakcja polega na „wykorzystywaniu” dorobku innych graczy. Lubię negatywną interakcję w grach, ale nie taką, w której ktoś wykorzystuje bezczelnie moje „napracowanko”, burząc całkowicie mój plan. Z tego powodu strasznie irytowało mnie Ships i Barrage. Może jednak w Brassach jest to mniej bolesne? W końcu trzeba zagrać kiedyś w nr 1 BGG. :lol:

UŚPIENI BOGOWIE – Nie bardzo mam z kim grać w gry kampanijne, więc to jest jeden z niewielu „Laikatów”, których nie kupiłem. Ale bardzo, ale to bardzo chciałbym w to zagrać!

No i to tyle. W sumie bardzo dużo pozycji. A mamy pierwszą połowę roku. Pewnie na tegoroczne Essen szykuje się mnóstwo nowych premier...
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5207
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: BOLLO »

Gizmoo gdzie ty to pomieścisz :mrgreen:
minimati
Posty: 127
Rejestracja: 07 cze 2021, 04:32
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 80 times
Been thanked: 52 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: minimati »

Gizmoo pisze: 07 mar 2023, 13:12 JUMP DRIVE: TERMINAL VELOCITY – Lubię “małą” wersję RFTG, to świetny filerek, więc dodatek przytulę z pocałowaniem ręki. Szkoda, że tak rzadko gram, bo strasznie lubię ten mały, kombogenny filerek. Na razie trochę za mało jest informacji, co ten dodatek wnosi poza celami, ale już same cele mogą wnieść rozgrywkę na wyższy poziom.
Możemy pyknąć w Kawadzieścia, to sobie sprawdzisz (mam podstawkę i dodatek).
Gizmoo pisze: 07 mar 2023, 13:12 EL GRANDE – Klasyk area control, więc muszę wreszcie w niego zagrać! Niestety nie znam nikogo, kto miałby El Grande w swojej kolekcji.
Znasz, znasz. Miejsce jak wyżej, czekam tylko na zaproszenie 8).

W 2023 czekam tylko na jeden tytuł, a jest nim Tanto Cuore: Memento Mori - Twilight Manor. Uwielbiam serię, bardzo mi się podoba ten przebrany w strój pokojówki Dominion, w związku z czym wsparłem nową część na kickstarterze i czekam na paczkę. Poza tym nie interesuje mnie absolutnie nic, przynajmniej na ten moment. Mam zbyt duży backlog (50 tytułów), w związku z czym w tym roku staram się sukcesywnie ogrywać półkę wstydu (zaczynałem z ~70).
sortirus
Posty: 135
Rejestracja: 30 cze 2022, 00:17
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 44 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: sortirus »

Moje plany na 2023:

Zakupione, już na półce:
  • Frostpunk - z dodatkiem Frostlander i matą - jeszcze nie zdążyłem zagrać, natomiast wersja PC to była jedna z moich ulubionych gier.
  • Wieczna Zima - ALL IN, zagrane póki co raz tylko ze względu na brak czasu, ale przemówiła do mnie tym, że sporo dzieje się na różnych planszach.
  • Roll Player Potwory i Sługusy - udało mi się dorwać to z drugiej ręki za rozsądne pieniądze kompletując moją kolekcje.
  • Karczma pod Pękatym Kuflem - z dodatkiem Pokoje Gościnne, wielkie zaskoczenie bo genialna gra za "małe" pieniądze, będzie prawdopodobnie w TOP5 moim tego roku.
Preorder / CF opłacony:
  • Black Rose Wars: Rebirth - ALL IN od Czachy
  • Stonesaga - ALL IN, trochę się zmagałem z tym czy wziąć czy nie, ale planszówki z takimi mechanikami jeszcze na półce nie mam, przemówiły do mnie i wziąłem. Na Galakte nie czekałem bo różnie może być, może będzie taniej, może będzie drożej...
  • Zamki Burgundii od AR - uwielbiam tą planszówkę a wydanie premium coś czuję, że będę jeszcze bardziej uwielbiać :P, leci wszystko oprócz figurek - za dużo miejsca na półce i czasu podczas gry moim zdaniem zabiorą.
Pewniaki CF / Preorder:
  • The Elder Scrolls: Betrayal of the Second Era - tu portfel zaboli najmocniej, ale wchodzę prawdopodobnie ALL IN, o ile będzie polska edycja, jeśli nie to będę musiał się nad tym zastanowić
  • Trickerion
  • Too Many Bones - czekam tak naprawdę na więcej informacji odnośnie TES, wiem że część TMB jest wbudowana w TES, ale zastanawiam się jak duża część, mimo to póki co TMB zaliczam do pewniaków, bo będę mógł ją ograć w kolejnym roku, a TES pewnie zawita za 2 lata. Na pewno z dodatkiem Ghille, zastanawiam się tylko czy wezmę z aleplanszkówki czy z Portala ALL IN
  • Tainted Grail: Kings of Ruin - w jedynkę nie grałem bo jak wychodziła jeszcze świata planszówkowego nie znałem, teraz wchodzę w ALL IN bez koszulek i prawdopodobnie bez dodatku z figurkami, za mało miejsca na półce a koszulki zdecydowanie za drogie :P, jedyne co mnie blokuje obecnie przed kupnem to to, że TES już niedługo wychodzi i będzie dosyć drogi, więc chomikuje na niego fundusze a Tainted Grail kupię za 1/2 miesiące, tyle dobrze że late pledge dość długo trwa ;P
Czekam na więcej informacji, CF:
  • Misty Waters - CF będzie prawdopodobnie w maju, póki co do mnie bardzo przemawia, czekam tylko na to czy będzie polski czy nie
  • Thorgal planszówka - tutaj nic tak naprawdę nie wiem, nie grałem więc czekam
  • Heroes 3 - grałem i średnio mi podpadła, jeśli nic się nie zmieni w mechanikach to prawdopodobnie nie kupię, ale dalej obserwuje, może coś się zmieni po feedbacku jaki dostali ;)
  • S.T.A.L.K.E.R. - czekam na więcej info
  • Nemesis Retaliation - mam 1 i póki co nie przymierzam się do kupna. Liczę że dojdzie sporo nowych mechanik - wtedy kupuję od razu, ale jeśli to będzie tylko odświeżona kopia jak Lockdown, z kilkoma nowymi małymi elementami no to raczej odpada.
  • Cyklady Legendarna edycja - żadnej wersji Cyklad nie mam, kiedyś robiłem research czy kupić, ale mi nie podeszła. Czekam na więcej info co się zmieni i być może kupię tą wersję ;)

