Szukam gry w typie Świat dinozaurów z większą interakcją pomiędzy graczami.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
eson83
Posty: 70
Rejestracja: 06 mar 2023, 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Szukam gry w typie Świat dinozaurów z większą interakcją pomiędzy graczami.

Post autor: eson83 »

Hej,

Dzisiaj na Gratislavii zagrałem parę rund w Świat Dinozaurów. Jako nowicjusza planszówek bardzo spodobała mi się mnogość opcji w grze - bogata plansza gracza z różnymi typami zasób, różne typy pracowników i wysyłanie ich do realizowania różnych zadań, no i fajne konstruowanie silniczka (ta opcja z mechanizmem znudzenia, czyli wielokrotne odpalenie tego samego komponentu zmniejsza delikatnie jego efekty). Jednakże zabrakło mi rywalizacji w całym procesie zarządzania zasobami, pracownikami i akcjami - każdy operuje w ramach własnych 4 ścian - a istnienie wspólnego sklepu (ze względu na ilość opcji) mało wpływa na innych graczy. Naturalnie - po jednej częściowej rozgrywce - to są zbyt uogólnione spostrzeżenia.

Tutaj moje pytanie, znacie jakieś gry które miałyby ten fajny element bogatości zasobów (w fajnej formie tej karty gracza), miały te różne typy pracowników, ale miały też ten element interakcji (negatywnej zazwyczaj) pomiędzy graczami? Może coś fajnego polecicie - mógłbym sobie jutro spróbować na Gratislavii :)

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :P
Mam wielką słabość do kosteczek na hexach ...
BGG: eson83
ODPOWIEDZ