Minecraft: Portal Dash - pytania o zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
emkaaa
Posty: 1
Rejestracja: 06 gru 2022, 12:22

Minecraft: Portal Dash - pytania o zasady

Post autor: emkaaa »

Czy ktos posiada polska instrukcje? Moglby mi ktos podeslac na email?
XTrmnTR
Posty: 25
Rejestracja: 11 paź 2021, 22:39
Has thanked: 15 times
Been thanked: 5 times

Re: Minecraft: Portal Dash - pytania o zasady

Post autor: XTrmnTR »

Po pierwszej rozgrywce trzy i pół dylematu.

1) Jak rozpatrzyć atak na odległość (strzał z łuku lub atak ghasta) gdy między celem jest przeszkoda np. Inny mob? Nie za bardzo jest to w instrukcji wyjaśnione. Jedynie na 7 stronie jest wspominka , że " jeśli uda wam się przejść od
potwora do postaci, oznacza to , że postać była w zasięgu". Czyli skoro ghast nie mógłby do mnie dojść, bo stoi mu na drodze np enderman , to nie może we mnie strzelić.
Ale na logikę tak strzały z łuku jak i pociski ghasta sobie latają w powietrzu więc mogłyby spokojnie razić taki cel .

2) nie doszukałem się nigdzie informacji czy można mieć więcej niż jedną zbroję, buty lub spodnie. Niby w MC można mieć założoną na raz tylko jedna, lecz można mieć w ekwipunku ile się chce. Nawet gdzieś w instrukcji napisano że można mieć kilka takich samych przedmiotów, ale jako przykład dano miecze. Ostatecznie grałem ze zbroję można mieć jedną, narzędzia w dowolnej ilości (np. Trzy miecze).

3) w instrukcji też brak informacji czy można zakładać więcej niż jeden enchant na przedmiot. O ile mnie pamięć nie myli w MC można chyba 2, więc grałem bez limitu.

I na koniec taka wisienka. W grze Portal dash, gdzie cała ,,legenda,, jest o dotarciu do portalu, koniec końców do samego portalu wchodzić nie trzeba? W instrukcji jak byk stoi że po pokonaniu bossa automatycznie wygrywasz.
Trochę dziwne.
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Minecraft: Portal Dash - pytania o zasady

Post autor: bdm »

1. Ja bym grał, że przeszkoda to przeszkoda i mob nie może przez nią zaatakować.

2. Można mieć więcej ale w walce używasz tylko jednej.

3. Też bym tak grał.

4. Jeśli pokonanie bossa wystarczy do zwycięstwa to trzeba to po prostu zaakceptować.
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Minecraft: Portal Dash - pytania o zasady

Post autor: bdm »

Mam pytanie odnośnie białej kostki bloków, którą rzucasz na początku każdej tury gracza. Jak wypadnie znak zapytania to wybierasz sam kolor kostki, którą musisz odrzucić z kostki bloków. Czy możesz wskazać na kolor, który jest zabudowany że nie można go wyciągnąć i tego po prostu nie robisz czy musisz wybrać taki, który jest możliwy do wyciągnięcia?
XTrmnTR
Posty: 25
Rejestracja: 11 paź 2021, 22:39
Has thanked: 15 times
Been thanked: 5 times

Re: Minecraft: Portal Dash - pytania o zasady

Post autor: XTrmnTR »

W instrukcji (str.7) :
"Kiedy kostka bloku pokazuje "?", Wówczas kolor nie ma znaczenia. W tym przypadku musisz wybrać i wydobyć dowolny leżący luzem blok z najwyższej warstwy."
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: Minecraft: Portal Dash - pytania o zasady

Post autor: Miszon »

XTrmnTR pisze: 20 gru 2022, 19:06 I na koniec taka wisienka. W grze Portal dash, gdzie cała ,,legenda,, jest o dotarciu do portalu, koniec końców do samego portalu wchodzić nie trzeba? W instrukcji jak byk stoi że po pokonaniu bossa automatycznie wygrywasz.
Trochę dziwne.
Boss strzeże przejścia przez portal. Dlatego dopiero kiedy go pokonasz, możesz przejść.

A moje pytanie:

Czy można wymieniać się przedmiotami? Chyba nie, bo nie widzę takiej akcji jak "wymiana".
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
XTrmnTR
Posty: 25
Rejestracja: 11 paź 2021, 22:39
Has thanked: 15 times
Been thanked: 5 times

Re: Minecraft: Portal Dash - pytania o zasady

Post autor: XTrmnTR »

No właśnie nie możesz przejść, bo po pokonaniu bossa gra się automatycznie kończy .

W instrukcji nigdzie nie ma wzmianki o możliwości wymiany przedmiotów.
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: Minecraft: Portal Dash - pytania o zasady

Post autor: Miszon »

XTrmnTR pisze: 25 cze 2023, 16:02 No właśnie nie możesz przejść, bo po pokonaniu bossa gra się automatycznie kończy .
Mechanicznie nie, fabularnie tak - przechodzisz "na napisach końcowych" po trupie bossa ;) .

PS. Czy dobrze rozumiemy sytuację pod koniec, że skoro Boss jest aktywowany co rundę, to nie spawnują się już inne potwory i jeśli zatłuczemy te, które były na planszy w momencie pojawienia się bossa, to potem do końca tylko on walczy?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
XTrmnTR
Posty: 25
Rejestracja: 11 paź 2021, 22:39
Has thanked: 15 times
Been thanked: 5 times

Re: Minecraft: Portal Dash - pytania o zasady

Post autor: XTrmnTR »

Tak.
Instrukcja, strona 15:
" Dopóki Boss żyje, będzie aktywowany kostka potwora podczas każdego ruchu, ponieważ posiada wszystkie liczby. Jeśli jest więcej potworów z wyrzucona liczba, wówczas oczywiście one również będą aktywowane. Natomiast nie spawnuje to nowych potworów."
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Minecraft: Portal Dash - pytania o zasady

Post autor: jingowawa »

Trochę po czasie, ale gdyby ktoś kiedyś szukał, to na BGG autor gry odniósł się do pytania o strzelanie przez innych graczy i doprecyzował, że tak można i działa to w 2 strony, tzn. mob może przez moba strzelić do gracza.
ODPOWIEDZ