No i oprócz tego pewnie kilka innych gier wpadnie po drodze ;)
Moja kolekcja
Moje projekty 3d do plaszówek:
Printables Thingiverse
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2540 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Gizmoo »

BOLLO pisze: 07 mar 2023, 13:48 Gizmoo gdzie ty to pomieścisz :mrgreen:
Dodateczki to w pudełkach od podstawek. A obecnie sporo też wyprzedaję, więc miejsce powinno się znaleźć.
minimati pisze: 07 mar 2023, 14:00 Możemy pyknąć w Kawadzieścia, to sobie sprawdzisz (mam podstawkę i dodatek).
Podstawkę mam, a dodatek myślałem, że jeszcze nie wyszedł.
minimati pisze: 07 mar 2023, 14:00 Znasz, znasz. Miejsce jak wyżej, czekam tylko na zaproszenie 8).
:shock: :shock: :shock:

Ok. To jak tylko wrócę z urlopu, to się ustawimy! :D
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1031 times
Been thanked: 1995 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Ardel12 »

Gizmoo wyznaczył w sumie dobry moment na aktualizację, bo większość zapowiedzi mamy za nami, a co najwyżej zrobię edycję tego posta jak coś jeszcze wpadnie na radar by nie śmiecić.

Było:
Spoiler:
Najpierw wykreślę z listy gry, które już zakupiłem i mam w domu:
- Uśpieni Bogowie - kupiłem zestaw All-in i niestety przepłaciłem. Gra czeka w kolejce na rozegranie. Po obmacaniu wszsytko mi się podoba, więc nie mogę się doczekać pierwszej partii.

-Horseless Carriege - tu już nawet jedna partia się udała(a dziś będzie druga). Kolejny Splotter w kolekcji, ale jak na razie mam mieszane uczucia.

- Hoplomachus Victorum - zasady ogarnąłem, rozegrałem pierwszy pojedynek. Wykonanie jak zawsze świetne a plastikowe trybuny są po prostu genialne(składanie i rozkładanie to 2-3min)

- BUS oraz Indonesia - oba zakupione i sprawdzone. Warto było rzucić szmalem. Bardzo ciekawe tytuły, które zamierzam ogrywać przez następne miesiące. Do Indonesia zamawiam matę z fanowską planszą, bo ta z pudła to śmieć.

A teraz co się zmieniło od ostatniego posta:
KUPIONE - gry, do których pewności nie miałem co dokładnie wziąć
- Oathsworn - wziąłem finalnie Standee pledge, gdyż miejsce w domu zrobiło się ostatnio mocno ograniczone przez pokaźne zakupy. Bardzo chętnie ogram pomimo negatywnej opinii tommyray.

-Stormsunder - wziąłem samą podstawkę, gdyż system, świat i opcje fabularne mi się spodobały. Jak wejdzie dobrze to może się skuszę na resztę części, ale one nie wyjdą wcześniej niż 2025 xD

DOSZŁY - nowe na liście
- Zamki Burgundii - deluxe - miałem nie brać, ale za pomoc w testach AR mi podaruje, więc nie mogłem odmówić. Stara edycja pójdzie pod młotek tym samym.

- Night Parade of a Hundred Yokai - Gizmoo mocno zachwala, a w takich grach zwykle ma rację, więc polską edycję wezmę od D&B

- seria EXIT - większość przeszedłem, część jeszcze mam w folii. Seria, która zawsze sprawia masę frajdy.

- Turing Machine - poszukiwanie planety X weszło srogo, więc nie mogę odmówić kolejnej grze dedukcyjnej. Tym bardziej po odwiedzeniu muzeum temu poświęconemu w Poznaniu(bardzo fajne, polecam)

- Uśpieni Bogowie: Odległe Niebo - 100% nie daje, że wezmę, gdyż zależy od przyjęcia się pierwszej części, ale obecnie brałbym :D

- Nieświadomy Umysł - wsparłbym kampanie, ale jak tylko pojawiła się informacja o PL edycji to zrezygnowałem by wesprzeć kaczki.

- Obsession - ostatnio gra się pojawiła w wersji angielskiej w moich grupach, ludzie zadowoleni, mnie zaciekawiła na tyle bym chciał pograć w domu. Liczę, że wsparciem swoim zapewnię wydanie dodatków :)

- Age of Steam - wszedłem w świat 18XX i pociągi się u mnie roszalały w domu. AoS wygląda na świetną grę by pograć w moich grupach bardziej eurowatych, którzy w 18 grać nie chcą

- Assassin’s Creed: Brotherhood of Venice - AC2 był świetną częścią, więc z chęcię wypróbuję planszową implementację. Gra ma nie zabijać ceną przez wyrzucenie figurek, co akurat mi pasuje, przy jednostrzałowych kampaniach.

- Aeon Trespass: Odyssey Sins of Herakles - nie ma o czym myśleć tylko wspierać.

BLISKIE WYPADNIĘCIA
- Townsfolk Tussle - nie wiem czy mam na to czas i miejsce. Gra wygląda pod wieloma względami cudnie dla mnie, ale mając tyle boss battlerów(KDM, ATO, OS) to się na prawdę zastanawiam kiedy w to znajdę czas grać(a jednak jest to gra do ogrywania wielokrotnego)

- Sankokushin - brak ciekawych aktualizacji całkowicie spowodował nie tyle spadek hypu co wręcz zapomnięcię o tej grze. Ten sam problem co z TT powyżej.

- The Elder Scrolls: Betrayal Of The Second Era - im bliżej kampanii tym bardziej jestem na nie. TES mnie w ogóle nie interesuje jako świat. Mechanicznie mnie na razie nie przekonuje a mając obecnie prawie wszystkie ich gry(brak tylko tricplocka i 20strong, które mnie nie interesują w ogóle) to już czuję przesyt tymi matami i kośćmi. Obecnie ciężko mi wybrać co wyciągnąć z CTG na stół, a jednak learning curve u nich jest dość upierdliwy.

- Deep Madness - podjarałem się ostatnią kampanią, ale czacha chyba w ogóle nie przewiduje opcji zakupu ALL-in. Bawić się w zbieractwo mi się nie chce obecnie, a jeszcze z ich grupy idzie przesłanie o ograniczonej ilości pudeł dla figurek i elementów(no nie mogą się jak wszyscy podpiąć pod PM z wersją polską, tylko odwalają manianę swoją przedsprzedażą...). Tutaj podejście wydawnicze mnie odbiło. Może upoluje all-in z drugiej ręki...

BEZ ZMIAN - czyli dalej oczekuję na dowóz lub kupię jak tylko będzie opcja
- Unsettled
- Nanolith
- ATO nowe cykle
- TMB - all in z ostatniej kampanii + Trove chest
- ISS Vanguard
- burncycle dodatki + figurki(jednak je wezmę)
- Zatoka Kupców druga kampania all-in
- Etherfields 2 fala
- Hoplomachus Remasterd
- Gambler Chest do KDM(podobno ma być w tym roku)
- Dawn of Madness
- Antiquity
- FCM: Ketchup

Tyle będzie. Nie wiem gdzie zmieszczę. Wiem, że się nudzić nie będę :D

EDIT:
No i dochodzi na listę:
Pax Renaissance - zagrałem raz i gra mnie kupiła. W pamir tak się dobrze nie bawiłem jak tutaj, wchodzę po uszy jak wyjdzie wersja PL.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2023, 22:57 przez Ardel12, łącznie zmieniany 1 raz.
Beatrice
Posty: 83
Rejestracja: 14 lut 2017, 15:10
Has thanked: 14 times
Been thanked: 13 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Beatrice »

Kolekcja urosła nam już tak, że dwa regały nie starczają, więc w tym roku stworzyłam listę planów której zamierzam się bardzo skrupulatnie trzymać! W grudniu wrzucę porównanie jak mi poszło :lol:

Już trafiły na półkę:
- Frostpunk z dodatkiem Pionierzy
- Uśpieni bogowie all in ze wspieraczki

Preordery/wspieraczki:
- Projekt Gaja i dodatek do Gugonga Panjun z planszostrefy (znudziło mi się czekanie na mitycznego polskiego wydawcę który miał ten tytuł wskrzesić...)
- Brzdęk! w! kosmosie! Pulsartomat (mam fomo i musiało być z kartą promo, brzdęki są u nas lubiane i grane często)
- Etherfields II fala (powinna być nawet w tym tygodniu, SG + Sphinx + koty, na Wiedźmę zapoluję w retailu)
- Robinson Crusoe Księga Przygód
- Green Hell (brak mi słów, źle to wygląda...)
- Zerywia poprawione karty i instrukcja (a co mi tam, majątku nie kosztowały, a może z nimi to nawet i zagram w tę grę :lol: )
- Tamashii (all in ze standisami bo taniej)
- TG Kings of Ruin (a to pewnie przyszły rok będzie)
- Zatoka kupców Merchants Cove
- ISS Vanguard (oj czekam bardzo)

Planuję kupić:
- Vagrantsong - Pieśń włóczęgi (kooperacja, świetny klimat, genialne ilustracje, scenariusze, genialne akrylowe standisy, insta buy)
- Pagan tajemnica Roanoke (w sumie gry typowo rywalizacyjnej z budową talii i dedukcją na dwie osoby nie mamy w kolekcji, więc czemu nie, bo klimat do mnie mówi)
- Paleo szerszenie (koperacje u nas zawsze w cenie)
- Too many bones (kupię po premierze, znudziło mi się mrozić kasę na x miesięcy czy lat, fajnie że Portal zdecydował się na lokalizację, bo gra była u mnie na radarze od dłuższego czasu)
- Uncouncious mind - Nieświadomy umysł (oglądałam gameplay w trakcie kampanii i mi się spodobało, więc czekam na wydanie Kaczek, bo nie potrzebuję drogiej wersji ze wspieraczki)
- Brzdęk Katakumby (z Brzdęka biorę wszystko jak leci)
- Uśpieni bogowie: Odległe niebo (czeka w kolejce do ogrania, ale nie przewiduję, żeby nie siadło, więc tutaj w ramach wyjątku będę wspierać kampanię, bo lubię Kaczki)

Z nowych zapowiedzi nie wpadło dużo, ten rok zdecydowanie wygrywają Kaczki, chcę zdecydowanie ograniczyć ilość kupowanych gier bo i tak mamy ich już za dużo, za to ilość preorderów każe mi się zastanawiać gdzie ja to wszystko upchnę, bo aktualnie zastawiłam grami biurko z założeniem że później znajdę im jakieś miejsce...
Abiger
Posty: 267
Rejestracja: 28 lut 2006, 12:29
Lokalizacja: Legionowo/Siedlce
Has thanked: 46 times
Been thanked: 95 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Abiger »

Gizmoo pisze: 07 mar 2023, 13:12
EL GRANDE – Klasyk area control, więc muszę wreszcie w niego zagrać! Niestety nie znam nikogo, kto miałby El Grande w swojej kolekcji.
Bywam w Warszawie (Kasprzaka), posiadam (stare wydanie DE, ale karty mam z tłumaczeniami w koszulkach :) i mogę użyczyć.
Jakbyś chciał sprawdzić i miał czas podjechać to daj znać.

A w temacie ja czekam na polską edycję Too Many Bones - nie ukrywam jednak, że z obawami co do jakości wydania.
tommyray
Posty: 1290
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 545 times
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: tommyray »

Kwartalny update jak znalazł.
Update listopadowy…

2022 Q2 2023 Q1 Hoplomachus Victorum otrzymane, wygląda świetnie, rozkładane, niegrane bo ATO
2022 Q2 2023 Q1 2024 Q4 Space Kraken miał być Indie mini sandboxowy roguelike w kosmosie, miał być tańszy zamiennik wobec ISS i taki co wyjdzie szybciej. Nie wyszło ani taniej ani nawet jeszcze nie dotarło. Może to w ogóle nie wyjdzie. Przynajmniej został opublikowany PDF, będzie PnP na otarcie łez.

2022 Q3 2023 Q1 2024 Q1 Bardwood Grove

2022 Q3 2023 Q1 2023 Q4 Isofarian Guard Z solidnej promocji na amerykańskich youtubowych hype'o generatorach gdzie ogrywane i prezentowane ostatnio bardzo często wnioskuję, że albo projekt potrzebuje na gwałt Late Pledge'y, albo zrobili nadwyżkę produkcyjną i chcą przygotować sobie klienta, albo gra faktycznie bliska wysyłek. Aż mi się wierzyć nie chce, że z jakością na poziomie Hoplomachusa się zmieścili w procencie fundowania gier CTG. Chociaż w sumie - pierwsze hoplo też kwoty na waciki zbierały a były wydawane. Jeżeli te 15 kilogramów dotrze, bez dodatkowych zawołań o więcej kasy za przesyłkę, to będzie niebywałe zaskoczenie. A czuję, że to może być GOTY... zaraz po ATO.
Otrzymane - powiedzieć gargantuizm to nic nie powiedzieć. Czeka spokojnie na ogranie.

2022 Q4 2023 Q1 Q3 2024 Q1 Mythwind
2022 Q3 2023 Q1 Dark Venture Battle of the Ancients. Dowiezione z solidnym poślizgiem ale jest. Niegrane bo... ATO

2023 Q1 2024 Q1 Unsettled. Będzie jak będzie, dodatkowe planety zakupione w trybie FOMO.

2023 Q2 06 Nanolith

2023 Q2 06 Q4 Harakiri Czy wyjdzie w tym roku? Wsparte nagłym impulsem, zdecydowanie dziwne FOMO z powodu japońskiego klimatu i anturażu.

2023 Q3 2024 Q1 ISS Vanguard
2023 Q3 2024 Q2 The Dark Quarter
2023 Q4 2024 Q1/Q2 ATO cykl IV i V

Miało nie być żadnych zakupów ale...
Wpadł Hexploit vol. 2
A potem wpadł HexploreIt vol. 3

A na horyzoncie dwie rzeczy jak supernova:
* Druga księga kampanijna do HexploreIt
i kampania samodzielnej części drugiej ATO
* 12 Sins of Herakles.

Więcej grzechów nie pamiętam.

Ardel12 obym był złym prorokiem i oby tobie OS przyniósł tyle radości co trzeba!
Ostatnio zmieniony 24 lis 2023, 22:32 przez tommyray, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 984
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 618 times
Been thanked: 541 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Irr3versible »

tommyray pisze: 16 mar 2023, 07:21
2022 Q3 2023 Q1 Q2/Q3 Isofarian Guard Z solidnej promocji na amerykańskich youtubowych hype'o generatorach gdzie ogrywane i prezentowane ostatnio bardzo często wnioskuję, że albo projekt potrzebuje na gwałt Late Pledge'y, albo zrobili nadwyżkę produkcyjną i chcą przygotować sobie klienta, albo gra faktycznie bliska wysyłek. Aż mi się wierzyć nie chce, że z jakością na poziomie Hoplomachusa się zmieścili w procencie fundowania gier CTG. Chociaż w sumie - pierwsze hoplo też kwoty na waciki zbierały a były wydawane. Jeżeli te 15 kilogramów dotrze, bez dodatkowych zawołań o więcej kasy za przesyłkę, to będzie niebywałe zaskoczenie. A czuję, że to może być GOTY... zaraz po ATO.
Ależ oni prosili o dopłatę, były arty do zakupienia jako forma gratyfikacji.
Projekt miał dużo wzlotów i upadków, źle skalkulowali cenę potem covid, koszty produkcji, ryzyko na transporcie... dużo tego było. Ostatecznie przeciągali projekt, robili "rewitaliację" w social mediach (rok temu też był kolejny sprzedażowy push na late pledge), cennik mocno skoczył do góry (względem wsparcia na KS). Innymi słowy mocno się starali dowieźć całość zgodnei z obietnicą poprzez ekstra promowanie produktu. Na pewno cena transportu morskiego bardzo im teraz pomogła.
Ja niezmiennie trzymam łapę na zamówienie z 3trolle z maja'20 za 339 PLN. Na razie nie było żadnych informacji o dopłacie/itp. Więc nie wiem jak retailowe wsparcia się zmieniały.
tommyray
Posty: 1290
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 545 times
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: tommyray »

Irr3versible pisze: 16 mar 2023, 15:42 Ależ oni prosili o dopłatę, były arty do zakupienia jako forma gratyfikacji.
Projekt miał dużo wzlotów i upadków, (...)
Faktycznie, umknęło mi to z tymi artami. I jak patrzę to sam zakupiłem dopiero 09 2021, też po kolejnym pokazie u Quackalope czy BoardGameCo. Trzymam kciuki za ten projekt, w duszy już go stawiam na podium obok Hexploreit i ATO - obym nie zapeszył!
Abiger
Posty: 267
Rejestracja: 28 lut 2006, 12:29
Lokalizacja: Legionowo/Siedlce
Has thanked: 46 times
Been thanked: 95 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Abiger »

tommyray pisze: 16 mar 2023, 18:40
Irr3versible pisze: 16 mar 2023, 15:42 Ależ oni prosili o dopłatę, były arty do zakupienia jako forma gratyfikacji.
Projekt miał dużo wzlotów i upadków, (...)
Faktycznie, umknęło mi to z tymi artami. I jak patrzę to sam zakupiłem dopiero 09 2021, też po kolejnym pokazie u Quackalope czy BoardGameCo. Trzymam kciuki za ten projekt, w duszy już go stawiam na podium obok Hexploreit i ATO - obym nie zapeszył!
Prośba o rozwijanie skrótów, zwłaszcza dla mniej znanych i kickstarterowych tytułów. Nie każdy się domyśla o co chodzi, nie mam pojęcia np. co to jest ATO, jakbym chciał się przyjrzeć :)
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 859
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 270 times
Been thanked: 253 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Dako »

Abiger pisze: 17 mar 2023, 08:49 Prośba o rozwijanie skrótów, zwłaszcza dla mniej znanych i kickstarterowych tytułów. Nie każdy się domyśla o co chodzi, nie mam pojęcia np. co to jest ATO, jakbym chciał się przyjrzeć :)
Aeon Trespass: Odyssey
https://boardgamegeek.com/boardgame/242 ... ss-odyssey
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 298
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 244 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: salaba »

Gdzieś na Discord CTG ostatnio podali, że inne wersje językowe są robione w tej samej fabryce co angielskie. Co prawda była to odpowiedź odnośnie KS TES, ale zakładam, że to u nich reguła. Natomiast... obawa co do jakości tłumaczenia PL jest.

Sama czekam na start KS TES, bo chcę mieć od nich coś z podobnym stylem walki co TMB a świat TES uwielbiam, choć w wersję online nie grałam i nie zamierzam raczej. Jednak, nie wesprę na KS, nigdy tego nie robiłam i jakoś nie jestem przekonana do kupowania już teraz na hype. To czego się boję to czy będzie odpowiednia regrywalność, czy historie będą na tyle interesujące by chcieć je przejść ponownie / wielokrotnie, bo tu CTG nie ma takiej swobody przez Zenimax itd.

Co do zakupów to staram się być bardzo selektywna co do tego co kupuję (ogólnie, nie tylko w tym roku :D)

Do kupienia (u mnie to nigdy nie znaczy "pewniaki", bo życie ;) )
Ratcatcher/Szczurołap - masa losowości dla czystego funu/wnerwu, szybki setup (i mało miejsca na półce)
John's Company PL - wychodzi na to, że jestem fanką gier tego pana (Root, Oath), choć rzadko lądują na stole (nie mam stałej ekipy), ale każda to perełka i powiew świeżości, klimat i wykonanie, tylko brać i grać
Pest - tutaj w sumie nie wiem czy wyjdzie w tym roku, wielka niewiadoma czy to będzie dobra gra, ale jestem ciekawa, klimat pasuje, niemniej jak będzie nudna to wylatuje z listy z hukiem (tak wyleciało Empires End) - jestem na tyle niepewna tej gry, że nawet na wishlist na BGG nie umieściłam
Parks (z dodatkiem) PL - nie wyłapałam na radarze wcześniej, bo nie sądziłam, że będę chciała taką grę, ale po obejrzeniu gameplaya stwierdziłam, że to super gra z rodziną a nawet solo na 2-3 ręce, lekki feeler; wykonanie super, nie jest duża i wreszcie poznam te wszystkie parki narodowe USA (może jak przestanę kupować te planszówki to będzie mnie kiedyś stać by je zwiedzić osobiście, trochę takie marzenie od lat...)
Pax Pamir PL - piękna, z historycznymi faktami na kartach, klimatyczna no i Cole (!), obejrzałam ponad 4h gameplay i się zakochałam (podobna historia była z John's Company); uwielbiam bliski i daleki Wschód, z historycznego i kulturowego punktu widzenia, ciekawi mnie, choć nigdy nie byłam w tamtych rejonach, ale jakąś cześć mnie coś ciągnie do tego surowego Afganistanu i jego historii
The Elder Scrolls: Betreyal of the Second Era - o CTG dowiedziałam się przypadkiem szukając gry solo z fajną historią i dużą regrywalnością i odkryłam Cloudspire, zakochałam się od razu, kupiłam i nie żałuję; potem odkryłam TMB, ale poszedł news o TES i przyszło rozdarcie - kupić coś co ma już ogrom dodatków czy poczekać i dowiedzieć się więcej o TES - mechanicznym i wizualnym zlepku wszystkich tytułów CTG, z własną historią osadzoną w świecie, który ogrywałam latami; no to czekam, choć wiadomo, że w tym roku nie wydadzą - jeśli ganeplaye rozczarują to pewnie się skuszę na TMB, choć niska szansa, że w wesji PL...

Już kupione
Ekspedycyje - nie mam Scythe, gra się w to niby fajnie, ale jakoś tak sucho - by faktycznie pokochać grę to pewnie trzeba zainwestować we wszystkie dodatki włącznie z kampanią, niemniej ta gra jest wszędzie i jak jest ochota to zawsze jest z kim zagrać; grafiki to jednak petarda, klimat sam w sobie, więc postanowiłam mieć choć coś małego z uniwersum w swojej kolekcji - trochę ryzykuję, ale nie mam wysokich oczekiwań, no i te wielkie mechy (!), nie potrafiłam sobie odmówić :D
War of the Ring: The card game PL - nie mogłam sobie odmówić, mała, poręczna, klimat książek, których jestem fanką od dzieciaka; mam wersję z figurkami i Wojnę Pięciu Armii, niby naturalne rozszerzenie kolekcji, choć wahałam się z początku, jednak myślę, że nie będę żałowała byle znaleźć chętnych do grania...
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 984
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 618 times
Been thanked: 541 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Irr3versible »

Wspieraczkowe, w oczekiwaniu (wiele z tych gier już dawno powinno być u mnie w domu...):

- Wszystko od CTG: 20 strong, Burncycle nowe dodatki, TMB Unbreakable.
Z racji statusu "strategist" dostaję wszystko co wydadzą, 20s mnie nie przekonało, ale zdecydowałem się zapłacić te 30 usd dla talii TMB i Hoplo (SF IP nie podoba mi się w ogóle) - brak specjalnych oczekiwań, raczej nie lubię małych gier solo. Burncycle zaskoczyło, ale czekam spokojnie na większe ogranie a TMB to klasa światowa, więc nowa kampania i gearlocki to obowiązek.

- Chronicles of Drunagor - wziąłem tylko dodruk, bez nowych dodatków. Opinie po pierwszym KS (który rozważałem, ale jednak odpuściłem) dość pozytywne. Liczę na przyjemną zabawę i gra pójdzie w świat.

- Arena: The contest + Tanares Adventures; Obawiam się, że jednak przekombinowali ze wszystkimi fazami w Tanares Adventures... jednak 2 testowe gry w Kampanie co-op Arena The Contest były przyjemnym doświadczeniem, więc zdecydowałem się na rozszerzenie typowo pod co-op kampanie. Twórcy (Brazylia) chyba za bardzo chcieli stworzyć monstrum - ala gloomhaven z setką misji... Obawiam się, że może to być dużo a dużo. Sama gra już doszła, ale jednak nadal czekam na Streach Gole itp. Pojedynkowy aspekt PVP zagrałem raz, jest ok - ale jeśłi miałbym grać PVP to raczej w inne gry. Arena jest też malowana, więc jakiś dodatkowy bonus jest - ćwicze skilla ;)

- Wiedźmin stary świat - bez specjalnych oczekiwań, kupione głównie z myślą o żonie czy znajomych - lubią świat więc dla nich to będzie gratka. Pewnie będę też malował.

- Unsettled - długo się zastanawiałem, ale jednak KS był dość drogi. Wzięte finalnie via zbiórka forumowa w dobrej cenie. Zagrać i puścić dalej.

- Dawn of Madness - zgłosiłem jeszcze prośbę o refund, może się uda. Chciałbym przejść na wydanie Czachy PL

- HEL: The last Saga - bo vikingi... moje pierwsze wsparcie gry Mythic i chyba pierwsza pełna wtopa w KS ;)

- Middara - druga fala; jprg na planszy co można chcieć więcej.

- 7th Citadel - jak krew z nosa produkcja, kontynent bardzo nam podszedł z żoną. Rozbudowana/poprawiona część druga wydawała się dobrym pomysłem. Zobaczymy :)

Lucky Duck games:
- The Dark Quarter - Destinies do kwadratu, patrz niżej (żona lubi).
- Destinies Withwood - Dałem jeszcze jedną szanse Destinies, po pierwszym sezonie więcej rozczarowań - bo można było zrobić lepsze scenariusze, więcej zazębiających się historii. Liczę jednak na community i większą otwartość kaczek w potencjalnych DLC. Żona bardzo lubi.
- Final Girl - lokalna wspieraczka, na dodruk czy sezon się nie zdecydowałem przez cenę. Tu warunki za wersję bez miniatur były bardzo dobre.

Cmon:
- Cthulhu: DMD Fear of the unknown - najlepszy DC na jednorazowe rozgrywki, proste zasady, szaleństwo i fun rzucania milionem kostek.
- Dune: War of Arrakis - Bardzo lubię Wojnę o pierścień, bardzo lubię świat Diuny. Jedna z tych gier gdzie żałowałem, że portal nie wydaję wersji PL z KSa - na 99% zostanie wydana wersja PL w 2024.
- Trudvang Legends - Core box przyszedł, ale nie dodatki/SG. Jedna z nielicznych gier, która może pójść na sprzedaż zanim zagram. Zapowiadało się fajnie, ale chyba system losowych kart akcji w potyczkach to coś co zabiję przyjemność z gry. Fatalnie zarządzany projekt, wiele zmian i kompletna olewka CMON - nie wierzę, że naprawią bolączki core-boxa :/

Awaken realms:
- Etherfields, Platformer, Tamashi, Zamki Burgundii, ISS Vanguard;
Chyba najbardziej czekam na ISS oraz Zamki (rodzinne granie);

Z lokalnych sklepów mam zamówione:
- Darkest Dungeon PL - nadal zastanawiam się czy nie zrezygnować
- Isofarian Guard wersja KS - dobra cena, zobaczymy jak podejdzie mi bag builder (w przeciwieństwie do Trudvanga, nie ma głupiego losowania skilli ;) )

Z gadżetów to AdapTable, bo często grywamy na ziemi z dziećmi i taka nakładka z doświetleniem sprawdzi się doskonale :)

Z rzeczy zapowiedzianych na retail w 2023 przez polskie wydawnictwa:
Rebel:
- Descent: Legendy Mroku - Wojna zdrajcy - kupię na pewno

Czacha:
- City of the Great Machine - śledziłem kampanię, finalnie nie zdecydowałem się przez cenę plus język był trochę przeszkodą. Wersję PL biorę raczej na pewno.
- Deep Madness - na odświeżone miniaturki nie mam ochoty, pudełka do przechowywania bym zamówił.

Galakta:
- World of Warcraft czyli Heroes of Land, Air and Sea - rozważam

LDG
- Pieśń Włóczęgi - rozważam
- Uśpieni Bogowie: Odległe niebo wezmę na pewno
- War Chest dodatki, kupię na pewno (jeśli tylko uda im się wydać - druk międzynarodowy plus mniejszy nakład to warunki konieczne)

Lucrum
- Obsession - rozważam

Phalanx:
- Ekspedycje - lubię Scythe, zależnie od odczucia z gry w Ekspedycję

Portal
- Architekci - Cuda architektury; wezmę na pewno
- Trickerion, ale to raczej zbyt ciężkie dla nas

Wsparcia na przyszłość
Wszystko od CTG (strategist), Nowy Aeon Trespass od Into the Unknown, nowy Nemesis (Retaliation); to raczej pewniaki, inne gry do sprawdzenia jak już będą dostępne wszelkie możliwe informację.

Już kupione w 2023:
- MindBug - tak zwana rodzinna restauracyjna gierka (jak Sushi go czy Uno - mam również małe dzieci), gdy czekacie na posilek etc. Małe, szybkie i zabawne.
- frostpunk (już kupiłem), w trakcie malowania (plus czekam też na dobry insert - już zamówiłem). Kampania mnie nie przekonała, ale nie śledziłem zbyt dokładnie. This War of mine mnie pokonało losowością i klimatem - bo nawet jak byłeś przygotowany to jednak trzeba było rzucić kostką. Po recenzjach wydania KS dokładniej zweryfikowałem grę pod kątem własnych rozgrywek i jednak trafia do mnie rozgrywka a klimat bardzo sugestywny.
- Biuro Śledcze: Śledztwa w Arkham - gra do lampki wina ;)
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 800
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 286 times
Been thanked: 190 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Seraphic_Seal »

Irr3versible pisze: 17 mar 2023, 14:38 Galakta:
- World of Warcraft czyli Heroes of Land, Air and Sea - rozważam
Skąd to porównanie do WoWa? :o bo mnie zaintrygowało
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 248
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 13 times
Been thanked: 64 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Poochacz »

W planach mam jeszcze zakup Turbo, zastanawiam się też nad Nieustraszeni: Afryka bo gra rzadko wspominana ale jeśli już to z uznaniem. Poza tym z dodatków to Święto Lata do Everdella żeby szybciej mielić talię i 2 kampania do Cthulhu: DmD.
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 984
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 618 times
Been thanked: 541 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Irr3versible »

Seraphic_Seal pisze: 17 mar 2023, 15:22
Irr3versible pisze: 17 mar 2023, 14:38 Galakta:
- World of Warcraft czyli Heroes of Land, Air and Sea - rozważam
Skąd to porównanie do WoWa? :o bo mnie zaintrygowało
W sumie to powinienem napisać Warcraft a nie WoW, HoLAS zawsze mi się kojarzyło z Warcraftem na planszy - nie ma nic specjalnie do dodania, ot taki rts z orkami, ludzmi, krasnoludami i elfami.
Gdy kilka lat temu pierwszy raz usłyszałem o grze, już wtedy miałem Warcrafta przed oczyma. Zresztą w temacie gry też kilka osób wspomniało o tym skojarzeniu.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5207
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: BOLLO »

Myślę że już więcej nic nie wymyślę z nowości na ten rok.


Cena nie gra roli, chcę to:
Shards of Infinity
Age of Galaxy
One Deck Galaxy
Pagan

Kupię jak cena mnie nie zabije:
Ahoy
Niezbadana Planeta
Wonderland’s War
Spiski Piski i Przyciski
D.E.I
Carnegie


Mam na oku i jak wczytam się w instrukcję i cena pozwoli to chciałbym kupić:

Trickerion: BigBox
Circadians: Ład Chaosu
Exit: The Lord of the Rings: Shadows over Middle-earth
Heroes of Land, Air and Sea
Mali epiccy wikingowie
Encyklopedia- cena już znana ale opinie takie sobie jak czytam....
City of the Great Machine
Roll Player Adventures
Merchants of the Dark Road
Obsession
Thorgal: gra karciana
Avachi
Posty: 52
Rejestracja: 07 lut 2021, 17:31
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Avachi »

Mam nadzieję że nic większego już nie wpadnie do listy życzeń:

Opłacone:

Wiedźmin - kampania mnie ominęła, nie siedziałem jeszcze wtedy na tyle w temacie i stwierdziłem że za dużo jak na planszówkę, na razie tylko podstawka retail

ISS Vanguard - gameplay All-in, temat bardzo mi odpowiada, recenzje tylko przekonały że chce mieć całość

Tainted Grail KoR - Avalon był pierwszą tak dużą grą którą kupiłem, skompletowałem całość gameplayu już po kampanii, mam wielkie nadzieje

Tamashii - trochę niewiadoma, mam nadzieję że poprawią tokeny :D

Darkest Dungeon - grałem w wersję na pc, Mythic może nie poważna firma, ale jednak na przedsprzedaż w Lucrum się zdecydowałem

Lords of Ragnarok - w Hellas nie miałem okazji nigdy zagrać, więc zobaczymy, oby siadło


Na co czekam:
Nadal na dodatek do Great Western Trail - z Argentyny na razie zrezygnowałem, może za dużo gier w temacie, owce pewnie wezmę jak się pojawią

STALKER, Dragon Eclipse - zobaczymy, może na gry AR długo się czeka ale oddają

Apex Legends

Muszę się przyjrzeć:
Pakt z Diabłem
Anno 1800 - ostatnio trochę pograłem na pc i chciałbym wersji planszowej spróbować
selektor
Posty: 36
Rejestracja: 29 sty 2021, 16:36
Has thanked: 19 times
Been thanked: 46 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: selektor »

W tym roku pojawi się kilka ciekawych gier historycznych i politycznych

1) The Troubles: Shadow War in Northern Ireland 1964-1998 - Okres "Kłopotów", czyli konfliktu w Irlandii Północnej od zawsze mnie interesował, no może nie od zawsze, a od czasu obejrzenia filmu Zdrada z Harrisonem Fordem i Bradem Pittem :) Walki pomiędzy IRA ( Irlandzką Armią Republikańską), a unionistami i Brytyjczykami zapowiadają się na ciekawą grę polityczno-wojenną.

2) Dość nowy wydawca na rynku, czyli Fort Circle Games (wydawca m.in. The Shores of Tripoli, Votes for woman) zapowiedział sporo ciekawych gier:

a) First Monday in October - gra o Sądzie Najwyższym Stanów Zjednoczonych zapowiada się naprawdę interesująco.

b) Halls of Montezuma - kiedyś GMT wydało grę o tym tytule, tym razem Fort Circle wyda grę o wojnie Stanów Zjednoczonych z Meksykiem w latach 1846-1848

c) Hunt for Blackbeard (Polowanie na Czarnobrodego autorstwa Volko Ruhnke, byłego analityka CIA i twórcy Labiryntu oraz serii COIN, jak i serii Levy & Campaign m.in.Nevsky, Almoravid) - Volko i gra o piratach ? Jestem ciekawy tego połączenia :)

d) Jason Matthews guru gier politycznych (Twilight Struggle, 1960: The Making of the President, Imperial Struggle, 1989: Dawn of Freedom itd.) wyda grę "United States v. Aaron Burr" - grę o procesie toczonym przeciwko Aaronowi Burr, byłemu wiceprezydentowi Stanów Zjednoczonych, który został oskarżony o zdradę państwa w 1807 r.


3) Jeden z twórców firmy GMT Gene Billingsley po wielu latach skończył wreszcie grę Mr. President: The American Presidency, 2001-2020. Nie wiem tylko, czy gra o tej tematyce trwająca powyżej 6 godzin będzie interesująca i nie okaże się dłubaniną, jak ma to miejsce przy wielu wojennych monster games.

4) 2040: An American Insurgency - Wojna domowa w Stanach Zjednoczonych już niedługo, bo w 2040 r., jako temat gry planszowej? Czemu nie. Jak skażą D.Trumpa, to może być i szybciej :lol: :wink:

5) People Power: Insurgency in the Philippines, 1983-1986 - COIN numer XI.

6) The British Way: Counterinsurgency at the End of Empire - pierwszy w serii mini COIN-ów. Nie wiem tylko, czy dla mnie nie będą to za bardzo mini gry.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4650
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1417 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Mr_Fisq »

Minęły 4 miesiące i pojawiło się trochę zmian na liście, najlepiej trzymają się pewniaki:

Pewniaki
:clock1: Warhammer 4ed - zgodnie z planem - kupowane na bieżąco jak leci
:clock1: Warhammer The Old World - dalej czekam, ale coraz konkretniejsze przecieki podnoszą na duchu. Jeśli nie kupię dla samej gry, to pewnie chociaż dla figurek.
:white_check_mark: Star Wars: The Deckbuilding Game - kupione, zagrane kilka razy - bez szału
:arrow_up: Star Wars: Imperial Assault - fanowska aplikacja wstępnie mnie do siebie przekonała. Waham się tylko które dodatki dobrać.

Mocni kandydaci do zakupu
:new: League of Dungeoneers - jeśli pierwszy druk zostanie w końcu dostarczony, a nowa kampania nie zaskoczy niebotycznymi cenami wysyłki, to pewnie skończy się na All-In
:new: The Hunters A. D. 1492 - Zobaczymy co przyniesie kampania (która niczego nie urywa), pewnie się skuszę.
:new: Rangers of Shadow Deep: Adventure Compendium I - Jeśli dobrze będzie szło kompletowanie figurek do podstawki, to zakup dodatku pozostanie kwestią czasu.

Lista rezerwowa
:new: Wioska - Suburbia czeka już na sprzedaż, może Wioska okaże się "Tym" city-builderem.
:new: Clank!: Catacombs - Czekam na wersję PL. Liczę, że możliwość eksploracji/odkrywania podziemi sprawi, że przeskoczy zarówno Brzdęka fantasy jak i SF
:arrow_down: Descent: Legends of the Dark - Spadło na listę rezerwową, czekam na recenzje drugiego sezonu - wygryzione przez Imperial Assault.
:question: Away Team: The Voyages of the Pandora - Czekam na więcej szczegółów
:arrow_down: Warhammer Quest: Cursed City - broni się przed spadkiem ostatkiem sił, jeśli będę kupował to tylko ze względu na figurki.


Wypadły z kręgu zainteresowań:
:arrow_down: :no_entry: Core space - miał być dawca figurek do Stargrave, ale na razie skupiam się na Rangers of Shadow Deep - może wróci do łask gdzieś na przełomie 2023/24.
:arrow_down: :no_entry: Kryptyda - Ostatnio rzadziej siadamy z rodziną do planszówek, a taki był pomysł na tę grę.
:arrow_down: :no_entry: Legends of Void - obecnie za długie dla mnie.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2023 r.

Post autor: Morgon »

Darkest dungeon PL - wersję pc uwielbiam, ponoć planszówka też jest bardzo dobra. Trzymam kciuki żeby Lucrum wydało tę grę do końca roku. Kupione w przedsprzedaży.

Sword & Sorcery Leże tego smoka którego nazwy nie potrafię zapamiętać poprawnie 🤣 Wersja PL oczywiście. Długo to trwało ale w końcu będzie komplet.

Łowcy AD 1492 PL - jeszcze się waham, zdecyduję przy kampanii polskiej wersji.

Tainted Grail Kings of ruin PL - też się waham, gram właśnie Ostatniego Rycerza, za kilka dni zobaczę czy mi się temat nie przejada, bo pierwsza kampania trochę zmęczyła przy finishu.
ODPOWIEDZ